Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Argue pisze:No i Jurek o dziwo wygrywa drugiego seta..
Taka ta gra Jerzego - o dziwo przegrywa pierwszego, o dziwo wygrywa drugiego, o dziwo daje się przełamać w trzecim. Nie prowadzi gry - przypadek rządzi. :::bd::
Argue pisze:Kurcze, gdzie oglądacie, że macie dźwięk komentatora?.
Ja w telewizji. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
adro
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 29 sty 2012, 19:23

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Matko jak ten JJ zdziadział...
Kto ustala taktykę na mecz. Busta drugie podanie, a Janowicz jest dwa metry za linią końcową WTF. O_O
Zero agresji, zero taktyki, zero pomyślunku, zero pozytywnego nastawienia, co tam się dzieje w tym sztabie JJ.
Dramat, jak tak dalej pójdzie to Jurek niedługo wyleci z pierwszej setki. Rozumiem przegrać z jakimś sensownym zawodnikiem, ale nie z jakimś kelnerem...
Przecież niedawno Jurek walczył jak równy z równym z samym Murrayem, co jest grane. Może trzeba zatrudnić jakiegoś lepszego fachowca. Facet ma 203 cm wzrostu, bardzo dobrze porusza się po korcie, ma BH, ma FH. Wystarczy poprawić serwis i częściej atakować do siatki i Janowicz mógłby wrócić do pierwszej dwudziestki. Teraz to jest jakiś dramat, po co trener robi z Jurka obrońce, powinien nastawiać JJ ofensywnie, bo gość ma papiery na taką grę. Trzeba akcentować mocne strony, a słabe próbować minimalizować.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Ja tam się cieszę, miejsce Janowicza jest w szopie, przynajmniej jeśli o niego chodzi to mamy spokój. Facet jest beznadziejny, nie dość, że ma wybujałe ego to jeszcze gra z pierwszym lepszym i dostaje bęcki.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Kto odważny na Nadala czeka? ;-P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

La_Patik- pisze:Kto odważny na Nadala czeka? ;-P
Ja będę czekał, ale czy wykaże się przy tym odwagą to nie wiem. ;P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

adro pisze:Teraz to jest jakiś dramat, po co trener robi z Jurka obrońce, powinien nastawiać JJ ofensywnie, bo gość ma papiery na taką grę. Trzeba akcentować mocne strony, a słabe próbować minimalizować . ech
Pytanie, czy to na pewno wina trenera, bo wytrenowanie serwisu, przy jego warunkach to głównie ileś godzin spędzonych na treningu, a nie bardzo widać, żeby tu coś było wytrenowane.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jurek Kiler pisze:Ja będę czekał, ale czy wykaże się przy tym odwagą to nie wiem.
Odwaga była skierowana do kibiców Nadala ;-P. Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję Rafcia to można mieć powody do tego, aby bać się Corica... rotfl

Może na Mastersie jakimś albo innym mniejszym turnieju by z Hiszpanem powalczył w takiej formie ale nie na WS. Stawiam na 3:0 dla Rafała. W jakimś secie będzie stresik i walka ale czegoś więcej się nie spodziewam.

EDIT.

Po pierwszych 5 gemach widzę, że głowa Corica jest na odpowiednim poziomie :::gd:::. To znaczy, że nie boi się Nadala i wyszedł na kort nie po to, żeby sobie pograć a po to, żeby wygrać ten mecz. Dobre nastawienie, w przyszłości może będzie kiedyś numerem 1, kto wie.

EDIT 2.

No tak, słynne 5 gemów minęło, Rafcio się rozgrzał i wrzucił taki bieg, że Coric mógł obejrzeć tylko jego plecy.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

W trzecim secie Corić podjął znowu walkę z Rafą. Grał ofensywnie, starał się przejmować inicjatywę i naciskać Hiszpana. Oczywiście musiał grać na maksimum ryzyka, bo inaczej Rafa rozstawiał go po kątach. W efekcie, Chorwat wygrywa seta 6-4, na co zupełnie nie zapowiadało się po pierwszych dwóch partiach, raczej gładko oddanych Nadalowi. Gramy dalej!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Sam się Rafa załatwił dwoma podwójnymi w ostatnim gemie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Rafa w wersji 2015 w pełnej krasie w końcówce 3 seta.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Ja już ze zmęczenia widzę same auty.. :wink:
Borna naprawdę dobrze gra. Na wysokim ryzyku - bo tak musi, ale ile tych piłek to kończące uderzenia. :::gd:::
Denerwujące są returny Rafy drugiego serwisu Chorwata. Nowy Fed już byłby w półkorcie i kończył za każdym razem. A tu .. :::bd::

No nareszcie return o jakim myślałam. Przełamanie. Vamos! Dowiez to Rafa!
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Przełamał Hiszpan na szczęście i oby utrzymał bo wygląda na mocno zmęczonego.
A tu nie ma punktów za darmo, Chorwat walczy na całego.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Ptakowie śpiewają. :wink: Dobranoc.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Patrząc w statystyki to nie jest tak źle :
-trafiony 1 serwis 72%
- punkty po 1 serwisie 88%
- win/ue + 9
- słabo po 2 serwisie ale w tym aspekcie każdy rozgarnięty gracz atakuje teraz Rafe

Pierwsze punkty wpadły, gramy dalej.
Ogólnie podsumowując dzień to kilka ciekawych wyników zwłaszcza Sushi i kilka meczy kobiet, Janoszop na swoim miejscu więc szoku nie doznałem. Mało brakło a Djoko by się w 60 min uwinął :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Nadal naprawdę wymęczył, jego reakcja po wygranej jakby awansował co najmniej do półfinału świadczyo tym jak nisko spadły jego morale ostatnimi czasy, niestety.

Słówko o Bornie Coricu, zaimpnował mi ten chłopak, on nawet jak przegrywał 2:0 w setach ciągle walczył, ciągle zaciskał pięść, po każdym punkcie, po każdym gemie...dziś przyniosło to seta, ale następnym razem może być już więcej, w końcu dopiero w listopadzie będzie obchodził 19 urodziny. Podejście zatem bardzo profesjonalne i bardzo ambitne, może to rzeczywiście jest ten, który choć w pewnym stopniu będzie wypełniał pustkę np. właśnie po Rafie Nadalu. Zobaczymy co będzie za jakieś 2-3 lata, wtedy powinny przychodzić już duże wyniki, jeśli to ma być "ten" właśnie. Djokovic czy Murraya młodsi również się nie robią.

Wracając do Nadala, cóż, nie wiem kogo on ma w drabince, ale szanse na to, że zagra z Novakiem są tak samo duże jak to, że do tego pojedynku w ogóle nie dojdzie. Dla mnie sprawa jest jasna, formy nie ma a z pustego i salomon nie naleje, wyjścia są dwa, albo Rafa doczłapie do ćwierćfinału i w nim dostanie bęcki od Novaka, albo odpadnie w którejś z rund 2-4.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jakaś fala kreczy była wczoraj:
mecze poddali Stepanek, Monifils, Dolgopolov, Mayer a to tylko chłopaki.
Jurek Kiler pisze: Wracając do Nadala, cóż, nie wiem kogo on ma w drabince, ale szanse na to, że zagra z Novakiem są tak samo duże jak to, że do tego pojedynku w ogóle nie dojdzie. Dla mnie sprawa jest jasna, formy nie ma a z pustego i salomon nie naleje, wyjścia są dwa, albo Rafa doczłapie do ćwierćfinału i w nim dostanie bęcki od Novaka, albo odpadnie w którejś z rund 2-4.
Ćwierćfinał będzie dobrym rezultatem zważywszy na cały sezon :/ .
Na moje oko pod koniec 3 seta brakowało sił , w czwartym secie trochę się pozbierał i zaowocowało wieloletnie doświadczenie.
Nic nie można Bornie zarzucić - walczył, ryzykował, nie poddał się do końca.

Prognozy podają, że ma być bardzo ciepło i wilgotno - więc warunki zapowiadają się mordercze.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jakoś nie mogę się wyleczyć z oglądania Janowicza, chociaż wczoraj latałem po kanałach co chwilę. Kawał dnia - jak wygrać z półfinalistą Wimbla? Przebić Mu 3 piłki przez siatkę, czwartej już nie da rady oddać. Dramat taktyczny, mentalny i techniczny.

Sporo niespodzianek, trup (krecz) ściele się gęsto i ciekawe ile jeszcze musi upłynąć czasu zanim gracze się opamiętają w pogoni za kasą.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

hokej pisze:Kawał dnia - jak wygrać z półfinalistą Wimbla? Przebić Mu 3 piłki przez siatkę, czwartej już nie da rady oddać. Dramat taktyczny, mentalny i techniczny.
Nic dodać nic ująć, kolejny żenujący występ.

Dla zainteresowanych zamieszczam poniżej obrazowy skrót meczu Jerzy Janowicz - Pablo Carreno Busta.
SPOILER:
Awatar użytkownika
fudyn
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 mar 2015, 22:25
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jak myślicie czy Agnieszka odda choć seta Magdzie? Czy zemści się za Urszulę? :D

Ciekawie się zapowiada. :D
Zobacz jak to bywa....
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

fudyn pisze:Jak myślicie czy Agnieszka odda choć seta Magdzie? Czy zemści się za Urszulę? :D

Ciekawie się zapowiada. :D
Oj, szkoda, czyli totalne tenisowe nieporozumienie z Krakowa odpadnie dopiero w 3 rundzie. :(
To się smok wk.... :twisted:

Jak Janowicz będzie tak grać dalej to chyba ja się z nim na sparing umówię, w końcu coś wygra. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”