Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

US Open 2015
Obrazek
31.08.2015-13.09.2015
Strona główna turnieju: http://www.usopen.org/
Pula nagród: TBD
Nawierzchnia: hard
Lokalizacja: Nowy Jork, USA
Drabinki: S-128, D-64
Finały singla:
Marin Cilic [14] vs Kei Nishikori [10] 6:3, 6:3, 6:3
Serena Willams [1] vs Caroline Woźniacki [10] 6:3, 6:3

Drabinki singla: Panów / Pań
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Jurek Kiler pisze:Dokładnie, facet dokonał rzeczy niespotykanej, gdybym miał wyobrazić sobie jakiegoś dominatora to nie pomyślałbym o tak abstrakcyjnych rezultatach, które wcielał w życie przez dekadę Rafa. W okresie swojej 10-letnie dominacji Hiszpan wygrał French Open 9 na 10 razy, a na mączkowych mastersach sięgnął po 19 koron na 28 startów i tylko trzy razy nie zameldował się w finale...
Dodajmy do tego 500-tkę w Barcelonie w której to triumfował na przestrzeni lat 2005-2013 osiem razy, nie dziewięć, bo raz nie wystartował w ogóle... O_O

Czy to koniec nie wiadomo, ale obstawiam że nie, każdy ma prawo mieć gorszy okres, jednak tacy wielcy jak Rafa właśnie z reguły wracają, bo kto jak nie ktoś kalibru Hiszpana miałby tego dokonać? Myślę, że w tym roku Nadal niczego wielkiego już nie dokona, ale w przyszłym ujrzymy innego Rafę. Nie można tylko zagwarantować końcowego triumfu w Paryżu, tak samo jak nie można było zagwarantować w przypadku Federera na Wimbledonie, co się zresztą nie udało. Fed zwycięży jednak w US Open, więc o niego jestem spokojny.
Marzyciel. :wink: Nawet jeśli doszedłby do finału, to w finale Novak bedzie silniejszy niż na trawie. Poza tym, na twardej nawierzchni jest zdecydowanie więcej lepszych graczy, którzy mogą mieć dzień konia niż na trawie.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Hamburg 2015

WarriorsOfAden pisze:Marzyciel. :wink: Nawet jeśli doszedłby do finału, to w finale Novak bedzie silniejszy niż na trawie. Poza tym, na twardej nawierzchni jest zdecydowanie więcej lepszych graczy, którzy mogą mieć dzień konia niż na trawie.
Nawet jeśli dojdzie do konfrontacji z Novakiem to nie sądzę by Szwajcar drugi raz z rzędu wypadł tak przeciętnie jak w Wimbledońskim finale to raz. Dwa, drugie zdanie dotyczy zarówno Novaka jak i Rogera, przypomnę, że Serb przegrał przed rokiem z Nishikorim. W kolejny wybitny występ Japończyka czy Cilica jednak nie wierzę, Wawrinka też chyba będzie trochę po formą, przynajmniej na to wskazuje Wimbledon, że szczyt formy już za nim. Murray z kolei jest bez wątpienia do ogrania.

Sporo też zależy od drabinki, Szwajcar najprawdopodobniej będzie rozstawiony z trójką, wiele tym nie traci, on może nawet wolałby wpaść na Serba w 1/2 niż w finale.

Głośno myślę wiem i może rzeczywistość okaże się okrutna, ale naprawdę uważam, że Szwajcar może nas miło zaskoczyć, rok temu zabrakło trochę sił, nie dość, że w 1/4 miał długi i ciężki pojedynek z Monfilsem to jeszcze rozgrywał maksymalną liczbę spotkań zarówno w Toronto jak i Cinncinatti, w tym jak wiemy Kanadę Helwet sobie odpuścił.
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: ATP 500: Hamburg 2015

Jurek Kiler pisze: Wawrinka też chyba będzie trochę po formą, przynajmniej na to wskazuje Wimbledon, że szczyt formy już za nim.


Dla mnie Stasiu jest faworytem USO - Wimbledon to nie jego bajka. Przy tak "chirurgicznej" precyzji i bezkompromisowości zagrań trawiasta nawierzchnia (a raczej to kartoflisko, które z niej zostaje po 4 rundzie) mu nie pomaga.
Jurek Kiler pisze:Głośno myślę wiem i może rzeczywistość okaże się okrutna, ale naprawdę uważam, że Szwajcar może nas miło zaskoczyć
No dokładnie, tylko że ten drugi Szwajcar. :D
Bardzo bym chciał żeby Fed wygrał jeszcze jakiś WS ale szanse dla niego widzę tylko na trawie.

P.S. Jestem nowy na forum. Jakbym pisał głupoty to mnie naprostujcie. :)
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Hamburg 2015

arez pisze:..Bardzo bym chciał żeby Fed wygrał jeszcze jakiś WS ale szanse dla niego widzę tylko na trawie...
No cały świat tak uważa. Bo wszyscy przyzwyczaili się że to naturalne środowisko Fedziora, bo zawsze tak było..
A ja uważam, że na "stare lata" Szwajcarowi łatwiej byłoby wygrać szlema na hardzie niż na trawie. Jednak genialne techniki nie przywrócą trzydziestolatkowi z okładem - i to sporym :wink: - szybkości dwudziestolatka. Trawa -mimo, że już nie ta co kiedyś - wymaga wyjątkowej sprawności i szybkości.
Osobista opinia. :wink:
Byłoby łatwiej - nie oznacza, że wierzę w wygraną.
Choć, dopóki obaj Panowie są czynnymi zawodnikami - to ja czekam na finał USO Nadal - Federer. Wszak to skandal, że nigdy takiego nie było. :::cldno9:::

PS. Ed, może kilka postów przenieść do tematu USO?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Służę. :::g'day:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Dziś o 17 naszego czasu losowanie drabinek.
Co to będzie, co to będzie...
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jak to co, sama napisałaś, że losowanie. ;)
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jak Roger dostanie Nadala w ćwiartce to założę się, że Rafa odpadnie wcześniej... Mogliby w końcu zagrać na USO, w tamtym roku chyba 6 razy miało dojść do " Fedal " i Hiszpan przegrywał mecz przed :dvl(: .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jak to leciało Nadal modli się o Fedzię, Fedzia modli się o Djoka, Djok modli się o Rafę? Nie mogę znaleźć tego mema... rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

El Diablo pisze:Jak to leciało Nadal modli się o Fedzię, Fedzia modli się o Djoka, Djok modli się o Rafę? Nie mogę znaleźć tego mema... rotfl
Teraz to chyba każdy modli się o Rafę. Fed i Djoko z pewnością chcą bardziej Nishikoriego niż Murray'a, Stana mimo wszystko pewnie wolą uniknąć, reszta nie powinna stanowić zagrożenia.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze:Fed i Djoko z pewnością chcą bardziej Nishikoriego niż Murray'a, Stana mimo wszystko pewnie wolą uniknąć, reszta nie powinna stanowić zagrożenia.
Ano... choć uważam, że zarówno suchi jak i haggis mogą być niestrawne, kwestia co wyjdzie.
Wawrinka to zawsze ryzyko... chociaż dobry Stach raczej dobrze gra tylko w 1 WS'ie w roku. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze:
El Diablo pisze:Jak to leciało Nadal modli się o Fedzię, Fedzia modli się o Djoka, Djok modli się o Rafę? Nie mogę znaleźć tego mema... rotfl
Teraz to chyba każdy modli się o Rafę.
Jestem przekonany, że mimo zupełnie rozbieżnej dyspozycji i relatywnych szans w turnieju Federer za nic w świecie nie chce grać z Rafą, Rafa z kolei na pewno bardziej woli w ćwiartce Fedzię niż Djokovica, Murraya czy Wawrinka. Novak z kolei raczej wolałby mimo wszystko uniknąć Stan, to niebezpieczny facet. ;)
El Diablo pisze:Wawrinka to zawsze ryzyko... chociaż dobry Stach raczej dobrze gra tylko w 1 WS'ie w roku. :]
Nie przesadzałbym, w 1 WS'ie to on gra wybitnie, od 2013 zaliczył raptem dwie wpadki, w 2013 odpadł w pierwszej rundzie na Wimbledonie a w 2014 w pierwszej rundzie na RG. Tak to zawsze robi co najmniej QF z wyjątkiem czwartej rundy w Melbourne 2013, ale trudno to uznać za wpadkę, ze względu na niższy ranking trafił na Djokovica z którym poległ 12:10 w piątym secie. Mimo zatem swej chimerycznej postawy w turniejach rangi ATP w Wielkich Szlemach Stan the Man z reguły jednak nie zawodzi.

Federer nie pierwszy raz w ostatnich latach uchodzi za głównego niemal że faworyta imprezy w Nowym Jorku, przed rokiem po finale w Toronto i triumfie w Cinci było to logiczne, teraz także jest, bo nie licząc gorszej postawy na mączce i wpadki w Melbourne facet prezentuje się znakomicie. Jednak w roku 2012 Szwajcar fruwał jeszcze bardziej, był numerem jeden a w Cinci totalnie już zdominował Djokovica, trafił jednak się słabszy dzień w momencie znakomitego dnia Berdycha i po ptokach, a biorąc od uwagę jak grali późniejsi finaliści i jak grał triumfator można powiedzieć, że Tomasz odebrał mu niemal pewny Puchar.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2015, 15:09 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Jurek chcą Rafę, bo są spore szanse, że nie dotrwa do QF :wink: .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze:Jurek chcą Rafę, bo są spore szanse, że nie dotrwa do QF :wink: .
Ja tam nie chcę Rafy, gdyby ten Federer powiedzmy zagrał z nim w tym roku ze 2-3 razy i go spokojnie ogrywał (tak jak reszta czołówki) to nie ma problemu, ale teraz gdy Szwajcar wydaje się pewniakiem i byłby bitym faworytem mając w pamięci same niemal porażki w ostatnich latach...demony z przeszłości mogłyby znowu dać o sobie. Oczywiście Federer jest znacznie lepszym obecnie tenisistą, ale te ich mecze rządzą się swoimi prawami, nie chciałbym się przekonywać czy Roger da radę w takiej konfrontacji od razu w Wielkim Szlemie, zdaje sobie jednak sprawę, że jeśli Szwajcar trafiłby na Rafę i z nim wygrał, to byłby dla niego olbrzymi kop motywacyjny, który może rzeczywiście mógłby poprowadzić go do tytułu. Jak jednak wspomniałem, w meczu o taką stawkę nie chce się przekonywać czy Fedzia da radę, jest to już kolejna ostatnia szansa Federera i kto wie czy rzeczywiście tak nie jest.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

No to zaczynamy... :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

Poda ktoś link, gdzie można oglądać losowanie drabinek?
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open 2015 (WIELKI SZLEM)

https://www.youtube.com/watch?v=4tVoVghS0M8#t=1443

Nadal w pierwszej rundzie z Coricem.
Murray z Kyrgiosem.
Nadal w ćwiartce Djokovica.

Dół drabinki chyba mocniejszy. W półfinale może być Federer, Murray, Wawrinka. Ci dwaj ostatni mogą zagrać ćwiartkę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”