Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Ale to jest magiczne miejsce. Nie zdziwię się jak tylko tutaj błyśnie w tym roku Rafa.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Że co, Federer nie ma tu szans na finał ?
Kto ma mu zagrozić oprócz Monfilsa który nie potrafił skończyć meczu na USOpen ?
Wawrinka, który tylko w MonteCarlo 2014 zdołał pokonać swojego guru i wykorzystał limit zwycięstw ze Szwajcarem na najbliższe 10 lat?
Berdych który z TOP 4 gra jak....nie powiem kto.
Naprawdę Federer nie ma szans na finał ? Ma autostrade do finału.
Ja nie wierzę w kolejną wpadkę a'la Stakhowsky czy Seppi.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

matek20 pisze:Że co, Federer nie ma tu szans na finał ?
Kto ma mu zagrozić oprócz Monfilsa który nie potrafił skończyć meczu na USOpen ?
Wawrinka, który tylko w MonteCarlo 2014 zdołał pokonać swojego guru i wykorzystał limit zwycięstw ze Szwajcarem na najbliższe 10 lat?
Berdych który z TOP 4 gra jak....nie powiem kto.
Naprawdę Federer nie ma szans na finał ? Ma autostrade do finału.
Ja nie wierzę w kolejną wpadkę a'la Stakhowsky czy Seppi.
To ja już jednak poczekam na zieloną trawkę. Zdecydowanie wolę tamten klimat, w obu kontekstach ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Sebex pisze:Ale to jest magiczne miejsce. Nie zdziwię się jak tylko tutaj błyśnie w tym roku Rafa.
Polecam zobaczyć mini wywiad z Rafą zaraz po losowaniu , minę ma łagodnie mówiąc taką sobie.

No trudno :/ , drabinka jest jaka jest - nie wzięła się z niczego, trza walczyć ile można.
Co by się nie działo VAMOS RAFA!
Ostatnio zmieniony 22 maja 2015, 16:40 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 2 razy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

A masz może bezpośredni link do tego wywiadu?
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Sebex pisze:Ale to jest magiczne miejsce. Nie zdziwię się jak tylko tutaj błyśnie w tym roku Rafa.
No i to jest jego jedyna nadzieja. Dyspozycja dnia, ma jeszcze odrobinę czasu na poprawienie formy. W aktualnej nie wygra RG, tym bardziej nie z Djokovicem. Musi być po prostu lepszy pod każdym względem. Nie ulega wątpliwości, że to będzie najtrudniejsza obrona w jego karierze.

Za Djokovicem przemawia to, że ich potencjalny mecz będzie już w 1/4. To jest jego największy atut. Nadal może nie zdążyć się rozkręcić do swojej optymalnej dyspozycji. To jest turniejowy zawodnik. W finale zawsze było mu najłatwiej. W 1/2 był o włos od przegrania z nim a forma Hiszpana była wtedy dobra. Co będzie w 1/4 biorąc pod uwagę, że dyspozycja pozostawia wiele do życzenia?
matek20 pisze:Że co, Federer nie ma tu szans na finał ?
Popatrzmy wstecz. AO 2015 przegrana z Seppim, USO 2014 przegrana z Cilicem, Wimbledon wyjątkowo dobrze, RG 2014 przegrana z Gulbisem. Biorąc pod uwagę, że jest rok starszy czego można się spodziewać? Przed AO 2015 nie był w najgorszej formie a co było każdy wie. Taka drabinka dla Szwajcara to naprawdę wyjątkowe szczęście i może Fedek tylko płakać, że już jest "dziadkiem" :). Wystarczy, że trafi mu się 5 setów z kimś na papierze słabszym i już nie będzie miał odpowiedniej świeżości aby do tego finału dojść. To nie jest już 26 latek, który ma świetną regenerację.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Jedno jest pewne w finale pojawi się jakaś nowa twarz, co już będzie odmianą.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Nadal będzie miał wyjątkowo ciężko zanim dotrze do Nole o ile dotrze. Każdy po drodze wie w jakiej formie jest Rafa i będzie grał na 110% swoich możliwości żeby go ugryźć, bo wiadomo że będzie wtedy o nim głośno. :) A to że da d... w następnej rundzie nie będzie już ważne. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

matek20 pisze:Że co, Federer nie ma tu szans na finał ?
Kto ma mu zagrozić oprócz Monfilsa który nie potrafił skończyć meczu na USOpen ?
Wawrinka, który tylko w MonteCarlo 2014 zdołał pokonać swojego guru i wykorzystał limit zwycięstw ze Szwajcarem na najbliższe 10 lat?
Berdych który z TOP 4 gra jak....nie powiem kto.
Naprawdę Federer nie ma szans na finał ? Ma autostrade do finału.
Ja nie wierzę w kolejną wpadkę a'la Stakhowsky czy Seppi.
Umówmy się, o łatwiejsze losowanie dla Federera było trudniej, zgadza się. Trudno jednak pisać o autostradach w przypadku 34-letniego zawodnika, który ostatnie dwa mecze z takim Monfilsem gładko przegrał a trzeci od końca wygrał cudem. To już jest czwarta runda, jeśli Gael wcześniej nie popłynie to szanse oceniając realnie są bardzo wyrównane, na korzyść Feda przemawia fakt, że w Rzymie grał lepiej niż w poprzednich turniejach na mączce. Tak więc można się cieszyć, pojawiła się szansa nawet na finał (połfinał na pewno)ale bardzo wiele przed nim do zrobienia. Rok temu Federer wyglądał dobrze, przegrał jednak w pięciu setach ze świetnie dysponowanym Gulbisem.

Patrzmy więc realnie, dobra drabinka ale o autostradzie można by mówić z 5 lat temu, Federer jest na takim etapie kariery, że wpadkę może zaliczyć z każdym, nie mówiąc o Monfilsie, Wawrince, Nishikorim/Berdychu. Zatem dla mnie niemal pewna czwarta runda, każda kolejna będzie na plus. Oczywiście tak to wygląda na ten moment, jest to jedynie wersja najbardziej prawdopodobn, niepowiedziane jednak, że jeśli awansuje do rundy czwartej to spotka w niej Monfilsa i w 1/4 Stacha. Jeśli jednak uznamy, że wszyscy najlepsi będą wygrywali to nie wiem jak 34latek w formule best of five ma pokonać kolejno Monfilsa, Wawrinke i Berdycha/Nishikori.


Nadal trafił bardzo źle, najgorzej jak mógł, jestem jednak przekonany, że taki Novak również nie jest zadowolony, z tyłu głowy zapewne będzie ten bilans w Paryżu z Hiszpanem a jeśli go przejdzie to ma chyba Murraya, którego pewnie pokona ale będzie musiał się nalatać i na finał może trochę pary zabraknąć.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Jednym zdaniem: zapowiada się bardzo ciekawy turniej.

Dla mnie najlepiej by było jakby Nole odpadł w pierwszym tygodniu. Założyłem się z dziewczyną, że jak Djoković nie wygra FO to przez tydzień oglądamy tyle tenisa ile chcę. Chętnie bym to wykorzystał na drugi tydzień Paryża. rotfl
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Nie żeby to było w temacie, ale .... ciekawy zakład. Choć znam wg. mnie ciekawsze .... :]
Mogłeś np. stwierdzić, że jak D. przegra to będziesz mógł wyjść z kolegami na oranżadę. :D
W temacie.
Chciałbym, aby Djoko wreszcie coś przegrał ... Murray jest w dobrej formie. Może być ciekawy meczyk.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

hokej pisze:Podejrzane na mtenis.
Link
Coś tu jest mocno nie tak... .
Zgadza się.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Azarenka może się spotkać z Sereną już w 3 rundzie, nie w 4. :wink: Ciekawe spotkanie się szykuje. Serena najwidoczniej nie jest w formie patrząc po ostatnich spotkaniach, a Vika idealnie się mobilizuje na mecze z Amerykanką. Zapowiada się walka na noże.
Ja chciałam Nadala albo w ćwiartce Djokovica albo po przeciwnej stronie drabinki, licząc, że ktoś go tam złapie przed finałem. Powiedzmy sobie szczerze, że Novak nie ma większego zagrożenia przez pierwsze 4 rundy, więc na pewno u niego nie będzie miało roli zmęczenie. Powinien się idealnie rozegrać, ale nie przemęczyć. Tak to wygląda według mnie na papierze. Rafa nieźle się uśmiał, gdy zobaczył swoje nazwisko jako pierwsze. Federer ma drogę do finału otwartą i trzeba tutaj upatrywać takich zawodników jak chociażby Monfils czy Nishikori, żeby Szwajcar nie zaliczył kolejnego finału.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

pivdy pisze:Nie żeby to było w temacie, ale .... ciekawy zakład. Choć znam wg. mnie ciekawsze .... :]
Mogłeś np. stwierdzić, że jak D. przegra to będziesz mógł wyjść z kolegami na oranżadę. :D
W temacie.
Chciałbym, aby Djoko wreszcie coś przegrał ... Murray jest w dobrej formie. Może być ciekawy meczyk.
Na oranżadę to nie ma problemu. Ale jak cały tydzień po powrocie z pracy jest tenis.... Albo gram albo oglądam to już gorzej. ;-P

Śmiesznie, że większość z nas w tym ja mimo, że jeszcze turniej się nie zaczął to obstawiamy pary półfinałowe itd. ;-P Ale to jest fajne, trochę zabawy. Chociaż fajnie by było jakby jakaś niespodzianka była. Oby nie z Rafą. rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

PLAN NA NIEDZIELĘ (24 maja)

Kort im. Philippe-Chatrier od 11:00
SPOILER:
Kort im. Suzanne-Lenglen Court od 11:00
SPOILER:
Kort 1 od 11:00
SPOILER:
Kort 2 od 11:00
SPOILER:
Kort 3 od 11:00
SPOILER:
Kort 6 od 11:00
SPOILER:
Kort 7 od 11:00
SPOILER:
Kort 17 od 11:00
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Bardzo fajnie, że już od kilku lat turniej rozpoczyna się w niedzielę. W tygodniu zawsze jest gorzej ze śledzeniem spotkań, pozostaje w pracy jedynie live scoring. No i jutro gra Federer z Fallą. Pozycja obowiązkowa. Szczególnie, że Kolumbijczyk to nie jest jakiś leszcz...
Awatar użytkownika
Djoker_fan
TROLL
Posty: 156
Rejestracja: 10 kwie 2015, 22:23
Lokalizacja: Legionowo

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Właśnie fatalnie. Żeby rozgrywać 1 r 3 dni obciach. Niech jutro Rogi poleci.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Djoker_fan pisze:Właśnie fatalnie. Żeby rozgrywać 1 r 3 dni obciach. Niech jutro Rogi poleci.
Martw się o Djoka, Roger to duży chłopiec. ;)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ROLAND GARROS 2015 (Wielki Szlem)

Niezbyt udana ta nowa strona internetowa RG, przedobrzyli organizatorzy.
Patrzyłam na prognozy i przez najbliższe dni ma być ładnie w Paryżu - choć bez upałów, drugi tydzień będzie gorszy jeśli wierzyć wróżom od pogody.

Typowania ESPN:
http://espn.go.com/tennis/story/_/id/12 ... rench-open
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”