Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Rafael Nadal vs Novak Djokovic

Ciekawie przedstawia się rywalizacja Hiszpana z Serbem w końcówce roku. Przed rozpoczęciem sezonu na hardzie sytuacja na starcie :
Novak - numer 1 w rankingu - punktów: 13 130
Rafa - numer 2 - punktów : 12 670.

Rafa ma do obrony 6025 punktów. Novak - 6030.

RAFA.
1. Toronto - 1000 - W
2. Cinci - 1000 - W
3. USO - 2000 - W
4. Pekin - 300 - F
5. Szanghaj - 360 -SF
6. Paryż - 360 - SF
7. Londyn - 1000- F
8. Davis Cup - 5
----------------------------------
6025 punktów .

NOVAK.
1. Toronto - 360 - SF
2. Cinci - 180 - QF
3. USO - 1200 - F
4 .Pekin - 500 - W
5. Szanghaj - 1000 - W
6. Paryż - 1000 - W
7. Londyn - 1500 -W
8. Davis Cup - 290.
-----------------------------------------
6030 punktów.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

Dobrze, że ktoś założył taki temat, bo raczej ta rywalizacja jest właśnie tą największą w XXI wieku, Federer jednak znacznie odstaje od Rafy, a rywalizacja Serba i Hiszpana jest bardzo wyrównana, poza tym dzieli ich niewielka różnica wieku.

Jeśli chodzi o ranking to już wcześniej zwróciłem na to uwagę, bo o ile najbardziej zapamiętaliśmy dominacje Nadala, który począwszy od sezonu na mączce aż do US Open wygrał wszystko z wyjątkiem Monte-Carlo i Wimbledonu to Novak był zdecydowanie najlepszy w hali. Ale wydaje się jednak, że to prędzej Djokovic będzie zyskiwał podczas USO Series niż Nadal zaliczy jeszcze lepsze starty pod dachem, które rok temu i tak były wyjątkowo jak na niego dobre. Zatem obrona puntków przez Djokovica wydaje się moim zdaniem bardziej prawdopodobna i to on jest faworytem do pierwszej pozycji na koniec roku. Zresztą Hiszpan nigdy nie był numerem jeden dwa lata z rzędu i trudno przypuszczać by dokonał tego teraz w wieku 28 lat.
Awatar użytkownika
bart0ssy
Orator
Orator
Posty: 526
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

Wydaje mi się, że Rafa przegrał walkę o numer 1 w sezonie "mączkowym".

Bardzo możliwe, że Djoković nie obroni wszystkich punktów, ale trudno oczekiwać, by Rafa wykręcił od Serba lepszy wynik punktowy akurat w tej części sezonu.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

Patrząc na te punkty to Rafa więcej straci w mojej ocenie, czyli Djoko na 1-ce na koniec sezonu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

Mam podobne zdanie co przedmówcy, niemniej jednak, wiedząc jak ambitnym zawodnikiem jest Rafa- będę z wypiekami na policzkach oglądał ich rywalizację. Jedna rzecz jest pewna na 100 %, Novak nie obroni punktów za puchar Davisa, albowiem Serbia odpadła w pierwszej rundzie. Jak zagra w play offie to może otrzymać 10, 20, albo 50 pkt. w zależności od tego czy zagra w dwóch singlowych spotkaniach. Druga niemal pewna rzecz jest taka, że nie ma na horyzoncie trzeciego zawodnika który w realny sposób mógłby się włączyć do walki o fotel lidera rozgrywek. Chciałbym aby listopadowy Masters Cup zdecydował o tym kto będzie numerem jeden na koniec sezonu, tak aby walka trwała jak najdłużej. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

kolekcjoner pisze:- będę z wypiekami na policzkach oglądał ich rywalizację.
Ja tam raczej będę to obserwował z pozycji widocznej w avatarze, z wypiekami, co najwyżej w ręku. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

W październiku ma się Serbowi urodzić potomek i to może ewentualnie zaważyć - jeśli np. nie poleci do Azji w ogóle.
A i tak za same amerykańskie turnieje Rafa ma tyle punktów do obrony, że hej!
Akurat ten aspekt rywalizacji - czyli samo miejsce w rankingu, mnie najmniej ciekawi.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Kuiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:43

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

O pozycji nr 1 w rankingu na koniec roku Nadal niech lepiej zapomni, wystarczy że nie obroni US Openi sprawa jest przesądzona. Chyba że będzie miał najlepszą końcówkę sezonu w hali w całej swojej karierze 'odpukać' w co nie wierzę. W tenisie nie ma cudów istnieją jedynie twarde przesłanki i fakty.

Co do Novaka tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, raczej nie pozwoli sobie odpaść w żadnym turnieju przed ćwiartką, a jeśli się to już wydarzy to w następnym turnieju będzie zmotywowany jeszcze bardziej. Może nawet odpuścić sobie Pekin co nie byłoby takie głupie, tam broni raptem 500 pkt. Liczy się tak naprawdę obrona tytułu w Mastersach i to jest najważniejszym z priorytetów.

Mnie ciekawi co innego, to kto zamelduje się trzeci w rankingu czy Federer czy może Wawrinka. Jeśli miałbym stawiać to na Wawe który gdzieniegdzie może namieszać np. w Szanghaju zdobyć kolejny tytuł. Federer jeśli nie trafi na Nadala może dojść nawet do finału w Londynie, no ale tam punktów już nie dostanie co najwyżej tackę. :::XD::: Ferrer niech lepiej się martwi czy awansuje do najlepszej ósemki, bo z taką formą może pojechać na przedwczesne wakacje jak zawali w Bercy. Chociaż ja bym mu radził jakiś dwutygodniowy reżim treningowy i kubeł zimnej wody na ten nieco zagotowany łeb. :::JdP:::
Wilson się skończył, kto gra nim jeszcze ten swoją karierę wykończy.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: Rafael Nadal vs Novak Djokovic

Sprawa Rafy się mocno skomplikowała. Hiszpan opuści dwa następne turnieje i, a co za tym idzie, straci 2000 punktów. Jak doczytałam, Nadal teraz przez 2-3 tygodnie musi czekać (przejdzie badania, a nadgarstek zostanie unieruchomiony). Ma być gotowy na US Open, ale nie jest to pewne, bo 3 tygodnie to przecież mało czasu.
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Guarded pisze:Jednak np. z Nadalem w WS trudno mu czasem domknąć spotkanie lub po prostu wytrzymać zarówno psychicznie i fizycznie.
Nie wiedziałem ostatniego finału RG ale dwa wcześniejsze finały RG były bardzo wyrównane. Można powiedzieć, że o zwycięstwach Nadale zdecydowały szczegóły, a tymi szczegółami były najczęściej głupie błędy Novaka. Patrząc na półfinał w Monte Carlo, to Djokovic wydaje się być bardziej pewnym zwycięzcą ich najbliższych spotkań na ziemi.
Wydaje mi się, że Nadal rok temu o tej porze był w lepszej formie. Dlatego też taki mój wniosek o tym, że Nadal jednak nie zdąży się przygotować, wstrzelić z formą...
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Djokovic bliski pokonania na ziemi Nadala był raz, w półfinale w roku 2013. Finał zarówno w 2012 jak i 2014 to dość wyraźne wygrane Hiszpana, wyraźniejsze niż nawet większość tych z Federerem kiedy prezentował ogólnie znacznie wyższą formę. Jednak ten półfinał to był mecz na styk, miał przecież przewagę przełamania w piątej partii i gdyby pechowo nie wpadł w kluczowej akcji na siatkę to by najprawdopodobniej wygrał.

Tak narawdę to Novak musi wygrać to RG i to jest jego problem, bo jak nie teraz to kiedy? Ale myślę, że on lepiej już grać nie może a Rafa jak najbardziej, ma czas na budowanie formy a mimo ostatniej dość wyraźnej wynikowo przegranej pokazał, że jest lepiej, Novak musiał się ostro namęczyć by zwyciężyć.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Jak dla mnie Rafa jest zbyt doświadczonym zawodnikiem, żeby nie wstrzelić się z formą na RG. Już teraz grał dużo głębsze te swoje świdry niż przez ostatnie tygodnie, z poruszaniem się również dużo lepiej, a jest jeszcze naprawdę sporo czasu do RG. Zdąży.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Bardzo dużo będzie zależało od drabinki , jeśli Rafa będzie miał wpaść na Novaka dopiero w finale to prawdopodobieństwo na "10" będzie wtedy bardzo duże.

W MC gra Nadala wyglądała już dużo lepiej niż wcześniej, wieje optymizmem, jeśli w następnych tygodniach wpadnie w rytm grania długich piłek a nie takich na które Djoko wchodzi i wali z góry to zobaczymy jeszcze jakiś ciekawy mecz w wykonaniu obydwu. :)
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Wszystko pięknie, tylko Rafa jest w tej chwili piąty. Jak się nie weźmie w garść przed RG, to może wpaść na Novaka już w ćwierćfinale. O_O
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Novak musi wygrać RG? Ryzykowna teza, ma na to jeszcze parę lat bo starzy przeciwnicy są proporcjonalnie coraz słabsi a nowych nie widać.
Wg mnie to raczej Rafa musi, to Jego dom, Jego sztandar i królestwo. Ma szanse, jak zawsze, ale... .

No właśnie, zastanówmy się na zimno. W MC grał dobrze, pwiedziałbym zaskakująco dobrze. Wytrzymywał kondycyjnie spotkania - plus. Grał swoją grę na czerwonym badziewiu - plus. Głębokość piłek, genialne obrony - plus. Motoryki już nie poprawi, szczególnie widać to po szybkości. Tylko dlaczego bezdyskusyjnie przegrał półfinał?

Nie wiem w jaki sposób mentalnie ma się podbudować po takim meczu, skoro 2 decydujące gemy w obu setach przegrał po kilkunastominutowej walce. Skoro popełniał DF przy równowadze. Skoro Djokovic swobodnie wbijał gwoździe z 2 serwisu Nadala. I wreszcie skoro Serb z łatwością kontrował świdry Hiszpana backhandem po linii, ani mocnym, ani kończącym, ale na tyle dokładnym, że odwracał przebieg wymian.

Możemy zaklinać rzeczywistość, ale moim zdaniem fakty są takie, że jeśli Djokovic nie przegnie z intensywnością gry (a jeden z M1000 przez Paryżem powinien sobie odpuścić), jeśli utrzyma lub poprawi formę fizyczną to jedyną szansą Nadala na RG jest dramatycznie trudna drabinka Novaka w Paryżu. Ewentualnie eksplozja formy Nishikoriego. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Z tym rozstawienie Rafy to dziś jest czwarty, a chyba dużo będzie zależało od formy Japończyka, który broni punktów z Barcelony i Madrytu.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Rano był jeszcze piąty, mój błąd. ;)
Ale trzeba walczyć, bo małe różnice...
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

hokej pisze:Novak musi wygrać RG? Ryzykowna teza, ma na to jeszcze parę lat bo starzy przeciwnicy są proporcjonalnie coraz słabsi a nowych nie widać.
Wg mnie to raczej Rafa musi, to Jego dom, Jego sztandar i królestwo. Ma szanse, jak zawsze, ale...
Umówmy się, rywali nie ma, Novak znowu wygrywa wszystko jak leci, jest to drugi jego taki rok i jeśli ponownie po serii wygranych nie zwycięży Roland Garros, jeśli znowu tytuł wyrwie mu Rafael - który moim zdaniem nic nie musi, zwyciężył tam 9-krotnie co jest rekordem absolutnym i nie będzie przystępował jako główny faworyt do tytułu - to będzie to wielka jego porażka. Natomiast za rok nie wiadomo co będzie.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Novak sam mowi, priorytetem jest Paryż. Ciągle piszemy o głowie i formie Hiszpana, a Serb w kluczowych momentach ich pojedynków w Paryżu też jakąś skałą mentalną nie był. A o ile do tego meczu dojdzie głowa będzie miała nie mniejsze znaczenie niż sam tenis.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Jurek Kiler pisze:
hokej pisze:Novak musi wygrać RG? Ryzykowna teza, ma na to jeszcze parę lat bo starzy przeciwnicy są proporcjonalnie coraz słabsi a nowych nie widać.
Wg mnie to raczej Rafa musi, to Jego dom, Jego sztandar i królestwo. Ma szanse, jak zawsze, ale...
Umówmy się, rywali nie ma, Novak znowu wygrywa wszystko jak leci, jest to drugi jego taki rok i jeśli ponownie po serii wygranych nie zwycięży Roland Garros, jeśli znowu tytuł wyrwie mu Rafael - który moim zdaniem nic nie musi, zwyciężył tam 9-krotnie co jest rekordem absolutnym i nie będzie przystępował jako główny faworyt do tytułu - to będzie to wielka jego porażka. Natomiast za rok nie wiadomo co będzie.
Załóżmy hipotetycznie, że Rafa przegrywa Paryż. I co - odegra się na Wimbledonie? rotfl Jeśli głównym problemem, wg niego samego i widocznym również w przebiegu dotychczasowych gier jest pewność uderzenia i niezachwiana wiara w zwycięstwo?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”