Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Tenisówka pisze: Ciekawe czy mu się kiedyś uda pokonać własne demony.
Jednego już na AO pokonał :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Tenisówka pisze: ..tenisowo spisywał się bardzo dobrze..
Ja mam wątpliwości. Dużo przełamań to błędy własne Czecha - nie kończące Djokovica. W krytycznych momentach zawodził pierwszy. Obiegał, obiegał - żeby zagrać forhendem - za dużo siły i wywalał. I tak dalej.
No nic. Widać są tacy dla których hala Bercy to będzie taki turniej - pocieszka w karierze. Ferru i Tomasz właśnie. :wink: Inne mastersy - niedostępne. A tam koniec sezonu, wszyscy zmęczeni...
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Berdych świetnie grał, jestem zaskoczony :::gd:::. Jednak za mało na Djokovica, oby tak dalej Novak!
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Moim zdaniem, szału nie było, mecz błędów i gdyby ten po drugiej stronie siatki postawił twardsze warunki to mogłoby być różnie. Tomasz miał swoje momenty, Serb cały mecz walczył sam ze sobą i chociaż pocieszające jest, że nawet grając taką padakę wygrał - nie podobało mi się :::bd:: .
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Nowy Tomek ciągle z głową problemy, chociaż trochę podrasowany w tym sezonie. Wydaje mi się jednak ze z wiekiem lepiej będzie z tą psychiką i może paradoksalnie pod koniec kariery zacznie większe sukcesy osiągać. A Djoko zgodnie z planem, trzeci Masters z rzędu w tym roku. Jeszcze AO. Ładnie sobie poczyna Młody Tata. ;)
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

ayshe pisze:Moim zdaniem, szału nie było, mecz błędów i gdyby ten po drugiej stronie siatki postawił twardsze warunki to mogłoby być różnie. Tomasz miał swoje momenty, Serb cały mecz walczył sam ze sobą i chociaż pocieszające jest, że nawet grając taką padakę wygrał - nie podobało mi się :::bd:: .
Zgadzam się z tą wypowiedzią. Oczywiście nie każdy błąd tenisowy jest brzydki ale tych brzydkich błędów w finale było dużo. Zastanawiam się co wpłynęło na tak słabą dyspozycje Djokovica w dniu dzisiejszym. Berdych pokazał się mimo wszystko z dobrej strony. Moje spostrzeżenia po Monte Carlo 2015.
Obawiam się, że Nadal nie odbuduje formy na RG, przynajmniej nie na to aby wygrać finał.
Djokovica najbardziej męczy zmiana tempa gry. Przy takim zmiennym tempie pojawia się "aktorzenie" u Novaka, zawsze w drugim secie - kryzys przy zmiennym tempie. Uważam, że Novak zaprogramowany jest jednak na grę do trzech wygranych setów, a nie jak tu ktoś sugerował do dwóch. Djokovic jest jak długodystansowiec, ma chwile słabości (najczęściej drugi set) ale jak już je przetrwa te słabości, to może biec i biec dalej...
Mecze Nadala i Djokovica nigdy mi się nie znudzą, zawsze są one na wysokim poziomie i bardzo emocjonujące.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

grzeszajac pisze:Zastanawiam się co wpłynęło na tak słabą dyspozycje Djokovica w dniu dzisiejszym.
Novak na konferencji powiedział, że rzeczywiście grał słabo, a było to skutkiem wczorajszego spotkania, które dużo go kosztowało fizycznie i psychicznie.
grzeszajac pisze: Obawiam się, że Nadal nie odbuduje formy na RG, przynajmniej nie na to aby wygrać finał.
W tamtym roku też Hiszpan nie spisywał się najlepiej, lecz właśnie w finale RG zagrał świetne spotkanie. Tak wymęczył Djokovicia, że ten pomimo wygranej w pierwszym secie, stał już na przegranej pozycji. Dwa że Serb miał wtedy kłopoty zdrowotne.
grzeszajac pisze:Uważam, że Novak zaprogramowany jest jednak na grę do trzech wygranych setów, a nie jak tu ktoś sugerował do dwóch. Djokovic jest jak długodystansowiec, ma chwile słabości (najczęściej drugi set) ale jak już je przetrwa te słabości, to może biec i biec dalej...
Trudno powiedzieć. Z jednej strony o wiele łatwiej mu idą spotkania z gorszymi zawodnikami w WS niż w Mastersach. Pewnie też duża cześć z nich wątpi, że uda im się pokonać Serba na takim długim dystansie. Jednak np. z Nadalem w WS trudno mu czasem domknąć spotkanie lub po prostu wytrzymać zarówno psychicznie i fizycznie.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Posprzątane. Obrazek
Dalszą dyskusję nt. ewentualnego pojedynku Novaka z Rafą na RG proszę kontynuować tutaj.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2015

Finał:
Novak Djokovic [1] vs Tomas Berdych [6] 7:5, 4:6, 6:3

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”