Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

Spotkanie Radwańska vs Suarez Navarro.
Wygrywające do niewymuszonych:
AR 31-31
CSN 43-29

Mimo przegranego spotkania i wyniku 0:6 w drugim secie paradoksalnie mecz na dobrym poziomie, Suarez Navarro zagrała chyba swój najlepszy mecz w tym roku, a ten drugi set to naprawdę obijanie Radwy bezbłędną agresywną grą.
Niemniej Agnieszka lepiej niech wróci do własnej gry na przebicie, ona nie ma dynamiki w uderzeniach, a te w które wkładała wszystko nie robiły większego wrażenia na Hiszpance więc na lepszych zawodniczek tym bardziej nimi nie skrzywdzi. Nie wiem czy tylko ja odbieram jej odwrotny forehand ale mam wrażenie jakby robiła piruet i miała się złamać w pół przy jego wykonywaniu. O_O

Wnioski...
Czy jest więcej agresji w grze? Jest.
Czy jest to dla niej naturalne? Nie.
Czy są pozytywne efekty? Nie.
Czy będą? Czas pokaże...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: WTA Miami 2015

ED zgadzam się z Tobą w zupełności. Nie można zmieniać jej tenisa aż tak. Pisałem, że do poprawy mnie w zupełności wystarczyłoby wzmocnienie drugiego serwisu i przygotowawczego uderzenia z półkortu przed dojściem do siatki. Te dwa elementy "leżą i kwiczą". Aga jest teraz zagubiona nie wie czy ma walić w piłkę czy nie, nie czuje jakie uderzenie wybrać. No i tak jak piszesz, dynamiki to te jej piłki i tak oszałamiającej nie mają.
Obrazek
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Miami 2015

No niestety, ale jeśli zawodniczka robi to co trenerzy każą a nie jest naturalne, to wtedy na korcie myśli wyłącznie o taktyce i o tym co oni mówili, a nie o wygrywaniu kolejnych punktów. Ja nie potrafię sobie wyobrazić sytuacji w której ktoś mi mówi "graj przy siatce" (a ja normalnie np. przebijam) i uskuteczniam wymuszone ataki :rolleyes: Bo ja wtedy nie staram się wygrać punktu, tylko spełniać czyjeś widzimisię.
Oczywiście plan taktyczny musi być, ale moim zdaniem Agnieszka ma mętlik w głowie- bo jednocześnie ma uderzać mocniej, ale nie robić błędów, iść do siatki w momencie w którym by nie poszła i nie ma kompletnie przygotowania tego ataku, serwować mocniej, ale nie trafia tym 1. podaniem i to wszystko nakręca spiralę niepewności.
Choć akurat rzeczywiście był to dobry mecz Agnieszki i rewelacyjny CSN, ale na pewno do wygrania, mimo postawy Hiszpanki.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WTA Miami 2015

Wchodzę po udanym debelku z Kolegami z forum do domu, patrzę ... i jest komunikat:
Jutro na lotnisku w podkrakowskich Balicach będzie można chyba sobie cyknąć samojebkę koło smoka ze smyczką w paszczy czekającego machając ogonem na pańcię. rotfl
Tylko uważajcie na ogon. :D

Meczu nie widziałem, ważne, że przegrała :::gd::: .
Ciekawe czy pierwszej nerwy puszczą Martinie czy Radwańska wcześniej jej podziękuje?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Miami 2015

Vivid pisze:Meczu nie widziałem, ważne, że przegrała :::gd::: .
Ciekawe czy pierwszej nerwy puszczą Martinie czy Radwańska wcześniej jej podziękuje?
Martina to chyba wiele nie traci. Kaska się zgadza, a przecież efektów nie może być bo przecież dopiero zaczęły, zmiana stylu nie jest taka prosta itp. itd. Więcej chyba traci Agnieszka, bo to kolejny rok wymazany z kalendarza, a poza tym jeśli próba się nie powiedzie, to nie wiadomo czy jej stara gra się nie rozregulowała.

Przykład Woźniackiej mówi wiele na temat takich tenisowych metamorfoz. :-|
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

agassi66 pisze:Pisałem, że do poprawy mnie w zupełności wystarczyłoby wzmocnienie drugiego serwisu i przygotowawczego uderzenia z półkortu przed dojściem do siatki.
Pod tym mogę się spokojnie podpisać. Umówmy się że Suarez Navarro nie ma niszczącej siły rażenia więc jak nawet ona jest w stanie strzelać wygrywające z takich podań to chyba nad tym powinno się popracować w pierwszej kolejności. Pierwsze podanie przecież poprawiła czemu więc nie drugie?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

Re: WTA Miami 2015

To jeszcze dość daleka droga, ale ciekawe, czy dojdzie do ewentualnego finału sióstr Williams? Obie świetnie grają w Miami.
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

Ojjj daleka i o ile młodsza z sióstr pewnie awansuje z rundy na rundę to starsza prezentuje się różnie, a ma potencjalnie na swojej drodze do finału nieźle grającą Pliskovą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WTA Miami 2015

Mecz Pliskova - Petkovic piach. Ale znamienne jest coś innego. Puste trybuny.

A na granym jednocześnie meczu Verdasco - Monaco pełne. :)

Ta równa kasa dla babek i facetów to politpoprgłupota czystej wody.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

Marcin_L pisze:Mecz Pliskova - Petkovic piach. Ale znamienne jest coś innego. Puste trybuny.

A na granym jednocześnie meczu Verdasco - Monaco pełne. :)
Nie pierwszy raz.
Marcin_L pisze:Ta równa kasa dla babek i facetów to politpoprgłupota czystej wody.
Poszukaj wypowiedzi Sereny Williams na ten temat. Padłem jak mówiła o poziomie tych rozgrywek. Te równe pieniądze mogły mieć jakąś rację bytu kilka lub już kilkanaście lat temu, kiedy WTA było nie dość że popularne to jeszcze na wyższym poziomie, a teraz...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: WTA Miami 2015

Sloane Stephens, która przez wielu została już skreślona, zaczyna odnosić znowu jakieś sukcesy, małe bo małe ale są! Amerykanka aktualnie współpracuje z byłym trenerem Bouchard, Nickiem Saviano i widać efekty owej pracy. Natomiast Genie podkradła trenera Azarence, ale dobrych wyników szukać z lupą. Pożyjemy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: WTA Miami 2015

El Diablo pisze:
Marcin_L pisze:Mecz Pliskova - Petkovic piach. Ale znamienne jest coś innego. Puste trybuny.

A na granym jednocześnie meczu Verdasco - Monaco pełne. :)
Nie pierwszy raz.
Marcin_L pisze:Ta równa kasa dla babek i facetów to politpoprgłupota czystej wody.
Poszukaj wypowiedzi Sereny Williams na ten temat. Padłem jak mówiła o poziomie tych rozgrywek. Te równe pieniądze mogły mieć jakąś rację bytu kilka lub już kilkanaście lat temu, kiedy WTA było nie dość że popularne to jeszcze na wyższym poziomie, a teraz...
Dlatego każde zwycięstwo Williams mnie cieszy. Poziom wyżej od całej reszty.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

Bongos pisze:Dlatego każde zwycięstwo Williams mnie cieszy. Poziom wyżej od całej reszty.
Williams twierdziła iż tenis kobiecy stoi wyżej niż męski, cytując "nie ma porównania". rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Miami 2015

El Diablo pisze:
Bongos pisze:Dlatego każde zwycięstwo Williams mnie cieszy. Poziom wyżej od całej reszty.
Williams twierdziła iż tenis kobiecy stoi wyżej niż męski, cytując "nie ma porównania". rotfl
Trudno jej się dziwić, w końcu broni przede wszystkim swojego portfela. rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

SevenUP pisze:
El Diablo pisze:Williams twierdziła iż tenis kobiecy stoi wyżej niż męski, cytując "nie ma porównania". rotfl
Trudno jej się dziwić, w końcu broni przede wszystkim swojego portfela. rotfl
Ależ oczywiście masz rację. Tak samo odbieram dmuchanie w balon przy okazji pojedynczych osiągnięć danych zawodników. Prosta sprawa, większa popularność dyscypliny, większe wpływy z reklam etc. itd. itp.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: WTA Miami 2015

Sabinka miała piłkę setową, ale popełniła kilka błędów, a Serena wskoczyła na wyższy poziom. Podwójnym błędem Lisicki przegrała tego seta. Szanse w tiebreaku miała, ale problemy z ich wykorzystaniem jeszcze większe.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

Williams już tego nie wypuści. Szkoda... :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Miami 2015

El Diablo pisze:Williams już tego nie wypuści. Szkoda... :(
Po części w sumie wypuściła, przegrała druga partię 1:6. W trzecim secie jednak szybko objęła prowadzenie 3:0 i trzymała własny serwis już do końca i w miarę pewnie sięgnęła po 700tny triumf w cyklu WTA, wyczyn wybitny, ale do Federera a więc rówieśnika, bardzo jej daleko.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Miami 2015

Jurek Kiler pisze:Po części w sumie wypuściła, przegrała druga partię 1:6. W trzecim secie jednak szybko objęła prowadzenie 3:0 i trzymała własny serwis już do końca i w miarę pewnie sięgnęła po 700tny triumf w cyklu WTA, wyczyn wybitny, ale do Federera a więc rówieśnika, bardzo jej daleko.
W moim światopoglądzie nie ma miejsca na porównywanie ATP do WTA tak samo jak wyników w singlu do debla itd. itp.

Nawiasem mówiąc... Halep ograła Stephens.
Jestem naprawdę zszokowany. W Indian Wells była na granicy fizycznych możliwości i wygrała turniej, tutaj zalicza półfinał ale tym razem już nie uniknie spotkania z Williams więc na tym etapie powinna zakończyć się jej przygoda z tą imprezą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WTA Miami 2015

Ja mam za to duży uśmiech na facjacie widząc Petkovic tak wysoko. Lubię dziewczynę, za pogodę ducha w obliczu pasma nieszczęść. I dodatkowo za grę "na tak". :::gd:::

A na Halep, wbrew pozorom, postawiłbym w challenge`u. Niesamowite serce do walki ma dziewczyna.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”