Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Miami 2015

Byczek Fernando zwycięski, Rafa spada w rankingu na co najmniej czwartą lokatę, nie wiem czy Keiowi nie wystarczy ćwierćfinał by zepchnąć Hiszpana napozycję numer pięć, nie chce mi się podliczać. Nie jestem w jakimś specjalnym szoku, Rafa formy nie ma, forhendy czasem nawet nie dolatują do taśmy, zobaczymy co mączka pokaże, powinno być lepiej, ale o ile to nie mam zielonego pojęcia.

Rafa ma najgorszą pierwszą część od bodaj roku 2004...więc od czasu gdy był niespełna 18letnim chłopakiem. Natomiast od momentu bycia w elicie, więc od roku 2005 pierwszy raz mu się zdarzyło by nie zaliczył choćby jednego półfinału w jednym z dwóch marcowych mastersów, przy czym z reguły był to co najmniej jeden finał lub 2-krotnie dwa półfinały, jeden półfinał zdarzył się jemu od 2005 jeden iedyny raz, było to w roku 2006, teraz nawet tego nie ma. Jego tegoroczny bilans wynosi 15-5, niby nie dramat bo to 75%, ale podreperowany głównie małymi turniejami na mączce w Ameryce Południowej, na hardzie wynosi on już tylko 8-4. W żadnym razie go nie skreślam, gołym okiem jednak widać, że dobrze to z nim nie jest póki co.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 1000: Miami 2015

Nie zgodzę się, że Nadal nie wytrzymał tego meczu fizycznie. Nie miał żadnych oznak, wrecz przeciwnie nawet nie był specjalnie spocony.
Przegrał tenisowo i w głowie. Trzeciego seta zagrał bojaźliwie, zero agresji. Popełnił mnóstwo UE grając bezpiecznie na przerzut. To nawet było zabawne patrząc jak Verdasco wykańcza Nadala grając Mu inside-out, czyli ulubioną sekwencję Rafy.

W trakcie meczu mocno wiał wiatr. Śruby Nadala kompletnie nie robiły wrażenia na Fernando, który z kolei mógł walić płasko bezpiecznie, szczególnie z "północnej" części kortu w relacji TV. Nadalowi nawet zdarzyło sie minięcie z piłką na 4 metrze gdy spadała Mu pod nogi. :]

W statystykach Verdasco górował w każdym rodzaju wymiany, nawet w tych ponad ponad 9 uderzeń (11:10). Po drugie - wygrywające z FH - 18:9 dla Nando. Serwowali obaj podobnie, zarówno jeśli chodzi o prędkości jak i DF-y. Wygrywające do niewymuszonych - Verdasco 29/36, Nadal 18/32. Ale wykorzystanie BP u Rafy - 3 z 12. O_O

Nie ma Nadal żadnej pewności w grze. Nie ma też ognia - rozumiem, że Verdasco to przyjaciel i nawet się specjalnie nie cieszył po wygranej, ale nie było widać większego zaangażowania u Rafy, zero pompki czy obłędu w oczach. Wyglądało to tak, jakby Nadal modlił sie o szybki wylot, żeby część twardą sezonu zostawić za sobą i zapomnieć.

Za to Tomić miał 3 piłki meczowe w 2 secie przy 5:3 i swoim serwisie i przegrał mecz. :? Niby to nie 5:2, ale w kontekście ostatnio prezentowanej formy dziwne. Piękny Tomaszek z tape`ami na udzie i kolanie, szkoda że nie założył piżamy, byłby ubaw. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2015

hokej pisze:Za to Tomić miał 3 piłki meczowe w 2 secie przy 5:3 i swoim serwisie i przegrał mecz. :? Niby to nie 5:2, ale w kontekście ostatnio prezentowanej formy dziwne. Piękny Tomaszek z tape`ami na udzie i kolanie, szkoda że nie założył piżamy, byłby ubaw. :D
Oglądałem końcówkę drugiego seta i 3-go do stanu 3-0 dla Czecha. Tomic zagrał troszkę bojażliwie w końcówce drugiego, tak jakby liczył, że samo się dogra. Natomiast fajnie rozrzucał Tomasza na lewo prawo, tylko tego wykończenia jeszcze brakowało. W każdym razie może się chłopak w końcu ogarnął i będę lepsze wyniki.
W trzecim Tomic jak został przełamany coraz bardziej zaczął utykać na nóżkę, nie wiem czy faktycznie jakiś uraz czy taka zagrywka taktyczna, żeby uśpić Berdycha.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Miami 2015

Dziś najbardziej interesująco zapowiada się mecz naszego Janowicza. Reszta to słabizna. Szkoda czasu.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2015

niespotykany pisze:Dziś najbardziej interesująco zapowiada się mecz naszego Janowicza. Reszta to słabizna. Szkoda czasu.
Czyli dziś nic godnego uwagi. :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Miami 2015

Basic pisze:
niespotykany pisze:Dziś najbardziej interesująco zapowiada się mecz naszego Janowicza. Reszta to słabizna. Szkoda czasu.
Czyli dziś nic godnego uwagi. :wink:
Może jednak Nishikori-Troicki?
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2015

hokej pisze:...Przegrał tenisowo i w głowie. Trzeciego seta zagrał bojaźliwie, zero agresji. Popełnił mnóstwo UE grając bezpiecznie na przerzut. To nawet było zabawne patrząc jak Verdasco wykańcza Nadala grając Mu inside-out, czyli ulubioną sekwencję Rafy..
Zabawne.. ;( ;(
Ale zgadzam się - przegrał tenisowo, a głównie w głowie. Nie pierwsza to taka porażka - im starszy, tym częściej psychika go zawodzi.

Z tej rozpaczy obejrzę Janowicza. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Miami 2015

Bellucci powinien napisać książkę o tym jak przegrywać niemalże wygrane sety. :rolleyes:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP 1000: Miami 2015

Majorka pisze:Z tej rozpaczy obejrzę Janowicza. :wink:
Aż tak źle? ;(
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Miami 2015

Majorka pisze: Z tej rozpaczy obejrzę Janowicza. :wink:
Nie załamuj się, tylko przyzwyczajaj powoli, że podobne występy Rafy będą się zdarzały coraz częściej. :wink:
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Miami 2015

JJ kończy rozgrzewkę. No to gramy!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2015

wyczesany pisze:
Majorka pisze:Z tej rozpaczy obejrzę Janowicza. :wink:
Aż tak źle? ;(
Oj tam, tak sobie dorzewniam .. :wink: Jerza i tak bym oglądała..
Nie przepadam za nim i jego grą - ale w końcu to chłopak z naszego podwórka. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Miami 2015

Taki chudy chłopczyk ośmiesza naszego gladiatora. rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Miami 2015

Goffin 6:4 ale wg mnie spotkanie może się zakończyć równie dobrze wygraną Janowicza.

Aktualizacja: Albo i nie. Goffin 6:4, 6:3. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Miami 2015

Nadal spadł już na 4 pozycję w rankingu. Jeśli Nishikori dojdzie do ćwierćfinału, a Raonek chyba do półfinału, to wyprzedzą Hiszpana. Rafa może się naprawdę bać o swój ranking na RG.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2015

O co poszło z wymianą zdań Janoszopa z sędzią? Sędzia faktycznie oszukał JJ?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: ATP 1000: Miami 2015

Basic pisze:O co poszło z wymianą zdań Janoszopa z sędzią? Sędzia faktycznie oszukał JJ?
Generalnie Jerzy uważał, że piłka przy serwisie siatki nie dotknęła. Powiedział w trakcie przerwy, że stołkowy go oszukał, a ten mu odpowiedział, żeby pomyślał. rotfl
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Miami 2015

Guarded pisze:Nadal spadł już na 4 pozycję w rankingu. Jeśli Nishikori dojdzie do ćwierćfinału, a Raonek chyba do półfinału, to wyprzedzą Hiszpana. Rafa może się naprawdę bać o swój ranking na RG.
Na RG to niech On się martwi o formę :/ - ranking i gdzie będzie rozstawiony nie będzie miało znaczenia.

Wczoraj oglądałam Nadala - już pewnie na Majorce.
Dzisiaj :
- Radwańską - w drodze do Krakowa.
- Janowicza - w drodze do Łodzi.
Chyba poczekam na mecz Novaka rotfl .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Miami 2015

Póki co Raonic jest jedną nogą w drodze do Kanady. :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Miami 2015

Guarded pisze:
Basic pisze:O co poszło z wymianą zdań Janoszopa z sędzią? Sędzia faktycznie oszukał JJ?
Generalnie Jerzy uważał, że piłka przy serwisie siatki nie dotknęła. Powiedział w trakcie przerwy, że stołkowy go oszukał, a ten mu odpowiedział, żeby pomyślał. rotfl
W sumie to by pasowało, bo nie wygląda on takiego co grzeszy inteligencją. Tak na dobrą sprawę to system wyłapujący neta działa już co najmniej dekadę, więc od momentu gdy Janowicz był młodym juniorem. Jak widać za krótko.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”