Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Majorka pisze: No tak to jest z tym Djokovicem. Niby wszystko gra i buczy. Doskonałość.Żadnych słabych stron. Tylko dlaczego takie to nijakie... O_O
Chyba, że to jak z mężem doskonałym.. :wink: Tak wspaniałym, bez żadnych wad czy słabości - że człowiek musi szybko poszukać jakiegoś kochanka żeby nie zwariować z nudów.. rotfl
Mi się wydaje, że nic szczególnie interesującego nie gra, bo nie musi. Ekonomicznie. Myślę też, że ma świadomość przewagi, i w sumie dobrze, że nie pojawia się lekceważenie przeciwników, a tylko egzekwowanie wyniku.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

karjar pisze:..Mi się wydaje, że nic szczególnie interesującego nie gra, bo nie musi.
Nie bez przyczyny zacytowałam HeatShota i jego zdanie z całą karierą.. :wink: Nieważne, gra jak gra, jest liderem rankingu - a że dla mnie jego gra jest - bez wad, ale i bez polotu, zawsze - to mój problem.. :wink:
Tym niemniej - to jego szanse na wygranie turnieju oceniam najwyżej. Choć oglądać wolę innych.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

karjar pisze:
TomPL pisze:
El Diablo pisze: Choć nie zdziwię się jeśli wyjdzie na to że po prostu nie umiała się ustawić do tych "nielotów" Radwańskiej.
Otóż to - nieloty to też rodzaj uderzeń tenisowych, każdy gra co umie, byle do przodu. :]
Skonfrontowałem się z niektórymi "nielotami" Toma i ... nie jest kurde łatwo.
Masz rację ale to trochę szerszy temat.
Na korzyść Radwańskiej przemawia fakt iż jest to tenis z którym przeciwniczki nie mają do czynienia na co dzień przez co mają problemy. Dodatkową kwestią jest to że gro zawodniczek ma problem z poruszaniem się przód-tył, czasem tenis kobiecy wygląda naprawdę po amatorski kiedy to zawodniczki dostają krótszą piłkę i nie potrafią jej odegrać.
Tennisowy pisze:No właśnie dzisiaj kierunków w grze Radwańskiej raczej nie było. Tylko trochę w II secie gdy Venus miała kryzys i Radwańska się zorientowała, że ma jakąś szansę.
Widzisz, nie zgodzę się z tym. Po obejrzeniu powtórki zwracałem na ten aspekt uwagę. Radwa wg mnie też przysnęła, tak jak pisałem o graniu w ciemno crossów przez Williams tak w powtórce też mnie uderzyło, że w 3-cim secie Polka stała w tym rogu, a pech chciał, że Venus zaczęła grać wzdłuż i był klops.
Tennisowy pisze:Venus dzisiaj na pewno dna nie grała, oczywiście, jak na jej aktualny stan. Grała dość, jak na nią, regularnie.
No nie wiem w takim razie jak określisz te liczne wyrzucone, zepsute smecze etc. Oczywiście apogeum przypadło na 2-gi set ale w pierwszym nie grała kosmosu.

Może jednak darujmy to sobie bo najwidoczniej mamy inną ocenę sytuacji, a wynik meczu już się nie zmieni. Radwańska przegrała.
alergia pisze:- Australian Open kończy się dla mnie gorzej niż w tamtym roku, ale nie mogę powiedzieć, że grałam źle. Nie wykorzystałam swojej szansy, a Venus chyba miała dzień konia. Nie dawała żadnych darmowych punktów, a ja nie zagrałam tak, żeby wygrać - pożegnała się z Melbourne Radwańska.
Padłem! :rolleyes:
SevenUP pisze:
...ale nie mogę powiedzieć, że grałam źle.
No właśnie, chyba jednak nie wróżymy z fusów. Sama powiedziała, że nie grała źle. Może warto pooglądać siebie w akcji z innej perspektywy? Choćby jako karę i nauczkę, bo jak się samemu gra w emocjach, to wielu rzeczy się nie widzi.
A wg mnie można to interpretować na wiele sposobów np. że fani przeceniają możliwości Radwańskiej co jest niejako pochodną sposobu przedstawiania informacji przez szeroko rozumiane media.

Jeszcze troszeczkę o tenisie kobiecym.
Jestem zaskoczony, że Cibulkova dobrnęła do ćwiartki. Nie oglądałem spotkań z Cornet czy Azarenką ale tak marnie się prezentowała wcześniej, że gotów byłbym się założyć, że przegra z Francuzką. Ale na Williams przygoda Słowaczki się zakończy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Ciekawe czy Berdych już wyleczył kontuzję mózgu. rotfl Odpowiedź już za kilka godzin.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

matek20 pisze:Ciekawe czy Berdych już wyleczył kontuzję mózgu. rotfl Odpowiedź już za kilka godzin.
Jakie to niesprawiedliwe. U Federera Nadal siedzi w pampersie a u Berdycha w głowie?
Przypomniałeś mi z kim gra i teraz nie wiem już komu kibicować. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

A na mecze z Davydenko-co Nadal zakładał? Pieluchy pewno. :wink:
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Ja myślę, że na dźwięk nazwiska Nikolaja chował się pod łóżko. Albo nie, bo przecież Rafa boi się ciemności. rotfl
#NKrising
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

kis12 pisze:A na mecze z Davydenko-co Nadal zakładał? Pieluchy pewno. :wink:
Argument z Davydenką jest moim zdaniem nietrafiony. Nadał miał z nim bilans 5-6, więc na moje oko tragedii nie ma. Mało tego jestem pewien, że na dystansie 3 meczy nie ma w top 100 zawodnika który miałby dodatni bilans z Rafą. Nie ma drugiego takiego zawodnika w tourze :] .
Co do dzisiejszych ćwierćfinałów to trzymam oczywiście kciuki za Rafę, Makarovą, Szarapową a u Murray'a niech będzie 5 setów :D .
Awatar użytkownika
Guarded
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 773
Rejestracja: 1 kwie 2014, 19:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Martina wypowiedziała się na temat meczu Agnieszki. Między innymi mówiła, że woleje nie były takie, nad jakimi pracowali. Powiedziała też, że emocjonalnie była gdzieś indziej, że Venus chciała tego bardziej. Następna kwestia to bardzo pasywny tenis Polki. Nie robiła tych rzeczy, które zakładali przed meczem oraz nie uderzała piłki tak mocno jak na treningu. Agnieszka za dużo grała do backhandu Venus. Powiedziała też, że Polka ani razu nie popatrzyła na nich w trzecim secie i równie dobrze Martina mogłaby siedzieć w hotelu. Oceniła ten mecz na 1/10 w wykonaniu Agi.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Jekaterina pożegnała Halep. Nawet do zera w 2 secie :rolleyes:.
Teraz czas na pożegnanie z Eugenią :::jezor::: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Mecz Halep - Makarowa był tenisowo paskudny, a teraz mamy równie piękny Szarapowa - Bouchard.
Szara set do przodu.
Jak do tej pory najbardziej podobał mi się mecz Pome z Azą. Było tam naprawdę na co popatrzeć, a Aga może uczyć się od Dominiki waleczności i zawziętości.
Genie już spakowana do domu.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 04:19 przez alergia, łącznie zmieniany 1 raz.
Dredy górą!
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

No no mamy rosyjski półfinał. A Makarova bez straty seta w turnieju. Mimo wszystko myślałem, że Halep nawiąże chociaż walkę w drugim secie, z drugiej jednak strony cieszę się że Makarova udźwignęła psychicznie ciężar tego pojedynku. W półfinale nie będzie tak łatwo, tym bardziej, że nigdy jeszcze nie wygrała z Szarapovą.
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Dobry początek Berdycha 4-1. Marsz po seta rozpoczęty. :::gd:::
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Już 5-2 dla Berdycha. Rafa tak jak w przekroju ostatnich spotkań nie przekonuje. Co do Thomasa to to zaskoczył mnie lekkim drugim serwisem, woli unikać podwójnych kosztem prędkości serwisu.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Ale wstyd... :/ Nadal już mogłeś przegrać ze Smyczkiem...
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Samym nazwiskiem Nadal nie wygra tego spotkania. Jego gra jest koszmarna, a Berdych ma niepowtarzalną okazję przerwać niechlubną dwucyfrową serię porażek z Rafą.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Jak tak dalej pójdzie to Nadal zostanie zmasakrowany.
kolekcjoner
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 4 sty 2014, 20:31

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Berdych wygrywa seta z Nadalem 6-0 O_O . To koniec świata czy jak? rotfl
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

Każda seria się kiedyś kończy , nawet wygranych z Tomaszkiem.
Set do zera dla Czecha. Bezradny jest Rafa ;( .
Straszna demolka .
Nie ma siły, energii, szybkości, krótkie piłki :/ . A Czech gra swoje i to z doskonałym skutkiem.
Jeszcze tam zimno dziś, co też nie pomaga.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2015, 05:53 przez Tenisówka, łącznie zmieniany 4 razy.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: AUSTRALIAN OPEN 2015 (WIELKI SZLEM)

U Nadala za dużo serii się kończy. :( Żeby na RG się nie skończyło. ;(

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”