Awatar użytkownika
Czarek.
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 7 lis 2013, 12:21
Lokalizacja: Gdańsk.

WTA Championships 2014

BNP Paribas WTA Finals
Obrazek 20.10.- 26.10.2014
Kategoria: WTA Tour Championship
Pula nagród: 6,500,000 $
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: Twarda, Hala
Lokalizacja: Singapur, Republika Singapuru
Drabinka:
Finał 2013:
Serena Williams [1] vs Li Na [4] 2:6, 6:3, 6:0


Trzy poprzednie edycje odbyły się w Stambule.

Zawodniczki, które zakwalifikowały się do turnieju singlowego:
1. Serena Williams 7146 pkt.
2. Maria Sharapova 6680 pkt.
3. Petra Kvitova 5597 pkt.
4. Simona Halep 5403 pkt.
5. Eugenie Bouchard 4506 pkt.
6. Agnieszka Radwanska 4441 pkt.
7. Ana Ivanovic 4390 pkt.
8. Caroline Wozniacki 4045 pkt.
Długich dni i przyjemnych nocy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2014

Ależ ten czas leci... już koniec sezonu u Pań za rogiem. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WTA Championships 2014

Tak patrząc na skład, to jeżeli Agnieszka jakoś mocno swojej dyspozycji nie poprawiła, to losowanie grup nie wpłynie raczej na to co może ugrać, niestety.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Championships 2014

Jakoś nie jara mnie ten turniej w przypadku kobiet, coś tam pewnie pozerkam, ale to bardziej z nudów, aniżeli wielkiego zainteresowania, no chyba, że coś mnie tam nieoczekiwanie zainteresuje, kto wie...

No i mam oczywiście nadzieje, że nie wygra pani nosorożcowa - to jest jasne.
Jeśli chodzi o Agnieszkę to zgadzam się z przedmówcą, już nawet nie chodzi o formę tylko o sferę mentalną, ona zdaje się mieć po prostu wyje... i myślę, że ją bardziej jara ten bankiet promujący turniej aniżeli same uczestniczenie w nim. :]
El Diablo pisze:Ależ ten czas leci... już koniec sezonu u Pań za rogiem. :]
To rzeczywiście trochę boli, dobrze jednak, że panowie mają nieco krótszą tą przerwę. Całe szczęście, że zaczynają się niebawem dyscypliny zimowe, skoki i narciarstwo alpejskie nieco zapełnią mi tą tenisową posuchę.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WTA Championships 2014

Jurek Kiler pisze:Jakoś nie jara mnie ten turniej w przypadku kobiet, coś tam pewnie pozerkam, ale to bardziej z nudów, aniżeli wielkiego zainteresowania, no chyba, że coś mnie tam nieoczekiwanie zainteresuje, kto wie...
Tragiczna jest pora czasu polskiego rozgrywania tych spotkań. Właściwie wracając o 17 z roboty, już mam za sobą 2 spotkania. :/
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Championships 2014

Ja mam lepiej, bo w przyszłym tygodniu mam nocną zmianę.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: WTA Championships 2014

Link do transmisji z losowania drabinki i przedstawienia zawodniczek, gdyby ktoś był zainteresowany:
https://www.youtube.com/watch?v=h69Sd_-cJCc Start godz. 11:00.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: WTA Championships 2014

Agnieszka w grupie z Szarapową, Kwitową i Woźniacką.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WTA Championships 2014

Robinson pisze:Agnieszka w grupie z Szarapową, Kwitową i Woźniacką.
Czyli, jednym słowem, w najbliższą sobotę może już sobie jechać z Celtem na wakacje pod palmy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2014

Fascynuje mnie zagraniczna prasa, która twierdzi, że Williams ma trudną grupę. Halep i Bouchard w dołku, a Ivanovic ma tak chwiejną i nieregularną grę obecnie, że może co najwyżej parę wygrywających strzelić. Kanadyjka się pewnie cieszy, że nie ma w grupie swojej zmory, Kvitovej.

Swoją drogą trudna grupa Radwańskiej. Kvitova co prawda nieregularna ale ostatnio była w niezłej dyspozycji, Sharapova podobnie.
Chyba tylko z Woźniacką może powalczyć zakładając, że będzie grać lepiej niż ostatnio, najgorsze byłoby dla niej gdyby dostała Woźniacką na dzień dobry, nieskończona ilość wymian i później brak paliwa na pozostałe spotkania...

Ale to WTA, nawet Radwa może wyjść z grupy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Championships 2014

El Diablo pisze:Fascynuje mnie zagraniczna prasa, która twierdzi, że Williams ma trudną grupę. Halep i Bouchard w dołku, a Ivanovic ma tak chwiejną i nieregularną grę obecnie, że może co najwyżej parę wygrywających strzelić. Kanadyjka się pewnie cieszy, że nie ma w grupie swojej zmory, Kvitovej.

Swoją drogą trudna grupa Radwańskiej. Kvitova co prawda nieregularna ale ostatnio była w niezłej dyspozycji, Sharapova podobnie.
Chyba tylko z Woźniacką może powalczyć zakładając, że będzie grać lepiej niż ostatnio, najgorsze byłoby dla niej gdyby dostała Woźniacką na dzień dobry, nieskończona ilość wymian i później brak paliwa na pozostałe spotkania...

Ale to WTA, nawet Radwa może wyjść z grupy.
Losowanie dla Williams jest akurat zbawienne, bo Halep od dawna nie zagrała dobrego meczu, podobnie zresztą jak Radwańska. Bouchard też nic wielkiego nie gra. Jedynie Ivanovic zdaje się grać coraz lepiej, no ale... właśnie, kto wie co zagra akurat w SIngapurze.

W drugiej grupie ciężko przewidywać. Wydaje się, że Kvitova i Szarapowa są poza dyskusją, ale nie chce mi się wierzyć że Rosjanka ogra Woźniacką. Dużo też zależy od nawierzchni i aktualnej formy Petry. W zasadzie nie wiadomo też co zagra Agnieszka.
Na ten moment za dużo niewiadomych.
Prince Textreme Tour 100 310
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: WTA Championships 2014

Co zagra Agnieszka to raczej wiadomo. Pytanie jest: jak?
Statystyki i prognozy ma w swojej grupie fatalne. Ze wszystkimi przeciwniczkami bilans ujemny, wszystkie rozgrywają o niebo lepszy sezon - Kvitova i Szarapowa wygrały szlema, Wozniacka zrobiła finał USO.
Moim zdaniem liczą się sportowo tylko Williams i Szarapowa, reszta się zadawala samym faktem udziału i, oczywiście, premią.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2014

Jutro zaczynamy od:
Williams vs Ivanovic
Halep vs Bouchard

Wtorek:
Sharapova vs Woźniacki
Kvitova vs Radwańska
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA Championships 2014

Na początek bez niespodzianek, Williams i Halep z pierwszymi zwycięstwami. Zaskakująco słabo wypadła Kanadyjka, która robiła masakryczne błędy, i na koniec zagrała bardzo symptomatycznie: DF... :]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2014

Bouchard w pierwszym secie miała w ogóle problem z trafieniem w kort... słabiutko to wyglądało.

Nie wiem czy oglądałeś ale Williams nie poszło tak gładko. Gdyby Ana miała chłodniejszą głowę i stabilniejszy serwis to mogłoby być różnie. W pierwszym secie Serena wyszła na bodajże 4:0 i od tego momentu nie było już wesoło. Ivanovic miała piłkę na 5:4, wystawka, przebić delikatnie wolej, a Serbka tak podcięła, że piłeczka na aut... To nie był łatwy mecz dla Williams, bardzo się pobudzała i sporo c'monów wykrzyczała.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WTA Championships 2014

hohvar pisze:Na początek bez niespodzianek, Williams i Halep z pierwszymi zwycięstwami. Zaskakująco słabo wypadła Kanadyjka, która robiła masakryczne błędy, i na koniec zagrała bardzo symptomatycznie: DF... :]
Zaskakująco? A czy ona w ogóle wygrała z kimś z TOP10? rotfl
Dobra sprawdziłem, że wygrała z Woźniacką. :] Ale ogólnie raczej Halep i Ivanovic powalczą o 2. miejsce.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WTA Championships 2014

SevenUP pisze:
hohvar pisze:Na początek bez niespodzianek, Williams i Halep z pierwszymi zwycięstwami. Zaskakująco słabo wypadła Kanadyjka, która robiła masakryczne błędy, i na koniec zagrała bardzo symptomatycznie: DF... :]
Zaskakująco? A czy ona w ogóle wygrała z kimś z TOP10? rotfl
Dobra sprawdziłem, że wygrała z Woźniacką. :] Ale ogólnie raczej Halep i Ivanovic powalczą o 2. miejsce.
Spodziewałem się jednak większego uporządkowania gry po dwukrotnej pół- i raz finalistce tegorocznych szlemów :] . Oglądałem ją też kilka razy w zdecydowanie lepszej dyspozycji, gdzie te petardy jednak znajdowały miejsce pomiędzy liniami kortu. Jk dla mnie zatem zaskakująco. Ale i tak wolę tenis Rumunki :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: WTA Championships 2014

Może Halep na koniec sezonu znowu zaprezentuje formę, którą imponowała do Wimbledonu włącznie? Myślę, że Rumunka to ma nawet szanse powalczyć z Sereną, a jeśli nie to sprawa zostanie rozwiązana w meczu z Ivanovic. Any natomiast oczywiście mi szkoda, ale wiadomo kim dla reszty jest Serena, wynik 95% spotkań jest tak naprawdę zależny od Amerykanki, więc jak zagra dobrze (nie wiem jak zagrała) to rywalka zostaje z reguły pożarta.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WTA Championships 2014

Obawiam się że Halep nie operuje na tyle mocną piłką, a dzisiejsza dyspozycja serwisowa nie napawa optymizmem.
SevenUP pisze:
hohvar pisze:Na początek bez niespodzianek, Williams i Halep z pierwszymi zwycięstwami. Zaskakująco słabo wypadła Kanadyjka, która robiła masakryczne błędy, i na koniec zagrała bardzo symptomatycznie: DF... :]
Zaskakująco? A czy ona w ogóle wygrała z kimś z TOP10? rotfl
Dobra sprawdziłem, że wygrała z Woźniacką. :] Ale ogólnie raczej Halep i Ivanovic powalczą o 2. miejsce.

Wygrywała w tym roku z Kerber, Halep oraz Errani. Ta ostatnia była wówczas dokładnie 10-ta w rankingu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WTA Championships 2014

Karolina "zamordowała" Maryśkę. :D
Petera robi co może, żeby przegrać z Agnieszką, poziom po poprzednim meczu zupełnie z innej bajki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”