Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

To co, przenosimy się do Walencji? :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Jest to 5-ty tytuł w sezonie Szwajcara, doskonale pamiętam jak przed sezonem Roger powiedział, że liczy na pięć turniejowych zwycięstw, a ja wówczas sobie myślałem "nie przesadzaj, jak zgarniesz trzy to będzie dobrze", liczyłem oczywiście na Halle i Bazyleę, był to dla mnie niemal obowiązek, że jeśli ma gdzieś wygrywać to w tych miejscowościach przede wszystkim.

Przed Szanghajem z kolei mówił, że przyjechał by zwyciężyć, a ja znowu swoje "chcieć, a zrobić to dwie różne sprawy", a ten sobie wygrał i w dodatku zaklinając rzeczywistość broniąc pięć piłek meczowych.

Co się nie wydarzy to i tak sezon w jego wykonaniu jest bardzo dobry, wręcz zaskakująco. Co ciekawe im dalej tym on jakby świeższy, bez wątpienia gra lepiej niż na USO Series, bo tam też notował dobre wyniki, ale dla mnie to oddychał rękawami, a wygrane wcale nie brały się z jego dobrej gry.

Zobaczymy co pokaże Paryż, jeśli ma zdobyć "jedynkę" to mysi uniknąć wpadki i na pewno nie może zwyciężyć Djokovic. Byłoby fajnie gdyby WTF miał dodatkowy podtekst "kto zostanie numerem jeden", obaj mieliby dodatkową motywację.

Szósty tytuł w Bazylei to zarazem szósty turniej, który wygrał co najmniej sześć razy, był już rekordzistą z pięcioma takimi turniejami, teraz dołożył jeszcze jeden.

Federer zapewnił sobie także pierwsze miejsce jeśli chodzi o liczbę wygranych meczów, ma ich 66, a Djoko ma raptem 52 i może wygrać jeszcze góra 10. Jest to niesamowity wyczyn, przecież rok temu Federer nie dobił nawet do 50, a 50 w tym roku to ma on na samym hardzie...żeby uzmysłowić ten rezultat to dodam, że 50+ to on miewał w latach 2005 (50-1) i 2006(59-2), teraz wynosi on 50-6. Należą się Szwajcarowi za to wielkie brawa, ale bura dla rywali, bo Federer z 2006, a Federer z 2014 to dwaj inni tenisiści mimo wszytko.

989 wygranych, musi zatem wygrać Paryż i WTF i zwyciężyć co najmniej jeden mecz w Pucharze Davisa by dobić do tysiąca. ;P
Tak na poważnie to myślę, że 2-3-ech, może 4-ech wygranych mu zabraknie do tej magicznej bariery.
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Ale jak jest z tą jedynką w rankingu, bo w race może zostać na koniec roku, ale jednak w entry raczej małe szanse, a to ranking entry jest tym ważniejszym...chyba?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

meszka pisze:Ale jak jest z tą jedynką w rankingu, bo w race może zostać na koniec roku, ale jednak w entry raczej małe szanse, a to ranking entry jest tym ważniejszym...chyba?
Race jest liczony od 0, a standardowy ranking jest aktualizowany wraz z kolejnymi edycjami turniejów, dziwactwa są tylko wtedy gdy daty się rozmijają.

Djokovic w jednym ma 11510, a w Race ma 9010 punktów.
Różnica to 2500 czyli 1000 za wygraną w zbliżającym się Paryżu oraz 1500 za wygranie wszystkich spotkań w WTF'ie.
Odejmijmy punkty za te turnieje czyli 11510 - 2500 i otrzymamy 9010 punktów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Entry jest rankingiem z ostatnich 52 tygodni i służy do ustawiania drabinki. Djokovic w nim niczego już na pewno nie dołoży ponieważ wygrał zarówno Paryż jak i WTF, a Federer wygrywając wszystko po drodze (także dwa mecze w Pucharze Davisa) może zyskać jeszcze ok. 2000 punktów.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Finał:
Roger Federer [1] vs David Goffin [7] 6:2, 6:2

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”