Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Jurek Kiler pisze:Jeśli Szwajcar jutro zwycięży to do Djokovica będzie tracił 490 punktów, a w puli za Paryż i WTF 2500 do zdobycia, a jeszcze jest Puchar Davisa.
Jeśli jutro zwycięży to będzie już drugi turniej pod rząd, potem Paryż i WTF kolejne dwa, na moje za dużo dla staruszka, ale kto wie. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Brawo Roger. :::yay::: Gratulacje i powodzenia jutro. :::gd::: Puchar czeka a i mina dyrektora turnieju będzie bezcenna. rotfl
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

A co wam z tej jedynki? :D Bez Szlema się nie liczy. :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Jeśli Federer zakończy rok jako numer 1 wyrówna rekord Samprasa (6 razy).
To jest mało prawdopodobne i ten rekord nie ma większego znaczenia, ot statystyczna ciekawostka.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Jurek Kiler pisze:w puli za Paryż i WTF 2500 do zdobycia, a jeszcze jest Puchar Davisa.
Za PD to są chyba jakieś "grosze" punktowe, chyba że się mylę.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Robinson pisze:
Jurek Kiler pisze:w puli za Paryż i WTF 2500 do zdobycia, a jeszcze jest Puchar Davisa.
Za PD to są chyba jakieś "grosze" punktowe, chyba że się mylę.
Zakładając, że w Paryżu Djokovic i Federer zakończą udział na tym samym etapie poziomów i np Federer pokona Djoka w finale w Londynie to właśnie PD będzie decydować, bo wtedy zrównają się z punktami. Oczywiście zakładam że Fed zdobywa jutro tytuł.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2014

wyczesany pisze:
Jurek Kiler pisze:Jeśli Szwajcar jutro zwycięży to do Djokovica będzie tracił 490 punktów, a w puli za Paryż i WTF 2500 do zdobycia, a jeszcze jest Puchar Davisa.
Jeśli jutro zwycięży to będzie już drugi turniej pod rząd, potem Paryż i WTF kolejne dwa, na moje za dużo dla staruszka, ale kto wie. :)
Moim zdaniem również będzie o to bardzo trudno, ale on jedyne wpadki jakie zaliczył w tym roku miały miejsce na mączce w Paryżu i Rzymie kiedy to odpadał kolejno w rundzie czwartej i drugiej, w jego przypadku za wpadkę można uznać jeszcze ćwierćfinał w Miami. Poza tym Szwajcar zrobił 12 półfinałów z czego 10 zamienił na finał, wygrał 65 z 75 pojedynków co daje mu prawie 87% skuteczność, a z ostatnich 37 meczów wygrał aż 34.

Oczywiście więcej zależy od Djokovica i w ogóle wydaje mi się, że kluczowy może być ten Paryż, bo tam Federer najprędzej może zaliczyć gorszy start ze względu na zmęczenie, przed WTF jest w końcu ten tydzień przerwy. Djokovic natomiast również musi uniknąć jakiejś szybkiej porażki.
Robinson pisze:
Jurek Kiler pisze:w puli za Paryż i WTF 2500 do zdobycia, a jeszcze jest Puchar Davisa.
Za PD to są chyba jakieś "grosze" punktowe, chyba że się mylę.
Novak Djokovic za dwie wygrane w finale w roku 2010 otrzymał 225 punktów, nie takie znowu więc grosze.
El Diablo pisze:Jeśli Federer zakończy rok jako numer 1 wyrówna rekord Samprasa (6 razy).
To jest mało prawdopodobne i ten rekord nie ma większego znaczenia, ot statystyczna ciekawostka.
Czy ja wiem, fajny rekord, to trochę jak wygranie klasyfikacji generalnej w skokach narciarskich za poszczególny sezon. Pamiętam jak Sampras mówił, że jest to rekord z którego jest najbardziej dumny. Oczywiście tenis to nie skoki gdzie PŚ jest w sumie zawsze najważniejszy, w tenisie liczy się bardziej liczba tygodni na pozycji lidera nie mówiąc o Wielkoszlemowych tytułach. Nie mniej kończąc rok na pozycji pierwszej zapewnia sobie śrubowanie własnego rekordu w liczbie tygodni właśnie.

Nie wiem co się wydarzy, dla mniej to i tak jakiś absurd, że 33 letni Federer jest najregularniejszym tenisistą sezonu, że prowadzi w liczbie wygranych spotkań, w liczbie finałów, półfinałów...Jest to po prostu niesamowite, ja wiem, że po części pomaga mu w tym gorsza trochę konkurencja, problemy zdrowotne Nadala i słabszy niż zwykle Murray. Kto by się jednak spodziewał takiego roku w jego wykonaniu po tym ostatnim 2013 kiedy to trzy wygrane mecze w turnieju były często barierą nie do przejścia. Przyznam, że spodziewałem się lepszego, ale na pewno nie takiego. I jeszcze ten Puchar Davisa...masz jednak rację, że o ten tytuł będzie trudno, bo biorąc pod uwagę formę Wawrinki to na ten moment wszystko zależy znowu od Federera właśnie.
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP 500: Bazylea 2014

6:2 Federer w nieco ponad 20 minut. Szwajcar jak dotąd bardzo pewnie, tańczy na korcie i zagrywa co chce :) Jeszcze jeden secik.
.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Fedzia najtrudniejszy mecz już przeszła, była to konfrontacja ze świetnie serwującym Karlovicem, Goffin nie pokazał w tym turnieju, że ma czym ograć zawodnika takiego jak Federer.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Jak tak dalej pójdzie, to się okaże, że finały Djokovic-Berdych są ciekawsze ;-P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Dla przeciwników Szwajcara na pewno.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Może emocji faktycznie nie ma jak do tej pory zbyt wielkich. Ale jest za to okazja, aby pooglądać Szwajcara, który czuje się dosyć pewnie na korcie i w wyniku tego zagrywa piękne piłki.
.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

W Paryżu będzie już jednak bardzo zmęczony...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: ATP 500: Bazylea 2014

A ja mam wrażenie, może mylne, że w jakiś sposób zdąży się zregenerować w ciągu dwóch dni na Paryż. Zresztą nie wygląda na jakoś szczególnie zmęczonego na chwilę obecną. Jasne, nie jest najświeższy, ale z drugiej strony nie słania się na nogach jak np. w finale IO z Murrayem.

3:2 z przełamaniem dla Szwajcara.
.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Oby Twoje wrażenie pokryło się z rzeczywistością. :]

5:2 Fedzia... może i dobrze, że szybko i bez problemów bo jednak Szwajcarzy chyba chcą żeby wygrał bardziej niż on sam. rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Szybko i bezboleśnie. Klasa. Teraz tylko odpoczynek i Paryż. Brawo Fed!
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2014

El Diablo pisze:W Paryżu będzie już jednak bardzo zmęczony...
Może tak być, ale tak po prawdzie to raczej nie grą, bo przed Szanghajem miał długą przerwę, a po nim znowu tydzień na odpoczynek. Natomiast w Bazylei może poza jednym meczem zbytnio się nie napocił, mecz z Karlovicem to jednak "bum bum" i za wiele biegania nie było, a dzisiaj z kolei spacerek.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

No to wygrana w domu... kazał czekać rodakom 3 lata ale udało się powtórzyć wynik i zgarnąć 6 tytuł w Bazylei.
Mimo wszystko łyżeczką dziegciu jest zachowanie publiczności...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Szybko, łatwo, w mniej niż godzinkę. Jak kiedyś :wink:

W Paryżu dużo cięższa drabinka będzie - to na pewno przełoży się na intensywność meczów i narastające zmęczenie 33-letniego już Szwajcara. Do tego dodać fakt, że to koniec sezonu i naprawdę ciężko widzieć triumfującego Federera. Co nie oznacza oczywiście, że należy go skreślać. Goffin dzisiaj pomógł bardziej niż sądziłem przed meczem.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Odp: ATP 500: Bazylea 2014

Dzień jak co dzień w biurze dla Rogera. Dla niego był to 123 finał w karierze a dla Belga 3. Mimo wszystko fajnie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”