Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Bazylea 2014

No i pięknie. W półfinale starcia weteranów (Federer - Karlovic) i młodziaków (Goffin - Coric). Szczególnie ten drugi ciekawy.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Kuiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:43

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Wkurzał mnie ten Coric widać że zależało mu na pokonaniu swojego guru lecz cieszył się z tych beznadziejnie wygranych punktów jak przy setowcyh czy winnerach. DNa bank nie będę mu kibicował.Taki drugi Nadal z niego rośnie. :)
Rzeźbi do bólu niczym Murray albo inny Gasquet. Szacunek za charakter i pokonanie swojego idola, pogarda z mojej strony za
robienie wielkiego spektaklu z tego że pokonał w hali arcy-słabego Rafę. No cóż kibice w Szwajcarii potrzebują pseudo-sensacji.
Podczas gdy ja bym oglądał ten mecz bez cienia emocji, wiadomo że Rafa by to przegrał tak czy owak.
Wilson się skończył, kto gra nim jeszcze ten swoją karierę wykończy.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 500: Bazylea 2014

No i już. Dwa sety, drugi bez historii. Po prostu dobry Federer jest poza zasięgiem Grigora. Jest lepszy we wszystkich aspektach gry.
A biega Roger - jak młoda pantera. :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Kuiz pisze:Wkurzał mnie ten Coric widać że zależało mu na pokonaniu swojego guru lecz cieszył się z tych beznadziejnie wygranych punktów jak przy setowcyh czy winnerach. Na bank nie będę mu kibicował.Taki drugi Nadal z niego rośnie. :)
Rzeźbi do bólu niczym Murray albo inny Gasquet. Szacunek za charakter i pokonanie swojego idola, pogarda z mojej strony za
robienie wielkiego spektaklu z tego że pokonał w hali arcy-słabego Rafe. No cóż kibice w Szwajcarii potrzebują pseudo-sensacji.
Podczas gdy ja bym oglądał ten mecz bez cienia emocji, wiadomo że Rafa by to przegrał tak czy owak.
Postawienie Gasqueta posiadającego bajeczną technikę i mogącego rozwiązać za jej sprawą akcję jednym precyzyjnym zagraniem w rzędzie rzeźbiarzy? Odważna teza! To że facet za sprawą wzrostu musi dłużej przygotowywać akcję to co innego niż ją wybiegać zamiast wygrać. Rzeźbiarstwo to styl gry, nie statystyka odbić.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Bazylea 2014

fortomorrow pisze: A Kyrgios, Thiem, Zverev, Nishikori, Cilic czy - za kilka lat - dziadek Djokovic (bo on może do 35 pograć spokojnie) to też patałachy?
Zresztą Dimitrov też ma papiery tylko - moim zdaniem - musi odpowiedniego trenera znaleźć. Ktoś pokroju Lendla chociażby. Na razie mecze o wielką stawkę jeszcze nie dla niego.
Te dyskusje mnie przerażają. Po pierwsze, Djokovic w wieku powyżej 30 lat będzie mógł sobie co najwyżej pograć w badmintona na łące, po drugie, porównywanie Dimitrova do jakiegoś Kyrgiosa, Thiema czy Zvereva trąci farsą...
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Brawo Roger, kolejny tytuł, a już na pewno finał na wyciągnięcie ręki, regularność godna podziwu, 14 startów, 12 półfinałów...
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP 500: Bazylea 2014

McGyver pisze: po drugie, porównywanie Dimitrova do jakiegoś Kyrgiosa, Thiema trąci farsą...
Dimitrov w wieku Nicka to dzięki Bogu łapał się do drugiej setki.
#NKrising
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

No to Coric o finał. :D Pierwszy gem świetny.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Może i dobrze zaczął ale skończył średnio. Goffin 6:4. Chociaż walczył i Belg nie mógł czuć się bezpieczny...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

3:1 w trzecim dla Goffina. :/ Prawie w ogóle się nie przełamują, więc zapewne Goffin w finale.
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Bazylea 2014

HeadShot pisze:
McGyver pisze: po drugie, porównywanie Dimitrova do jakiegoś Kyrgiosa, Thiema trąci farsą...
Dimitrov w wieku Nicka to dzięki Bogu łapał się do drugiej setki.
Nie w tym rzecz. Chodzi mi o rzeczywistą, a nie potencjalną możliwość osiągnięcia przez Kyrgiosa i innych wymienionych tutaj tenisistów poziomu jaki obecnie prezentuje Dimitrov. Nawet za 4 lata. Śmiem wątpić, że taki Australijczyk trafi do TOP 10. Ale oczywiście mogę się mylić.

Wracając do tematu, widać jeszcze niewielkie doświadczenie Corica. Goffin mimo, że także w swojej karierze nie osiągał jeszcze finałów takiej rangi turniejów jest niezwykle spokojny.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Szkoda, Coric mógłby przynajmniej zasmakować finału. Szkoda, że jedno przełamanie przesądziło o meczu. :(

Koniec końców i tak żaden z nich nie wygrałby z Federerem w finale.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Gdyby za inteligencją, którą Karlovic poza kortem udowadnia na każdym kroku, szły jakiekolwiek umiejętności poza serwisem to pewnie dzisiaj dosłownie i w przenośni moglibyśmy mówić o gigancie tenisa. Niestety to wszystko nieporadne takie u Chorwata. Nudy straszne.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Włączyłem mecz od stanu 4:4 w tie-breaku. Żałosny, jedyne słowo jakie przychodzi mi na myśl. :D
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Bazylea 2014

No i domknął Fedzio w końcu. Z tak dysponowanym serwisowo Chorwatem i na tyle monotonnym stylem gry, że co rusz Roger traci koncentrację. Jest dobrze. :::gd:::
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Jeżeli ten mecz tak wygląda od początku to:

Po pierwsze, współczuje kibicom co kupili bilety na ten mecz.
Po drugie, gdyby w tenisie się nie serwowało, to Federer wygrałby 6-0 6-0.
Po trzecie, nawet jakby było 0-40 przy serwisie Feda, to żadne zagrożenie dla Szwajcara.
Po czwarte, to jest cyrk, amatorski mecz pięciolatków byłby o wiele ciekawszy.
Po piąte, kiedy wieżowce zaczną wygrywać tie-breaki z tymi lepszymi?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 500: Bazylea 2014

fortomorrow pisze:No i domknął Fedzio w końcu. Z tak dysponowanym serwisowo Chorwatem i na tyle monotonnym stylem gry, że co rusz Roger traci koncentrację. Jest dobrze. :::gd:::
Jestem w szoku, że Fedzia nie sfafluniła tego tiebreaka. Chorwat świetnie dysponowany serwisowo dzisiaj ale w innych aspektach jego tenis jest bardzo ubogi.

Rog musi jednak spróbować przełamać Chorwata bo tiebreak to zawsze loteria.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Ja nie jestem w szoku. Federer często potrafił z wieżowcami wygrywać tie-break tym jednym przełamaniem.
Jeden z nielicznych mający taki dar.
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 500: Bazylea 2014

Mecz Ivanisevic - Karlovic z obojgiem w najwyższej formie serwisowej. rotfl
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 500: Bazylea 2014

fortomorrow pisze:Mecz Ivanisevic - Karlovic z obojgiem w najwyższej formie serwisowej. rotfl
Rekord Isner-Mahut zagrożony :D

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”