Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

A ja trochę jak Vidziu, usnąłem w trakcie. Jak mecz taki dobry to może trzeba iść zbadać cukier? O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

A co powiecie o pojedynku Dżokera z Delpo?
Serb przepoczwarza się w kierunku tenisowej Mechagodzilli. Grając na takiej mocy i szybkości, zachowuje dokładność i nieustępliwość, wygląda też, jakby się niemal w ogóle nie męczył. Pomimo wielu finezyjnych wymian, graniczących niekiedy z absurdem (niektóre z akcji na zdrowy rozum powinny się zakończyć nawet 2-3 uderzenia wcześniej, bo niemożliwością się wydawało sięgnięcie piłki, nie mówiąc o posłaniu winnera - patrz uderzenie Delpo z bekhendu w pełnym biegu do skrajnie krótkiej piłki, po którym wskoczył triumfalnie na bandy reklamowe i z kocią gracją się po nich przespacerował :D ).

Znakomity mecz człowieka z maszyną.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

hohvar pisze:A co powiecie o pojedynku Dżokera z Delpo?
Według mnie Novak jest w tym turnieju nie do pokonania. Myślę, że ani Murray ani Federer (gdyby nie przegrał) ani Berdych nie stanowią dla niego żadnego zagrożenia. O Ferrerze nie wspominam, bo to będą 3 gładkie sety. Trochę mnie to dziwi, widziałam Novaka mecze przed USOpen i nie zapowiadało się, że tak szybko przeistoczy się z człowieka znów w maszynę, trochę to dla mnie zaskakujące :rolleyes: .
O meczu Tipsy z Ferrerem niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo miałam wieczorny szlaban na Eurosport :? .
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Tak, Novak wchodzi na coraz wyższe obroty i nie bardzo widzę, kto mógłby mu odebrać tytuł. Andy? Przeplata znakomity tenis ze słabszymi momentami, tak grający Serb nie pozwoli mu nic odrabiać.
Nie ma Rafcia - nie będzie wyrównanego, ciekawego finału.. Tęsknić! :dvl(:
Ania pisze:.. Trochę mnie to dziwi, widziałam Novaka mecze przed USOpen i nie zapowiadało się, że tak szybko przeistoczy się z człowieka znów w maszynę, trochę to dla mnie zaskakujące :rolleyes: . .
No ... może przebadamy? rotfl Żartuję, i nie będę nikomu wypominać, że gdyby to był Rafcio - to parę teorii spiskowych byłoby wysnutych. :/
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Mam dziwne wrażenie że Djoko polegnie. Patrząc jak zmotywowany jest i Ferrer i Murray, Novak może mieć nie lada problem z przejściem i jednego i drugiego. Djoko jeszcze nie miał meczu gdzie ktoś zmusił by go do mocnego grania i biegania bo Del Potro był zbyt zmęczony aby powalczyć. Ferrer też tanio skóry nie sprzeda mimo że będzie jeszcze odczuwał zmęczenie po wczorajszym maratonie z Tipsarevic'em. Murray ma o tyle łatwiej że Berdych nie zmusi go do pięciogodzinnego maratonu.
Moim zdaniem finał Djoko-Murray ze wskazaniem na tego drugiego.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Ja nie jestem specjalnie zdziwiony, byłem pewien 3:0 góra 3:1 dla Djokovica. Del Potro nie jest w jakiś świetnej formie, miał przecież dużo problemów z Roddickiem którego Nole zapewne by rozbił. Także Serb w mojej opinii nie trafił na wymagającego jeszcze przeciwnika, z Ferrerem będzie musiał więcej pobiegać ale też zapewne wygra więc na tego wymagającego rywala musi poczekać do finału, Murray powinien poradzić sobie z Berdychem (bez przesady, to bardziej przegrał Federer niż Czech wygrał) i w finale powinien w końcu rozegrać swój wielki mecz i pokonać Djokovica. Tak to widzę. Ale póki co to właśnie Djoko pewnie zmierza po swój drugi tytuł na USO.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

hohvar pisze:A co powiecie o pojedynku Dżokera z Delpo?
Serb przepoczwarza się w kierunku tenisowej Mechagodzilli. Grając na takiej mocy i szybkości, zachowuje dokładność i nieustępliwość, wygląda też, jakby się niemal w ogóle nie męczył. Pomimo wielu finezyjnych wymian, graniczących niekiedy z absurdem (niektóre z akcji na zdrowy rozum powinny się zakończyć nawet 2-3 uderzenia wcześniej, bo niemożliwością się wydawało sięgnięcie piłki, nie mówiąc o posłaniu winnera - patrz uderzenie Delpo z bekhendu w pełnym biegu do skrajnie krótkiej piłki, po którym wskoczył triumfalnie na bandy reklamowe i z kocią gracją się po nich przespacerował :D ).

Znakomity mecz człowieka z maszyną.
Dobre podsumowanie tego meczu. Widziałem spotkanie dzisiaj z odtworzenia. To co robi niekiedy Djoko zdumiewa. Wyraźnie podłamał biednego Delpo.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
bart0ssy
Orator
Orator
Posty: 526
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Djokovic zniszczył Argentyńczyka. Jeśli utrzyma taką dyspozycję jak w tym meczu to nawet Murray nie da mu rady. To był chyba najlepszy mecz Novaka od...? Może AO 2012 albo USO 2011...
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Berdych jest niedoceniony, on może tu pokonać każdego. Ciekawe jak głowa wytrzyma?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Świetnie grał Del Potro. Starczyło na... postraszenie Serba w jednym secie (którego mimo wszystko powinien był wygrać, porażka 0-3 nie oddaje ani poziomu, ani zaciętości pojedynku).

Kosmiczną dyspozycję pokazał Djoković. Jeśli zagra finał z Murrayem, a w nim Szkot wzniesie się na poziom z meczu z Raoniciem, to możemy być świadkami bajecznego spektaklu.
benno pisze:Berdych jest niedoceniony, on może tu pokonać każdego.
Jeden z najbardziej niedocenianych zawodników w ATP.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

robpal pisze:Świetnie grał Del Potro. Starczyło na... postraszenie Serba w jednym secie (którego mimo wszystko powinien był wygrać, porażka 0-3 nie oddaje ani poziomu, ani zaciętości pojedynku).
DelPo 09 z meczu z Nadalem pokonałby Djoko. Dzisiaj obejrzałem sobie ten mecz jeszcze raz i nie ma gracza, który dałby radę takiemu Juanowi. Piłki grane z FH i BH latały z kosmiczną prędkością i precyzją. Szkoda tej kontuzji, teraz miałby duże szanse na #1. Niby powoli wraca do siebie ale to nie to :/ .
Co do Berdycha, to ja go widzę w finale. Wystarczy, że Andy zacznie jak Cilliciem i zanim się obudzi to będzie 3-0. Djoko powinien wygrać z Ferrerem 3-0, jednak obaj mają tendencję do przeciągania wymian więc ...
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Wyjce wchodzą na kort. Kibicuję Marysi. Jakoś ciszej krzyczy rotfl.

Edit: Marysia i loby? O_O To już drugi :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Huhu... Tego się nie spodziewałam :D. Ale i tak Serena zniszczy wszystkie w tym roku :(.

6:3 Dla Marysi w pierwszym, ale Aza dopiero zaczęła grać...
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Czy Azarenka ma plan B? Chyba, że Sharapova przestanie grać.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Ależ wymiany O_O.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Elf pisze:Huhu... Tego się nie spodziewałam :D. Ale i tak Serena zniszczy wszystkie w tym roku :(.

6:3 Dla Marysi w pierwszym, ale Aza dopiero zaczęła grać...
Taaa... pewnie tak. Kiepska to wiadomość dla rywalek które wiedzą że grają o drugie miejsce.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Włączyłem na 20 sekund. Ten mecz to jakaś tragedia, nie potrafię się skupić na wymianach.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

napalm pisze:Włączyłem na 20 sekund. Ten mecz to jakaś tragedia, nie potrafię się skupić na wymianach.
Niezapomniane wrażenia dźwiękowe?
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Znajdzie się tu gdzieś miejsce dla "numeru 2" ? rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Szarapowa wyautowana, czyli :::gd:::
Głośny ten mecz był, no nie wiem czemu? ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”