Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Fedek popłynął, szkoda, lubię oglądać jego grę.
Jak mam teraz ewentualnie mistrza gry tartakowej (Del Potro) w finale oglądać to idę spokojnie spać, nie warto ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Vossik
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 wrz 2012, 18:17
Lokalizacja: Jelenia Góra/Katowice

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Wszystko to mnie szczerze zdziwiło, ale patrząc z innej strony: dla samego tenisa na przyszłość będzie po prostu ciekawiej;)
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Federer przegrał O_O :o :rolleyes: . Trudno mi w to uwierzyć, ogólnie mu nie kibicuję, trzymam za niego kciuki jednak w dwóch przypadkach - gdy gra z Wawrinką i Berdychem. Oj, Roger jak mogłeś przepuścić Czecha, jestem zawiedziona.
Dobrze, że Roddicka mecz przełożyli na ludzką godzinę to i ja mogłam się z nim pożegnać - takie momenty zawsze zasmucają, tym bardziej, że mógł jeszcze kilka sezonów pobiegać. I naszła mnie taka refleksja - jak ja bym chciała, aby Nadal miał w przyszłości takie właśnie pożegnanie - na Roland Garrosie najlepiej. Boję się, że dla Rafy przyjdzie czas kontuzji i nawet nie zdąży rozegrać tego ostatniego meczu, ostatniej piłki, a jedynie wyda oświadczenie, że kończy karierę. Oby nie, bo on sam a także jego fani zasługują na ten ostatni pojedynek.
Jesli chodzi o komentarz meczu Roda to przyznam, że niektóre wypowiedzi były przykre, np. kiedy Andy serwował w 4 secie przy stanie 4:5 i było zagrożenie, że przy swoim serwisie przegra mecz, a potem jednak udało mu się dojść do przewagi i komentarz: "Może jednak uda mu się przegrać z honorem?" strasznie mnie zagotował :?
A Murray (:] "nieźle" zaczął, jak przełączyli się na jego mecz to przegrał już 1szego seta, a w drugim przegrywał 1:5 i wtedy powiedziałam, że pewnie już kilka rakiet poleciało, jak na zawołanie realizatorzy pokazali urywki dialogu Andy'ego z samym sobą oraz roztrzaskanie rakiety :D . A później "zdarzył się cud" - nie wiem tylko czy większym cudem było wygranie tego meczu przez Murraya czy przegranie go przez Cilicia :rolleyes: .
P.S. No to jaki finał u panów? Novak na pewno, ale z kim???
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Podpisuje się jak wszyscy wyżej, bez Fedka tenis jest jakiś inny :). A to że popłynął z Czechem to straszne, również nie lubię tego .... gracza. Niestety nie widziałem w jakim stylu Federer przegrał podejrzewam, że na własne życzenie - znaczy backhand szwankował?
Co do Andy'ego to był dobry mecz w jego obecnej dyspozycji naprawdę fajnie się go oglądało. Choć również chciałem, aby jeszcze przeszedł Del to niestety obiektywnie patrząc, aby to się udało musiałby prawie w ogóle nie popełniać błędów. Żegnaj Andy. Witajcie jego klony.
Ps. Finał stawiam Djoko kontra Szkot, aczkolwiek może po sielankowej drodze Djoko do 1/4 może się zaskoczyć postawą Del'a.
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2012, 08:43 przez arot77, łącznie zmieniany 1 raz.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Co za masakra... Tylko seta urwał... Z Berdychem...
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Ja obstawiam finał: Murray-Del Potro. Taki jestem oryginalny... :wink:
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Ależ piękny początek dnia. Wstaję i widzę, że Fed ugrał secika z Berdychem, no wspaniale po prostu :).
Wreszcie spokój.

Murray przez pierwsze dwa sety grał wczoraj tragicznie, a Berdych bardzo lubi go ogrywać. Wbrew pozorom Szkot może mieć kłopoty (choć i tak nie wierzę, żeby miał przegrać). Novak z Delpo ciekawie wygląda tylko na papierze, trzeba oglądać Ferru z Tipsarem.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Dla mnie przegrana Federera to jednak niespodzianka, pomimo, że można było zaobserwować powrót Berdycha do dobrej gry, nie sądziłąm, że da radę O_O. Ogladałam tylko 4 set - ale to on wygrał, nie dostał za darmo. Szkoda, bo aroganta nie lubię.

A dziś? Jakoś nie mam typów - szczególnie w meczu Tipsarevic - Ferrer. W drugim niby Djoko, ale nie skreślam JMPD. O ile wygra - nie napiszę - niespodzianka.

To kiedy ostatni raz Roger nie był w ćwiertce USO? W jakiejś wczesnej młodości chyba? Bo nie pamietam jakiejś spektakularnej wpadki tutaj.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Lubelak
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 466
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:05

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

No cóż, Federer to nie robot i nie ma licencji na wygrywanie. Szkoda tylko, że przegrał z tym głupim pepikiem Berdychem. Czas na Murray'a ewentualnie Del Potro bo wygranej Djokovica nie zdzierżę.
mateusz
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 15 sie 2012, 11:58
Lokalizacja: Białystok

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Lubelak pisze:No cóż, Federer to nie robot i nie ma licencji na wygrywanie. Szkoda tylko, że przegrał z tym głupim pepikiem Berdychem. Czas na Murray'a ewentualnie Del Potro bo wygranej Djokovica nie zdzierżę.
Eee tam. Popatrzcie na to z innej strony. Niespodzianka, niespodzianką, ale przynajmniej coś się dzieję w męskim tenisie. Bardzo rzadko, a prawie w ogóle, RF nie odpada tak wcześnie. Ja to biorę jako dobry prognostyk, że niedługo każdy z każdym z TOP10 będzie mógł powalczyć (marzenia ściętej głowy).

PS. Kontuzja Stasia prawdziwa, czy po prostu oddał mecz, aby się nie kompromitować?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Oglądałem mecz Murray'a z Cilicem i po tym, jak Szkot przestał się nerwować i zaczął mieć spinkę Cilic przestałem. Wiedziałem, że Cilic popłynie i się sprawdziło. Dobrze, bo ledwo się trzymałem przed TV. Szkoda mi Federera. Kibicuję mu tym bardziej, że to już prawie koniec jego kariery. Nie wiadomo, czy będzie chciał grać długo. Szkoda mi też było Roddicka. Tenis jaki miał, taki miał, ale osobowością jest taką, że gdy przegrywał, to mi go było w pewien sposób żal. Jedna z barwniejszych postaci, na pewno. Niech mu się wiedzie.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

mateusz pisze:..Ja to biorę jako dobry prognostyk, że niedługo każdy z każdym z TOP10 będzie mógł powalczyć (marzenia ściętej głowy).
A ja wcale za uśrednieniem nie tęsknie. Bo chyba nie liczysz, że tych 10 będzie wybitnych?
Lubię jak są jednostki wybitne, obecną top 3 uważam za najlepsze trio w historii. To jest blask i nie tęsknię do dobrej szarości.
Lubelak pisze:.. bo wygranej Djokovica nie zdzierżę.
Mi też będzie trudno..może od razu zapatrzmy się w jakąś flaszeczkę i będziemy świętować .. lub się pocieszać ? rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Lubelak
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 466
Rejestracja: 24 lis 2011, 20:05

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Majorka pisze:
Lubelak pisze:.. bo wygranej Djokovica nie zdzierżę.
Mi też będzie trudno..może od razu zapatrzmy się w jakąś flaszeczkę i będziemy świętować .. lub się pocieszać ? rotfl
U mnie czy u Ciebie ? :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Lubelak pisze:No cóż, Federer to nie robot i nie ma licencji na wygrywanie. Szkoda tylko, że przegrał z tym głupim pepikiem Berdychem. Czas na Murray'a ewentualnie Del Potro bo wygranej Djokovica nie zdzierżę.
Zasadniczo z pierwszym zdaniem się zgadzam :).
Djokovic mnie przestał przeszkadzać jakiś czas temu choć można sprawdzić, że na początku kariery zupełnie mnie nie przekonywał do swojego tenisa i do siebie.
Natomiast to co pogrubine to cóż, albo możesz to uzasadnić, albo to poziom zerówki i zdecydowanie przekroczone stężenie owsa o jakim już w Twoim kontekście wspominałem ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Fedek dostał :birch: O_O :? . Oglądałem kawałek pierwszego seta, a że gra była średnia to odpłynąłem, ale nie sądziłem, że Fedek to przegra... wtedy bym na pewno do końca oglądał :)

Mam trochę mieszane uczucia bo nie lubię Berdycha i jakoś tak mało fajnie, że taki buc wygrywa z Fedkiem... a z drugiej strony jakby Fedek przegrał z kimś innym to nie miałbym nic przeciwko :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Patrzyłem od 3-seta i w sumie grał jak grał. Czech zagrał dobre spotkanie. Też za nim nie przepadam (i tenis i człowiek) ale cóż zrobić? ...
Z drugiej strony wolę oglądać tenis Berdycha niż Del Potro.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Hmm, czyżby Andy szedł po swój długo oczekiwany pierwszy WS? Miejmy nadzieję :). A Fed troszkę dał ciała niestety :(. Ale chyba akurat trafił mu się słabszy mecz z Tomkiem :(.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Coś z tym Berdychem nie lubi Szwajcar grać, w tych głównych turniejach. Szkoda, miał okazję a tak dość srogo ją zaprzepaścił. Teraz osobiście chciałbym, aby może w końcu Szkocina coś zdziałała. Nie ma Fedka więc, może nie będzie mieć pampersa o ile dojdzie do tego finału. Szkoda mi też Roda, bo byłem całym sercem za nim by mu się udało, ale z Del Potro podejmował dużo błędnych decyzji i to się potem odbijało.
Obrazek
NTRP ~4.0
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

Bez przesady z tymi błędnymi decyzjami. Grał w sumie świetnie, ale czas i realia są nieubłagane. Jeden schodzi ze sceny, a drugi ma szczyt kariery tuż przed sobą. Mecz był piękny, a zachowanie Argentyńczyka po spokaniu - wielka klasa :::gd:::
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: US OPEN 2012 Wielki Szlem

No sorry tennisowy, ale na początku 4 seta Roddick, miał mnóstwo okazji do przełamania. Żadnej nie wykorzystał. Była taka piłka, gdzie Del Portek wyrzucił Roda kawałek za kort, a ten zrobił mu tzw. '' świece '' z bardzo trudnej sytuacji po czym gdy Portek odegrał ten zepsuł prosty bh. Potem była też fajna sytuacja gdzie piłka poszła po taśmie bardzo kąśliwa na stronę Del Potro, i mógł go mijać, a ten posłał taki półlob w korytarz deblowy. Może takich błędnych decyzji rzeczywiście nie było dużo, ale były one wykonywane w najważniejszych dla Roda momentach bo gdyby miał przełamanie to wiadomo jak to by mogło się dla niego skończyć.
Obrazek
NTRP ~4.0

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”