Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP Monachium 2012

BMW Open
Obrazek

30.04.2012-06.05.2012
Kategoria: ATP World Tour 250
Pula nagród: 398 250 €
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: mączka
Lokalizacja: Monachium, Niemcy
Drabinka: Klik!
Finał 2011:
Nikolay Davydenko (7) vs Florian Mayer (5) 6:3, 3:6, 6:1
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

Obrońca tytułu z hukiem wyleciał z Monachium przegrywając z Robertem Farahem 3-6, 2-6. Kiepsko, Nikołaj, kiepściutko.
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

Kurde. Dzika karta Tommy Haas od razu trafia na Tsongę :( . Tommy mógłby wygrać jeszcze jakiś turniej przed zakończeniem kariery. Najlepiej w rodzinnych Niemczech. Monachium ewentualnie Halle ale tam ciężko będzie chyba, że Fed i Nadal potraktują ten turniej jako rozgrzewkę przed Wimbledonem to może coś ugra Haas?
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Re: ATP Monachium 2012

Z tego co mi wiadome to Nadal chyba dość rzadko, jeździ do Halle. Częściej tam bywa Fedek. Nadal bardziej się '' szkoli '' na Queen's Clubie.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

kiket pisze:Z tego co mi wiadome to Nadal chyba dość rzadko, jeździ do Halle. Częściej tam bywa Fedek. Nadal bardziej się '' szkoli '' na Queen's Clubie.
W tym roku, i w następnych, zagra w Halle.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Monachium 2012

Majorka pisze: W tym roku, i w następnych, zagra w Halle.
Dokładniej: umowę ma podpisaną na 3 starty. Każdorazowo 700 tysięcy funtów startowego, jak donosili Brytyjczycy, czyli standardowa cena około miliona dolarów za start, obowiązująca obecne Top 3.

W Halle nie zagra za to Novak Djoković (mimo że organizatorzy starali się go przekabacić i zgromadzić całe Top 3 po zeszłorocznym fiasku). Nie ma też na razie w planach Queen's Clubu, ale jeśli już to wystąpi tam.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP Monachium 2012

O ile mnie pamięć nie myli to Novaczek w poprzednim roku odpuścił przygotowawczy turniej do Wimbledonu.

Niezłe to startowe ;). W ilu oni turniejach takie pieniądze za start otrzymują? I czy dotyczy to jedynie pierwszej trójki?
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Monachium 2012

Jurek Kiler pisze:czy dotyczy to jedynie pierwszej trójki?
Pewnie dotyczy to głównie nazwisk, które generują większą oglądalność, zainteresowanie. Top 3 to wielkie nazwiska więc akurat to się pokrywa. Tak mi się wydaje.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: ATP Monachium 2012

Brown - Baghdatis 6:1 w pierwszym.
Odbiór serwisu, który przed chwilą wykonał Brown - BH zza pleców - szok - jak facet jest wyluzowany.
Oczywiście Baghdatis się zdekoncentrował i popsuł :).
Dustin gra jak nawiedzony - ciekawe czym?
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

Fajnie Brown przeplata bomby z forehandu dropshotami i stopwolejami. Baghdatis przełamał. Ciekawe czy puszczenie w przerwie piosenki Boba Marleya pomoże?
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

Tsonga standardowo rozpoczyna mecz, czyli od straty dwóch podań. Haas prowadzi 4-0.

Edit: Pierwszy set dla Niemca 6-1.

Edit 2: Przełamanie serwisu Francuza w drugim secie. Chyba Haas tego nie wypuści, bo do tej pory bardzo pewnie wygrywał swoje podania.
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

Kosmos gra Haas a biega jakby miał 24, a nie 34 lata. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

Jacques D. pisze:Kosmos gra Haas a biega jakby miał 24, a nie 34 lata. ;)
Ten mecz na razie wygląda tak, jakby to Haas był 5. tenisistą świata, a nie Tsonga.
Obrazek
Pure Drive
kropiwnicki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 231
Rejestracja: 24 maja 2011, 23:19

Re: ATP Monachium 2012

Myśl, że Francuz miał szansę wygrać Szlema przyprawia mnie o zgrozę.
Awatar użytkownika
pysk_jak_ser
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 328
Rejestracja: 23 gru 2011, 11:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

Nie obyło się bez paru backhandów po linii w wykonaniu Haasa :) . Jutro Cypryjczyk...chyba będzie ciężej.
Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie.
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

I koniec. Ku mojej rozpaczy, nie za długo zabawił Jo-Wilfried w Monachium. Ale w sumie niczego wielkiego się nie spodziewałem. Kapitalny mecz Haasa, te backhandy po linii - palce lizać. Widać, że to były nr 2.
kropiwnicki pisze:Myśl, że Francuz miał szansę wygrać Szlema przyprawia mnie o zgrozę.
No bez przesady, jednak na ziemi nigdy mu nie szło. Sezon na trawie, a później hard w hali to są jego domeny.
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Monachium 2012

kropiwnicki pisze:Myśl, że Francuz miał szansę wygrać Szlema przyprawia mnie o zgrozę.
Prawdę mówiąc, mnie też... możliwości tenisowe niezłe może i ma (a raczej miewa), ale z taką głową, byciem kompletnie na bakier z podstawami taktyki jego tryumf zaliczyć by trzeba było do największych absurdów tenisa. :D
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Monachium 2012

Miło patrzeć, jak Tommy jest zdrowy i w pełni sił. Zagrał bardzo dobrze, szczególnie serwis funkcjonował doskonale. Trzeba też powiedzieć, że Tsonga nie grał dziś na swoim normalnym poziomie - co oczywiście nie umniejsza zwycięstwa Niemca. Następny mecz Tommy gra z Baghdatisem i w takiej formie zwycięstwo jest bardzo prawdopodobne.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Monachium 2012

Baghdatis z Haasem to dla mnie potencjalna perełka tego turnieju.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Monachium 2012

Wspaniałej gry Tommy'ego ciąg dalszy. To nieprawdopodobne z jaką łatwością przychodzi mu zdobywanie punktów. Pierwszy set 6:1.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”