Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Podsumowanie sezonu 2017

niespotykany pisze:No i bardzo dobrze, że będzie ten zegar. Niech się Nadal uwija. Koniec przymykania oka przez sędziego.

Adam Romer
@AdamRomer13
Ważne zmiany w turniejach Wielkiego Szlema:
- w Melbourne będzie 20sec. na serwis (odlicza zegar)
- dokładnie przestrzeganie czasu rozgrzewki
- wycofujący się na mniej niż 3dni przed turniejem dostają 50% za 1r.; LL drugie 50%
- od 2019r. tylko 16 rozstawionych!!!
Dobrze czy źle?
Zmiany raczej na plus (szczególnie ta ze stoperem).
Ostatnia może być ciekawa, już w 1 rundzie będą mogły się zdarzać pojedynki graczy z pierwszej 20. Może przez to już w pierwszej rundzie odbywać się kilka naprawdę dobrze obsadzonych meczów. Zawężone grono rozstawionych spowoduje też większą losowość drabinki i w jednej ćwiartce może być naprawdę ostra rywalizacja, natomiast w innej jeden może lać pozostałych.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Podsumowanie sezonu 2017

1. Najlepszy zawodnik
Roger Federer 7 wygranych turniejów, 2 Wielkie Szlemy i 3 Mastersy.
2. Najlepsza zawodniczka
Mało oglądałem, ale chyba Muguruza.
3. Mecz nr 1 wśród Panów i Pań
Finał AO Feder i Nadal, chociaż niewiele z tyłu dałbym mecz Federer - Nadal w trakcie IW oraz Miller - Nadal na Wimbledonie.
4. Najlepszy turniej.
Zdecydowanie AO.
5. Największy zawód (gracz lub wydarzenie).
Formuła turnieju Next Gen.
6. Największa nadzieja na przyszłość (ktoś lub coś).
Wimbledon jako ostoja tradycyjnych zasad w tenisie oraz emocjonujący i wyrównany sezon na kortach ziemnych.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Te 20 sekund jest od momentu dostania piłek, Rafa może pogrzebać przed :) .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Madox pisze:Te 20 sekund jest od momentu dostania piłek, Rafa może pogrzebać przed :) .
Co ty, Rafa ma przechlapane, zła kolejność działań pozbawia go 40% mocy.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Podsumowanie sezonu 2017

Marcin_L pisze:
Madox pisze:Te 20 sekund jest od momentu dostania piłek, Rafa może pogrzebać przed :) .
Co ty, Rafa ma przechlapane, zła kolejność działań pozbawia go 40% mocy.
Nie wiem jak obliczyłeś, że akurat 40??? :wink:
Ja myślę, że Nadal się przystosuje. On wie, że trzeba całe życie nad sobą pracować, ciągle się rozwijać, iść do przodu. Poradzi sobie i ze swoimi natręctwami, po prostu z części zabiegów zrezygnuje albo podkręci tempo. Jestem przekonany, że da radę, chociaż na początku może być mu trudno. :::stars:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Podsumowanie sezonu 2017

1. Najlepszy zawodnik. Roger Federer ex aequo z Rafą Nadalem. Obaj zaliczyli powroty zapamiętane jako jedne z najlepszych w historii. Pal licho 4:0, mogłoby się to skończyć inaczej, gdyby Roger nie odpuścił cegły.
2. Najlepsza zawodniczka. Ciężko z tego kabaretu kogoś wyróżnić. Ewentualnie Woźniacką za zmianę stylu gry na agresywniejszy i Venus, która w wieku 37 lat upokarza prawie cały tour.
3. Mecz nr 1 wśród Panów i Pań. Roger Federer vs Rafael Nadal (pierwsze miejsce nie tylko za poziom meczu, ale także kwestię sentymentalną do obu zawodników), lecz dobrze oglądało mi się także półfinały tego samego turnieju oraz mecz Rafy z Mullerem na Wimbledonie. U kobiet Konta vs Vekic i Sharapova vs Halep, jedyne światełka w tunelu w tym fatalnym sezonie w WTA. Lepiej mi się ogląda mecze sprzed kilku lat znając wyniki, niż mecze na żywo obecnych tenisistek. Polecam Henin vs Capriati/Venus z Us Open.
4. Najlepszy turniej - Australian Open. Sporo meczów na wysokim poziomie, ciężko było przewidzieć zwycięzcę australijskiego Szlema od początku do końca, zaś w przypadku pozostałych Szlemów puchary były przyznane już przed turniejem (można się sprzeczać o Us Open, ale dla mnie "pewniakami" byli Roger lub Rafa, choć za zwycięstwo Delpo bym się nie obraził.
5. Największy zawód (gracz lub wydarzenie) - Nick Kyrgios (głośno szczeka, mało robi), Taylor Fritz (ślub w takim wieku + dziecko nie może wróżyć nic dobrego mimo ogromnego potencjału, taki austriacki Klemens Murańka), turniej wieńczący sezon w Londynie. (z całym szacunkiem do finalistów i zwycięzcy turnieju, lecz większość meczów oglądało mi się źle, finał dopiero na fajnym poziomie został rozegrany)
6. Największa nadzieja na przyszłość. (ktoś lub coś) Czy mamy prawo mieć oczekiwania?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: Podsumowanie sezonu 2017

1. Najlepszy zawodnik - Fedal

2. Najlepsza zawodniczka - Muguruza i Babcia Venus

3. Mecz nr 1 wśród Panów Nadal-Dimitrov na AO

4. Najlepszy turniej - AO.

5. Największy zawód Zverev w Szlemach, Murole, szpital ATP

6. Największa nadzieja na przyszłość (ktoś lub coś) - Shapovalov

A co do zegara to Romer pewnie skojarzył, że skoro Szlem to 20 sekund, tymczasem ma to być 25.
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
obatalFH
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:53

Re: Podsumowanie sezonu 2017

A propos wprowadzania nowinek do WS. Oglądałem bio Kodesa na Wiki i zobaczyłem jakiś dziwny wynik seta w finale z Metrewelim 9-8(5). Wygląda na to, że tie-breaka grali dopiero przy 8-8.

Inna sprawa, że tego piątego seta też powinni kończyć tie'm przy 12-12. rotfl
daw09
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 26 maja 2011, 22:50

Re: Podsumowanie sezonu 2017

1. Najlepszy zawodnik: Rafael Nadal - wygrane dwa Szlemy, finalista trzeciego, niemal bezkonkurencyjny na mączce. Mimo słabego finiszu genialny rok Hiszpana. Choć fanem jego stylu gry nie jestem, to bardzo doceniam to co robi na korcie. :::gd:::

2. Najlepsza zawodniczka: trudny wybór, panie w pierwszej 10. mają podobną ilość punktów na koncie. Już Australian Open sprawi, że zajdą tam wielkie zmiany. Poziom wyrównany, żadna nie wybijała się na dłuższą chwilę ponad inne. Wybieram jednak Venus ze względu na waleczność na korcie mimo wieku. Wyniki nadspodziewanie dobre - dwukrotna finalistka Szlema, do tego półfinał w Nowym Jorku i finał imprezy kończącej sezon.

3. Mecz nr 1 wśród Panów i Pań: u Panów bez dwóch zdań finał Australian Open. Zapowiadany jako starcie odwiecznych rywali spełnił w 100 % oczekiwania, myślę, że większości. Dramaturgia, szczególnie w piątym secie niesamowita. A u Pań dość sporo spotkań na dobrym poziomie. Czy coś mnie porwało bardziej ? Może nie tyle mistrzowskim poziomem, co emocjami spotkanie Ostapenko z Venus w WTA Finals.

4. Najlepszy turniej: zdecydowanie Australian Open. Najpiękniejsze korty, słoneczna atmosfera, poziom spotkań najwyższy, jeżeli chodzi o Szlemy.

5. Największy zawód (gracz lub wydarzenie): zawiodła mnie w tym roku Agnieszka, ale po części rozumiem słaby sezon. W myślach ślub, przygotowania, a do tego ciągle przewijające się choroby i kontuzje. Myślę, że w przyszłym się odbuduje. :wink:

6. Największa nadzieja na przyszłość (ktoś lub coś): wydawało mi się, że Thiem, ale to świetny tenisista chyba tylko na korty ziemne.
.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”