Awatar użytkownika
kiket
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 489
Rejestracja: 31 sie 2008, 21:09

Czasopisma Tenisowe

Przeglądam i nie moge nigdzie znaleźć takowego tematu. Czy czytacie jakieś czasopisma tenisowe? Regularnie je kupujecie? Jakie polecilibyście?

Zapraszam.
Obrazek
NTRP ~4.0
Awatar użytkownika
bodysek
Weteran
Weteran
Posty: 1075
Rejestracja: 30 sty 2006, 16:02

Re: Czasopisma Tenisowe

Już był taki temat, ale nie budził zainteresowań. Co do czasopism to jest ich trójka, a mianowicie: Gem, Set, Mecz ; Tenis Klub ; Tenis. Mi najbardziej odpowiadał Tenis Klub, GSM też był spoko tylko cenowo przesadzili.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Czasopisma Tenisowe

Ja co miesiąc kupuję od niedawna Tenis: Gem. Set. Mecz.. Dość fajna gazeta, tylko jak już Bodysek pisał ta cena... trochę za droga (12 zł).
out of business
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Czasopisma Tenisowe

Zdaje się, że 'Tenis' zmienił trochę swoje oblicze, jakaś płyta doczepiona była, chudsze toto i tańsze takoż. Opinii mojej o tym nowym wcieleniu jednak brak.
Pierwsza Dama TenisNET
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Czasopisma Tenisowe

Ja lustruję wszystkie (kupuję stare numery na dworcu Warszawa Śródmieście, gdzie wyhaczyć można numery zarówno sprzed 2 miesięcy, jak i sprzed 1,5 roku). Wszystkie też polecam, ale jeśli mielibyśmy się zawężać do jednej pozycji to chyba "Gem, Set, Mecz".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Czytam wszystkie trzy tytuły. Jakbym miał wybrać to nie wiem, wszystkie to podobny poziom.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Czasopisma Tenisowe

PIXI pisze:Ja co miesiąc kupuję od niedawna Tenis: Gem. Set. Mecz.. Dość fajna gazeta, tylko jak już Bodysek pisał ta cena... trochę za droga (12 zł).
Fajnie... Być może od przyszłego roku będę miał prenumeratę dzięki trenerowi - 8,50 zł za gazetę :)
out of business
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Czasopisma Tenisowe

Vivid pisze:Czytam wszystkie trzy tytuły. Jakbym miał wybrać to nie wiem, wszystkie to podobny poziom.
Czyli jaki poziom? Wysoki, średni czy niski?? :)
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

Kupuję wszystkie, które wychodzą i do których mam dostęp, czyli trzy wyżej wymienione. I mówiąc grzecznie wszystkie trzy gazety nie stoją na wysokim poziomie. Plusem dla "Gem, Set, Mecz" są na pewno felietony Bohdana Tomaszewskiego i szkoda, że jego rola ogranicza się wyłącznie do dzieła na pół strony. W "Tenis Klub" pisze Lech Sidor o ile pamiętam. Tyle, że komentator eurosportu powinien raczej pisać coś o tenisie, zawodnikach a temat płynów powinien zostawić dla kogoś innego. Jak wyżej, czasopisma nie są najlepszej jakości, ciężko wybrać najlepsze, zaś najgorsze będzie chyba "Tenis".
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
koleżka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 393
Rejestracja: 2 paź 2007, 21:52

Re: Czasopisma Tenisowe

I3 za to w Tenisie masz ciekawe felietony Czesława Ludwiczka i Pawła Ostrowskiego.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Wszystkie są na średnim poziomie. Niemniej nie oczekujmy cudów. To i tak swoisty fenomen że na tak małym rynku jak nasz są aż 3 tytuły. Wydawało mi się że szansę na dobrą prosperitę ma jeden tytuł a już dwa to balans na granicy. My mamy trzy, tylko nie wiadomo czy są rentowne ale biorąc pod uwagę ilość cykli wydawniczych jakie mają za sobą to raczej tak.
Na rynku mediów drukowanych przyjmuje się że dany tytuł (nowy) ma około roku na zdobycie pozycji i przynajmniej zwrot kosztów wydawania.

Dodam tylko że wejście TK i Tenis GSM dobrze zrobiły Tenisowi. Swego czasu zrezygnował z tego tytułu bo zrobił się nudnawy i do tego bez widocznej poprawy podnieśli cenę. Jak weszła konkurencja poprawiła się treść i spadła cena, cud się stał :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

W Tenisie jeszcze nazwisko Królak należy wymienić. Za to nazwisko Lorek daje po oczach :D.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

A gdzie "ON" pisze ? Tak żebym wiedział czego nie dotykać !
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

W Tenisie :).
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Nie wiem, ja jednak najpierw czytam treść a potem patrzę kto to popełnił :)
Zgodzę się oczywiście że po konkretnym autorze można się spodziewać tego czy tamtego ale ja kilka razy się zdziwiłem i to poważnie.
Poza tym pamiętajmy, że ktoś może pleść kocopoły w danym aspekcie ale w innym ma sporo ciekawego/mądrego do powiedzenia.
Sam miałem szczękoopad jak przeczytałem jakiś artykuł i zobaczyłem podpis Adam Choynowski (czyli ktoś na kogo mam alergię podczas transmisji).
Podobnie jest też np. z B. Tomaszewskim. Jako komentator tragedia ale felietony całkiem miłe w odbiorze. Lubię je czytać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

To nie ten temat, ale muszę stanąć w obronie Pana Bohdana. Jak Go pierwszy raz usłyszałem to pomyślałem, co ten człowiek tam robi. Ale moim argumentem była jedynie Jego barwa głosu. Gdy zacząłem słuchać nie mam wątpliwości, że jest najlepszym komentatorem, chociażby ma dostęp do informacji do których młodsi Sidor i Stopa już nie mają właśnie przez swój wiek. Nie każdego interesuje tenis z np. lat 30-stych, ja o tamtych czasach mam pojęcie jedynie takie, że był ktoś taki jak Fred Perry, ale po prostu człowiek ten ma przeogromną wiedzę i stąd mój WIELKI szacunek do Niego, i stąd też zaimki z wielkiej litery. Na Chojnowskiego przymykam oko, bo śmieszy mówiąc poważnie i wtedy gdy nie ma pojęcia o czymkolwiek, ogólnie mi nie przeszkadza a nawet go lubię. Nad Lorkiem to nie ma co się rozwodzić bo sprawa jest wiadoma. Tylko, że w jego przypadku nie chodzi nawet już o styl komentowania (który jest tragiczny) tylko brak wiedzy na temat tenisa, bo jedyne co on wie to kto ile ma imion! Stopa i Sidor rozchwytywani przez wszystkich jak coś palną to też czasami uszy więdną. Oczywiście ocena komentatora to sprawa w pełni subiektywna i nie mam zamiaru Ci czegokolwiek wytykać Vi. Po prostu nie chciałem stać z boku.
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Tylko ja też uważam że Tomaszewskiego Seniora warto posłuchać, tylko poza transmisją, lub poczytać. To skarbnica wiedzy okołotenisowej i wszelkich anegdot. Jestem cały za. Niestety podczas transmisji zwyczajnie przeszkadza i wkurza.
Trzeba rozgraniczyć te dwie kwestie. Ktoś może się w czymś sprawdzać a w czymś innym kompletnie nie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: Czasopisma Tenisowe

Rozumiem, że teraz wkraczasz już z opinii do faktów (wg. Ciebie)?
"Niestety Szwajcar mógłby zatrudnić samego Boga i i tak z Nadalem na ziemi by nie wygrał. [...] Wiem, że ciężko się z tym pogodzić, że Federer nie wygra nigdy RG :twisted:." Pistol Pete
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czasopisma Tenisowe

Jeszcze powiedz mi BM jak to zrobić żeby oglądać bez komentarza a zachować ścieżkę dźwiękową z obiektu ?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czasopisma Tenisowe

Tenis jak i wiele innych dyscyplin ma swoją specyfikę komentarza. Tu jest dość prosta, dwubiegunowa:
grają - siedź cicho
nie grają - nawijaj
Tego jakoś Tomaszewski nie rozumie i trajkocze jak najęty. Co więcej stosuje filozofię Kalego. Kilka razy słyszałem jak beształ współkomentatora jak ten się rozgadał i nie skończył wątku do wymiany. Senior oczywiście go uciszał bo podczas wymian się nie komentuje bo to przeszkadza widzom, ciekawe, jak on pierdzielił smuty to jakoś skleroza go dopadła?....
Do tego to pokrzykiwanie i komenderowanie podczas wymian. Podnieca się jak mrówka pierwszym okresem.

Dla mnie niedoścignionym wzorem jest kometarz trójki angielskojęzycznej na ES. Nie pamiętam nazwisk (chyba Frew MacMillan, Simon Reed i ktoś jeszcze), z nimi oglądało mi się świetnie. Potem pojawiła się polska redakcja i poszło :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”