Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Wojna płci

Do kin wchodzi nowy film o tematyce tenisowej.
Skupia się on na historii rywalizacji Bille Jean King z Bobbym Riggsem. W rolach głównych Emma Stone (laureatka Oscara) oraz Steve Carell.
Sam nie wiem, czego się tutaj spodziewać. Obawiam się przedstawienia filmu jako swoistego, feministycznego narzędzia podkreślającego, że kobiety i mężczyźni nawet w fizycznych rywalizacjach mogą sobie dorównywać. Riggs może być ukazywany jako "pajac", schematyczny czarny charakter, którego widzowie mają nie polubić. Zastanawia mnie także fakt ukazania samej postaci Amerykanki, o której wiemy, że jest homoseksualna.
https://www.youtube.com/watch?v=eHgaH5b9n2A ---> zwiastun.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Wojna płci

A ja się zastanawiam... Myślisz, że w PL ktoś poza nami obejrzy w kinie "film o tenisie ziemnym" :) ? Może fani głównych aktorów się skuszą. We Wrocq, w kinie Nowe Horyzonty na na sali byłem ja, moja dziewczyna i jakiś ziom.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Wojna płci

Na Borgu w Sopocie była niemal pełna sala, ale ilu miało ramy schowane w torbach pod siedzeniami to nie wiem. ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wojna płci

2_D pisze:A ja się zastanawiam... Myślisz, że w PL ktoś poza nami obejrzy w kinie "film o tenisie ziemnym" :) ? Może fani głównych aktorów się skuszą. We Wrocq, w kinie Nowe Horyzonty na na sali byłem ja, moja dziewczyna i jakiś ziom.
Film stricte raczej nie będzie o tenisie ziemnych, prędzej spojrzeniu na rywalizację męsko - damską. Przynajmniej tak zakładam. Tenis mimo opinii w Polsce aż tak źle się nie trzyma. Co jest fajna pogoda, to korty outdoorowe w moich okolicach praktycznie od przedpołudnia do późnego wieczora są zajęte. Gdyby było więcej kortów w atrakcyjniejszych cenach do wynajęcia, to myślę ciężko byłoby znaleźć wolne terminy. Kilku znajomych piłkarzy zapytanych, w co najchętniej grają, wcale nie odpowiedziało, że nożną, a właśnie tenis. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Wojna płci

Jeśli dobrze kojarzę okoliczności tego spotkania, to Riggs był w owym czasie właśnie kimś w rodzaju klauna/pajaca na godziny. Zestawianie takiej "postaci" z BJK w filmie musi prowadzić do jednoznacznych wniosków.
Nie pójdę, poczytam sobie o #metoo kolejnej narzeczonej znanego faceta.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Wojna płci

SABR pisze:
2_D pisze:A ja się zastanawiam... Myślisz, że w PL ktoś poza nami obejrzy w kinie "film o tenisie ziemnym" :) ? Może fani głównych aktorów się skuszą. We Wrocq, w kinie Nowe Horyzonty na na sali byłem ja, moja dziewczyna i jakiś ziom.
Film stricte raczej nie będzie o tenisie ziemnych, prędzej spojrzeniu na rywalizację męsko - damską. Przynajmniej tak zakładam. Tenis mimo opinii w Polsce aż tak źle się nie trzyma. Co jest fajna pogoda, to korty outdoorowe w moich okolicach praktycznie od przedpołudnia do późnego wieczora są zajęte. Gdyby było więcej kortów w atrakcyjniejszych cenach do wynajęcia, to myślę ciężko byłoby znaleźć wolne terminy. Kilku znajomych piłkarzy zapytanych, w co najchętniej grają, wcale nie odpowiedziało, że nożną, a właśnie tenis. :::gd:::
Może. Mnie tylko zastanawia ta średnia wieku ludzi grających w tenisa.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Wojna płci

Czy ten weteran nie zrobił jakiegoś wałka (zakłady sportowe) z tym drugim meczem w ramach wojny płci z racji swojego zadłużenia u mafii :) ? Chyba był jakiś film dokumentalny o tym .
Yonex :)
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Wojna płci

2_D pisze: Może. Mnie tylko zastanawia ta średnia wieku ludzi grających w tenisa.
Wiek tutaj nie gra roli. Przez korty przewinęło się sporo najmłodszych, ale także osób w podeszłym wieku. :::gd:::
Django pisze:Czy ten weteran nie zrobił jakiegoś wałka (zakłady sportowe) z tym drugim meczem w ramach wojny płci z racji swojego zadłużenia u mafii :) ? Chyba był jakiś film dokumentalny o tym .
Słyszałem wersję o postawieniu w zakładach bukmacherskich swojego przegranego meczu przez Riggsa.
Kilka miesięcy wcześniej z Bobbym zmierzyła się ówczesna liderka rankingu - słynna Margaret Court. Została zmieciona z kortu przez emeryta. Ciekawe, czy wspomną o tym w filmie.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wojna płci

Akurat fragmenty meczu z Margaret Court są dostępne do obejrzenia - grała fatalnie, podobno zżarła ją odpowiedzialność i nie mogła opanować nerwów, z czego była już wcześniej znana...

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”