Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

"Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Bukowy Las znowu zaskakuje, 11 września ukazała się biografia "Andy Murray. Niezwykła historia", a historię spisał Mark Hodgkinson. Książka, obok biografii Samprasa jest nominowana do Sportowej Książki Roku.

Oto zapowiedź:
"Interesująca, napisana barwnym językiem biografia drugiego w rankingu ATP tenisisty, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 i zwycięzcy Wimbledonu 2013 Historia nadzwyczajnej kariery chudzielca ze Szkocji – kraju przedstawionego w jednym ze skeczów Monty Pythona jako kolebka „narodu, który najgorzej gra w tenisa”. Chłopak ten został pierwszym brytyjskim wielkoszlemowym czempionem w grze pojedynczej mężczyzn po 76 latach, kończąc w ten sposób oczekiwanie brytyjskich kibiców na następcę Freda Perry’ego. Andy Murray osiągnął swój cel po długiej i ciężkiej walce. Przyszło mu współzawodniczyć z takimi asami jak Roger Federer, Rafa Nadal i Novak Djoković, a ostatnio także ze wschodzącą polską gwiazdą, Jerzym Janowiczem. Wcześniej Andy przegrał pierwsze cztery finały Wielkiego Szlema, do których udało mu się dotrzeć, i zaczął wątpić, czy kiedykolwiek zdoła zrealizować życiowe ambicje. Żaden inny tenisista nie grał nigdy z podobnym brzemieniem oczekiwań kibiców swojego kraju, ani też nie był tak drobiazgowo rozliczany z każdego wybuchu wściekłości na korcie, z każdego włoska w brodzie i z każdego słowa wypowiedzianego przez jego matkę – nie mówiąc już o latach walki z fałszywym przekonaniem, że nienawidzi Anglii i Anglików. Jak udało mu się osiągnąć stan równowagi – i zacząć zwyciężać?"
Obrazek
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Rety, przesadzają. Niedługo wyjdzie książka biograficzna o Kyrgiosie. Jak być czołowym juniorem i jak to jest wygrać z "polskim Federerem" w meczu o nic w Warszawie :wink: .

Trochę za wcześnie na te wszystkie biografie, podsumowania ... jak dla mnie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Niech jeszcze wygra parę WS to wtedy ta książka miałaby sens. Ale teraz? Zgadzam się z Obim. Dlaczego Janowicz nie napisał nic? Przecież był w SF Wimbla. Dlaczego nie Djokovic? Przecież wygrał 6 WS-ów. Ja wiem, że to ich osobista decyzja ale...
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Obiektyw pisze: Trochę za wcześnie na te wszystkie biografie, podsumowania ... jak dla mnie.
O tym samym pomyślałem, czytając początkowy post Ani. Niestety nadeszła teraz dziwna moda na pisanie różnego rodzaju biografii, życiorysów itd. w wielu dziedzinach sportu. W przypadku Agassiego czy Samprasa jest to jak najbardziej uzasadnione, w przypadku tenisistów, którzy dopiero pretendują do miana wybitnych, traktuję to jako żądzę zysku na fali rozpoznawalności. Co więcej, na obecną chwilę taki Bernard Tomic miałby ciekawsze rzeczy do opowiedzenia. :]
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Dla mnie to coś w stylu: " o, koleś wygrał Wimbledon, wszyscy go kochają, napiszmy o nim książkę, na wyspach nieźle się sprzeda, zarobimy kupę szmalu".
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

pi50 pisze: Dlaczego nie Djokovic? Przecież wygrał 6 WS-ów. Ja wiem, że to ich osobista decyzja ale...
Ależ Djoko wydał książkę przed USO o diecie bezglutenowej :] .

Szczerze, jak zobaczyłam tytuł to pomyślałam, że Andy zakończył karierę :) .
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Kario pisze:Szczerze, jak zobaczyłam tytuł to pomyślałam, że Andy zakończył karierę :) .
Patrząc na jego ostatnie wyczyny na korcie to całkiem prawdopodobne rotfl :wink: .
No niestety, zgadzam się oczywiście z wami. Za wcześnie, trudno taką historię nazwać w ogóle biografią. Widać, że tenisowe opowieści dobrze się ostatnio sprzedają. Ale przyznam, że przeglądając książkę nawet mnie ona zainteresowała, opis z tyłu dość zachęcający. Niby Nadal też za młody na wydawanie auto(biografii) a jednak mnie niesamowicie wciągnęła i uważam, że to bardzo udane podsumowanie jego osiągnięć. Jak ktoś Murray'a lubi to ta historia może zaciekawić.
A na Novaka przyjdzie czas, myślę, że już niedługo Bukowy Las znowu będzie miał co wydawać ;-).
SPOILER:
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Ania pisze:A na Novaka przyjdzie czas, myślę, że już niedługo Bukowy Las znowu będzie miał co wydawać ;-).
Alfred i tmt wykupią cały nakład. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Elf pisze:Dla mnie to coś w stylu: " o, koleś wygrał Wimbledon, wszyscy go kochają, napiszmy o nim książkę, na wyspach nieźle się sprzeda, zarobimy kupę szmalu".
Tez tak myślę.
Zwłaszcza, że nie ma pewności czy się jeszcze coś ugra w WS. rotfl
Może dzieciństwo opisane z detalami...od kołyski... , duża czcionka , trochę zdjęć z mamą, bratem i dziadkiem i już jest jak znalazł dla szkockich miłośników tenisa.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

To my też możemy napisać biografię. Murray nie dokonał na razie niczego wielkiego. A niektórzy, np. JCz miałby o czym pisać. :wink:
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

pi50 pisze:A niektórzy, np. JCz miałby o czym pisać. :wink:
Ja napiszę nawet 2 autobiografie. rotfl Jedna będzie nosiła tytuł "Od dysydenta do Władzy Sowieckiej" i będzie o mojej karierze na forum, a druga "Balonem do nieba" o moich kortowych wyczynach. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Gary pisze:
pi50 pisze:A niektórzy, np. JCz miałby o czym pisać. :wink:
Ja napiszę nawet 2 autobiografie. rotfl Jedna będzie nosiła tytuł "Od dysydenta do Władzy Sowieckiej" i będzie o mojej karierze na forum, a druga "Balonem do nieba" o moich kortowych wyczynach. rotfl
A nie lepiej: Gary. Niezwykła historia. rotfl A lepiej nie. Nie bierz przykładu z Murraya. rotfl No i jeszcze przypadkowo wygrasz WS.

JCz by napisał: Wygrałem dużo WS. rotfl WS, czyli Turniej Forumowiczów.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

A sio śmieciuszki z mojego tematu ;-P . Gary, twoja biografia została już napisana, nawet DreamWorks wykupił prawa i zajął się sfilmowaniem tej przejmującej historii:
SPOILER:
tenisoowka pisze:Może dzieciństwo opisane z detalami...od kołyski... , duża czcionka , trochę zdjęć z mamą, bratem i dziadkiem i już jest jak znalazł dla szkockich miłośników tenisa.
Zdjęcia są z mamą, mamą i... mamą :wink: . Ogólnie wydanie jest normalne, jak w przypadku Nadala i Federera czy Samprasa, czyli czcionka normalna, w środku trochę fotek, stron ogółem 272. Może ktoś się skusi jednak, kupi, przeczyta i podzieli się wrażeniami :-).
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Ania pisze:A sio śmieciuszki z mojego tematu ;-P . Gary, twoja biografia została już napisana, nawet DreamWorks wykupił prawa i zajął się sfilmowaniem tej przejmującej historii:
SPOILER:
Lord Farquaad?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: "Andy Murray. Niezwykła historia" - Mark Hodgkinson

Gary pisze:
Ania pisze:A na Novaka przyjdzie czas, myślę, że już niedługo Bukowy Las znowu będzie miał co wydawać ;-).
Alfred i tmtwykupią cały nakład. ;-P
A i owszem, przyjdzie. Mam przeczucie, że rok 2014 będzie wielkim powrotem (po 3 latach) Novaka do kosmicznego tenisa. A nakład ... może i wykupię, stać mnie. ::!vgoodv!:: ::!vgoodv!:: ::!vgoodv!::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”