Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Komentatorzy tenisowi

W 2014 roku Ivan Zaytsev* przechodzi po kilku latach z Maceraty do Moskwy. Drzyzga komentując mecz z udziałem Lube (bynajmniej nie ligowy, poza Plus Ligę to on nosa nie wytykał póki mecze Serie A nie zagościły na antenie Polsatu, o LM mowa) w połowie sezonu nadal zastanawia się co się dzieje z Ivanem (Włoch pod koniec MŚ nabawił się kontuzji), bo ten ciągle nie pojawia się w szeregach drużyny z Italii. Rzeczony od kilku miesięcy śmigał w barwach rosyjskiego zespołu, ale to przecież taki mało istotny szczegół... Dla niewtajemniczonych, mowa o jednym z najlepszych/najbardziej znanych siatkarzy, czołowych ligach i klubach tychże lig. Tyle w kwestii przygotowania merytorycznego ekipy słonecznej stacji. Podobne przykłady można mnożyć. Wojciech dobrze analizuje wydarzenia na boisku, ale jego braki jeśli chodzi o wiedzę na temat poszczególnych graczy, sytuacji w innych ligach, transferów, przepisów czy nowej formuły danego turnieju są rażące. Ba, on się nawet z tym nie kryje i nie czuje zażenowania oznajmiając, że nie doczytał, nie widział, nie oglądał, a teksty typu "przyznam, że nie znam tego zawodnika", "nie wiem gdzie wcześniej grał" są na porządku dziennym (podczas gdy rzecz nie dotyczy anonimowych siatkarzy). Już pomijam fakt, że komentatorzy Polsatu często nawet nie wiedzą jak się wymawia imię czy nazwisko danego gracza.

*Tak, właśnie tak. Bo choć na forach dopuszczalne są obie pisownie (byle być konsekwentnym w stosowaniu), to Zaytsev jest Włochem. Rosyjskiego pochodzenia, ale jednak Włochem. Piszę to jako osoba, która stara się dbać o polszczyznę, a błędy w zapisie oraz odmianie imion i nazwisk niezmiernie ją rażą.
Lechu67 pisze:Może, dla zwykłego oglądacza siatkówki przekaz TVP wydaje się ok, a bardziej techniczny przekaz Polsatu wydaje się za trudny.
Interesujące. Jeśli poczytać opinie na forach siatkarskich, kibice są wręcz głodni komentarza na wysokim poziomie. Komentarza jaki im serwuje w trakcie większych imprez Romański (relacjonował w Polsacie, niestety tylko gościnnie, o ironio specjalista od koszykówki) albo Laskowski. Często padają zdania, że to właśnie ekipa z Polsatu traktuje odbiorców jak niepełnosprytnych, a januszom siatkówki Drzyzga i Swędrowski w zupełności wystarczą. Ogarnięty kibic oczekuje jednak czegoś więcej niż tylko umiejętna analiza boiskowych wydarzeń. Ligowe podwórko za trudne, to skupmy się na reprezentacyjnym. Azzurri grali na dwóch libero, zdziwiony Wojciech wejście drugiego tłumaczył ewentualną kontuzją pierwszego. Swędrowski: "ten ostatni atak wykonał Douglas-Powell", "zablokowany przez Douglasa-Powella". Wszystko fajnie, tylko że Douglasa-Powella nawet nie było wtedy na boisku, a ludź o którym Tomasz mówił na koszulce miał wyryte Richards (z PŚ 2015 mogę przytoczyć dłuższy fragment komentarza Swędra, komedia pomyłek lepsza niż u Fredry). Na dokładkę Jarosz z Magierą: "rozegrał się Ramos", "Ramos dokłada jeszcze zagrywkę". A człowiek się zastanawia skąd i jak ten Ramos serwował skoro kilka minut wcześniej opuścił parkiet. Ramos, Palacios, dla "ekspertów" żadna różnica. To jeszcze wisienka na torcie autorstwa Wojciecha: " Gdzie ten Kurek grał w tym/tamtym sezonie? Ja nie wiem dokładnie z kim, ale na pewno obok jakiegoś mocnego atakującego w Dynamie... W tym, a tym, czekaj... We Włoszech, a wtedy w Rosji?". Sorry, ale ja tak mogę długo wymieniać. Wszystko dzięki niezwykłej płodności tych co to kibiców niczym słoneczko mają oświecić i siatkarski krużganek oświaty przed nimi nieść. To co tam było o tej rzeczowości?

Przyznam, iż nadal niezmiennie mnie dziwi (choć pewną teorię mam) i próbuję rozgryźć rozbieżność między ocenami tutaj, a ocenami na forach siatkarskich. Tam czytam, że Wanio jeśli chodzi o tenisa jest ok, od siatkówki za to wara. Tutaj wręcz odwrotnie... Na wystosowaną prośbę by Krzysztof skupił się na tenisie odpowiedziałam "ani mi się waż, niech sobie teleturnieje prowadzi". Takie jest moje zdanie jako kibica obu dyscyplin. Ekspertem nie jestem, ale "zwykłym" oglądaczem również nie. A opinie typu "jeśli chodzi o przygotowanie merytoryczne duet Drzyzga/Swędrowski mogą schować się pod dywan/czyścić buty Laskowskiemu i Szyszko", "Romański/Dacewicz to nowa jakość w słonecznej stacji" wielokrotnie można było przeczytać w wykonaniu nie tylko moim, ale ludzi, którzy często wiedzą i zorientowaniem znacznie przewyższają Drzyzgę i Swędra. TVP to nie tylko Dębowski, a popełniając poprzedni post miałam na uwadze zarówno komentujących w telewizji publicznej, jak i tych, którzy siatkówkę relacjonują w Polsacie z doskoku (niefortunnie umieściłam TVP w nawiasie, moja wina). Niektóre z pochlebstw jakie pojawiły się w odniesieniu do stałej ekipy ze słonecznej stacji z rzeczywistością mają niewiele wspólnego (czytając zdania dotyczące przygotowania merytorycznego przecierałam oczy ze zdumienia). Mogłabym bardziej rozwinąć, odnieść się do tego co zostało napisane o innych komentujących czy owego "wspomagania emocji". Ale ten post i tak już jest długi, a nie dotyczy koronnej dyscypliny tego forum (za co z góry przepraszam moderatorów). Jeszcze tylko dwie kwestie.
Lechu67 pisze:(...)Polsat po pierwsze prawie perfekcyjnie "transmituje" (ustawienie kamer, operatorzy nadążający za akcją, odpowiednio kadrujący)(...)
Moja uwaga nie dotyczyła jakości transmisji/obrazu, tylko jakości komentarza.

Odnośnie do relacji w innym języku, jeśli chodzi o tenis czy snooker mam wybór. W przypadku siatkówki sprawa przedstawia się jednak inaczej.

PS Już widzę tę burzę jaka by się wytworzyła na forum siatkarskim gdyby ktoś napisał, że pod względem merytorycznym Laskowski czy Romański mocno odstają od duetu Drzyzga/Swędrowski... Z całym szacunkiem, ale dla mnie taka opinia wygenerowana przez osobę, która zna się na temacie jest ciężka do ogarnięcia. A stwierdzenie, że "coś tam się troszkę nauczyli" to kompletny brak respektu dla tego co prezentował Laskowski (jeden z najbardziej rzetelnych komentatorów w ogóle). Przepraszam, ale naprawdę nie rozumiem. Aż sobie znalazłam swój stary post popełniony na tym forum przy okazji ME 2016:

"Duet Laskowski/Szyszko jest jak mjut na uszy/Gwiazdka w sierpniu. Pod względem przygotowania merytorycznego polsatowska brać może buty czyścić tym z TVP. Naprawdę wbijają w fotel (nie przywykliśmy do takich rarytasów) i smutno się robi, gdy sobie uświadamiasz, że taki komentarz powinien być normą. Nie dość, że na luzie i z humorem, to przede wszystkim rzeczowo. Panowie fajnie się uzupełniają, mają przyjemne w odbiorze głosy, a zabawne wpadki stanowią ozdobę całości ;>. Na wynalazek o nazwisku "Dębowski" spuszczę zasłonę milczenia. Piotruś jest jedyny w swoim rodzaju :]. Swoją drogą, nawet Romański, którego domeną jest koszykówka i "na siatkówkę" wpada tylko przy okazji większych imprez, jest znacznie bardziej obcykany w temacie niż leniwce pokroju Drzyzgi i Swędra..."
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

mapi pisze:... Bo choć na forach dopuszczalne są obie pisownie (byle być konsekwentnym w stosowaniu), to Zaytsev jest Włochem. Rosyjskiego pochodzenia, ale jednak Włochem. Piszę to jako osoba, która stara się dbać o polszczyznę, a błędy w zapisie oraz odmianie imion i nazwisk niezmiernie ją rażą.
rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
Daruj sobie takie pierdy, to poprawność polityczna :::bd::
A to, że ktoś się kiedyś spultał o pisownię to jakoś nikogo nie obeszło :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Komentatorzy tenisowi

Vivid pisze:Daruj sobie takie pierdy, to poprawność polityczna. :::bd::
A to, że ktoś się kiedyś spultał o pisownię to jakoś nikogo nie obeszło. :P
Pozwól mi decydować o "pierdach", które będę sobie darować. Dopóki mój tekst nie jest wulgarny, obraźliwy, niezgodny z regulaminem forum mam prawo go napisać niezależnie od tego czy jego treść komuś się podoba, czy nie (jeśli moderacja zdecyduje o jego usunięciu, przyjmę to, oni są tutaj cenzorami). Ten Ktoś to był Marcin_L. Dla Ciebie mogę być nikim, ale obeszło mnie to.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

mapi pisze:Pozwól mi decydować o "pierdach", które będę sobie darować. Dopóki mój tekst nie jest wulgarny, obraźliwy, niezgodny z regulaminem forum mam prawo go napisać niezależnie od tego czy jego treść komuś się podoba, czy nie (jeśli moderacja zdecyduje o jego usunięciu, przyjmę to, oni są tutaj cenzorami). Ten Ktoś to był Marcin_L. Dla Ciebie mogę być nikim, ale obeszło mnie to.
Wcale Ci nie zabraniam. Ale oczywiście nie odbieraj mi możliwości koncertowego tego wyśmiania, nie pusz się :P
A jakiejkolwiek, dla ścisłości, podstawy usunięcia Twojego postu kompletnie nie widzę :)
Mnie ten post nieźle rozbawił. Takie stąpanie na paluszkach by aby tylko kogoś nie urazić. Przezabawne, ale i urokliwie żenujące.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Komentatorzy tenisowi

Vivid pisze:Takie stąpanie na paluszkach by aby tylko kogoś nie urazić.
Rozczaruję Cię. Źle odebrałeś moje intencje. Nie sądzę by główny zainteresowany poczuł się urażony niezależnie od tego, którą pisownię bym zastosowała. Nawet mi ten aspekt nie przyszedł do głowy jeśli mam być szczera. Chodziło mi o zwykłą poprawność językową i napisałam to w kontekście tego co ostatnio poruszył Marcin_L. Nie dorabiaj proszę dodatkowych teorii i nie doszukuj się drugiego dna tam gdzie go nie ma. Ubawiłeś się z powodu wyimaginowanej historii. Też dobrze.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

@mapi, uważaj, dyskusje z Vividem wciągają jak czarne dziury :) i materia znika!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

Marcin_L pisze:@mapi, uważaj, dyskusje z Vividem wciągają jak czarne dziury :) i materia znika!
Odnoszę wrażenie, że zostałem brutalnie pomówiony :twisted:
Masz jakieś złe doświadczenia? Ze mną? ;)
Ja tylko gnębię gumisie, gumbasy i matoły wszelkiej maści, Ty się nie zaliczasz. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Komentatorzy tenisowi

Vivid pisze:Ja tylko gnębię gumisie, gumbasy i matoły wszelkiej maści...
Ciekawe, którym jestem... :::scratchy:::
Najważniejsze jest to, że nie zostałem jeszcze wciągnięty w otchłań hipokryzji serwowanej tutaj przez maestro Vivida. :lol:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

stofler pisze:
Vivid pisze:Ja tylko gnębię gumisie, gumbasy i matoły wszelkiej maści...
Ciekawe, którym jestem... :::scratchy:::
Wszystkimi? :P Tak na bogato. rotfl
;)
stofler pisze:Najważniejsze jest to, że nie zostałem jeszcze wciągnięty w otchłań hipokryzji serwowanej tutaj przez maestro Vivida. :lol:
Masz OZN - Ostry Zespół Niedorżnięcia ... nie, to baby :P, Ty masz Niedopieszczenia. ;)
Sorry, nie wszystko na forum kręci się wokół Ciebie, tak to tylko ja mam. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

Katarzyna Koko Nowak.
Tyle w temacie :tired:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze:Katarzyna Koko Nowak.
Tyle w temacie :tired:
Łączę się bólu, aż zęby bolą :/. Skąd ona do diaska wzięła to zdrobnienie?? Od Cori do Coco.. Chyba nie podejmę się dociekania, jakimi bezdrożami meandrują skojarzenia tej kobiety.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy tenisowi

ayshe pisze:
hohvar pisze:Katarzyna Koko Nowak.
Tyle w temacie :tired:
Łączę się bólu, aż zęby bolą :/. Skąd ona do diaska wzięła to zdrobnienie?? Od Cori do Coco.. Chyba nie podejmę się dociekania, jakimi bezdrożami meandrują skojarzenia tej kobiety.
Oglądałem właśnie krótki wywiad z Cori. Sama określiła, że mówią do niej „Coco” wymawiane „Koko”.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar, ayshe, odszczekać! :)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Komentatorzy tenisowi

He, he, hohvarowi cofną dodatek lingwistyczny a może nawet przestaną zapraszać do telewizji ;)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentatorzy tenisowi

Również Cori powinno być wymawiane „Kori”.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

Marcin_L pisze:hohvar, ayshe, odszczekać! :)
Nie będę odszczekiwać. Ma na imię Cori a ta gdacze przez całą transmisję :::bd::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Komentatorzy tenisowi

W razie wątpliwości to właściciel nazwiska/ksywy określa jak życzy sobie by było to wymawiane.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze:
Marcin_L pisze:hohvar, ayshe, odszczekać! :)
Nie będę odszczekiwać. Ma na imię Cori a ta gdacze przez całą transmisję :::bd::
Najwięcej w temacie do powiedzenia ma raczej sama zainteresowana, która na tyle na ile się orientuję faktycznie preferuje aby zwracać się do niej per "Coco" - przejrzyj sobie oficjalne konta na mediach społecznościowych. Napisałem raczej gdyż mam spore wątpliwości czy "chciejstwo" jest wystarczającym powodem - z drugiej strony jesteśmy na forum dyskusyjnym na którym zwracamy się do siebie po pseudonimach mimo, że w większości znamy nasze imiona.

Wawrinka swego czasu złożył formalną prośbę do władz ATP o posługiwanie się w jego przypadku imieniem "Stan", a nie "Stanislas", choć w tym przypadku powód jest też funkcjonalny.

Z drugiej strony Kennedy też wolał jak się do niego zwracano per Jack, a miał na imię John...

Są tacy, którzy nie przepadają za swoim imieniem z tych czy innych względów.
Może z powodów formalnych wolą nie zmieniać tego oficjalnie - patrz papierologia.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Komentatorzy tenisowi

hohvar pisze:
Marcin_L pisze:hohvar, ayshe, odszczekać! :)
Nie będę odszczekiwać. Ma na imię Cori a ta gdacze przez całą transmisję :::bd::
Ktoś mnie wołał? :D
Zdrobnienie, zdrobnieniem, ale cechą dobrego komentatora jest wyczucie - co powiedzieć i kiedy. Kasia "oczywiście" Nowak ma niestety nie tylko bardzo irytujący, nosowy tembr głosu ( co jeszcze można przeboleć ), ale też skłonność do nadużywania niektórych słów, co jest tak samo irytujące jak przedświąteczna reklama Madia Marktu. Kiedy w trakcie jednego meczu sto razy wwierca mi się w uszy ta sama fraza, albo określenie (pamiętacie WINNERSY?!) mam ochotę rzucić czymś w telewizor.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2019, 10:48 przez ayshe, łącznie zmieniany 1 raz.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Komentatorzy tenisowi

Vivid pisze:W razie wątpliwości to właściciel nazwiska/ksywy określa jak życzy sobie by było to wymawiane.
El Diablo pisze: Najwięcej w temacie do powiedzenia ma raczej sama zainteresowana, która na tyle na ile się orientuję faktycznie preferuje aby zwracać się do niej per "Coco" - przejrzyj sobie oficjalne konta na mediach społecznościowych. Napisałem raczej gdyż mam spore wątpliwości czy "chciejstwo" jest wystarczającym powodem - z drugiej strony jesteśmy na forum dyskusyjnym na którym zwracamy się do siebie po pseudonimach mimo, że w większości znamy nasze imiona.
Nosiciel nazwiska czasem ma coś do powiedzenia, a czasem nie. Np. w wypadku wielu nazwisk równym wyrazom pospolitym spotykamy postawę typu "moje nazwisko się nie odmienia". No to co, w dokumentach urzędowych będziemy się do tego stosować, mimo że językowa reguła nakazuje odmieniać nazwiska? Chyba jednak nie. Właściciel/nosiciel ma jedynie prawo do skorygowania sytuacji wątpliwych, niejednoznacznych, np. e ruchomego w przypadkach zależnych (nazwisko Koper:, dopełniacz: Kopera czy Kopra, to jest rzeczywiście kwestia tradycji odmiany, o której nosiciel ma zwykle większą wiedzę).

Ksywa to zupełnie inna rzecz. Zresztą, słuchając tego jej gdakania pomyślałem sobie, że może tak się do niej zwracają kumple, bliscy. Ale tu mamy sytuację formalną, profesjonalną, wręcz instytucjonalną, a nie magiel. Nie czepiałbym się, gdyby zagdkakała 2-3 razy, ale ona standardowo zamieniła imię na ksywkę. Wyobraźcie sobie komentarz meczu Radwańskiej, w której niemal w 100% wystąpień mamy "Isia Radwańska zagrała stopwoleja", "Cóż za czucie Isi" itp. Dla mnie powód do wymiotów, ale to pewnie kwestia smaku :wink: .
El Diablo pisze:Wawrinka swego czasu złożył formalną prośbę do władz ATP o posługiwanie się w jego przypadku imieniem "Stan", a nie "Stanislas", choć w tym przypadku powód jest też funkcjonalny.
Świetny przykład, bo tego chyba akurat Katarzyna Koko Nowak nie wie, tytułując Wawrinkę wciąż starym mianem :rolleyes: :D
El Diablo pisze:Z drugiej strony Kennedy też wolał jak się do niego zwracano per Jack, a miał na imię John...
Są tacy, którzy nie przepadają za swoim imieniem z tych czy innych względów.
Może z powodów formalnych wolą nie zmieniać tego oficjalnie - patrz papierologia.
OK, i ja to szanuję. Tzn. w sytuacjach, kiedy zwracam się do takich osób. Ale nie w sytuacjach, kiedy prowadzę formalny komentarz telewizyjny. No chyba, że KK Nowak mówiła do Cori... To całkiem możliwe :]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”