Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Obrazek

Małe, szare komórki dziś nie pracują? Mają wolne?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Na dobry początek popastwię się nad nowym tworem Babolata czyli Pure Aero...

Rafael Nadal
Faktycznie testował tą ramę, dokładniej Pure Aero Play i... zmienił tylko farbę.
Obrazek
Zmiana przelotek na bardzo charakterystyczne sprawiają iż APD malowany jak PA równie łatwo poznać jak PD pierwszej generacji malowany jak późniejsze wydania tego modelu. Nawiasem zmienił też struny na Luxilona Big Banger Original.

U Bouchard zresztą podobnie - patrz tutaj.

APD to oczywiście nie jedyne Babolaty przemalowywane na Pure Aero. Dotyczy to również Aero Stormów.

Historia Aero Stormów jest generalnie ciekawa. Używało ich trochę zawodników ale nigdy nie były popularne wśród amatorów.
Teraz kiedy są farbowane nagle są głosy iż to były świetne rakiety... ehhh, wystarczy, że jakiś Pro używa rakiety i już trafia na piedestał. :]

Oczywiście Babolat tutaj dumnie wpisuje się w tradycje zbieżne dla wszystkich producentów...
Tutaj na przykład Wilson na swoim profilu FB dumnie prezentuje nowe modele "Ultra" dla Roberta Lindstedta.
Cóż, charakterystycznie długi trzpień 6.1-nki wali tak po oczach, że chyba tylko niedowidzący mógłby uwierzyć, że to model Ultra.
Modele Ultra mają to do siebie, że trzpień jest wyjątkowo charakterystyczny dlatego jeśli tylko over nie przeszkadza to łatwo będzie dostrzec różnice nie tylko przy przemalowanych 6.1-nkach (nota bene myślałem, że ograniczą się do malowania ich jak nowe Pro Staffy, ewentualnie Burny ale jak widać wolna amerykanka :rolleyes: ). W przypadku Azarenki trzeba zwrócić uwagę na geometrię ramy ale też widać iż gra swoją H25-tką zamiast modelu Ultra.

Wracając na chwilę do Babolata to paru zawodników z innych stajni byli widziany z ramami tej firmy - głównie PD.
Przykład już wcześniej wspomniany to oczywiście David Ferrer ale dotyczy to także Dominiki Cibulkowej.
Skoro było o Ferrerze to jeszcze słówko o Dużym Johnie, Isner na swoim ćwierkaczu wrzucił fotę Textreme Warriora 100... nie wiadomo jednak czy faktycznie zmienił czy tylko odbijał/testował. Granollers zmienił ramę na H22-jkę z farbą Burna 100.

U Heada też parę zmian ale nie u głównych graczy Djokovic i Berdych bez zmian grają tym samym. Na Verdasco nawet nie patrzę, chyba tylko Hingis częściej rakiety zmieniała. rotfl

Na koniec fajna fotka ramy Hewitta...
Obrazek
Elegancko widać trzpień i widełki co pozwala stwierdzić iż nie jest to nic nowego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Tomaszek przywdział ubiór Adidasa, żadnych kwiatków :) .
Yonex :)
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

El Diablo podał byś mi jakich strun używa Andy Murray na pion i poziom i na ile kg je wciąga do swojego Head`a?
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Luxilon Big Banger/ Babolat VS.
W zależności od warunków, pory dnia itd. Między 54 a 58 lbs. Crossy i piony na taką samą ilość.
El Diablo popraw proszę mnie jak się pomyliłem. :)
I mam nadzieję, że wiesz, że nie gra rakietami z serii Graphene. :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

s1600 pisze:El Diablo podał byś mi jakich strun używa Andy Murray na pion i poziom i na ile kg je wciąga do swojego heda?
Dobry hed nie jest zły! :]
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Sebex pisze:Luxilon Big Banger/ Babolat VS.
W zależności od warunków, pory dnia itd. Między 54 a 58 lbs. Crossy i piony na taką samą ilość.
El Diablo popraw proszę mnie jak się pomyliłem. :)
Zacząłbym od tego, że nie ma takiej struny jak Luxilon Big Banger. Big Banger to jest pewna gama strun i obejmuje produkty do siebie niepodobne takie jak Alu Power, Ace czy Original.

Murray owszem, używa(ł) Alu na pionach i jelita na crossach ale miewał też wciągane jelito na pionie i Alu na crossach. Poza tym warto pamiętać iż w trakcie sezonu bywało tak, że zmieniał przeplot z 16x19 na 18x20, o dziwo zmiana na 18x20 odbywała się na okoliczność sezonu na mączce.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Dzięki za informację, spróbuję zamiast jelita z Isospeed Control.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

El Diablo pisze:
Sebex pisze:Luxilon Big Banger/ Babolat VS.
W zależności od warunków, pory dnia itd. Między 54 a 58 lbs. Crossy i piony na taką samą ilość.
El Diablo popraw proszę mnie jak się pomyliłem. :)
Zacząłbym od tego, że nie ma takiej struny jak Luxilon Big Banger. Big Banger to jest pewna gama strun i obejmuje produkty do siebie niepodobne takie jak Alu Power, Ace czy Original.

Murray owszem, używa(ł) Alu na pionach i jelita na crossach ale miewał też wciągane jelito na pionie i Alu na crossach. Poza tym warto pamiętać iż w trakcie sezonu bywało tak, że zmieniał przeplot z 16x19 na 18x20, o dziwo zmiana na 18x20 odbywała się na okoliczność sezonu na mączce.
Cenna informacja! Mój błąd. Dzięki! :) :::gd:::
classic
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Czy Baghdatis gra faktycznie rakietą Pacific?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

classic pisze:Czy Baghdatis gra faktycznie rakietą Pacific?
Pacific zakupił prawa do "tenisowego" Fischera.
Jeśli pytasz czy model (w sensie matryca rakiety) jest taka jaka się wydaje to owszem, można powiedzieć, że gra Pacificem.

Ponieważ widzę iż jesteś zamiłowanym użytkownikiem Magnetica Pro No.1 to dodam iż Baghdatis nigdy tą rakietą nie grał... a przynajmniej ja nie kojarzę aby nią faktycznie grał.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
classic
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

El Diablo pisze:
classic pisze:Czy Baghdatis gra faktycznie rakietą Pacific?
Pacific zakupił prawa do "tenisowego" Fischera.
Jeśli pytasz czy model (w sensie matryca rakiety) jest taka jaka się wydaje to owszem, można powiedzieć, że gra Pacificem.

Ponieważ widzę iż jesteś zamiłowanym użytkownikiem Magnetica Pro No.1 to dodam iż Baghdatis nigdy tą rakietą nie grał... a przynajmniej ja nie kojarzę aby nią faktycznie grał.
Czytam Twoje wątki spekulacyjne :) od ok. roku i mocno rozjaśniłeś mi temat rakiet profesjonalnych zawodników.
Dlaczego piszesz, że można powiedzieć. Rozwiń temat jeśli masz wiedzę.
Jakim Fischerem lub zbliżonym do jakiego grał Baghdatis?
Czy tylko promował?
Wyjaśnię: Magnetica kupiłem bo po testach od kolegi bardzo mi spasował. Kupiłem nowe bez naciągu z tekturką na której wpisane są nazwiska: Hrbaty, Groenefeld i Baghdatis (fotka).
Stąd zainteresowanie czym gra Baghdatis, tak z ciekawości. ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Pacific przejął tenisową część Fischera i ich ramy to są Fischery tylko z innym znacznikiem.
Linia BX, która ma w kompozycji bazalt to nic innego jak wypuszczone przed bankructwem w niewielkim rzucie "Granity".

Tak więc pisanie o Pacificu i Fischerze jako różnych produktach jest wątpliwe, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę iż rakiety produkowane są w Chinach często w tych samych fabrykach. Przecież Pacific nie ma w zasadzie żadnej swojej unikalnej matrycy zawodniczej - nie zawracam sobie głowy łopatami rekreacyjnymi.

Więc teraz pytanie, czy fakt iż rakiety Baghdatisa, z tej samej matrycy której używał przed epizodem z Tecnifibrem oraz Headem są tłuczone na zamówienie Pacifica oznacza, że to Pacific, a nie Fischer? ...
Analogicznie jeśli Wilson kupiłby markę Head i produkował na własne zlecenie modele Prestige ale pod nazwą, przykładowo, "Authority" czy będą to Heady czy Wilsony?

Jeśli chodzi o Cypryjczyka to matryca jakiej używał i używa obecnie była identyczna jak w modelach Vacuum Pro MP, Vacuum Technic Pro 98 i Pro No 1 o zmiennej ramie. Zresztą matrycy tej używał również Kafelnikow.
Obrazek

Z tej właśnie matrycy jest Pacific X Force Pro No 1 (nota bene wcześniejszy X Force Lite też jest z tej matrycy).

O tym że Baghdatis nie grał Magneticem świadczy trzpień rakiety...
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Wilson Authority!?

Brałbym!!!

:)
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Artlight pisze:Wilson Authority!?

Brałbym!!!

:)
Mało Ci rakiet? Pożycz Basicowi kilka będzie Ci lżej w torbie jak je połamie :-).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Jakuboto pisze:
Artlight pisze:Wilson Authority!?

Brałbym!!!

:)
Mało Ci rakiet? Pożycz Basicowi kilka będzie Ci lżej w torbie jak je połamie :-).
A Ty nie powinieneś czasem ciężko trenować zamiast zliczać moje rakiety na Forum...? :)

Niedziela zbliża się wielkimi krokami... :twisted:.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
classic
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

El Diablo,
z tego co piszesz to Pacific X Force Pro No.1 to matryca Vacuum, a Pacific X Force Pro to matryca Magnetic?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Artlight pisze:
Jakuboto pisze:
Artlight pisze:Wilson Authority!?

Brałbym!!!

:)
Mało Ci rakiet? Pożycz Basicowi kilka będzie Ci lżej w torbie jak je połamie :-).
A Ty nie powinieneś czasem ciężko trenować zamiast zliczać moje rakiety na Forum...? :)

Niedziela zbliża się wielkimi krokami... :twisted:.
Chodzi Ci o trening ciosów karate? Czy rzucania mięsem bądź rakietą?
Niestety za mało czasu żeby zasięgnąć lekcji u mistrzów tego tematu z forum.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

classic pisze:El Diablo,
z tego co piszesz to Pacific X Force Pro No.1 to matryca Vacuum, a Pacific X Force Pro to matryca Magnetic?
Da.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
classic
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 20 lut 2016, 20:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2016

Spasiba.

Wróć do „Sprzęt zawodników”