Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Ja akurat Under Armour lubię. Nawet bardzo. Moją ulubioną firmą jest Nike. Ale gdybym miał teraz decydować o drugim miejscu to właśnie stawiałbym na UA. Może to ze względu na futbol amerykański, gdzie ta marka jest bardzo znana i popularna. Fajnie, że Andy ich reklamuje i, że weszli do tenisa.
Oprócz korków do futbolu nie chodziłem w ich butach więc zagadka dla mnie czy będą wygodne ale jestem ciekawy jak będą wyglądały na nogach Andrzeja.
Buzz
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 8 maja 2012, 21:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

A czy poza informacją, że nowa rakieta Nadala to Play 2016, oraz podanymi właściwościami (większa moc i rotacja, kosztem kontroli), pojawiła się gdzieś informacja w zakresie choćby przybliżonych jej parametrów? Oczywiście można w jakimś zakresie wywnioskować co zostało zmodyfikowane, ale gdyby było jakieś info odnośnie parametrów byłoby jaśniej.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Jeszcze lepsza focia...
SPOILER:
A plotki głoszą, że plan marketingowy Babolata zakłada stopniowe "dodawanie" kolorków i grafik na ramie Rafy aż w 2016 będzie to pełna szata graficzna.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze:Jeszcze lepsza focia...


A plotki głoszą, że plan marketingowy Babolata zakłada stopniowe "dodawanie" kolorków i grafik na ramie Rafy aż w 2016 będzie to pełna szata graficzna.
Tomaszewski dzisiaj się zająknął, że toto ma większą główkę, niż poprzedni model. :::stars:::
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Ujmę to tak. Nie znam komentatora, który orientowałby się w sprzęcie tenisistów i niestety dot. to wszystkich nawet takich gwiazd jak John McEnroe.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze:A plotki głoszą, że plan marketingowy Babolata zakłada stopniowe "dodawanie" kolorków i grafik na ramie Rafy aż w 2016 będzie to pełna szata graficzna.
Oby jednak zostali przy obecnym malowaniu... albo żeby im się farbki skończyły :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze: A plotki głoszą, że plan marketingowy Babolata zakłada stopniowe "dodawanie" kolorków i grafik na ramie Rafy aż w 2016 będzie to pełna szata graficzna.
Oby tylko przypadkiem Cortex'a nie domalowali! rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Podobno Wilson chce wypuścić ramę Dimitrova, parametry bez naciągu podobno mają być następujące:
Łeb: 97 cali kw.
Waga: 310g
Balans: 33,5cm
Długość: 27 cali
Przeplot: 18x17
Rama: 19,5mm płaska

Byłoby faktycznie wspaniale gdyby Wilson pokusiłby się o wypuszczenie ramy 18x17, pozwolę sobie przypomnieć moją starą wypowiedź w kwestii S.E.T.:
El Diablo pisze:Ciekaw jestem czy Wilson zdecyduje się przejść na te gęstsze przeploty S.E.T. wliczając w to "Dimitrovowy".
Na tą chwilę w ich stajni wygląda to chyba tak:
18x17 - Dimitrov, Kuznetsov
18x16 - Dolgopolov
16x15 - Zahlavova-Strycova

Warto zauważyć iż zastępując Steamy pozbyto się przeplotu 16x15 i zastąpiono go 18x16.
To tyle jeśli chodzi o pozytywy, teraz jedna negatywna kwestia, która mam nadzieję okaże się pomyłką czyli balans 335mm.
Na Latającego Potwora Spaghetti! Toż to balans na łeb z naciągiem, i wcale nie mały. :/
Biorąc pod uwagę gęstość przeplotu trzeba by sporo ołowiu w rączkę wrzucić aby zrobić przyjemny HL z tego czegoś.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Mówiąc krótko, a nawet jeszcze krócej ;) - do d..y ...
Zawodowiec może sobie machać, i macha, ciężkim szpadlem z balansem na łepetynę, ale nawet niezły amator będzie miał z tym spory problem, a w końcu to amatorzy płacą za te rakiety ...
Rakieta może, czy wręcz powinna, wyglądać jak ta zawodnika, normalny marketing, ale nie zmienia to faktu, że pod tą wspólną "obudową" powinna być specyfikacja przyjazna dla potencjalnego użytkownika.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Po pierwszej części wypowiedzi El Diablo myślę, że bym tą ramę przetestował mimo, że nigdy nie grałem Wilsonem. Ale lubię Dimitrova i ma fajne parametry. Ale druga część wszystko mi zepsuła. Po co mi rama którą będę miał problem grać? :rolleyes:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Moje kochane prosiaczki, wybaczcie bo chyba dokonałem zbyt dużego skrótu myślowego...

Informacja o wypuszczeniu tego szpadla znalazła się w tym dziale gdyż zakładam iż Wilson zdecydował się na wypuszczenie ramy z matrycy Dimitrova. To jest tylko założenie ponieważ nie mamy tak naprawdę wielu informacji na ten temat, a jako że RF/PS97 jest też ramą płaską, a nie boxową to wychwycenie z fotek tych 2mm (RF97 21,5mm, Dimitrov 19,5mm) przy podobnej (tej samej?) geometrii może być problematyczne.

Przypominam iż Dimitrov grał wcześniej ramą niedostępną nigdy na rynku o łbie 93 cale kw. i ramie box.
Kiedy zmienił wiele fotek wskazywało na to że jest to RF/PS97 tylko z jego, już nie tak*, unikalnym przeplotem.

Czy faktycznie będzie to jego rama? Pożyjemy, zobaczymy.

Teraz jeśli chodzi o parametry.
Powyższe parametry nie są zgodne ze specyfikacją rakiety Dimitrova w kontekście wagi i balansu choć środek ciężkości niekoniecznie odbiega tak bardzo. Był bowiem czas gdy gołe ramy Bułgara miały balans w widełkach 325-330mm. Co po uzbrojeniu przekładało się na balans bliski 340mm, brakowało bodaj 1-3mm. Waga i moment bezwładności to inna sprawa, ta pierwsza na czysto wynosiła między 330-340g, a swingweight (podkreślam, bez naciągu etc.) wynosił tyle ile zawodnicze ramy sklepowe z naciągiem (330-340 kg*cm^2).

Tyle tylko że na moją sklerozę powyższe już nie jest aktualne, a ramy Bułgara są już wyważone bardziej na rączkę.
Dominujący obecnie sposób prowadzenia gry z końcowej sprawił iż celuje się w środek ciężkości brutto w okolicach 325-330mm (Djokovic 330mm, Nadal 330mm) choć w dużym stopniu jest to też zależne od sposobu gry, Agaś też się łapał w powyższych widłach.
Idąc bardziej w allround oraz bardziej urozmaiconą grę balans przesunie się nieco bardziej w kierunku rączki 320-325mm (Gasquet, Federer) natomiast jeśli idziemy w tzw. topspinowe świdry balans idzie jeszcze bardziej w kierunku łba - Moya, Henin, Nishikori - tyle tylko, że waga tych rakiet jest już niższa. To nie są sztywne ramy i zawsze znajdzie się zawodnik, który kompletnie odbiega od kanonu ale w dużej części przypadków powyższe ma swoje uzasadnianie.

W czym więc problem? Zawodnicy to zawodnicy, a te ich 330mm brutto w połączeniu z masakrycznym swingweightem dla amatora to katorga. Djokovic ma sw na poziomie 370, Murray miał około 400 przez co nabawił się kontuzji i musiał odciążyć ramę, Nadal miał blisko 360 ale potem zmienił parametry na nieco bardziej na rączkę i niższy swingweight. Jak ktoś ma APD to może sobie go ustawić pod parametry Rafcia, żadna przyjemność z grania takim kowadłem, ma się wrażenie jakby rakieta miała wyskoczyć z ręki. Zawodnicy posiadają jednak technikę oraz przygotowanie fizyczne pozwalające na grę takimi tworami. Blake grając Luxem wciągniętym pod 30kg nie miał problemów bo ramę miał tak dociążoną, że i tak nic nie było czuć, a i tak piłka leciała jak z procy.

Wracając jednak do meritum.
Balans 335mm przy masie 310g bez naciągu to dla mnie niepoważny wytwór szczególnie biorąc pod uwagę jakie odchyły potrafią mieć Wilsony. Niech się komuś trafi egzemplarz z balansem +340mm. To już jest młotek o węższej ramie. Przy 310g nie ma też za dużo miejsca na modyfikacje. Rama brutto bez modyfikacji będzie miała >330g i balans >340mm. To jest bardzo specyficzne rozwiązanie, które nie przemówi do wielu. Nawet APD/PD mają balans 320mm bez naciągu, co więc ekipie W strzeliło do głowy?

Czuję iż jeśli rama wyjdzie faktycznie z takim balansem to usługa wyszukiwania parametrów TW/TWE będzie w tym przypadku skierowana na jedno - znajdowanie egzemplarzy o balansie jak najbardziej na rączkę.


* - pojawiły się Blade'y Kuznetsova z tymże przeplotem, a teraz ma wyjść ta nowość.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

El Diablo pisze:Moje kochane prosiaczki, wybaczcie bo chyba dokonałem zbyt dużego skrótu myślowego...
Ściemniasz Świnko? (:]
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta Novaka Djokovica

El Diablo pisze:Parametry dla szpadla z farbą Graphene XT.
Waga: 361g
Balans: 325mm (poddaję w wątpliwość)
Sztywność: 61RA
Moment obrotowy: 373
Djok_1_XT.jpg
Źródło: Tennis Best
Ale złom. :twisted: rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Kocham sprzętowe paradoksy. Steam 99 może nie był jakoś szczególnie popularną ramą ale zyskał sobie parę wiernych użytkowniczek w zawodowym cyklu rozgrywkowym... i jak to bywa przychodzi nowa kolekcja, zupełnie niepodobna do poprzedniej i klops, trzeba farbować.

Przypomnę iż Steama 99 używają Simona Halep oraz Elina Switolina. Ten model ma fajną, charakterystyczną cechę, która pozwala go rozpoznać przy zdjęciach z dobrego kąta. Chodzi o kanał po wewnętrznej stronie ramy w niższych partiach główki.
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Ed hmm ale przychodzi nowa kolekcja Steam czy muszą malować Burnem wszystko? :rolleyes: :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

W nowym katalogu jest stary Steam 99S, nie ma już Steama 99. Linia ma być skasowana.

--------------------

Dimitrov...
SPOILER:
--------------------

Anderson...
SPOILER:
Co ciekawe rakieta Andersona jest do kupienia (baza bez ołowiu, kod S165-CX2T-7G4KA) normalnie w sklepie... przynajmniej tak się wydaje.

Parametry rakiety bazowej to:
Łeb: 95 cali kw.
Waga bez naciągu: 315g
Balans bez naciągu: 305mm
Rama: 20-19mm
Przeplot: 18X20
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

ED to serio Textreme 95 18x20?
Bryan:
Obrazek
i James Ward.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Loguś, na zdjęciu jest John Peers. Z tego co mi wiadomo bracia B. są bardzo przywiązani do portów.
Pytasz czy to Texy 95... z tej perspektywy wygląda, że tak. Jeśli dobrze kojarzę to Peers wywijał Prince'm z portami.
Jeśli pytasz czy Prince wypuszcza Texa 95 z przeplotem 18x20 to odpowiedź brzmi - na razie nie.
Modele uzupełniające linię Textreme wymieniłem w dziale "Rakiety".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

A faktycznie nie podobny. rotfl :wink:

Pytałem, czy słyszałeś, czy Prince wyda taką, tak bliżej by wtedy było do Prestige MP. :) I już wiem, że nie słyszałeś, czyli pewnie nie będzie. :wink:

Ogólnie to śliczna rama... :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2015

Nie ma Texa 95 z takim przeplotem w planach. Jest Tex 100 18x20, chyba będzie to ta najcięższa wersja modelu 100. Nie chciałbym skłamać ale chyba 310g.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Sprzęt zawodników”