Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

No proszę, wręcz koniec świata... rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Ciekawe czy Nadal po przerżnięciu w Monte Carlo każe iść w p....du Babolatowi z tym nowym malowaniem ramy pod barwy RG? :D Będzie jak Del Potro?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:Ciekawe czy Nadal po przerżnięciu w Monte Carlo każe iść w p....du Babolatowi z tym nowym malowaniem ramy pod barwy RG? :D Będzie jak Del Potro?
Chyba, tak się stanie, w końcu żółty to jego kolejne....przyzwyczajenie. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Na coś trzeba zwalić by fobie i zabobony uspokoić. Jest dobry kozioł ofiarny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:....Jest dobry kozioł ofiarny.
Dobry kozioł piłki...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Osoba, która serwisowała rakietę Federera twierdzi iż jego rama to H22 z PWS'ami* i indywidualnym nawiertem.

* - Po tym jak Federer zmienił ramę z H22 (tym wg mnie była jego poprzednia rama na którą przeszedł z 90-tki) z gęsto rozmieszczonymi pionami (8 strun przez mostek ) na ramę z małymi PWS'ami oraz luźniejszym rozstawem pionów (6 strun przez mostek) odrzuciliśmy możliwość iż jest to H22. Trzeba jednak pamiętać iż możliwe jest stworzenie nowej matrycy będącej modyfikacją starej. Skoro Head wyprodukował matrycę LM Instincta bez garbów LM dla Gasqueta to czemu Wilson nie miałby stworzyć H22-jki z PWS'ami dla Federera?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

El Diablo pisze:Osoba, która serwisowała rakietę Federera twierdzi iż jego rama to H22 z PWS'ami* i indywidualnym nawiertem.
Czułem pismo nosem... :]
SPOILER:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Aby porównać dokładnie przeplot rama musi być taka sama - nie mówię tu o ogólnym rozstawie.

A z powyższego co wynika? Że ramy Federera to prawdopodobnie pierwszy przypadek w historii ram o kodzie 'H' z PWS'ami. W przypadku 90-tek Federera (ta sama matryca) był sens analizowania przeplotu, tak dostrzeżono inną ilość crossów na PWS'ach.

Jeśli ktoś próbuje porównać dokładny rozkład strun na różnych ramach (kształt, powierzchnia etc.) to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać. Takie osoby mogą dołączyć do jednostek twierdzących, że są w stanie ocenić sztywność rakiety po filmie na której zawodnik nią gra - takie wróżki też się trafiają.

I małe sprostowanie...
El Diablo pisze:Osoba, która serwisowała rakietę Federera twierdzi iż jego rama to zmodyfikowany H22 z PWS'ami* i indywidualnym nawiertem.
6 strunami pionowymi przechodzącymi przez mostek.

Przepraszam, pisałem z pamięci. Słowo indywidualny, tylko dla Federera itp. itd. etc. nie pada.

--------------------

Jak teraz o tym myślę to nie jest to najlepsza sytuacja dla klientów.
Rama dla niewprawnego oka przypomina Blade'a, PWS'y są niemal niedostrzegalne, rzadko zdarza się aby producent wypuszczał swoje matryce zawodnicze. H22 i H19 są stosowane od wielu lat i nigdy nie były dostępne. Jeszcze skończy się na tym, że wyjdzie jakaś cięższa wersja Blade'a, którą Fed będzie promował... oby nie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Prawdziwe H19 lub H22 raczej nie trafią do masowej sprzedaży, bo wtedy Wilson musiałby zaprzeczyć celowości BLXa i Amplifeela. Tego nie zrobią. Więc albo, jak pisał ED, nowy Blade z PWS, albo nowy Blade bez PWS i udawanie, że u RF też nie ma PWS. Ewentualnie nowa rakieta z matrycy H (z dodanym PWS lub nie), ale oczywiście z basaltem i amplifeelem oraz z inną sztywnością niż prawdziwe H19 i H22. Czyli tak czy inaczej - szykuje się kolejna ściema Wilsona.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Zobaczymy co wymyślą. Ostatni raz tak rozczarowałem się przy okazji Djokovica, kiedy wprowadzili Speedy.

---------------------

Dla zainteresowanych fotki rakiety Wawrinki z 2013 roku: Klik!

Waga brutto: 372g :!:paq:!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

http://youtu.be/9Eabp3Jpy-I?t=13s

Co to za kropki na naciągu nad logiem Wilsona w 0:13 i 1:15 ?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Elastokrosy.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Stefano
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 4 lip 2013, 17:39

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Ciekawi mnie że większość zawodników na RG młóci Babolcami, czy oni mają te ramy jakieś nieseryjne, mniej sztywne? Może ktoś ma dane techniczne rakiety któregoś z zawodowców? Przecież Babolat to młotkarnia i RA powyżej 70, to nie przystoi zawodowcom.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

RA 70 to tylko na papierze. W moim praktycznym odczuciu wilsonowe RA 70 jest o wiele sztywniejsze niż babolatowe. Powiedziałbym, że Wilson 67 = Babolat 70, ale każdy może to odczuwać inaczej, bo kwestia jest złożona (liczy się też naciąg, rozłożenie wagi i inne).
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Stefano pisze:Ciekawi mnie że większość zawodników na RG młóci Babolcami, czy oni mają te ramy jakieś nieseryjne, mniej sztywne? Może ktoś ma dane techniczne rakiety któregoś z zawodowców? Przecież Babolat to młotkarnia i RA powyżej 70, to nie przystoi zawodowcom.
To nie są ramy sklepowe, czyli takie jak możesz kupić w sklepie ze sprzętem sportowycm. Co więcej, to czasem nawet nie są ramy marki Babolat ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Vivid pisze:Co więcej, to czasem nawet nie są ramy marki Babolat...
A możesz podać jakiś przykład? Nie chodzi mi o zaczernione ramy Karlovicia, ale jakiś ewidentny przykład Wilsona przemalowanego np. na Pure Drive'a.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

genowef pisze:
Vivid pisze:Co więcej, to czasem nawet nie są ramy marki Babolat...
A możesz podać jakiś przykład? Nie chodzi mi o zaczernione ramy Karlovicia, ale jakiś ewidentny przykład Wilsona przemalowanego np. na Pure Drive'a.
Nie ma obecnie takiej możliwości. Nieważne czy mówimy o kombinacji Head->Wilson, Wilson->Babolat, Babolat->Head.

Ramy mogą być wyczernione, nie mogą mieć farby innego producenta.*

Tutaj kluczem do zrozumienia problemu jest odróżnienie pojęć:
- kopia - z wykluczeniem patentów (np. kopie Wilsonów bez PWS'ów tutaj przykładem może być Henman i jego "Slazengery", kopie Headów bez garbów LM gdzie takowym przykładem może być Azarenka i jej "wilsonowski" Instinct);
- rama jednego producenta w szacie graficzne drugiego.

Przykład Vivida jest równie dobry jak gra Woźniackiej wyczernionym APD gdy miała kontrakt z Yonexem.

* - Oczywiście od wszystkiego mogą być wyjątki. Porozumienie stron, wykupienie praw do matrycy etc. itd. itp. Najprostszym przykładem mógłby być pierwszy Pure Drive, który jest z matrycy Pro Kennexa. Mamy przecież Raftera grającego Prince'm z farbą Dunlopa. Tutaj jednak mowa o zawodniku spoza Touru. Gdy Safin grał Prestigem przemalowanym na Dunlopa był pozew - CAP objęte są patentem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

A jest coś teraz dostępne w sprzedaży z rakiet, którą gra choć by jeden tenisista z pierwszej 50 atp?
Albo coś co z obecnego sprzętu dostępnego w sklepach przypomina rakietę zawodowca ( chodzi mi o podobne parametry i materiał z jakiego rakieta jest wykonana)?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

s1600 pisze:A jest coś teraz dostępne w sprzedaży z rakiet, którą gra choć by jeden tenisista z pierwszej 50 atp?
W ujęciu matrycy jest trochę przykładów.

Matryca - forma z której wyszła rakieta. Obejmuje całą geometrię rakiety tj. szerokość, przekrój etc. ramy, kształt główki etc. itd. itp. Nie obejmuje długości oraz parametrów wynikających z kompozycji oraz rozmieszczenia materiału tj. wagi, środka ciężkości, sztywności, swingweightu etc.
s1600 pisze:Albo coś co z obecnego sprzętu dostępnego w sklepach przypomina rakietę zawodowca ( chodzi mi o podobne parametry i materiał z jakiego rakieta jest wykonana)?
Materiału nie ma jak sprawdzić, jedyne co wiemy o kompozycji to tyle co osiągamy z pomiaru sztywności, no i z kodów, pod warunkiem iż znamy kod wersji sklepowej.

W kwestii podobnych parametrów to jest to pytanie dość bezsensowne bo wymuszałoby granie rakietą "z półki", taką jaka jest. Janowicz chyba by się łapał jeśli w Rzymie i na RG nie miał na ramie ołowiu.

Tutaj problemem jest to iż zawodnicy często mają lżejsze ramy doprowadzane do odpowiednich parametrów ołowiem, silikonem etc. itd. itp.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny 2014

Rozumiem, ale jak by to sprecyzować. Po prostu gdyby nawet była dostępna identyczna rakieta jaką gra zawodowiec i w dodatku z ołowiem to nie ma szans by tym grać z racji ograniczenia technicznego. Ale, ktoś wspomniał kiedyś na forum, że rakieta Head Pro Tour 630 jest bardzo bliska rakiecie Andy Murraya tyle, że inny układ strun. Więc jest to bardzo bliskie, kupuję taką rakietę oczywiście nie dokładam ołowiu i cieszę się, że podobne ma parametry. Tyle, że tej rakiety już nie ma w sklepach, a na aukcjach zagranicznych albo strasznie zmęczone sprzedają za wysoką cenę, albo nowe które strasznie trudno dopaść. O taką podobną rakietę by chodziło?

Wróć do „Sprzęt zawodników”