TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Bernard Tomic

Ciekawa postać. Według mnie ogromny potencjał, który w przyszłości może wystrzelić i solidnie namieszać na samej górze... Oglądałem dziś Jego konferencję prasową, gdzie stwierdził, że w zeszłym roku za mało grał po AO i w turniejach, które niekoniecznie były ważne. Kto wie, jak będzie w tym. Moim zdaniem zawodnik warty baczniejszego śledzenia Jego kariery. Już w zeszłym roku zrobił na mnie ogromne wrażenie. Dziś, szczególnie gdy prowadził 4:0 z Rafą, tylko to potwierdził. Przegrał co prawda, ale nawet w I secie, gdzie było 6:2, to nie był to jednostronny mecz. Pewnie kwestia doświadczenia, kondycji itp., ale już teraz wydaje mi się, że jest On jak na swój wiek dojrzały - tenisowo i mentalnie. Może być w przyszłości graczem, z którym będą musieli się liczyć...
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bernard Tomic

Postać ciekawa, oglądałem jego mecz, ale jego styl gry... coś czuję, że nie znajdzie zbyt wielu sympatyków. Często podczas meczu z Nadalem wydawało mi się, że grał sztywno na nogach... śmiesznie to wyglądało. Z urywka meczu, który widziałem, zaobserwowałem, że dobrze gra przy siatce. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to za 2,3 może 4 lata będzie dość wysoko.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bernard Tomic

Też uważam, że zajdzie wysoko. Rok temu już "rokował". Ale sympatyczny, to chłopak chyba bardzo nie jest. Przynajmniej takie zrobił na mnie wrażenie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Bernard Tomic

Obiektyw pisze:Ale sympatyczny, to chłopak chyba bardzo nie jest. Przynajmniej takie zrobił na mnie wrażenie.
Już nie chciałem tego pisać, ale też takie odniosłem wrażenie jak oglądałem Jego konferencję.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Bernard Tomic

Heh... Tomic? Jego ojciec jest lepszy... Dość powiedzieć że familia T. jest skłócona z ichniejszą federacją oraz z Hewittem... Tomic nie grał też o dziką kartę do AO, też była afera. Już nie chce mi się pisać o niedokończonych spotkaniach czy też teoriach że organizatorzy AO spiskują przeciwko Tomic'owi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Bernard Tomic

Ja już do końca nie pamiętam, ale on albo Hewitta zbluzgał, albo olał jakiś trening z nim - w każdym razie nic miłego. A z federacją pożarł się o to, że nie grał o dziką kartę, ale sobie za to trenował, czyli krótko mówiąc zignorował te eliminacje :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Bernard Tomic

Widziałem tylko kawałki z Tomiciem, ale jakoś on mi się nie widzi. Słabo na nogach chodzi.

EDIT: Jeszcze przejrzałem sobie sekcję Kontrowersje w artykule o Tomiciu na wiki. Tak na oko zajmują połowę jego profesjonalnej kariery.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Bernard Tomic

A też z ciekawości sobie przeczytałem te kontrowersje ;)
Rozbawiły mnie żale, że na zbyt późną godzinę mecz dostał, zwłaszcza mając w pamięci spotkanie Hewitta z Baghdatisem z AO 2008... Niby chłopak, a narzeka jak młode dziewczę.

Wilander powiedział w którymś momencie, że jemu jest potrzebny właśnie ktoś, kto go opanuje POZA kortem. Widać, że tenisowo jest bardzo dojrzały, jak na swój wiek, ale te juniorskie wybryki mogą mu utrudnić nieźle jednak zapowiadającą się karierę.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Bernard Tomic

robpal pisze:A też z ciekawości sobie przeczytałem te kontrowersje ;)
Rozbawiły mnie żale, że na zbyt późną godzinę mecz dostał, zwłaszcza mając w pamięci spotkanie Hewitta z Baghdatisem z AO 2008... Niby chłopak, a narzeka jak młode dziewczę.

Wilander powiedział w którymś momencie, że jemu jest potrzebny właśnie ktoś, kto go opanuje POZA kortem. Widać, że tenisowo jest bardzo dojrzały, jak na swój wiek, ale te juniorskie wybryki mogą mu utrudnić nieźle jednak zapowiadającą się karierę.
No cóż, bałkańska krew... ;)
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Marko
Początkujący
Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 24 wrz 2010, 17:20

Re: Bernard Tomic

Co ciekawe, inny z młodzianów, Grigor Dimitrow też miewał kontrowersje podczas kariery juniorskiej, zresztą ostatnio było też głośno o jakimś z jego ekscesów z meczu z Berankisem z ubiegłegorocznego turnieju bodajże w Finlandii. Dostał karę czy cuś... No cóż, po prostu takie charaktery.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bernard Tomic

A czy tylko ja zauważyłem, że on ma taki wku***ający "tik" ? Tak jak Nadal z portkami. Tomic, gdy idzie serwować albo przygotowuje się do returnu to zawsze, czasem widziałem, że ze 6 razy, robi dziwną minę i spogląda się na linię końcową lub pod nogi jakby się ustawić chciał prawidłowo? :o Śmiesznie, ale wkurzająca mu ta głowa chodzi w dół, do góry, w dół, do góry. A może to ja jestem zbyt nerwowy...
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Bernard Tomic

Jednym słowem - pajac ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bernard Tomic

Vivid pisze:Jednym słowem - pajac ...
Vi, Ty to masz gadane :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Bernard Tomic

Elokwencja, nie? :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Bernard Tomic

Też uważam, że nic ciekawego ten Tomic. Z Dolgopolovem przewalił tie breaka, a potem się roztopił jak wosk w australijski słońcu.
Piotr Szyba.
s1600
Bywalec
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 9 mar 2010, 16:08

Re: Bernard Tomic

Jak niewiele osiągnie poza tym co osiągnął to będziemy zadowoleni, bo jakoś nie pasuje do wielkich imprez tenisowych rotfl. A tak poważnie to odczuwam to co piszecie Panowie :).
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bernard Tomic

Tomic wyrzuca swojego ojca z trybun.

Co o tym sądzicie? Wiem, że Tomic to raczej antypatyczny gnojek ale w takiej sytuacji sam bym wywalił swojego "starego". Wg mnie nie można dawać takie znaki swojemu synowi kiedy gra na korcie a wszelkie uwagi powinny być po meczu albo ewentualnie gdy poprosi on o czas dla trenera. Zresztą jak tak popatrzyłem na jego ojca to się trochę nie dziwię, że Bernard jest jaki jest. Musiał być ostro orany za dzieciaka. Może to tylko pochopne wnioski ale ja często zwracam uwagę na takie szczegóły i zwykle mam rację w ich interpretacji więc nie lubię gdy ktoś mi mówi, że kogoś nie poznałem i już się o nim wypowiadam. Pewnych rzeczy nie można ignorować a z tego co widzę to jego tata to zwykły k####.
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Bernard Tomic

A co jego tata takiego robił? Bo na tym filmiku za dużo nie widać, a ja meczu nie oglądałem. Co się stało?
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Bernard Tomic

Kręcił cały czas głową i dawaj mu znać jak to tragicznie (lekko mówiąc) wygląda jego gra. Cały czas okazywał swoje niezadowolenie, najgorsze, że też pomiędzy wymianami, oprócz tego coś mu tam pod nosem podgadywał i nie wyglądało to na nic dobrego. Poza tym już za sam antypatyczny ryj i pogardliwą minę powinien go wyrzucić z kortu. Niezbyt budujące jest takie zachowanie od kogoś, kto powinien być jego autorytetem czyż nie? Rozumiem, że można kogoś zrugać, postawić do pionu, zmobilizować ostro, żeby ruszył z grą ale coś takiego jest po prostu poniżające i w żaden sposób nie może pomóc tenisiście a tym bardziej własnemu synowi. Koleś jest zwykłym pogardliwym zakompleksionym oraz niespełnionym bucem dla mnie, który przez swoje podejście nie dał odpowiedniego przykładu synowi i teraz on jest również bucem z wypisaną zadrą na twarzy. Tyle ode mnie. Wkurzyłem się, bo szkoda takiego talentu. Nie mówię, że chłopak jest bez winy ale tatuś dołożył tutaj większą część, ciekawe co na to mamusia, heh. Przykro się na to patrzy :/.
NTRP: 4.0
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Bernard Tomic

W takich sytuacjach wybór jest prosty: albo tatuś, albo sukces. Wybrał sukces, bo rozmawiał pewnie z zawodnikami, psychologami i się zorientował, że przyszedł taki czas, kiedy ojciec jest dla niego przeszkodą, a nie pomocą. To się w skrócie nazywa dojrzałość - opuszczenie bezpiecznego położenia aby żyć samemu i brać osobistą odpowiedzialność za wszystko. Inna nazwa: transgresja.
Piotr Szyba.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”