Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Lisek pisze:Ale mnie gnoicie bez powodu.
Gnoicie? :::loled:::
Gdzieś była agresywna odzywka? Wyzwanie od idiotów nieorientujących się w temacie? Nie zauważyłem... Jeśli tak reagujesz na WYTŁUMACZENIE CI czemu jest to istotne to współczuję bo w życiu sobie nie poradzisz.

Tak więc jeszcze raz... rozprawa dot. wczorajszego spotkania, na co zareagowałeś nast.:
Lisek pisze:Panowie, o meczu Federer-Nadal w innym wątku.

Tutaj dyskutujemy o tym, czy Federer ma szansę odzyskać nr 1 w przyszłym roku, o obronie punktów w następnym sezonie, formie Fedala, potencjalnych wynikach w turniejach WS. Co o tym myślicie?
Na podstawie czego mamy snuć potencjalne scenariusze? Jeśli Nadal dochodzi do większości finałów WS to Federer chcąc odzyskać numerek 1 musi go ogrywać, a to czy jest jeszcze w stanie możemy ocenić tylko na podstawie ich ostatnich konfrontacji (nie tylko wyniku ale i jakości gry).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Dziś tekst dziennikarski ma więcej wspólnego z polowaniem i adrenaliną niż z serwowaniem informacji i dyskusją. Z dziennikarzami takiego wysublimowanego i dość trudnego w odbiorze sportu jak tenis jest tak jak z doradzającymi sprzedawcami z Go Sportów - zawsze pytam czym grają?
Ja? Ależ ja nie gram, ja tylko sprzedaję. Można być dobrym komentatorem, ale jeszcze mieć doświadczenie i czuć żeby nie iść na lep łatwego tekstu podpartego paroma "nieziemskimi" czy "kosmicznymi" przymiotnikami to co innego.

Nie wiem o co Ci chodzi. Zarzuciłeś że jest nie na temat. Owszem tekst miałby miejsce w wątku turniejowym gdyby nie był zamknięty. Dlatego poszukałem gdzie będzie można to omówić nie odbiegając od tematu, a wnosząc coś świeżego do dyskusji.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

PitS pisze:Nie wiem o co Ci chodzi. Zarzuciłeś że jest nie na temat. Owszem tekst miałby miejsce w wątku turniejowym gdyby nie był zamknięty. Dlatego poszukałem gdzie będzie można to omówić nie odbiegając od tematu, a wnosząc coś świeżego do dyskusji.
Właśnie PitS przecież wielu wątpiło czy Federer jeszcze kiedykolwiek wygra z Hiszpanem... latka lecą, wspomnienie pieluchy z Madrytu było, Fed jakby nie było na końcówce kariery.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Lisek pisze:Panowie, o meczu Federer-Nadal w innym wątku.
Wiem, ale wątek turniejowy został już zamknięty, więc zajrzałem tutaj. ;)

Wczorajszy mecz ma dużo wspólnego z walką o #1 w przyszłym sezonie Raz, że Panowie grali o 1000 punktów (zwycięzca doliczał sobie 500), a dwa, że wczorajszy agresywny i ofensywny Federer to niezły prognostyk przed najważniejszymi turniejami na hard i trawie w 2011 roku. Jak już gdzieś wspomniałem, znowu decydujące znaczenie będą miały RG i Wimbledon.
mtenis team
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Federer zawsze grał mało turniejów, a Nadal będzie łupił na mączce wszystko co się nawinie. Każdy punkt będzie ważny. A Fed 2011 zaczyna od obrony tytułu AO, Nadal potem będzie bronił pozostałych turniejów WS.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Pytanie, czy inni wyciągną jakieś wnioski z ostatniej porażki Nadala.
O ile na mączce nie będzie łatwo, to już korty twarde dają wielu graczom pewne możliwości.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Trzeba wziąć jeszcze poprawkę na to, że to była hala, w której Fed czuje się jak ryba w wodzie, a Nadal grać nie lubi i nie umie (jezu, co jest z resztą w takim razie?). Nie bez powodu nigdy z Fedkiem nie wygrał pod dachem.
Jak powiewa wietrzyk, jest trochę wolniej itp. to szanse Hiszpana rosną i to znacznie. Zobaczymy jak to będzie. Myślę, że znowu na mączce zafunduje przeciwnikom apokalipsę, a poza tym będzie w kratkę, czyli będzie szansa dla Szwajcara ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
lake
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 13 cze 2010, 21:52

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Obstawiam, że kluczowy może być Wimbledon lub US Open. Nawet, jeśli Soda wywinie jakiś numer na RG zgodnie z prawem serii tym razem Nadalowi, to wątpię żeby do tego czasu Roger odrobił aż tyle. Po prostu trudno mi uwierzyć, że Rafa do RG zgarnie/obroni mniej pkt niż w tym roku. Idąc dalej zastanawiam się z kim Nadal ma przegrać przed finałem Wimbledonu? A finał Rafy na trawie też jeszcze może nie wystarczyć Szwajcarowi do powrotu na tron. US Open tu prędzej może zaliczyć wtopę jednak. Naprawdę trudno wyrokować, scenariuszy jest multum. Podejrzewam, że na te wymarzone 2 tygodnie może się Rogerowi udać wskoczyć na fotel lidera. :)

Przyszedł mi teraz do głowy taki scenariusz, Rafa wygrywa AO, RG i Wimbledon po finałach z Rogerem oczywiście, a w finale w Nowym Jorku grają o klasycznego Szlema i rekord Szlemów z rzędu w przypadku Rafy, a Roger o powrót na pierwsze miejsce w rankingu :). Oj by się działo.

Edit: Chociaż troszeczkę w temacie: w końcu Rafa to wielki fan Realu przecież. Miał zgryz nawet, chyba podczas finału w Madrycie z Rogerem właśnie, że sobie nie obejrzy, też nie miał co wybrać :).
Sezon 2019 w liczbach:
#15
#18
#40:15
#16
#19
Awatar użytkownika
Kuiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 26 lis 2012, 17:43

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Nie ma takiej opcji. No chyba że konkurencja nabawi się jakichś urazów i zrezygnuje a wtedy Federer będzie sobie mógł spokojnie kosić selerów/ogórków itd. :) . W tej sytuacji twierdzę, że przegonić go w rankingu może nawet taki Berdych i Delpo wtedy zaś 6 bądź 7 lokata MUROWANA. ;-P
Wilson się skończył, kto gra nim jeszcze ten swoją karierę wykończy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Kuiz pisze:Nie ma takiej opcji.
Skucha. Wątek z listopada 2010 roku. A jak wiemy, 09.07.2012-04.11.2012 był liderem rankingu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Zapewne już nie. Federer jest tak na prawdę już skończony, biorąc pod uwagę jego powrót do wielkiego tenisa - tego pisanego bardzo dużą literą. Ciekawszym jest zatem temat, np. jak ułoży się ranking w przyszłym roku. Końcówka tego roku jest już "napisana", wszyscy wiedzą jaki będzie jej finał. Dobrze by było również, by w roku 2014 przygasł trochę Rafa, co zważywszy na jego kontuzjogenne zdrowie, wydaje się chyba bardzo realne. Do głosu dojdą oczywiście Murray i Djokovic. Myślę, że ktoś włączy się jeszcze do walki o triumf w którymś z wielkich szlemów, może Tsonga, może rakieta nr 1 Szwajcarii. Nie wróżę natomiast większych sukcesów rakiecie nr 1 naszego kraju.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

alfred pisze:Federer jest tak na prawdę już skończony
Wolę oglądać skończonego Federera niż nieskończonego Djokovica.
Swoją drogą, fajnie, że podkreśliłeś tę informację. Przynajmniej wiemy gdzie szukać.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Na pierwsze miejsce w rankingu (jak w temacie) to on na pewno nie wróci, co nie znaczy, że jest skończony ...
Jeszcze kilka wspaniałych meczy z jego udziałem zobaczymy. On już nie ma sił i przede wszystkim motywacji, żeby ciułać punkty cały rok, ale grać jeszcze potrafi.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

McGyver pisze:
alfred pisze:Federer jest tak na prawdę już skończony
Wolę oglądać skończonego Federera niż nieskończonego Djokovica.
Swoją drogą, fajnie, że podkreśliłeś tę informację. Przynajmniej wiemy gdzie szukać.
Mam identyczne odczucia, lubię żarty Dżoka i jego pozakortowe występy, ale na korcie jest dla mnie najlepszym środkiem na miłą poobiednią drzemkę. Po prostu jego gra jest dla mnie nuuuudna. A z Fedem nigdy nie wiadomo, choć wiek robi swoje, może pójdzie w ślady Connorsa?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
alfred
TROLL
Posty: 1050
Rejestracja: 24 sty 2013, 23:20

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

widget pisze:Na pierwsze miejsce w rankingu (jak w temacie) to on na pewno nie wróci, co nie znaczy, że jest skończony ...
Jeszcze kilka wspaniałych meczy z jego udziałem zobaczymy. On już nie ma sił i przede wszystkim motywacji, żeby ciułać punkty cały rok, ale grać jeszcze potrafi.
Widocznie przeczytałeś tylko to, co podkreśliłem :( . Czyż weterani nie powinni być bardziej uważni? :D
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Ja bym uważał z tym wysyłaniem Federera na emeryturę. Ktoś kto wiele lat potrafi grać na takim poziomie ma prawo do wzlotów i upadków. Jak wiemy w tenisie na takim poziomie liczy się głównie psychika bo każdy z tych zawodników na treningach wymiata, a i ogrania im nie brakuje. Ale jak przychodzi turniej to jak nie ma jakiejś kontuzji to pozostaje to w jakiej jesteśmy dyspozycji psychicznej.
Kto obstawiał że Nadal w tym roku tak będzie grać i tu nie chodzi tylko o kolana, on jest masakrycznie naładowany nabuzowany i ekstremalnie skoncentrowany to widział każdy oglądając US Open.
Ja liczę że Federer jeszcze pokaże na co go stać, a jak się mylę to należy mu się i tak wielki szacunek. Wielki szacunek tak jak dla Samprasa, Emersona, Borga, Nadala, Lavera.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Temat został założony trzy lata temu, a jak wiadomo Federer po Wimbledonie 2012 ponownie zajmował pierwsze miejsce w rankingu, pobił przy okazji rekord Samprasa i jako jedyny przekroczył granicę 300 (dokładnie 302) tygodni na pozycji Lidera. Powielanie pytania sensu moim zdaniem nie ma, Federer ma 32 lata i i tak należał do najstarszych liderów (miał 31 lat), jemu pierwsze miejsce już do niczego nie jest potrzebne, w jego przypadku powinni liczyć się już tylko najważniejsze turnieje.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Jurek Kiler pisze:Federer ma 32 lata i i tak należał do najstarszych liderów (miał 31 lat), jemu pierwsze miejsce już do niczego nie jest potrzebne, w jego przypadku powinni liczyć się już tylko najważniejsze turnieje.
Racja. :::gd:::
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

Nicolas Kiefer powiedział niedawno, że Roger będzie jeszcze numerem 1. Naczytał się wiodących polskich platform internetowych i uargumentował to stanowisko, twierdząc, że zaletą Szwajcara jest to, że gra w tenisa i nie opiera tak mocno swojej gry na walorach motoryczno-siłowych.

Moim zdaniem nie wróci.
mtenis team
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Federer wróci jeszcze na pierwsze miejsce w rankingu

W jedynkę raczej chyba nikt nie wierzy, szczególnie po słabej Australii. Myślę jednak, że fani Szwajcara po cichu modlą się o jeszcze jeden tytuł WS.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”