kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przesądy zawodników...

Poczułem się jak pro bo też mam swoje "nawyki" meczowe. Chodzi głównie o to, że wykonując te czynności daje do zrozumienia organizmowi, że czas na pełną koncentrację. Jeden z moich trenerów (od innego sportu) doradził mi kiedyś aby tak robić w celu wytworzenia powtarzalnych czynności poprzedzających nadchodzący ważny moment. Ma to wzmóc czujność. Czy takie akcje działają to ciężko ocenić ale skoro nie szkodzą to nie widzę przeciwwskazań.

Co do Browna to pozytywnie zakręcony koleś. Również miałem okazję zamienić z nim kilka zdań kiedy przyjechał na Pekao Szczecin Open. Można go określić jednym słowem - Jamajka.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Przesądy zawodników...

Gary pisze:
pst pisze:
KoniecTenisa pisze:Nie wiem jak Wy ale tyle ruchów wykonywać przed serwisem co Nadal to jest natręctwo jakieś.
Majty 2 razy wyciąga, nos 2 razy przeciera, uszy 2 razy pociera, włosy 2 razy przekłada, ręczniki 2 do wytarcia, napoje 2 do wypicia. Ewidentnie liczba 2 się powtarza. Co to może znaczyć? :)
Jeszcze koszulka na obu ramionach - czyli też dwa razy.
To niechybnie oznacza, że lubi/potrzebuje wszystko robić dwa razy :rolleyes: .
W wymianie też go trzeba kończyć na 2 razy. :wink:
Ciekawe czy on też kończy na dwa razy... albo nie, nie chcę wiedzieć :twisted: .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Przesądy zawodników...

KoniecTenisa pisze:A czy Federer ma jakieś "odchyły"? No znowu ideał. :]
Jak to nie ma? Po pierwsze czesanie włosków, po drugie kręcenie ramą, po trzecie żonglerka lub odbijanie kantem rakiety (teraz już nie tak częste), po czwarte tak jak nieomal wszyscy - pobieranie 2 piłek przed serwem, potem dobranie trzeciej, po to, aby po wizualnej selekcji jedną odrzucić, i wreszcie najważniejsze, Fed gra ZAWSZE jedną stroną rakiety, ile by nią nie kręcił, zawsze złoty pasek przy rękojeści jest u góry (dawniej to była czarna część i też zawsze była do góry).

Jeszcze jedno, czytałem kiedyś, że aby grać dobrą psychikę, w największym uproszczeniu, trzeba włączyć automatykę, a wyłączyć myślenie o błędach. Jedną z metod jest wyłączanie i włączanie psyche na odpowiedni znak, czyli jeden podskok i oglądamy czy rodzinka jest na trybunie, dwa obroty rakietą i włączamy tryb autopilota. Jeśli się to dobrze rozbuduje można dojść do niezłych wyników (zarówno w grze, jak i w ilości natręctw. :)
Myślę że Rafa jest idealnym tego przykładem, tak boi się swoich myśli że koncentruje się za wszelką cenę na piłce, a kiedy jest przerwa na... jajcach. ;)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Przesądy zawodników...

Też gram zawsze jedną stroną rakiety. Owijkę mam tam bardziej ugniecioną, lepiej się trzyma, wygodniej się gra :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Przesądy zawodników...

Mazzakollo pisze:Też gram zawsze jedną stroną rakiety. Owijkę mam tam bardziej ugniecioną, lepiej się trzyma, wygodniej się gra :D.
Ja też, to moje jedyne natręctwo, od początku, dlatego się bardzo zdziwiłem, że nie tylko moje... ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przesądy zawodników...

Nie wiem czy było to już wspomniane - Isner przed serwisem odbija piłkę od ziemi między nogami po czym odbija od rakiety i do ręki łapie.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Przesądy zawodników...

Federer zdaje się, że ma odlew rękojeści zrobiony w związku z czym to normalne, że trzyma rakietę zawsze z jednej strony. Podobnie miał Soderling i pewnie jeszcze kilku dobrych zawodników.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przesądy zawodników...

Jak weźmiecie do ręki swoje rakiety to zobaczycie, że na rączce strona stronie nie jest równa, to kwestia ułożenia owijek względem siebie. Więc w większości przypadków i tak układając sobie rakietę w dłoni przed returnem wybieramy z reguły tę samą, wygodniejszą dla nas, stronę i w efekcie gramy zawsze FH i BH tą samą stroną rakiety w każdej wymianie.
Zwyczajnie grając nie zwracacie na to uwagi. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Przesądy zawodników...

Rzeczywiście teraz widzę, że Federer przy BLX Tour czarną stronę zawsze ma u góry przy wyprowadzaniu uderzenia. Nigdy bym nie pomyślał, po tym jak robi ten swój świderek przed serwisem to jeszcze ustawia rakietę we właściwej pozycji.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Przesądy zawodników...

Sama się ustawia. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”