Kto w Twoim odczuciu zasługuje na miano "Największego Tenisisty w historii"?

Pete Sampras
11%
19
Roger Federer
66%
117
Rod Laver
5%
8
Bjorn Borg
3%
5
Jimmy Connors
1%
2
John McEnroe
2%
4
Boris Becker
Brak głosów
0
Andre Agassi
4%
7
Roy Emerson
Brak głosów
0
Inny
8%
15
 
Liczba głosów: 177
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Tak sobie myślę, że może czas już najwyższy odpiąć sondę zaczynającą ten wątek, bo jak tu wejdzie ktoś nowy to pomyśli, że mamy nierówno pod sufitem. Dyskusja o najlepszym graczu w historii, w wynikach głosowania goście typu Becker, Connors czy McEnroe, którzy dzisiaj nikomu poważnemu nie przyszliby nawet do głowy w rozważaniach o tym jednym jedynym, "najlepszym z najlepszych", a tymczasem niejaki imć Nadal i niejaki imć Djokovic w najlepszym razie kryją się wspólnie pod opcją "inni".

Wygląda jakbyśmy oglądanie tenisa zakończyli około roku 2008...:D (tak, wiem że sonda powstała w 2009 r., ale jednak ostatni przed moim wpis jest z lutego 2020, czyli jak widać temat żyje, więc ta pieprzona sonda widoczna u góry każdej strony lekko psuje nasz wizerunek jako zbiorowości "trzymającej rękę na pulsie" współczesnego tenisa :/).

Albo oznaczmy ten wątek jako zamknięty i załóżmy nowy w stylu: "kto największym w historii - edycja współczesna"....
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kto największym w historii?

To rys historyczny, nie widzę powodów do zamykania. A co sądzę o tym wątku w ogóle jasno wcześniej napisałem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Kto największym w historii?

Ta ankieta może nie odpowie na pytanie postawione w temacie wątku, ale za to mówi wiele o średnim wieku forumowiczów. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

W kategorii inny jest zarówno Nadal i Djokovic a i tak nie umywają się do Rogera.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Wiesz Jakuboto, to raczej dlatego, że jak tu wchodzi jakiś świeżak i chce zagłosować na RN lub ND, to otwiera oczy szeroko ze zdumienia. A nie głosuje na "inny".

Wyczes - wypowiedź w punkt :::gd:::.

Pewnie wszyscy czujemy, że jakbyśmy odpalili nową sondę, to RF nie miałby już takiej przewagi miażdżącej nad resztą. Ba, nie zdziwiłbym się nawet, gdyby Szwajcar nie był numerem jeden. Bo im więcej nowych fanów tenisa tu zagląda (czyli co do zasady młodszych), tym większy będzie fan base Novaka. Jak posłuchasz dzisiejszych nastolatków grających w tenisa, to już wcale nie jest tak, że ich sercami rządzą Roger z Rafą. Za ich "świadomego" kibicowania praktycznie wszystko co ważne wygrywa Novak. Plus jest jedynką rankingu. Więc go szanują. I pewnie wskazaliby jako GOAT-a. Ale tak naprawdę kibicują lub kibicować będą już przede wszystkim kolejnemu pokoleniu grajków. Młodzi zawsze trzymają z młodymi :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kto największym w historii?

Jakuboto pisze: 18 cze 2020, 14:33 W kategorii inny jest zarówno Nadal i Djokovic a i tak nie umywają się do Rogera.
No, jak popatrzeć na głosowanie....

To jest oczywista manipulacja i spisek Kościoła sw. Rogera z Bazylei. :tired:
W ogóle to ankieta powinna wygądać tak: R. Fereder i Jakiś Inny Kmiot. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

Podobno Artlight już zakłada konta na forum po całej rodzinie, żeby głosować w nowej ankiecie na Samprasa :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Żarty żartami, ale przy całym moim uwielbieniu dla Samprasa (tak, dla mnie już zawsze będzie moim osobistym GOAT-em, bo się po prostu na jego tenisie wychowałem...), chyba bym jednak nie był w stanie na forum publicznie z przekonaniem bronić tezy, że jest on dzisiaj wyżej niż nr 4 w rankingu wszechczasów. Ehhh....

Choć pod przynajmniej jednym obiektywnym względem Sampras wciąż pozostaje na topie. Ale o tym napiszę wkrótce oddzielny post jak już tylko wymyślę, w którym wątku go umieścić...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

Artlight pisze: 18 cze 2020, 20:26 Żarty żartami, ale przy całym moim uwielbieniu dla Samprasa (tak, dla mnie już zawsze będzie moim osobistym GOAT-em, bo się po prostu na jego tenisie wychowałem...), chyba bym jednak nie był w stanie na forum publicznie z przekonaniem bronić tezy, że jest on dzisiaj wyżej niż nr 4 w rankingu wszechczasów. Ehhh....

Choć pod przynajmniej jednym obiektywnym względem Sampras wciąż pozostaje na topie. Ale o tym napiszę wkrótce oddzielny post jak już tylko wymyślę, w którym wątku go umieścić...
W byciu sknerą z czego nabijał się Agassi?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Kto największym w historii?

Jakuboto pisze: 18 cze 2020, 20:52W byciu sknerą z czego nabijał się Agassi?
Jeśli chodzi o serwis Pete'a, to Agassiemu było już raczej mniej do śmiechu. Nieprzewidywalność to jedno, ale na drugim* Sampras nie oszczędzał. Wręcz przeciwnie.

*O ile w ogóle można powiedzieć, że takowy miał.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Kto największym w historii?

Sampras ma jeden kosmiczny bilans na Wimbledonie. 7 finałów i 7 zwycięstw!OMG. Ogólnie ma niesamowity bilans finałów w WS
21 WS..
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Ja mam w głowie inne, "niesamowite osiągnięcie" Samprasa. Chyba bez szans żebyście zgadli co mam na myśli. Napiszę niedługo (może nawet w tym wątku) o co mi chodzi.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

Może chcesz go pochwalić za to, że w całej swojej karierze tylko raz przegrał z Federerem :P?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Pamiętam ten mecz. Mega wyrównana pięciosetówka na Wimbledonie.

K..wa, jak ja wtedy "nienawidziłem" tego szwajcarskiego młokosa z gejowskim kucykiem i babską opaską na łbie...:D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Kto największym w historii?

Artlight pisze: 24 cze 2020, 11:23 Pamiętam ten mecz. Mega wyrównana pięciosetówka na Wimbledonie.

K..wa, jak ja wtedy "nienawidziłem" tego szwajcarskiego młokosa z gejowskim kucykiem i babską opaską na łbie...:D.
Miałem podobnie jak zlał Philippoussisa i Roddicka w kilku kolejnych finałach. Potem uznałem, że nie ma wyjścia i trzeba mu kibicować, żeby się nie denerwować.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Kto największym w historii?

Artlight, chodzi o 6 lat z rzędu, kiedy kończył sezon jako nr 1? Choć to raczej za łatwe...
Ostatnio zmieniony 24 cze 2020, 17:31 przez mapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kto największym w historii?

Albo dodatni bilans że wszystkimi największymi rywalami.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Kto największym w historii?

Wiecie co, Wy to jesteście niemożliwi. Napisałem, że nie zgadniecie, nie po to żebyście teraz próbowali...

Ale serio, nie zgadniecie na pewno o co mi chodzi :).

Napiszę, napiszę - tylko nie wiem w jakim wątku, bo w oddzielnym to raczej dyskusja nie będzie dostatecznie długo żarła, choć mam pomysł jak trochę mięska dla gawiedzi tam wygospodarować (to zdradzę, bo to akurat dziecinnie proste: wystarczy jakoś wmiksować w temat Rogera, Rafę i Novaka, a dla pewności jeszcze napisać, że ten ostatni na pewno tak by nie potrafił albo że tego nie osiągnie :D...i dobre pięć stron przepychanek zagwarantowane :oops:).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Kto największym w historii?

Gary pisze: 24 cze 2020, 17:31 Albo dodatni bilans że wszystkimi największymi rywalami.
Mhm. Pędzej to. Plus generalnie psychika/mentalność gościa. Tak czy siak, pisz Art tego posta, bo zaciekawiłeś. :wink:

E: Sorki. Zawisłam na stronie i dopiero teraz zauważyłam poprzedni wpis. Milczę już i cierpliwie czekam. :wink:
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kto największym w historii?

Gary pisze: 24 cze 2020, 17:31 Albo dodatni bilans że wszystkimi największymi rywalami.
W gronie tych z którymi rozegrał co najmniej 3 spotkania jest 10 zawodników mających z nim dodatni bilans. W tym np. Lleyton Hewitt.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”