Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Novak Djokovic

Jak widzą takich cyborgów jak Novak i Rafa, to chcą im dorównać i machina się napędza... :/
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Novak Djokovic

Jak Armstronga w 2001 roku złapali na pozytywnym teście na epo to zatuszowali sprawę w zamian za łapówkę i "dobre imię" kolarstwa bo dzięki niemu ten sport stał się bardziej popularny w tamtych czasach. Gość sobie później jeździł dalej w TdF i wygrywał kolejne tytuły. :D Koniec końców wpadł ale trochę przez własną zachłanność na kasę i głupotę. Jakby nie wrócił do kolarstwa z emerytury w 2009 to prawdopodobnie mogłoby mu się upiec i zostałby najbardziej wybitnym kolarzem w historii. Niewielka jest granica między oszustwem a przejściem do historii.

Dla mnie Djokovic jest odpalony, Nadal podobnie. Rogerowi nie miałem nic do zarzucenia i jego kariera wyglądała bardzo naturalnie jak na wybitnego sportowca przystało ale ostatnie 2 sezony a szczególnie aktualny dały mi trochę do myślenia. Zapewne prawda nigdy nie wyjdzie na jaw więc to gadanie tylko po to aby sobie pogadać. Najbardziej czystym zawodnikiem według mnie z tej 4 (póki co) jest ten najmniej utytułowany, Murray.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Novak Djokovic

Jurek Kiler pisze:Nie no Novak dla mnie też jest jednym z najbardziej podejrzliwych tenisistów
A kogo ten Novak podejrzewa, że uważasz go za najbardziej podejrzliwego? ;-P

Nie wierzę w czystość w sporcie zawodowym, ale jeśli mam rację w swoich podejrzeniach, to chciałbym, żeby to wyszło na jaw i żeby ewentualne koksowanie Novaka, czy przede wszystkim Rafy zostało ujawnione.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

A czep się tramwaja. :P

Myślę, że gdyby miało być ujawnione to już dawno by było, jeśli rzeczywiści byli na bombie. No i ja z kolei wolałbym nie wiedzieć, za dużo godzin spędzonych przed tv, za dużo pozytywnych emocji związanych z meczami z ich udziałem bym na końcu miał się dowiedzieć, że to nie była prawda, że nas wszystkich nabijali w butelkę.
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Novak Djokovic

Znajomy tak ubóstwiał Armstronga, tego kolarza. Taka "piękna" historia, walka z rakiem, powrót na szczyt, fundacja charytatywna i tym podobne...Potem walka z całym światem przed oskarżeniami, właściwie wszyscy byli za nim...A potem, jak już mu groził proces karny w Stanach, sam się przyznał.
Znajomy długo z tego wychodził. Nie przejąłem się tym za bardzo, ale gdyby dzisiaj wyszło to samo z Federerem, to przypuszczam, że bym chyba podobnie to przeżył.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Tylko że tenis to nie tylko wydolność tak jak wspomniane kolarstwo.
Tutaj tak samo ważne są technika i taktyka. A tutaj doping nie pomaga. ;)
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Novak Djokovic

ESP pisze:Tylko że tenis to nie tylko wydolność tak jak wspomniane kolarstwo.
Tutaj tak samo ważne są technika i taktyka. A tutaj doping nie pomaga. ;)
Święte słowa!
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

Marcin_L pisze:
ESP pisze:Tylko że tenis to nie tylko wydolność tak jak wspomniane kolarstwo.
Tutaj tak samo ważne są technika i taktyka. A tutaj doping nie pomaga. ;)
Święte słowa!
Ale są środki np. na zwiększenie koncentracji.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Novak Djokovic

Marcin_L pisze:
ESP pisze:Tylko że tenis to nie tylko wydolność tak jak wspomniane kolarstwo.
Tutaj tak samo ważne są technika i taktyka. A tutaj doping nie pomaga. ;)
Święte słowa!
No właśnie... Nie.
Wiem, że to może się wielu wydawać dziwne, ale technika w kolarstwie odgrywa nie taką małą rolę, a koncentracja po 200 km też potrafi siadać, polecam wtedy spróbować jechać komuś na kole. Oczywiście w głównej mierze jest wydolnościowe, ale mówienie, że "tylko" jest bez sensu.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Novak Djokovic

Najzdrowiej jest przyjąć założenie, że wszyscy jadą na mniejszej lub większej "bombie" i po problemie.
Bądźmy realistami.
Chciałbym tylko usłyszeć kiedyś szczerą wypowiedź np. Samprasa jakim cudem w latach 90-tych i dalszych grali mastersy w formule Bo5, do tego PD i Szlemy i nikt nie umierał po połowie sezonu. Bo mam wrażenie, że to co obecnie obserwujemy, czyli szpital w ATP to pokłosie chodzenia na łatwiznę.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Novak Djokovic

Ale organizm człowieka też ma jakieś granice możliwości absorpcji sztucznego wspomagania. Przecież nie da się chyba z pozytywnym skutkiem faszerować przez tak długi okres. Wspomniany Armstrong był bardzo pragmatyczny, on to robił tylko w cyklu przygotowującym do TDF, raz w roku i co roku :::yay::: . A w tenisie... jechać na bombie przez naście lat non stop i zgarniać tytuły...? Nie kupuję tego.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Novak Djokovic

meszka pisze:Ale organizm człowieka też ma jakieś granice możliwości absorpcji sztucznego wspomagania.
Tutaj już wiele zależy od genów sportowca. Można to upodobnić trochę do utalentowanego np. tenisisty, który ma predyposyzcje do osiągnięcia czegoś wielkiego, ma ten dar, dobry gen, dobrą motoryką, wrodzoną szybkość itd. Korzystanie z soku ma podobne podejście. Jeden będzie świetnie reagować na doping niedozwolonymi środkami a drugi po kilku miesięcach zejdzie z tego świata. Jeden nie będzie miał prawie żadnych skutków ubocznych a drugi już tak. To taka ruletka, eksperymentowanie na własnym organiźmie. Albo odniesiesz sukces albo równie dobrze będą o Tobie mówić w czasie przeszłym. Nowotwór Armstronga był bardzo możliwe spodowany a przynajmniej przyspieszony przez przyjmowanie sterydów, przecież on miał wtedy 25 lat. Mimo to i tak dalej po udanej walce z rakiem faszerował się dalej z pełną świadomością, ryzykując kolejne zdrowotne komplikacje. Sukces za wszelką cenę. Przerwy na pewno są istotne, mniejsze, czy większe ale muszą jakieś być ponieważ organizm jest solidnie rozwalany od środka. Jakie dawki i odpoczynek to już jednak ich lekarze wiedzą z pewnością. ;-P Nadal zawsze miał jakieś przerwy, mniejsze czy większe ale towarzyszyły mu od najmłodszych lat.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Novak Djokovic

13 września ukazała się w Polsce pierwsza biografia Djokovicia.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

Jestem w połowie. Pierwszych kilka rozdziałów mnie zachwyciło, dalej to już niestety dużo statystyki, jednak Agassi wciąż bije wszystkie książki.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Novak Djokovic

I tak właśnie idol powinien dbać o swoich wyznawców ;). Skoro nie mogę go czcić na kortach to sobie chociaż poczytam. Timing idealny można by rzec :). Lecę do księgarni!
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Novak Djokovic

W przyszłości przymierzam się do przeczytania jego biografii. Trzeba coś robić podczas nudnych wykładów na uczelni.

Nole po powrocie zostaje z Agassim. Oby to był udany powrót. Mimo mojej niechęci do Serba, to zaczyna mi go brakować. Dwóch tenisistów na poziomie to zdecydowanie za mało. :::gd:::
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

SABR pisze:W przyszłości przymierzam się do przeczytania jego biografii. Trzeba coś robić podczas nudnych wykładów na uczelni.

Nole po powrocie zostaje z Agassim. Oby to był udany powrót. Mimo mojej niechęci do Serba, to zaczyna mi go brakować. Dwóch tenisistów na poziomie to zdecydowanie za mało. :::gd:::
Mam to samo, ale jestem spokojny, on się na pewno ogarnie, żeby tylko nie było tak, że znowu przestaną grać Roger z Rafą...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Novak Djokovic

Kumpel mi przesłał tę książkę, zaznaczyłem plik i nacisnąłem "delete". Nie uznaję pseudo biografii w trakcie kariery.
Dla mnie biografia wymaga nie tylko zakończenia kariery, ale i kilku lat karencji, by nabrać dystansu i przemyśleć temat.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Vivid pisze:Kumpel mi przesłał tę książkę, zaznaczyłem plik i nacisnąłem "delete". Nie uznaję pseudo biografii w trakcie kariery.
Dla mnie biografia wymaga nie tylko zakończenia kariery, ale i kilku lat karencji, by nabrać dystansu i przemyśleć temat.
Tutaj mam podobne zdanie, dla mnie to zwykły komercyjny skok po forsę.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Novak Djokovic

Jurek Kiler pisze:
Vivid pisze:Kumpel mi przesłał tę książkę, zaznaczyłem plik i nacisnąłem "delete". Nie uznaję pseudo biografii w trakcie kariery.
Dla mnie biografia wymaga nie tylko zakończenia kariery, ale i kilku lat karencji, by nabrać dystansu i przemyśleć temat.
Tutaj mam podobne zdanie, dla mnie to zwykły komercyjny skok po forsę.
Również tak to widzę, choć na zakup biografii Murraya (gdzieś w promocji była), mimo takiego poglądu jak Wasz, się skusiłem. Jeszcze nie przeczytałem, bo zwykle kupione książki czekają u mnie ze 3 lata zanim je przeczytam. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”