Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Rafael Nadal

Czyli na AO możliwy półfinał Nadal-Djoko. :/
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

To było i tak już pewne, dziwnie to u niego wyszło, niby wrocił, zagral trzy czy cztery mecze i wyrostek. Natomiast ranking dla niego aż tak istotny nie jest, bo poza czołową czwórkę i tak nie spadnie, chyba nawet ta trzecia pozycja jest nie zagrożona. Wielka tylko szkoda, że sytuacja z roku 2012 tak naprawdę się powtarza.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Ale myślę, że nie ma co się domyślać, że ten powrót to "kamuflaż". Raczej by nie pozwolili sobie w mediach mówić, że byli u lekarza w Chinach i stwierdzono zapalenie gdyby rzeczywiście go nie było. Takie coś by mogło łatwo wyjść na jaw. Ja uwżam, ze miał kontuzję nadgarstka a później zbieg okoliczności, że akurat teraz wyrostek " się odezwał".

Lepiej, żeby teraz to zrobił niż by miał słabo grać a przez operację stracić początek następnego sezonu. A tak to wróci w 2015, dwa Szlemy wygra, wróci na pierwsze miejsce rankingu i będzie git. :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

W tym przypadku akurat podejrzliwy nie jestem, po prostu dziwnie to wyszło, można powiedzieć, że pechowo.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

A możecie mnie oświecić? Jak się wycofa z turnieju to nie pobierają próbek? Przecież tyle szumu było, że muszą podawać dokładny adres pobytu na rok z góry? Nie bardzo rozumiem co Rafa miałby zyskać przez te pauzy? Czy chodzi o samą regenerację czy jednak pompowanie?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rafael Nadal

Ja myślę, że są one naprawdę spowodowane problemami zdrowotnymi. Jak pół roku pobiega przy jego stylu gry to wiadomo, że końcówki sezonu ma słabsze fizycznie. A ten wyrostek teraz to pechowy zbieg okoliczności i tyle.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

3 listopada operacja.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Rafael Nadal

Więc wszystko było przemyślane już wcześniej, na Szwajcarskie startowe się skuszę, zagram dla przypału ze trzy mecze żeby nie było, a później już wycinamy to cholerstwo by mieć jak najwięcej czasu na przygotowania do AO. Postąpiłbym dokładnie tak samo.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Rafa sezon 2014 zakończył. Marny sezon. Zaczynał jako lider rankingu - zakończył na miejscu trzecim.
Był to chyba najgorszy sezon na mączce - ulubionej nawierzchni - jaki pamiętam. Oddane Monte, Barcelona, Rzym - wygrana w Madrycie tylko z powodu kontuzji Nishikoriego - bo lanie zapowiadało się okrutne.
Nawet wygrany Roland Garros był słaby w wykonaniu Nadala. Wymęczony. Wygrany chyba bardziej siłą woli, niż dobrą formą. No, ale wygrany - i to się liczy. :::gd::: Liczy się również to, że wygrany z Djokovicem - rywalem, nad którym zwycięstwo smakuje szczególnie dobrze. :wink:
Najbardziej boli pewnie przegrana z Wawrinką w Melbourne. Bardzo, bardzo szkoda tego tytułu. Bardziej niż przegrana w 4 rundzie Wimbledonu - tam bolałoby, gdyby znów Rosol..no, ale Czech tym razem nie miał wiele do powiedzenia.
Na dodatek, z całego sezonu, w zasadzie nie został mi w pamięci naprawdę dobry mecz Hiszpana. No może starcie z Murrayem w Rzymie.
Za to marnych mam w pamięci sporo - na czele listy przegrana w Miami z Djokovicem. :/
I te porażki z zawodnikami, z którymi nigdy Rafa kłopotów nie miał:
Ferrer w Monte, Almagro w Barcelonie, Kirgios, Klizan, Lopez , Coric. Dwóch nastolatków.. :rolleyes:

Cały rok plątały się kłopoty kłopoty zdrowotne. Kontuzja pleców, niedoleczona, wirus, wyrostek - stale coś.
Zakończony sezon operacją. Mam nadzieję, że obejdzie się bez komplikacji.

Swoją drogą, jak człowiek przesądny, ustawiający równo buteleczki i tak dalej - może przed operacją, i przed nowym sezonem umieścić jako tło na fejsbooku - zachodzące słoneczko... rotfl
Dobrze, że choć kibic nie jest przesądny. :wink:

Dla mnie, jako kibica - sezon nieprzyjemny. Nie tylko z powodu jakości gry , porażek, przedwczesnego zakończenia sezonu.
Ale i z powodu stałego szukania w tych zdrowotnych kłopotach -jakiegoś oszustwa, drugiego dna, niewiary w możliwość kontuzji czy choroby . :dvl(:

No nic, jako wieczna optymistka - czekam na następny, lepszy sezon.
Wiem, że latka lecą - ale wierzę, że to jeszcze nie koniec wielkiego Nadala.
VAMOS!
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Rafael Nadal

Sezon 2014 będzie chyba mi się kojarzył tylko z tą nieszczęsną Australią. :/

Finału takiego jak AO nie życzyłbym nikomu. Dostajesz w finale gostka, którego ogrywasz z palcem w nosie, a tu nagle kontuzja niszczy wszystko. Finał mógł się skończyć coś a'la finał RG 2013, gdyby Rafa był zdrowy.
Mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiał czegoś takiego doświadczyć.

Wimbledonu też trochę szkoda, bo rywale w dalszej fazie nie brylowali formą. Tylko ten Kyrgios. :D

US Open też szkoda. :D Nadgarstek pokrzyżował plany, a poziom US Open był przeciętny.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Zła passa trwała od tego feralnego finału w Australii. Kontuzja pleców z początku roku ciągnęła się za nim przez cały sezon. W tym tygodniu miał przejść jakąś ekstra kurację tych pleców. Co do ciekawych spotkań mnie zapadł w pamięć mecz z Pablo Andújarem w Rio.
Majorka, słońce na "fejbusiu" wschodzi...
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

A wczoraj w prasie tenisowej znowu artykuł o przyjmowaniu hormonu wzrostu...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Jacek iREM pisze:A wczoraj w prasie tenisowej znowu artykuł o przyjmowaniu hormonu wzrostu...
Tak, na chore chronicznie ścięgna w kolanach. I na pewno hormon zadziała punktowo, tylko ścięgna wyleczy ... :D
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Jacek iREM pisze:A wczoraj w prasie tenisowej znowu artykuł o przyjmowaniu hormonu wzrostu...
Chodzi o czynnik wzrostu a nie hormon wzrostu.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Tenisówka pisze:
Jacek iREM pisze:A wczoraj w prasie tenisowej znowu artykuł o przyjmowaniu hormonu wzrostu...
Chodzi o czynnik wzrostu a nie hormon wzrostu.
Według autora artykułu w dzienniku Marca Nadal przyjął serię zastrzyków z hormonem wzrostu (hGH), który znajduje się naliście środków niedozwolonych przez WADA i jest klasyfikowany w grupie hormonów peptydowych i ich analogów. Za wykrycie w organizmie grozi 2 lata dyskwalifikacji, jednak WADA zezwala na jego stosowanie w celach leczniczych. Kurację przechodził ponoć za młodu Messi.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Rafael Nadal

Jacek iREM pisze:
Tenisówka pisze:
Jacek iREM pisze:A wczoraj w prasie tenisowej znowu artykuł o przyjmowaniu hormonu wzrostu...
Chodzi o czynnik wzrostu a nie hormon wzrostu.
Według autora artykułu w dzienniku Marca Nadal przyjął serię zastrzyków z hormonem wzrostu (hGH), który znajduje się naliście środków niedozwolonych przez WADA i jest klasyfikowany w grupie hormonów peptydowych i ich analogów. Za wykrycie w organizmie grozi 2 lata dyskwalifikacji, jednak WADA zezwala na jego stosowanie w celach leczniczych. Kurację przechodził ponoć za młodu Messi.
Tak piszą na stronie sportowych faktów ale na stronie Marki jest mowa o czynniku wzrostu a nie hormonie wzrostu.
http://www.marca.com/2014/10/29/tenis/1414584805.html
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Tenisówka pisze:
Jacek iREM pisze:
Tenisówka pisze:
Jacek iREM pisze:A wczoraj w prasie tenisowej znowu artykuł o przyjmowaniu hormonu wzrostu...
Chodzi o czynnik wzrostu a nie hormon wzrostu.
Według autora artykułu w dzienniku Marca Nadal przyjął serię zastrzyków z hormonem wzrostu (hGH), który znajduje się naliście środków niedozwolonych przez WADA i jest klasyfikowany w grupie hormonów peptydowych i ich analogów. Za wykrycie w organizmie grozi 2 lata dyskwalifikacji, jednak WADA zezwala na jego stosowanie w celach leczniczych. Kurację przechodził ponoć za młodu Messi.
Tak piszą na stronie sportowych faktów ale na stronie Marki jest mowa o czynniku wzrostu a nie hormonie wzrostu.
http://www.marca.com/2014/10/29/tenis/1414584805.html
Ja się ani nie znam, ani nie upieram, tylko cytuję. Btw jedno słowo a jaka różnica.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rafael Nadal

Polacy - jak zawsze - wiedzą lepiej. :dvl(:
Dodatkowo - jak ogólnie wiadomo - każdy jest lekarzem, a każdy dziennikarz zna hiszpański. :::bd::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Rafael Nadal

Majorka pisze:Polacy - jak zawsze - wiedzą lepiej. :dvl(:
Dodatkowo - jak ogólnie wiadomo - każdy jest lekarzem, a każdy dziennikarz zna hiszpański. :::bd::
Obawiam się że nie tylko Polacy, po prostu dziennikarstwo na całym świecie spada na psy, wiem coś o tym.
Inna sprawa, że wierzysz w niego jak moja zakochana w nim córka. Szacun :)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”