Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Kacper Żuk

Temat chyba na razie nieco na wyrost, ale zakładam :).

Kacper Żuk, lat 21, jest w QF challengera w Calgary. Po drodze w trzech setach pokonał Vaska Pospisila, który, choć zawsze nierówny, był ostatnio w lepszej formie. Po nim wygrał z JC Aragone, jak dla mnie no-name, ale z 274 miejsca ATP. Czyli podgryzł 2 wyżej notowanych.

Dzięki temu jest na życiowym 326 miejscu ATP.

To nadal poziom kurników, ale ja się będę przypatrywał :).
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kacper Żuk

Marcin_L pisze: 28 lut 2020, 07:49 To nadal poziom kurników, ale ja się będę przypatrywał :).
Mocno na wyrost.
Widziałem go raz online w meczu - w Polsce - i specjalnie nie ma się czemu przypatrywać.

Jego partner deblowy z czasów juniorskich niejaki Popyrin - mimo, że miał znacznie lepsze finansowanie,
to gdzieś utknął w okolicy ATP100 (pewnie dlatego, że ściał włosy). Niestety w okolicach wieku 17-21 lat nie mamy obecnie nikogo. Wojciech Marek też jest bez wyrazu. Ogólnie lipa - w męskim tourze zostaje nam wpadający w przeciętność Hurkacz.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kacper Żuk

A kiedy go widziałeś? Podobno na naszym podwórku nie bardzo miał z kim walczyć i wyjście na świat początkowo go przybiło. Teraz ponoć jest lepiej, więc trzeba trzymać kciuki. :)
Obrazek
_____
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kacper Żuk

htb pisze: 28 lut 2020, 13:42 A kiedy go widziałeś? Podobno na naszym podwórku nie bardzo miał z kim walczyć i wyjście na świat początkowo go przybiło. Teraz ponoć jest lepiej, więc trzeba trzymać kciuki. :)
Widziałem gdzieś w ciągu ostatnich kilku miesięcy - akurat jakieś spotkanie z rodakiem na mączce.
Obserwuję od kilku lat, choć z małymi nadziejami, ale kciuki trzymam.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kacper Żuk

Wczoraj wygrał z Kamke i jest w półfinale (Janowicz też!) - brawo!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kacper Żuk

TomPL pisze: 29 lut 2020, 12:26 Wczoraj wygrał z Kamke i jest w półfinale (Janowicz też!) - brawo!
:::gd:::
Żeby nie było, że Vivid wszystko co polskie krytykuje. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kacper Żuk

No i młody wygrał MP w Bytomiu.
Wydawało się że głowę ma mocną patrząc na pierwszego seta gdzie wrócił z 2:5 broniąc po drodze chyba 7 setowych jak dobrze pamiętam. Za to w drugim sam nie wykorzystał kilku okazji na zamknięcie wcześniej spotkania i dopiero w TB przypieczętował wygraną. Przyjemnie się go nawet oglądało. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kacper Żuk

Z 2:5 dobrze się wyciąga wynik, stara kortowa prawda. ;)
Ale brawo dla niego, wytrzymał presję bycia faworytem, dobre spotkanie jak na nasze krajowe podwórko. :::gd:::

U kobiet zdecydowanie słabszy tenisowo finał.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kacper Żuk

htb pisze: 28 lut 2020, 13:42 Podobno na naszym podwórku nie bardzo miał z kim walczyć i wyjście na świat początkowo go przybiło. Teraz ponoć jest lepiej, więc trzeba trzymać kciuki. :)
Końcówkę roku miał dość udaną. Pociągnął jesienią ze dwa finały ITF, ale w challengerach rzadko kiedy przechodził eliminacje. Trafiła mu się teraz szansa, że z rankingiem 262 bez kwalifikacji miał miejsce w ATP250 (w Turcji) i zadebiutował w głównym cyklu. Przegrał z Turkiem - ogólnie nieznanym Celikbilekiem 6-7(7), 5-7 -z niższym rankingiem 306. Niestety nigdzie nic nie pokazywali. Jedynie można oceniać na podstawie wyniku i statystyk, ze mecz był na styku i decydowały dwie piłki.
Nie wiążę z Kacprem specjalnych nadziei sportowych, ale lubię go. Jest otwarty, sympatyczny, tenisowo solidny na ten poziom, ale brak mu tego czegoś co nikt nie wie jak to nazwać, ale każdy widzi, że on jakby sam nie wierzy, że mógłby to mieć :-)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kacper Żuk

Patrzyłem na niego latem. Nie wygląda fizycznie na wyczynowego tenisistę, raczej na zwykłego chłopaczka. Dużo pracy choćby na tym polu przed nim, bo gdyby mu przyszło grać na poziomie Top50, nawet Top100, to by zgasł w mgnieniu oka ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kacper Żuk

Dzisiaj oglądałem go w meczu z Kokkinakisem w QF challengera w Splicie.

Podoba mi się jego gra. Spokój, ciało rozluźnione, pozytywna mowa ciała, nawet kiedy był w opałach w TB pierwszego seta.

Bardzo dobre decyzje taktyczne w kluczowych momentach, bardzo dobra gra przy siatce i częste tam wycieczki.

BH trochę słabszy, ale jak się już wstrzelił w drugim secie, to bardzo dobrze grał i z BH.

Papiery na okolice 100 ma na pewno, ciekawe co dalej.

Póki co życiowy ranking, 212.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kacper Żuk

Na dziś za wątły. Nie wytrzyma fizycznie touru na najwyższym poziomie. To ma do poważnego przepracowania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kacper Żuk

Vivid pisze: 10 kwie 2021, 07:49 Na dziś za wątły. Nie wytrzyma fizycznie touru na najwyższym poziomie. To ma do poważnego przepracowania.
A skąd ta obserwacja?

Btw, Goffin też wątły, a radzi dobie :).
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Kacper Żuk

Bo Vivid wszystkich swoją miarą ocenia 😆
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kacper Żuk

Obserwacja na żywo. Generalnie wystarczyło zobaczyć jak wygląda muskulatura jego nóg a niegrającego już Przysiężnego. Co gorsza są ludzie i po 40-tce lepiej na tym polu wyglądający. Na nasze żenujące krajowe podwórko to starczy, ale jak chciałby wyjść na poziom ATP to zdechnie z tym co ma biegusiem. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kacper Żuk

Póki co dotarł na 200 miejsce pokonując wieczną niemiecką nadzieję - Marterera.

Podoba mi się, że chłopak ogrywał w ostatnich tygodniach takich znacznie bardziej doświadczonych pewniaczko - cwaniaczków, jak Kokkinakis, Rosol czy Marterer.

Nie chcę zapeszyć, ale ma dobrą passę i może będą z niego ludzie. Ekhm, rozumiem przez to okolice pierwszej 100 ;).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kacper Żuk

Słowa klucze - zbudować solidne kopyta ;)
Z takimi pęcinkami śmiesznymi jakie ma obecnie to poza futuresami i challengerami nie pofika na dłuższą metę.
Zdjęcie Karatseva na lodówkę i do roboty :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kacper Żuk

Żuk z pierwszym tytułem. I 177 ATP.

👍
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Kacper Żuk

Cały mecz do obejrzenia w aplikacji ATP Tour oraz na stronie ATP:

https://www.atptour.com/en/atp-challeng ... 1/9477/all
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kacper Żuk

Ja sobie „lajw” oglądałem na ATP :).

W ogóle to fajna sprawa, można większość challengerów sobie tam oglądać live.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”