Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

CFA pisze: Wiem, że z tymi warunkami fizycznymi będzie jej trudno, talentu też jej odmawiasz - być może ma go zbyt mało, ale ze wszystkich Polek
obecnych w rankingu, to ona ma najlepsze czucie piłki i intuicję kortową. Niestety zabraknie jej chyba opieki kierunkowej - czyli kogoś kto podpowiedziałby jej jak uderzać, żeby najlepiej wykorzystać swoje mikre fizis, zadbałby o odpowiedni do warunków trening, dobór turniejów itp
Zabraknie na to kasy po prostu. Dlatego na dzień dzisiejszy biorę TOP100 w ciemno i nieśmiało liczę na więcej.
Maja jest w grupie „PZT LOTOS Team" i jakieś wsparcie finansowe na pewno jest. Co do pomocy trenerskiej to nie mam pojęcia...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Maja Chwalińska

Ale analizy rotfl Proszę zatem "racjonalnie" wytłumaczyć najwyższą pozycję w rankingu Sarry Errani :rolleyes:
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Maja Chwalińska

SevenUP pisze:Ale analizy rotfl Proszę zatem "racjonalnie" wytłumaczyć najwyższą pozycję w rankingu Sarry Errani :rolleyes:
Tu się pojawi śpiewka o „żenującym poziomie WTA” :D.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Maja Chwalińska

Dlatego też śmieszą mnie takie analizy. W WTA dzieją się takie rzeczy, że naprawdę Chwalińska mogłaby nawet być w TOP 20 i nie zdziwiłbym się nawet w 1%. Tak naprawdę nie da się przewidzieć, kto wygra następny turniej a co dopiero prowadzić długoterminowe prognozy.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Maja Chwalińska

SevenUP pisze:Dlatego też śmieszą mnie takie analizy. W WTA dzieją się takie rzeczy, że naprawdę Chwalińska mogłaby nawet być w TOP 20 i nie zdziwiłbym się nawet w 1%. Tak naprawdę nie da się przewidzieć, kto wygra następny turniej a co dopiero prowadzić długoterminowe prognozy.
Chwalińska w TOP 20 WTA? To dosyć odważna propozycja. Ja bym się zdziwił w 100%, bo na razie nie pokazała żadnego wyniku na tym poziomie. TOP 20 Świątek już jest odważnym stwierdzeniem.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Maja Chwalińska

RatRace pisze:
SevenUP pisze:Dlatego też śmieszą mnie takie analizy. W WTA dzieją się takie rzeczy, że naprawdę Chwalińska mogłaby nawet być w TOP 20 i nie zdziwiłbym się nawet w 1%. Tak naprawdę nie da się przewidzieć, kto wygra następny turniej a co dopiero prowadzić długoterminowe prognozy.
Chwalińska w TOP 20 WTA? To dosyć odważna propozycja. Ja bym się zdziwił w 100%, bo na razie nie pokazała żadnego wyniku na tym poziomie. TOP 20 Świątek już jest odważnym stwierdzeniem.
Ostapenko wygrywająca RG i będąca w TOP 5 to też odważna propozycja, a jednak :rolleyes:
Prince Textreme Tour 100 310
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maja Chwalińska

SevenUP pisze:Dlatego też śmieszą mnie takie analizy. W WTA dzieją się takie rzeczy, że naprawdę Chwalińska mogłaby nawet być w TOP 20 i nie zdziwiłbym się nawet w 1%. Tak naprawdę nie da się przewidzieć, kto wygra następny turniej a co dopiero prowadzić długoterminowe prognozy.
To, że akurat w WTA trudno coś przewidzieć, to jest prawda. Ale każda zawodniczka ma jakiś tam swój plan długoterminowy i sama zakłada, że w tym roku osiągnie TOP ileś tam i wygra dwa Premiery i jeden WS albo będzie się oklepywać w ITF60 przez cały rok. Nie wiem jaki plan ma Maja.
Wsparcie LOTOSU to jest pewnie kropla w morzu potrzeb. Nie wiem ile oni tam oferują, ale jestem pewny, że gdyby przeznaczyć cały ten budżet dla jednej osoby (a nie dla kilku), to i tak by było za mało.

PS
Akurat wysłuchałem rozmowy jaką z trenerem Mai przeprowadził Furjan podczas WSG Open i w sumie w planie AO2020 jeśli fundusze i ranking pozwolą
ale poza tym raczej oklepywanie.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Maja Chwalińska

Też się obawiam że wsparcie dla młodych talentów w tenisie u nas w Polsce może być nie wystarczające :wink: Co prawda Maja zdaje się zarobiła za ostatni tytuł 10 tyś dolców , ale czy z tego można zaoszczędzić na wyjazd na AO ? , jak nie znajda się inni sponsorzy :wink: Nasze federacje są chyba za biedne i rozmowa że zawodniczka może sobie zaplanować plan rozgrywek i wybierać turnieje jakie chce i zaplanować coś bez wystarczających pieniędzy na start :wink:
Popatrzcie jak wspierają Amerykanie młode zawodniczki . Na przykład taka McNally Caterine poz 121 wiek17 lat gra dzisiaj w Cincinnati na głównej arenie korcie centralnym z Mertens Elise i co prawda gładko przegrywa , ale ma już to ogranie na największych kortach , zapewne ma też i większe wsparcie finansowe o którym nie wiemy .
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maja Chwalińska

Tadek 11 pisze:Popatrzcie jak wspierają Amerykanie młode zawodniczki . Na przykład taka McNally Caterine poz 121 wiek17 lat gra dzisiaj w Cincinnati na głównej arenie korcie centralnym z Mertens Elise i co prawda gładko przegrywa , ale ma już to ogranie na największych kortach ,
Niby gdzie w Polsce moglibyśmy dać np dziką kartę jakiejś młodej, żeby się ograła z TOP30?
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Maja Chwalińska

Na Playstation ;)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Maja Chwalińska

CFA pisze: Wsparcie LOTOSU to jest pewnie kropla w morzu potrzeb. Nie wiem ile oni tam oferują, ale jestem pewny, że gdyby przeznaczyć cały ten budżet dla jednej osoby (a nie dla kilku), to i tak by było za mało.
Wsparcie Lotosu to miał być konkretny milion złotych na 5-6 zawodników w ciągu roku, to już są jakieś pieniądze, że startować także za granicą:
https://www.przegladsportowy.pl/tenis/l ... sa/kv601vr
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Czyli 150-200 tysięcy na osobę na sezon to … bez szału. Ale też nie coś bagatelnego.
Sezon na tourze był kiedyś wyceniany na tyle, ale w USD ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze:Czyli 150-200 tysięcy na osobę na sezon to … bez szału. Ale też nie coś bagatelnego.
Sezon na tourze był kiedyś wyceniany na tyle, ale w USD ;)
150 tysięcy zł to, jak uważam, odpowiednia kwota na trenera i wynajem obiektów na cały rok, bez wliczania wyjazdów, sprzętu itp. 4h dziennie po 100 zł, w tym tani kort, a latem własny obiekt + faktyczna praca, rozpisywanie treningów, etc. To kosztuje, ale wydaje mi się, że sporo trenerów by na to poszło w Polsce.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Ostatnio mi kolega zajmujący się zawodnikami (juniorami) powiedział, że do stołu w temacie kompleksowej opieki nad karierą młodego zawodnika może usiąść jak tam leży 20.000 zł/miesiąc. I uważam, że to dość rozsądne jak masz ogarniać cały temat.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Vivid pisze:Ostatnio mi kolega zajmujący się zawodnikami (juniorami) powiedział, że do stołu w temacie kompleksowej opieki nad karierą młodego zawodnika może usiąść jak tam leży 20.000 zł/miesiąc. I uważam, że to dość rozsądne jak masz ogarniać cały temat.
Jeżeli mówimy o wyjazdach, opiece turniejowej itd. to jak najbardziej kwota minimum.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Niestety, tenis amatorski, wbrew powszechnej opinii, nie jest jakoś przesadnie drogi. Ale zawodniczy już swoje kosztuje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Niby tak, jednak patrząc głębiej... U mnie, tj. na Podlasiu, gdzie wszystko jest stosunkowo tanie, większość nawet nie pomyśli o tym, żeby wydać 240 zł tygodniowo (3 treningi) na naukę tenisa. Można dyskutować, czy tysiak miesięcznie to dużo czy nie.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Maja Chwalińska

Zależy jak kto do tego podchodzi, bo dla każdego "niedrogo" znaczy co innego, a i każdy oczekuje czegoś innego od amatorskiego grania. Jednemu wystarczy pykanie na bezpłatnych orlikach i kortach jedną z tańszych rakiet, nie musi kupować stroju z Nike, Adidasa itd. ani nowych piłek co tydzień, a inny chce grać kilka razy w tygodniu, cały rok (a balony płatne) i woli mieć lepszy sprzęt.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Maja Chwalińska

Potrzeba używania topowego sprzętu i częstej zmiany piłek wynika zwyczajnie z intensywności i poziomu gry. Nie tempa, a wyszkolenia technicznego.
Faktycznie tzw. niedzielny tenis można spokojnie uprawiać piłkami Artengo, rakietą grafitową (kompozyt) za 200+ i w koszulce bawełnianej noname.
Ale jak już się gra regularnie i jakoś widać ;) ten tenis to lepszy sprzęt jest wskazany. Tę różnicę się czuje, a w końcu gramy dla przyjemności więc chcemy mieć komfort ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Maja Chwalińska

Ludzie nie mający styczności z tym sportem często mówią, że jaki to drogi sport nie jest, bo trzeba kupić rakietę za min. 500 zł, buty za chociaż 300... Tylko tak naprawdę do jest nic w porównaniu do tego, co się wydaje na obiekty, trenera itd.
Porównując tenisa do piłki nożnej, do której wystarczy kupić dobre obuwie raz na kilka miesięcy, to faktycznie duże koszty. Obiekty są darmowe lub prawie darmowe, bo co to za pieniądze jak się trzeba zrzucić na halę w 10-12. Niech to będzie 150 zł/h to i tak wychodzą grosze, a w tenisa płaci 2 lub 4.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”