live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Ale jak mam skomentować?
To inaczej, żeby była jasność pytam, co skłoniło Cię do rozważań na temat prędkości forhendu Igi? Jej forhend jest obecnie znakomity a ostatnią rzeczą, którą można napisać jest czepianie się siły/szybkości tegoż forhendu?

Nie dociera to o technicznym poziomie Igi, to co pisałem o Bartolinie w kontekście umiejętności Igi i jak wiele Iga powinna się jeszcze nauczyć,
Nigdzie nie napisałem, że Iga posiadła wszystkie umiejętności tenisowe w sposób doskonały. Samodoskonalenie dotyczy zasadniczo każdej dziedziny życia i każdego zawodu, więc Kopernikiem jednak nie będziesz :lol:
Jak sądzę, należysz do grupy wielbicieli talentu Igusi, którym wszelkie słowa krytyki idolki burzą dobry nastrój.

Tak kibicuje Idze a słowa krytyki nie burzą mi dobrego nastroju, wręcz poprawiają rotfl
Umówmy się na to, że Ty będziesz sobie dalej wielbił Igę, a ja będę sprawdzał od czasu do czasu, czy Iga ogarnia slajsa, dropshota
Dropshoty miała całkiem dobre, teraz ma chyba "zakazane" :D . W tenisie zawodowym chodzi wyłącznie o zrobienie dobrego wyniku i skuteczność gry, wszystko jest temu podporządkowane.
To, że się Tobie nie podoba gra Igi nikogo nie obchodzi, mnie się bardzo podoba , podobałaby mi się również gdyby nie była Polką ale to są wyłącznie nasze subiektywne oceny, nie podlegające merytorycznej dyskusji.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Jak to nikogo nie obchodzi. Mnie obchodzi. Siedzimy tu sobie na forum i dyskutujemy, Ty też odpowiadasz, więc chyba jednak Cię to trochę obchodzi, bo w przeciwnym wypadku olałbyś temat, na co trochę liczyłem. A tu proszę jaki zapał do odpowiadania.

Do rozważań na temat forhendu Igi, skłonił mnie post hokeja, o nie ułożonym do końca uderzeniu. A "czepiać się", jak to ująłeś, można wszystkiego.

Powtarzać innych oczywistych spraw mi się nie chce. Raczej ustaliliśmy nasze stanowiska, a dalsze taplanie w kisielku zostawię na później. Poczekam na Wimbla, na którym dla jasności życzę sukcesów Igusi. Oby wygrała, najlepiej w dobrym stylu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Rozumiem, że Wimbledon to ostania nadzieja malkontentów :D , zobaczymy :wink:
sagitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2018, 13:45

Re: Iga Świątek

Dropshoty miała całkiem dobre, teraz ma chyba "zakazane" :D . W tenisie zawodowym chodzi wyłącznie o zrobienie dobrego wyniku i skuteczność gry, wszystko jest temu podporządkowane.
Będzie okazja w lipcu. Spodziewałem się , że do takiego meczu dojdzie.
W każdym secie obowiązkowo po sześć skrótów z każdej strony i wszystkie niżej od wysokości siatki odpowiednio odkręcone , by po odbiciu od kortu uciekały momentalnie z 50 cm na aut.
A może też po 6 lobów z każdej strony w każdym secie , mniej niż pół metra od linii końcowej.
Bez tego mecz nieważny.
To dopiero byłaby tenisowa uczta.
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Iga Świątek

Taki "program obowiązkowy" jak w tańcu na lodzie :)
sagitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2018, 13:45

Re: Iga Świątek

Marcoone pisze: 14 cze 2022, 15:13 Taki "program obowiązkowy" jak w tańcu na lodzie :)
Bystre , skojarzyłem dopiero po sześciu sekundach ...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 14 cze 2022, 06:01 Gary,
pełna zgoda - obecnie czeka się długo na auto.
Ale chyba się zgodzimy, iż jeżeli masz markę uchodzącą za prestiżową, która jest sponsorem tytularnym imprezy, to jednak w jej interesie leży, by nawet przy pełnej możliwej personalizacji auta, załatwić sprawę w kilka tygodni. Tu chodzi i o wizerunek, ale i o szacunek i stosunek do sportowca.
No właśnie nie zgodzimy się. Tego nawet normalnie nie dałoby się zrobić w kilka tygodni, a co dopiero w obecnych czasach. Zresztą nawet niech będzie, że jest to realne (choć nie jest, ale na potrzeby dyskusji tak załóżmy), to, postawiłeś absurdalną tezę, że Iga poczeka rok, bo to Iga i mają ją gdzieś, a ja twierdzę, że w obecnych czasach kto by nie wygrał, to by tyle czekał. Albo mógłby od ręki wziąć co jest.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

Podobno w Londynie ma zagrać multiszlemistka wimbledonowa, wirtuoz slajsa i dropshota i innych subtelnych technik,
którym sprzyja wimbledońska trawa :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 14 cze 2022, 23:27 No właśnie nie zgodzimy się. Tego nawet normalnie nie dałoby się zrobić w kilka tygodni, a co dopiero w obecnych czasach.
Grzesiu w normalnych czasach spokojnie do ogarnięcia. Testowałem na sobie. Zamówiłem u Niemca samochód w dość nietypowej konfiguracji i nie było to passerati rotfl Po 3 tygodniach był już na placu w Polsce, ale i tak czekałem miesiąc zanim dealer się ogarnął :(
Taka marka ja Porsche myślę że w normalnych czasach takie furki składa w ciągu tygodnia maks dwóch tak myślę. Ale tak jak napisałeś teraz nie mamy normalnych czasów i terminy są chore. Kolega zamówił ten sam model fury co ja, tylko w zasadzie w podstawowej konfiguracji i rok czekania :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Gwoli ścisłości, to nie są problemy wynikające tylko z wojny na Ukrainie. Zamówione w czerwcu ubiegłego roku BMW odebrałem dopiero w kwietniu tego roku. I z tego, co rozmawiałem z kolegą robiącym leasingi, to standardowy czas oczekiwania na ten model.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Gary, jak napisał htb, można, nawet w stosunku do "zwykłego" klienta przy "standardowym" zakupie.

Ale nie o to tu chodzi. Czy mówimy o normalnym kliencie z tzw. ulicy wchodzącym do salonu (nie poczty ;)) w Pacanowie? Tu mamy do czynienia z imprezą gdzie marka jest tytularnym sponsorem. To jednak zupełnie inna sytuacja. W praktyce limiterem czasu powinno tu być tylko skompletowanie komponentów, montaż, testy przed wydaniem.
Reasumując - mamy rozpoznawalnego sportowca wygrywającego imprezę marki i czeka on tak samo jak statystyczny Kowalski?
Nie no, szacun, wszyscy faktycznie są równi w oczach marki, także jej wizerunek :::gd::: :lol:
Już w przypadku popularnego tzw. celebryty diler i krajowy importer będą stawać na uszach żeby temat załatwić jak najszybciej, a w mojej ocenie realizacja zamówienia w sytuacji Świątek powinna być bardziej priorytetowa.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

Ależ się tu rozkręciło :-)
Nie spodziewałem się wprawdzie, żeby ktoś wyszedł z budy i zaszczekał, ale umie skutecznie zmienić temat.
Nieźle czytało się wywołane dyskusje o wycofaniu Barthy, teatrze Djokovica, forhandzie Igi, wyższości jednego tenisa nad drugim, samochodach jako nagrodach czy o tym, że wygrana i liderowanie w jednych czasach jest bardziej niż w innych. Ciekawe wygrzebane statystyki WS (też to lubię robić). Teraz będzie trochę mniej, bo trawa...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Może teraz będzie o krowach...
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 16 cze 2022, 07:01 Nie no, szacun, wszyscy faktycznie są równi w oczach marki, także jej wizerunek :::gd::: :lol:
Już w przypadku popularnego tzw. celebryty diler i krajowy importer będą stawać na uszach żeby temat załatwić jak najszybciej, a w mojej ocenie realizacja zamówienia w sytuacji Świątek powinna być bardziej priorytetowa.
Czy Ty uważasz, że Niemcy nas/Igę biją? oczekujesz szacunku i reparacji?
A może tu chodzi o planowanie, jak dostarczyć zabawkę bez podatku. Porsze daje porsze bezdomnemu, bezdomny daje Idze po czym umiera, Iga powołuje Fundację Św.Igi, i spokojnie używa samochodzik do rozwożenia św. piłek tenisowych i lego wśród dzieci. Takie rzeczy wymagają czasu i planowania.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 16 cze 2022, 10:51
Vivid pisze: 16 cze 2022, 07:01 Nie no, szacun, wszyscy faktycznie są równi w oczach marki, także jej wizerunek :::gd::: :lol:
Już w przypadku popularnego tzw. celebryty diler i krajowy importer będą stawać na uszach żeby temat załatwić jak najszybciej, a w mojej ocenie realizacja zamówienia w sytuacji Świątek powinna być bardziej priorytetowa.
Czy Ty uważasz, że Niemcy nas/Igę biją? oczekujesz szacunku i reparacji?
A może tu chodzi o planowanie, jak dostarczyć zabawkę bez podatku. Porsze daje porsze bezdomnemu, bezdomny daje Idze po czym umiera, Iga powołuje Fundację Św.Igi, i spokojnie używa samochodzik do rozwożenia św. piłek tenisowych i lego wśród dzieci. Takie rzeczy wymagają czasu i planowania.
Nie kombinujcie, bo akurat specjalnie zmienił temat, żeby tak jak sam pisał zrobić tak, żeby był zadowolony :-)
Bo akurat w tej sprawie ma rację. Gdybym ja był władnym w Porsche, to auto nagroda czekało by gotowe a całe wyposażenie zażądane gotowe na półce i zamontowane natychmiast po finale. Tak się dba o wizerunek i znaczenie marki. Jeśli tego nie dopatrzyli, to bez znaczenia czy Iga czy inna zwyciężczyni, to zrobili sobie wizerunkowo sepuku, bo z tej nawet dyskusji każdy zapamięta, że Porsze jest gorsze a nie, że jakiś problem na rynku półprzewodników itp
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: Iga Świątek

CFA pisze: 16 cze 2022, 11:22 Nie kombinujcie, bo akurat specjalnie zmienił temat, żeby tak jak sam pisał zrobić tak, żeby był zadowolony :-)
Bo akurat w tej sprawie ma rację. Gdybym ja był władnym w Porsche, to auto nagroda czekało by gotowe a całe wyposażenie zażądane gotowe na półce i zamontowane natychmiast po finale. Tak się dba o wizerunek i znaczenie marki. Jeśli tego nie dopatrzyli, to bez znaczenia czy Iga czy inna zwyciężczyni, to zrobili sobie wizerunkowo sepuku, bo z tej nawet dyskusji każdy zapamięta, że Porsze jest gorsze a nie, że jakiś problem na rynku półprzewodników itp
Niekoniecznie, wśród przyszłych właścicieli Porsche trafiają się "poważni" ludzie, zaryzykuje nawet tezę, że przeciętno-średni nabywca to nie zwykły Kowalski, który podnieci się wiadomością, że ma auto jak np. Nadal czy inny mistrz sportu.
Jeżeli teraz taki płaci melona za swoje wymarzone auto i dostaje informacje, że musi poczekać rok i "nic nie da się zrobić",
to przyspieszony tryb jaki by uruchomiono w przypadku jakiegoś mistrza sportowego, mogłoby wywołać u niego co najmniej
konsternacje lub gorzej pytanie "dlaczego ja nie mogę a un mógł?"

Zgodzę się z tym, że pingwin "zmienił temat" lub wpadł do przerębla i osiągnął dno rotfl , posiłkując się w tym temacie
polityką dystrybucji samochodów marki Porsche, czyli jak zwykle ma najwięcej do powiedzenia o rzeczach, o których nie ma zielonego pojęcia rotfl
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

Ja pierdo*e! Przestańcie już o tym Porsche pisać. :::A!A!A::: Nie mogę już tego czytać!!!
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Kiedyś, dawno to było, jadąc pociągiem podmiejskim tzw. pulmanem, rozmawiałem sobie z kolegą o sprawch tenisowych i o rakietach. Grałem wtedy Polonezem i coś tam rozprawialiśmy o zaletach i wadach tego wynalazku w stosunku do rakier drewnianych... I wtedy dwóch współpasażerów, w stanie nieco podejrzanym, rzuciło się na nas: "Zamknijcie gęby burżuje! Polonezami się rozbijają a my tu harujemy na pegerze jak woły!"
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Iga Świątek

Ciekawe dyskusje na forum, wspaniale się czytało, jak już ktoś wspomniał było już chyba wyciągnięte wszystko Djokozgony, emerytura Barty, analiza techniczna oraz w zakresie praw fizyki FH Igi, porównanie szans najlepszej tenisistki z mężczyzną w okolicach top200, analiza problemów branży samochodowej w dobie pandemii i wojny.

Ale chyba czas jednak to zakończyć, i przejść do rozliczenia:
Vivid pisze: 19 lis 2018, 19:01 Ja, w przeciwieństwie do reszty bezjajecznych, jasno określam co dla mnie jest konkretnym wynikiem. W ten sposób ktoś może mnie potem łatwo rozliczyć. Jasno określam własne standardy i potem nawet gdybym chciał, to i tak nie mógłbym mówić sakramentalnego "ale ...". U mnie jest czarno na białym ;)
Ja na wcześniejszych stronach wyraźnie wyliczyłem co według mnie jest w świetle całej kariery dobrym wynikiem. Jeżeli Iga takie osiągnie to z przyjemnością odszczekam.
Bo wydaje mi się że warunki wypisane czarno na białym zostały spełnione i 15 lat nikt nie musiał czekać, gdyż:
Vivid pisze: 6 maja 2018, 12:32 (...) co do samej Igi. Nie widzę, jak i ty, sensu we wróżeniu z fusów. Ja mówię, że nic z niej nie będzie. Koszyczek i sztundki.
Ale może spotkamy się tu za te 15 lat, pewnie nie pozostanie ci nic innego jak przyznać mi rację, i tyle.
I wcale nie chodzi tu o to przysłowiowe - co się stało, że się posrało. :P Ważny jest efekt końcowy.
Nie można od każdego oczekiwać kilkunastu Szlemów i okupacji fotela lidera przez przynajmniej dekadę. Jeżeli chcemy mówić o jakimś rozsądnym wyniku jaki można uznać za dobry to dla mnie jest to klika lat w Top100, do tego 3-4 ćwiartki w 500-tkach i ze 3-4 połówki w 250-kach. Chodzi o pewną powtarzalność wyniku. Nawet jak się komuś fartnie finał Szlema to co z tego, jak potem już nic? ...
Jeżeli Iga to osiągnie to oddam honor. ;)
Po kolei:
-Kilka lat w top 100 - cztery to już z pewnością kilka.
- 3-4 ćwiartki w 500-tkach - no myślę że 3-4 ćwiartki w szlemach wystarczają na wypełnienie tego z nawiązką :D
- 3-4 połówki w 250-tkach - kilka wygranych WTA 1000 też raczej wystarcza na spełnienie tego warunku.

Więc nie wiem po co te dyskusje, tych warunków jasno określonych, zapisanych czarno na białym jak zresztą sam zainteresowany zaznaczył nie da się podważyć i łatwo jest z nich rozliczyć. I nie pomogą w tej kwestii opowieści o Porsche, takim czy owakim FH albo długości meczów tenisowych mężczyzn i kobiet. Więc na co czekamy z tym szczekaniem?

PS: Chyba, że szczekania nie będzie, a tylko żałosne skamlenie, które w zasadzie już obserwujemy rotfl rotfl :D
Ostatnio zmieniony 16 cze 2022, 20:41 przez advantage, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 16 cze 2022, 20:20 "Zamknijcie gęby burżuje! Polonezami się rozbijają a my tu harujemy na pegerze jak woły!"
Rozumiem Tom, że to aluzja do mojego komentarza. Ale chyba mnie źle zrozumiałeś... Mi nie chodziło o samochód tylko o znudzenie tematem tej nagrody dla Igi. Jeśli chodzi o samochody, jeżdżę Mazdą i sobie chwalę. W ogóle się nie psuje. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”