Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze:... Maja jest już prawie w Top400.
Prawie rotfl Top400. rotfl rotfl
No jestem pod wrażeniem rotfl , ale wyczyn. rotfl rotfl rotfl

Dzięki, serdeczne, szczerze, wprawiłeś mnie w świetny humor. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

A TomPL się martwił o Twoje zdrowie, a tu proszę, jesteś w świetnym nastroju i tryskasz zdrowiem i humorem. Nie ma nic lepszego na poprawienie humoru niż piąć się w rankingu WTA. :::vnice:::
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Iga Świątek

Ukazała się drabinka 80k w Pradze, myślę że nie wygląda źle pierwszy mecz Iga zagra jutro z Ulrikke Eikeri (253 WTA).

https://www.itftennis.com/procircuit/to ... 1100042810
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Pacio pisze:Ukazała się drabinka 80k w Pradze, myślę że nie wygląda źle pierwszy mecz Iga zagra jutro z Ulrikke Eikeri (253 WTA).
Trudno cokolwiek powiedzieć. Praktycznie nie trenowała, jeździła do jednego prezesa do drugiego, zmiany sukienek, zdjęcia i uściski ręki. Sądze że wątpię.
Ta Eikeri też wygrała 25k w Pelham (2017), jak Iga!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

To dajcie znać jak przerżnie ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:To dajcie znać jak przerżnie ;)
Przerżnęła! Pierwszego swojego gema. 0:1 w gemach. Na początku był remis. Drugiego też. 0:2.

Edit 1:
Przerżnęła 5 gemów. :)
Ale wygrała siedem. 7:5 w pierwszym secie. ;(
Przerwa na podlanie kortu.

Edit 2:
Przerżnęła siedem gemów! Świetnie! :::yay:::
[Ale wygrała 13, 7-5, 6-2]
Norweżka nie miała argumentów, trochę lepsza od tej wimbledońskiej Szwajcarki. Wyraźnie niezadowolona, że przegrała z juniorką. Forma Świątek się utrzymuje, choć niektóre łatwe piłki zepsuła (bunnies!)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2018, 13:00 przez Azeszty, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Przestań podpowiadać, bo Vivid się BigMackiem udławi!
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Przestań podpowiadać, bo Vivid się BigMackiem udławi!
W końcu kiedyś przerżnie. No bo jak dobrze poczekać to i Federer przerżnie. Wtedy ogłasza się w wielkim hukiem - No mówiłem, że przerżnie. I od razu jest się ekspertem. :wink: :wink: :wink:

Wystarczy poczekać.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Z tego co widziałem, to Norweżka bardzo słaby serwis (ramię oszczędzała?) i mnóstwo mocnych returnów Igi ustawiało wymianę. Gdy tylko Iga zmniejszyła liczbę własnych błędów, to przewaga siły uderzeń robiła wrażenie.
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Z tego co widziałem, to Norweżka bardzo słaby serwis (ramię oszczędzała?) i mnóstwo mocnych returnów Igi ustawiało wymianę. Gdy tylko Iga zmniejszyła liczbę własnych błędów, to przewaga siły uderzeń robiła wrażenie.
Iga miała mecz pod kontrolą, większość punktów Norweżka zdobyła po prostych błędach Igi. Widać jeszcze ma w pamięci bal zwycięzców w Wimbledonie. :D
Myślałem, że będzie bardziej zdekoncentrowana, ale potrafiła się skupić i zrobić co trzeba. Następna, Włoszka Paolini, pozwoliła sobie na 30 gemów z Meksykanką (2h18min), więc powinna być troszkę podmęczona.
No ale jutro Iga nie gra, Włoszka odpocznie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Zdecydowanie za słabe to przerżnięcie. :) Jestem zniesmaczony. :P
Ale jestem cierpliwy, w końcu będzie satysfakcja. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

RatRace pisze:
TomPL pisze:Przestań podpowiadać, bo Vivid się BigMackiem udławi!
W końcu kiedyś przerżnie. No bo jak dobrze poczekać to i Federer przerżnie. Wtedy ogłasza się w wielkim hukiem - No mówiłem, że przerżnie. I od razu jest się ekspertem. :wink: :wink: :wink:

Wystarczy poczekać.
Dlatego trudniej być "ekspertem" w wersji "wygra" niż "przegra". :wink:
Co i kiedy wygra Iga?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

hohvar pisze:
Co i kiedy wygra Iga?
Ma ambicję wygrać wszystkie (seniorskie) Szlemy :). Wg mnie to zrobi, o ile zdrowie dopisze. Kiedy? Zacznie za dwa lata.

A w Pradze 80k? Na drodze ma Paolini, Barthel, Stewart (rewanż za USA!), i na koniec Krejcikova/Hogenkamp. Najgorsza będzie sparing-partnerka Krejcikova! :!bbuds!:

Jeśli forma się utrzyma to powinna dać rade, bo jest wypoczęta. Generalnie w turniejach ITF nie powinna grać w eliminacjach, bo wtedy wychodzi jej turniej ośmio-rundowy - męczarnia. Nabić punktów w 25k, i startować tylko od MD. W turniejach WTA będzie pewnie musiała na początek zaczynać od eliminacji.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze: Ma ambicję wygrać wszystkie (seniorskie) Szlemy :). Wg mnie to zrobi, o ile zdrowie dopisze. Kiedy? Zacznie za dwa lata.
Oj, będziesz miał się z czego wycofywać rotfl Dwa lata to niezbyt długo by już zacząć wstępne rozliczenia. A ja chciałem grzecznie czekać dekadę ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze:
hohvar pisze:
Co i kiedy wygra Iga?
Ma ambicję wygrać wszystkie (seniorskie) Szlemy :).
Gdy to powiedziała, to wydała mi się zbyt pewna siebie. Nie za szybko mówi takie rzeczy? Rozumiem, na gorąco po Wimbledonie, ale mogła to jakoś inaczej ująć, że marzy o tym, że ma nadzieję, że tego dokona... itp.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Izzi pisze:
Azeszty pisze:
hohvar pisze:
Co i kiedy wygra Iga?
Ma ambicję wygrać wszystkie (seniorskie) Szlemy :).
Gdy to powiedziała, to wydała mi się zbyt pewna siebie. Nie za szybko mówi takie rzeczy? Rozumiem, na gorąco po Wimbledonie, ale mogła to jakoś inaczej ująć, że marzy o tym, że ma nadzieję, że tego dokona... itp.
"Qui audet adipiscitur" - "Kto się ośmiela, zwycięża". Nie wiem czy to jej pomoże, ale to chyba jedyna droga. W przeciwnym razie, będzie się zastanawiać, czy jej wolno.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

RatRace pisze:
"Qui audet adipiscitur" - "Kto się ośmiela, zwycięża". Nie wiem czy to jej pomoże, ale to chyba jedyna droga. W przeciwnym razie, będzie się zastanawiać, czy jej wolno.
Właśnie, cel chyba jest dobry. Następnym celem to chyba byłoby przebicie 23 wygranych szlemów przez Williamsa. A to byłoby super-optymistyczne. My jesteśmy trochę zdołowani tym jednym szlemem (dla Isi), ale skoro Kerber i Wozniacki wygrały, to dlaczego nie Świątek. Kerber już ma przecież trzy, a zaczęła późnawo, dopiero jak Williamsy osłabły. Williamsów już nie będzie ... Ona ma cel, ale nie chwali się, że "na pewno zdobędę cztery różne szlemy". Jak wygra, to nie ma zamiaru przepraszać, że wygrała. Zresztą ona to mówiła cały czas, nawet jako 13-15 latka, tylko powtórzyła swój cel/marzenie. :::no.I::: :::no.I::: :::no.I::: :::no.I:::
Gemset
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2014, 08:48

Re: Iga Świątek

No ale niech ona dojdzie tam gdzie Agnieszka jest, i gdzie będzie mogła o te wygrane powalczyć. rotfl
Były już takie kandydatki na B z takimi samymi marzeniami i na tym się na razie skończyło.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Będzie wesoło. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Iga Świątek

Zaprawdę powiadam Wam - Iga daleko zajdzie w tym sporcie :) Mamy diament teraz tyko oby tego nie spier.. Olić..
21 WS..

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”