Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Iga Świątek

Wielki sukces. Brawo! Teraz powinno być łatwiej ze sponsorami, dzikimi kartami i innymi rzeczami, których na korcie może nie widać, ale pomagają.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Iga ma tytuł. Czyli radość i pamiątka na całe życie. Brawo!
Natomiast teraz trzeba zobaczyć co będzie w seniorach.
Jeszcze raz podkreślam, tym tytułem nie postraszy, czy nie zaimponuje absolutnie nikomu w seniorach. Trzeba grać.
Widziałem trochę 1/4 1/2 i finału. Dobra i mądra gra. Lała jak chciała, ale to tylko juniorki.
Gdyby tak pograła w seniorach, ale nie pogra :P, to bym się pewnie na lekcje odszczekiwania zapisał ;)
Pozostaje czekać. Podtrzymuję, że ostatecznie nic z tego nie będzie. Zweryfikujemy to pewnie za jakąś dekadę. Oby nie szybciej bo nikt jej kontuzji i końca startów nie życzy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: Iga Świątek

Olsza i Grzybowska...
asad
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 24 sie 2017, 19:53

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: Podtrzymuję, że ostatecznie nic z tego nie będzie. Zweryfikujemy to pewnie za jakąś dekadę. Oby nie szybciej bo nikt jej kontuzji i końca startów nie życzy.
Iga ma papiery na wygrywanie natomiast do sukcesu w seniorach potrzeba trochę szczęścia. Wiele zmiennych. Łatwo jest mówić że nic z tego nie będzie bo to bardziej prawdopodobne, obiektywnie talent jest.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Papiery miało wiele. A szczęście? A szczęście to trzeba sobie samemu zapewnić. ;)
Czekamy ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Izzi
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:10

Re: Iga Świątek

"I play junior Grand Slam since 2016. I had a long time to play juniors. Now we had to take another step. (...) I want to build a better WTA ranking and to play senior tournaments. I hope I will do well next year in Wimbledon if I get a wild card to ladies' singles. I can't wait." - powiedziała Iga.
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Izzi pisze:I play junior Grand Slam since 2016. I had a long time to play juniors. Now we had to take another step. (...) I want to build a better WTA ranking and to play senior tournaments. I hope I will do well next year in Wimbledon if I get a wild card to ladies' singles. I can't wait - powiedziała Iga.
Zdaje się zwycięstwo w juniorskim Wimbledonie może dać jej dziką kartę do eliminacji Wimbledon 2019 (Potapowa-Rosja dostała 2017, Liu-USA 2018). Ale myślę, że za rok to i tak się dostałaby się z rankingu WTA bez dzikiej karty.
Za tydzień zagra w Baja 25k, na rozprężenie. Mogła grać 80k w Pradze ale w eliminacjach. Wybrała węgierskie ogórki i MD w Baja. Łatwiej wygrać 50p w 25k niż 30p w 80k. Na razie starczy tych emocji.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2018, 19:46 przez Azeszty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Nie wiem jak to jest z dzikimi kartami, poza tym, że Federacje krajów gdzie są Szlemy "wymieniają" się nimi "nieoficjalnie". ;)
Natomiast to by była fajna zasada gdyby oferować zwycięzcom juniorskim dziką kartę do turnieju seniorskiego w kolejnym roku.
Byłaby to duża szansa, a i jakaś forma uhonorowania i docenienia zeszłorocznego sukcesu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:Nie wiem jak to jest z dzikimi kartami, poza tym, że Federacje krajów gdzie są Szlemy "wymieniają" się nimi "nieoficjalnie" ;)
Natomiast to by była fajna zasada gdyby oferować zwycięzcom juniorskim dziką kartę do turnieju seniorskiego w kolejnym roku.
Byłaby to duża szansa, a i jakaś forma uhonorowania i docenienia zeszłorocznego sukcesu.
Dostanie dziką kartę do kwalifikacji Wimbledonu 2019 (5 tys. funtów).
Ale jak przekroczy "cut off" (w tym roku to ok. 200 miejsce WTA i 350 punktów) kwalifikacji, to dostanie od razu miejsce w turnieju głównym (40 tys. funtów).
Na dzisiaj ma 125 punktów WTA, jak zarobi dodatkowe 200 p. to ma miejsce w MD.
Dostała potężny bodziec do pracy.

Dokładnie, w tym roku :
http://www.wimbledon.com/pdf/RS06242018.pdf
Soler-Espinosa, 213 miejsce WTA - okolo 250 punktów.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Grając pierwszą rundę turnieju mieć a nie mieć w nogach trzech spotkań kwalifikacji robi różnicę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Właściwie nie wiem na ile to pewne. Powtarzam jedynie za http://www.tenis.net.pl :
www.tenis.net.pl pisze:
Polka dzięki zwycięstwu w Londynie zapewniła sobie udział w eliminacjach przyszłorocznego turnieju seniorek. Wiele jednak wskazuje na to, że będzie miała okazję zaprezentować się w turnieju głównym. Jeżeli na podstawie rankingu znajdzie się powyżej cut off eliminacji możliwe jest przyznanie jej tzw. „dzikiej karty” do turnieju głównego Wimbledonu.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze:
Izzi pisze:I play junior Grand Slam since 2016. I had a long time to play juniors. Now we had to take another step. (...) I want to build a better WTA ranking and to play senior tournaments. I hope I will do well next year in Wimbledon if I get a wild card to ladies' singles. I can't wait - powiedziała Iga.
Zdaje się zwycięstwo w juniorskim Wimbledonie może dać jej dziką kartę do eliminacji Wimbledon 2019 (Potapowa-Rosja dostała 2017, Liu-USA 2018). Ale myślę, że za rok to i tak się dostałaby się z rankingu WTA bez dzikiej karty.
Za tydzień zagra w Baja 25k, na rozprężenie. Mogła grać 80k w Pradze ale w eliminacjach. Wybrała węgierskie ogórki i MD w Baja. Łatwiej wygrać 50p w 25k niż 30p w 80k. Na razie starczy tych emocji.
Tak właśnie patrzę i porównuję z kalendarzem Mai Chwalińskiej: Budapeszt ($100000, kwalifikacje, przegrała w 2 rundzie), teraz Ołomuniec ($80000, chyba obeszło się bez kwalifikacji) - Iga też by już tak mogła, ale może to faktycznie na rozprężenie lepsze zagrać w $25000 i być rozstawionym...
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Iga Świątek

Moim zdaniem lepiej zbudować odpowiedni ranking w turniejach mniejszej rangi, niż grać w kwalifikacjach do większych i marnować tam siły.
Iga w wywiadzie powiedziała, że w juniorkach mogłaby wystartować jeszcze w US Open ale prawdopodobnie zrezygnuję i nie poleci do Ameryki, a w przyszłym roku już całkowicie skupia się na seniorkach.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Pacze sobie pacze, co tam obstawić u buków, a tu widzę, że niejaka Leonie Kung zagra z dzika kartą w Gstaad! W singla i w debla!
Iga w Polsce niestety nie ma szansa na takie ekscesy...
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

TomPL pisze:Pacze sobie pacze, co tam obstawić u buków, a tu widzę, że niejaka Leonie Kung zagra z dzika kartą w Gstaad! W singla i w debla!
Iga w Polsce niestety nie ma szansa na takie ekscesy...
Dostała WC (Szwajcaria) ale nie oszukujmy się, odpadnie od razu. Za 1 pkt. To raczej symboliczna dzika karta, tuż po turnieju Wimbledońskim. Dziewczyna rozegrała 8 singli, dwa deble, mnóstwo emocji i od razu ją rzucono na pożarcie. To raczej rodzaj uhonorowania za Wimbledon, bo turniej dla niej o tydzień za wcześnie. Publiczność szwajcarska chce jej dać brawa za Londyn. Ona jest na poziomie właśnie, WTA 400.

NB. Jej ulubiona tenisistka: Agnieszka Radwańska
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze:NB. Jej ulubiona tenisistka: Agnieszka Radwańska
To nie wróżę sukcesu ... rotfl rotfl rotfl

Było mówione podczas transmisji czy ceremonii wręczenia nagród, że Szwajcarka ma dostać WC (nie, nie Toy-Toy-a :P) do jakiegoś turnieju teraz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Vivid pisze:
Azeszty pisze:NB. Jej ulubiona tenisistka: Agnieszka Radwańska
To nie wróżę sukcesu ... rotfl rotfl rotfl
Warunki fizyczne ma na razie bliżej Radwańskiej, więc nic dziwnego, że jej "Liebliengsspieler" to Radwańska (ale też Li Na i Garcia). Może nabierze trochę masy z wiekiem.

U Swiątek martwią ;( mnie jej plany wyjazdu w październiku do Buenos Aires na Youth Olympics Games 2018. Pierwsze słyszę o jakichś Youth Olympics. Praktycznie jeden miesiąc z głowy.
Wygląda na to, że działacze chcą mieć darmową (tzn na koszt państwa) wycieczkę do Argentyny. Może chcą z niej zrobić krowę do zdobywania medali i do Tokio 2020 pojedzie w celu przywiezienia 4 złotych medali, dwóch w singlu, i jeden deblu i mixcie, ku chwale ojczyzny.
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: Iga Świątek

Azeszty pisze: U Swiątek martwią ;( mnie jej plany wyjazdu w październiku do Buenos Aires na Youth Olympics Games 2018. Pierwsze słyszę o jakichś Youth Olympics. Praktycznie jeden miesiąc z głowy.
Ja tym wyjazdem bym się tak nie martwił, nadal jest juniorką, więc liczbę startów seniorskich ma ograniczoną, więc i tak pewnie w tym czasie nic by nie zagrała bo reszta występów w tym roku już i tak jest pewnie zaplanowana, a tak ma dodatkowe wyzwanie, i dobry trening, o ile będą tam jakieś liczące się zawodniczki, chociaż z tym pewnie będzie tak sobie. :::bd:: ;-P
Awatar użytkownika
Azeszty
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 7 cze 2017, 03:14

Re: Iga Świątek

Chyba może zagrać 12 turniejów ITF/WTA na rok.
(1) Egipt
(2) Egipt
(3) Jackson
(4) Pelham
(5) Charlottesville
(6) Charleston
....
(7) Baja

czyli może zagrać sześć , po Wimbledonie.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Te ograniczenie do 12 turniejów dotyczy juniorek? Coś takiego, ciągle czegoś nowego się człowiek uczy :)

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”