Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

ATP "Nowa Nadzieja"

Obrazek Temat przeznaczony na luźne rozmowy o dobrze zapowiadających się zawodnikach, którzy mogą w przyszłości współtworzyć top rankingu ATP. Można dzielić się swoimi spostrzeżeniami tak o juniorach jak i dopiero zaczynających swoją przygodę w zawodowym cyklu. Jeśli jakiś junior swoimi występami przykuł Waszą uwagę i chcielibyście się tym podzielić to tutaj jest dobre miejsce by to zrobić.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Taylor Fritz. Chłopiec 18 letni. Wg mnie ma zadatki. Super fh, dobre warunki fizyczne. Niewiadomą jest fakt że już żonaty, więc z głową chyba jednak nie wszystko gra. ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Misiek. Ma zadatki, wygrał już z RoTTeNem a mnie mocno nadwyrężył. Nie żonaty. ;)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Alexander Zverev. Co prawda jeszcze ze mną nie wygrał, ale wszystko przed nim.

Postrzegam go jako zawodnika o umiejętnościach Kyrgiosa, lecz mniej podatnego na kontuzje i z dużo mniejszym bałaganem w głowie. Jest też 2 lata młodszy.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

RoTTeN pisze:Alexander Zverev. ....z dużo mniejszym bałaganem w głowie. ...
W tym aspekcie trzeba go przypilnować, bo ostatnio połamał 2 rakiety w 1 meczu.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Lechu67 pisze:
RoTTeN pisze:Alexander Zverev. ....z dużo mniejszym bałaganem w głowie. ...
W tym aspekcie trzeba go przypilnować, bo ostatnio połamał 2 rakiety w 1 meczu.
Może żałował, że się zgodził na takie lipne malowanie :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Lechu67 pisze:
RoTTeN pisze:Alexander Zverev. ....z dużo mniejszym bałaganem w głowie. ...
W tym aspekcie trzeba go przypilnować, bo ostatnio połamał 2 rakiety w 1 meczu.
Zgadzam się i mam nadzieję, że rodzice i starszy brat trzymają rękę na pulsie. Tym niemniej nie mają lekko skoro Kyrgios wypowiada się, że Sasza to jego najlepszy kumpel. Kto z kim przestaje... ;-)

Trzeba jednak zaznaczyć, że Alexander nadal nie wyzywa publiczności, nie schodzi z kortu gdy rywal ma uderzyć piłkę i nie mamrocze pod nosem, że jego kolega pukał dziewczynę rywala. :-D Jest więc nadzieja.
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

TomPL pisze:Misiek. Ma zadatki, wygrał już z RoTTeNem a mnie mocno nadwyrężył. Nie żonaty. ;)
Niestety chyba wzdycha do jednej, bo snuje się nieprzytomny... :D
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

RoTTeN pisze:Trzeba jednak zaznaczyć, że Alexander nadal nie wyzywa publiczności, nie schodzi z kortu gdy rywal ma uderzyć piłkę i nie mamrocze pod nosem, że jego kolega pukał dziewczynę rywala. :-D Jest więc nadzieja.
Widocznie jego kolega Kyrgios jeszcze nie pukał dziewczyn jego rywali :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Szczególnie, że to Kyrgios ,,pukał"... :rolleyes:

Fritz, Tiafoe, Shapovalov, Tsitsipas. Te nazwiska przychodzą do głowy same, oczywiście albo dopiero co wyszli z wieku juniora, albo zaraz wyjdą, więc ciężko cokolwiek wyrokować.

Nazwiska Kyrgiosa i Zvereva średnio pasują mi do opisu tematu popełnionego przez ED...
#NKrising
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

HeadShot pisze:Szczególnie, że to Kyrgios ,,pukał"... :rolleyes:

Fritz, Tiafoe, Shapovalov, Tsitsipas. Te nazwiska przychodzą do głowy same, oczywiście albo dopiero co wyszli z wieku juniora, albo zaraz wyjdą, więc ciężko cokolwiek wyrokować.

Nazwiska Kyrgiosa i Zvereva średnio pasują mi do opisu tematu popełnionego przez ED...
Dlaczego? Ja bym dodał Thiema i Poulie. Przecież poza mniejszymi turniejami i momentami widowiskowym graniem nic jeszcze nie osiągneli. Przecież to ich pierwszy lub drugi rok gdzie się o nich mówi czy awansują w rankingach na pozycje pierwszej 50 lub nawet 10.

Oczywiście zależy pod jakim względem patrzymy. Nowa nadzieja jako ktoś kogo 95% nie widziało jeszcze albo o nim nie słyszało czy ktoś kto za pare lat ma tworzyć top3? Bo jak to drugie to Ci wszyscy zawodnicy do tego pasują. Jeśli jednak pierwsza opcja to się nie wypowiem, bo jeszcze za mało śledzę futuersy czy rozgrywki juniorskie. Ale to się zmienia! :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

HeadShot pisze:Nazwiska Kyrgiosa i Zvereva średnio pasują mi do opisu tematu popełnionego przez ED...
Nie trzeba się trzymać tak kurczowo tego co napisałem w otwarciu... chociaż Dimitrova w tym temacie nie zdzierżę! rotfl ;)

Możemy wyznaczyć górną granicę wieku w postaci 20 wiosen... ale nie musimy. Chciałem tylko wyizolować miejsce gdzie można by się dzielić tego typu spostrzeżeniami. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Ja jednak - pomimo jego zachowań z buszu - za najzdolniejszego i mającego wielkie możliwości - uważam Nicka Kyrgiosa.
Z kolei ze względu na na spokój i zachowania na korcie, nałożone na duże umiejętności - podoba mi się Luca Pouille.
Sasza Zverev - to w zasadzie zawodnik dojrzały - chłopak, który w tym roku wykonał ogromny skok w rankingu i pewnie zgarnie nagrodę jako "odkrycie roku" czy jakoś to tam się nazywa. :wink:
Choć to, że
RoTTeN pisze:... Kyrgios wypowiada się, że Sasza to jego najlepszy kumpel..
Brzmi groźnie... :wink:
A propos najlepszych kolegów Kyrgiosa - co z Kokkinakisem? To też chłopak, który budził? Budzi? Nadzieje na dobrą grę, wysoki ranking i fajne do oglądania mecze.
Szklane te Kangury.. :/
Fritza raz oglądałam na korcie - bardzo mi się podobał. Ale raz to za mało, żeby mieć wyrobione zdanie.
El Diablo pisze:... chociaż Dimitrova w tym temacie nie zdzierżę! rotfl ;)
Może Jerzyk? rotfl Nadzieja Narodu? :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Karen Khaczanov (pisownia, choć bez sensu, za stroną ATP).Widziałem 2 razy, wrażenie duże (jak i On sam).
A w ogóle to w tym "New Hope" najbardziej podoba mi się, że nie widać dominatora, za lat parę może być ciekawie.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Brytyjczyk Kyle Edmund. Już go parę razy w tym sezonie widziałem i robi dużo postępy. Na początku sezonu nawet poza 100-tką, a teraz już 40 miejsce w rankingu.
21 lat, więc myślę, że się jeszcze mieści w naszym temacie.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Edmunda również parokrotnie widziałem, parę więc 2-3 ;P i nie dostrzegłem w nim nic specjalnego, a podkreślanie jako atutu mocnego forhendu (któremu do DelPo daleko) przez komentatorów raczej każe dojść do wniosku, że tych atutów specjalnie nie ma.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Dodałbym trzy nazwiska:

Michael Mmoh, czyli Amerykanin, syn nigeryjskiego tenisisty Tony Mmoha. Ojciec w trakcie swojej kariery wygrał min. z Wojtkiem Kowalskim w pierwszej rundzie Olimpiady w Seulu w 1988 roku. A Michael na razie bez większych sukcesów, ogrywa się w challengerach.

Bracia Ymer ze Szwecji, ostatnio ze świetnym wynikiem, czyli triumf w deblowym turnieju ATP 250 w Sztokholmie. A jeden z braci, Mikael, wygrał w tymże turnieju w pierwszej rundzie z samym Verdasco.
8:7 40:15
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Swój drugi tytuł w cyklu challenger tour zdobył 17-letni Felix Aguer-Alliasime z Kanady. To pierwszy zawodnik od czasów Gasqueta i Nadala (2003 rok), który zdobył więcej niż jeden tytuł w challengerach w jednym roku przed ukończeniem 18 lat. Kanadyjczyk awansuje w okolice 170 miejsca w rankingu. Kto wie, może w tym roku uda się zaczepić pod koniec pierwszej setki.
Edberg
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 17 kwie 2016, 21:47

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Andrej Rublow i Casper Ruud - jeszcze tu nie padli, no i Pablo Carreno Busta.
Kiedyś Edberg, Agassi, Lendl, Sampras i Becker obecnie Federer, Nadal i Djokovic.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP "Nowa Nadzieja"

Kevin Anderson, rosły Afrykaner, finalista US Open 2017, jeszcze nie raz o nim usłyszymy.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”