Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Agnieszka Radwańska

http://rafalstec.blox.pl/2016/09/Radwan ... aczka.html Rafał Stec trzeźwiejszym okiem na jej grę. Ciężko mi się z tym nie zgodzić. :)
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Agnieszka Radwańska

SABR pisze:http://rafalstec.blox.pl/2016/09/Radwan ... aczka.html Rafał Stec trzeźwiejszym okiem na jej grę. Ciężko mi się z tym nie zgodzić. :)
Dobra analiza. Mniej więcej tak to widzę.

Nie podzielam jednak ogólnego zauroczenia jej gra - ja się po prostu męczę ogladajac Agę w akcji, z tym, jak autor napisał, "plumkaniem" piłek i generalnym "pusherstwem".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Zdroworozsądkowe podejście.
Ja jej zawsze oddaję to, że korzysta z tego co ma w miarę w możliwie najpełniejszy sposób, i to też trzeba docenić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agnieszka Radwańska

SABR pisze:http://rafalstec.blox.pl/2016/09/Radwan ... aczka.html Rafał Stec trzeźwiejszym okiem na jej grę. Ciężko mi się z tym nie zgodzić. :)
Bardzo sensowny artykuł. Nareszcie jakaś wypowiedź wbrew propagandzie sukcesu. Bo słuchając czasami polskich komentatorów tenisa można się za głowę złapać. Szczególnie hiperboliczne podkreślanie wartości tenisowych Radwańskiej, które tak naprawdę nie przyniosły jej niczego wartościowego. Jestem pewien, że oddałaby wygrany turniej WS za ilości tygodni spędzone w czołówce rankingu.

"A Radwańska pozostała drobną ciułaczką, kolekcjonerką sukcesików, które przepadną w mrokach historii".
Jakoś o tym niedawno pisałem.
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: Agnieszka Radwańska

Django pisze:Agnieszka w wywiadzie powiedziała , że nie rozumie czemu organizatorzy zamknęli dach.
Jak się nie wie co powiedzieć to się gada głupoty no bo na coś trza cień winy zrzucić.

A co do farmazonów, które piszą dziennikarze (sportowi .. sic !) w stylu trochę wyżej cytowanych to jest to klasyka zwłaszcza i często spotykana na przeróżnych portalach informacyjnych i sportowych.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

McGyver proponuję nie wylewać tu swoich jadów. Jak tak bardzo nie możesz na nią patrzeć i o niej słuchać to po co w ogóle się na jej temat wypowiadać? Twoje wypowiedzi nie są w żadnym stopniu obiektywne. Są tutaj osoby, którym tenis Radwańskiej również się nie podoba, a jednak potrafią zobaczyć jej plusy i osiągnięcia. Tobie natomiast nic się nie podoba, a pisanie że nie osiągnęła nic wartościowego jest śmieszne.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:McGyver proponuję nie wylewać tu swoich jadów. Jak tak bardzo nie możesz na nią patrzeć i o niej słuchać to po co w ogóle się na jej temat wypowiadać? Twoje wypowiedzi nie są w żadnym stopniu obiektywne. Są tutaj osoby, którym tenis Radwańskiej również się nie podoba, a jednak potrafią zobaczyć jej plusy i osiągnięcia. Tobie natomiast nic się nie podoba, a pisanie że nie osiągnęła nic wartościowego jest śmieszne.
Hihi, forum ma opcję ignorowania :)
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Agnieszka Radwańska

Co tam te puchary, Aga za mąż idzie lada chwila :priest: . Przynajmniej "Łożniaki" tak twierdzi.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:McGyver proponuję nie wylewać tu swoich jadów. Jak tak bardzo nie możesz na nią patrzeć i o niej słuchać to po co w ogóle się na jej temat wypowiadać? Twoje wypowiedzi nie są w żadnym stopniu obiektywne. Są tutaj osoby, którym tenis Radwańskiej również się nie podoba, a jednak potrafią zobaczyć jej plusy i osiągnięcia. Tobie natomiast nic się nie podoba, a pisanie że nie osiągnęła nic wartościowego jest śmieszne.
Tyle lat jadę po tym totalnym tenisowym nieporozumieniu z Krakowa i jej smoku i co? I nic!!!
McGyver dostaje po głowie :P
Dobre rotfl

Do Bongosa - kolego, to nie jest fanklub panny z Krakowa tylko forum tenisowe.
Komuś się podoba to chwali, wielbi, pomniki stawia (byle nie brzozowe i nie koło Smoleńska, bo to śliski temat ... :P).
A jak się komuś nie podoba to krytykuje do woli. Czy robi to z uzasadnieniem czy "dla zasady" to już jego sprawa, w końcu każdy z nas wystawia sobie laurkę własnymi słowami. Proste, nie?

Isia jest co najwyżej przeciętna, tylko potrafi wykorzystać do prawie maksa to czym dysponuje a co ma ograniczone, oraz korzysta z tego, że damski tenis jest jaki jest - czyli lekko żenujący.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:... a pisanie że nie osiągnęła nic wartościowego jest śmieszne.
Przeczytaj cytowany artykuł... MG przytoczył jego treść. Niestety są zawodniczki (coraz ich więcej :( ) z którymi AR nie jest w stanie wygrywać... Osobiście ubolewam nad tym że problemem nie jest głowa (nie do przeskoczenia), tylko bazowa technika.
A przykłady "jedynek" bez historii można mnożyć Woźniacka, Safina, itp.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:A przykłady "jedynek" bez historii można mnożyć Woźniacka, Safina, itp.
Co ciekawsze to są też przykłady zawodniczek, które osiągnęły 1 bez wygrania WS'a ale później te tytuły zdobywały. Kim Clijsters numerem jeden została pod koniec 2003 roku a pierwszy WS w 2005. Amelie Mauresmo jedynką była w 2004 a pierwszy tytuł WS w 2006... U mężczyzn podobnie było z Lendlem. Jedynkę w rankingu osiągnął w lutym 1983 roku, a pierwszy WS wygrał rok później na RG.
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2016, 20:08 przez Jakuboto, łącznie zmieniany 1 raz.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Agnieszka Radwańska

A moim zdaniem, artykuł jest w jednej kwestii mocno nieobiektywny. A mianowicie w tej, w której Stec nazywa Radwanską ciułaczką punktów. De fakto każda z zawodniczek jest ciułaczką punktów, a Radwańska zbiera je po prostu efektywnie, w turniejach tej samej rangi co wszystkie inne zawodniczki. Mówienie o tym że nie wygrała nic znaczącego też nie do końca odpowiada prawdzie. Wygrała Montreal, Miami, Pekin i Mastersa. Była raz w finale WS i cztery razy w połówce. Według mnie przez Steca przebija rozczarowanie i frustacja, z którą on sam nie do końca może się pogodzić. Zresztą sam stwierdza, że będzie dalej zarywał noce.

Radwańskiej zawsze lepiej szło na AO i Wimbledonie. USO jej wybitnie nie leży, więc zaskoczenia nie powinno moim zdaniem być.

Nie chodzi mi o to, żeby gloryfikować Radwanską, ale żeby spojrzeć obiektywniej. Jest całe grono zawodniczek, które wygrały WS: Ivanovic, Stosur, Bartoli, Muguruza, Penetta, Schiavone, Myskina, Majoli, Mauresmo, Sabatini. Nawet jest kilka, które wygrały dwa: Na Li, Azarenka, Kuznetsova, Pierce. Kto z ręką na sercu powie, że to są wybitne zawodniczki? Może Mauresmo. Ale kto na tym forum gorąco dyskutuje o tych zawodniczkach? Nikt, albo prawie nikt.

Więc mówienie, że wygranie WS gwarantuje zapisanie się w historii, rozumianej tak, że porusza umysły po zakończeniu kariery też nie jest prawdą.

Kto z ręką na sercu opowiada tutaj o grze przy siatce McEnroe. O grze Borga, Lavera i innych. Też nikt. Wiele osób pamięta ich, ale też nie powiedziałbym że trwają tutaj o nich dyskusje.

Gdyby zobaczyć co porusza umysły , to widać, że w tej chwili to Djoković, już trochę mniej Nadal i Federer. I tyle.

Radwańska nigdy nię będzie zawodniczką tego formatu, bo nie ma na to warunków, takich czy innych. Ale na pewno w swoim okresie jest tenisistką czołówki, która jak mówi Vivid, wyciągnęła absolutne maksimum z tego co miała. Jest taka statystyka - ile zawodniczka podniosła z kortu. Radwańska jest w tej chwili szósta, a pewnie będzie piąta.

Moim zdaniem, znowu, dziewczyna ma bardzo udaną karierę, nie zgubiła się po drodze, a to czy jej gra się podoba to kwestia gustu. Telewizor zawsze można wyłączyć.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agnieszka Radwańska

RatRace pisze: Nie chodzi mi o to, żeby gloryfikować Radwanską, ale żeby spojrzeć obiektywniej. Jest całe grono zawodniczek, które wygrały WS: Ivanovic, Stosur, Bartoli, Muguruza, Penetta, Schiavone, Myskina, Majoli, Mauresmo, Sabatini. Nawet jest kilka, które wygrały dwa: Na Li, Azarenka, Kuznetsova, Pierce. Kto z ręką na sercu powie, że to są wybitne zawodniczki? Może Mauresmo. Ale kto na tym forum gorąco dyskutuje o tych zawodniczkach? Nikt, albo prawie nikt.
Ja powiem z ręką na sercu, nie tyle, że są to wybitne zawodniczki, ale wybitniejsze od Radwańskiej, bo wszystkie osiągnęły coś bardziej wartościowego, czyli zwycięstwo w turnieju WS.
I proszę, twierdzenie, że Sabatini nie była wybitną tenisistką. O_O Była wybitna pod każdym względem. Nie ta liga co AR.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

McGyver pisze:I proszę, twierdzenie, że Sabatini nie była wybitną tenisistką. O_O Była wybitna pod każdym względem. Nie ta liga co AR.
Kwestia co uznamy za wybitne ale na pewno inna liga niż Radwańska. A te najbardziej pamiętne wyniki w turniejach WS jakby nie było z Graf więc co tu porównywać? :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Agnieszka Radwańska

Kwestia wybitności jest subiektywna z prostego powodu - nie ma ogólnie uznanego systemu pomiaru wybitności. Kwestia przynależności do ligi też. Cokolwiek tą ligą mogłoby być.

Ale w mojej subiektywnej ocenie istotnie, Sabatini prezentuje się lepiej niż Agnieszka. Tutaj wrzutka z rankingiem WTA elo - oczywiście nieoficjalny.

WTA ELO

Radwanska jest w nim numerem 8. Gdyby to przyjąć za miarę jej pozycji to istotnie większość wyników powinna oscylować około ćwiartki - tak mniej więcej jest - ma 14 czwartych rund, 7 ćwiartek, 4 połówki i jeden finał.

To czy osiągnie kiedyś WS, też moim zdaniem nie jest przesądzone do końca. Największe szanse ma na AO i Wimbledonie - tylko tam robiła połówki i finał. Ale los musi jej trochę pomóc.

:-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Przełamanie dla Szkota i 3:1. Świetny return.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

RatRace Mauresmo wygrała dwa szlemy o ile się nie mylę.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Agnieszka Radwańska

Jakuboto pisze:RatRace Mauresmo wygrała dwa szlemy o ile się nie mylę.
Tak, rzeczywiście dwa - AO i Wimbledon w 2006. W obu przypadkach z Justin Henin. Na Wimbledonie zabrała Justynce szansę na wygranie karierowego Wielkiego Szlema.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka Radwańska

No ale ten finał Wimbledonu Henin- Mauresmo to jeden z najpiękniejszych meczów w historii. Poziom i umiejętności, które już raczej nie zagoszczą w Tourze pań. To raczej nie jest wstyd przegrać takie spotkanie, choć wiadomo w Wikipedii jako zwyciężczyni jest Mauresmo.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Agnieszka Radwańska

Jakuboto pisze:RatRace Mauresmo wygrała dwa szlemy o ile się nie mylę.

I do tego także WTA Championship przed wygraniem tych dwóch turniejów wielkoszlemowych.
Wiele wróżyło Adze podobną historię. Ale daleko jej do gry sprzed roku, dokładnie z okresu azjatyckiego.

Odnoszę czasem wrażenie, że problem Radwańskiej leży w pewnym sensie z lekceważenia rywalek. Ileż to meczy widziałem, gdy grała z kimś dalszym w rankingu. Tylko pac - pac, klap - klap przez środek, jakby wiedziała, że jej przeciwniczka i tak będzie wywalać. Tu niestety okazuje się, że z takich pacek jest dosyć łatwo skończyć. Potem stara się jakąś zmienić swoją grę, lecz rywalka złapana w rytmie jest ciężka do zatrzymania. Popatrzmy zaś na mecze Agi z topem tenisa żeńskiego. Tam Aga gra dużo pewniej, wykorzystuje całą geometrię kortu, rozgania przeciwniczki, kryje siatkę i szuka wygrywających piłek. Może to tylko moje nietrafne spostrzeżenie, ale jakby wziąć w obieg kilka meczy ze wcześniejszych rund turnieju, a tych z wysoko rozstawionymi, to myślę można znaleźć wiele różnic w stylach gry Radwańskiej.
SevenUP pisze:No ale ten finał Wimbledonu Henin- Mauresmo to jeden z najpiękniejszych meczów w historii. Poziom i umiejętności, które już raczej nie zagoszczą w Tourze pań. To raczej nie jest wstyd przegrać takie spotkanie, choć wiadomo w Wikipedii jako zwyciężczyni jest Mauresmo.

Henin ogólnie słynie z tego, że brała udział w wielu meczach określanych jako jednych z najlepszych w historii. :)


Meczy mnie już poprawianie takich błędów pierdylion razy. Raz na zawsze - meczów!!!
hokej
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”