Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Agnieszka Radwańska

Jak laik laikom. :wink:

Radwańska robi, moim zdaniem, jedną rzecz, która powoduje, że nie może uzyskać pełej mocy z uderzenia. Za wcześnie odrywa od podłoża nogę zakroczną. Zarówno przy bekhendzie jak i forhendzie. Nie ma pełnego oparcia na tej nodze i dlatego nie do końca "przechodzi" przez piłkę. Dodatkowo, nie idzie do przodu, ale zaczyna się obracać do pozycji wyjściowej. Ruch jest bardziej obrotowy niż liniowy.

Ma po prostu nie do końca ustawione uderzenie, a dokładniej pracę nóg. Ma to dobrą stronę, bo szybciej wraca i lepiej reaguje.

Co do budowy Radwańskiej to ona nie ma nic do rzeczy. Ona już teraz może uderzac winnery. Przekład poniżej.

Przykład winnera - noga zakroczna - prawa nie ruszona - cały czas na podłożu. Wcześniejszy forhend bardzo słaby, grany w ruchu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: Agnieszka Radwańska

To i ja się dołączę :] .
kolt pisze: Nikt też nie udowodni co by było gdybyśmy mieli lepsze uderzenie bo wszystko jest połączone.
Zdecydowanie się z tym zgadzam w kontekście Radwańskiej. Aga jest aktualnie drugą rakietą świata, więc można powiedzieć, że wygrywa z większością zawodniczek w tourze ( w tym roku wygrała około 80% rozegranych meczów ). Moim zdaniem wynika to ze specyfiki jej gry. Gdyby miała dobrze ułożony fh i bh nie musiałaby używać tych wszystkich podcinek, nie byłaby tak powtarzalna itd. Oczywiście, grę przy siatce czy loby mogłaby mieć nadal na tym poziomie, ale tym się meczów nie wygrywa. Zmierzam do tego, że AR z poprawnie ułożonym fh i bh nie byłaby dziś tą samą zawodniczką. Zmieniając jeden czynnik zmienia się cała reszta, więc tak sobie można gdybać....

Podobno Ula gra mocniej, to gdzie ona teraz jest? W połowie drugiej setki stopowana przez kontuzje.
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Doprawdy nie rozumiem teorii, że gdyby miała lepszy i poprawny technicznie forhend/bekhend to byłaby inną tenisistką, bez obecnych atutów? Czy gdyby lepiej serwowała to również byłaby inną zawodniczką?

Moje zdanie jest takie, że byłaby bardziej wszechstronna, lepsza, miałaby po prostu kolejny atut, więcej możliwości taktycznych itd itp...przede wszystkim nie ograniczałaby się do defensywy z mocno grającymi rywalkami. Nie oszukujmy się, kiedy trafia się mocno bijąca, która konkretnego dnia trafia to Radwańska guzik może zrobić, niestety właśnie dlatego, bo sama średnio potrafi przycisnąć, nie ma czym a jej uderzenia są zbyt powolne i rywalka nie ma problemów z atakowaniem kolejnych piłkek. To nie jest przecież tak, że Radwańska nigdy nie atakuje, kiedy ma odpowiednią to to robi, tylko co z tego skoro tym "pchaniem" niewiele ona może?

Martina Hingis również była drobniutka, jednak technikę forhendu i bekhendu miała na innym poziomie, a z meczów z Sereną, Davenport i Venus dosyć często potrafiła wychodzić zwycięsko.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2016, 21:22 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maksu
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 4 maja 2014, 19:20

Re: Agnieszka Radwańska

Na co ja dziś trafiłem w kawiarnii tenisowej na Poznańskim Golęcinie Panie i Panowie :)
Ponoć olej i na sprzedaż za 2,5k :)

Przepraszam za telefonową jakość, w rzeczywistości kopara mi na sztaluge poleciała ;)

Pełny rozmiar: http://imgur.com/T8nwaOt

Rozmiar forumolubny ;)

Obrazek

*nie znam autora więc jakby ktoś chciał kupić, kontakt Olimpia w Poznaniu :)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2016, 21:32 przez maksu, łącznie zmieniany 2 razy.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

Jeszcze się chyba nie urodził tenisista ( tka ) idealny, mający wszystko naj, Agnieszka jeszcze pisze swoją historię w tourze, dopóki gra może jeszcze coś ( WS-a ) :wink: ugrać, zobaczymy, jak gra każdy widzi i wielu w tym mnie :wink: stylowo często nie po drodze, ale w końcu na Graf też narzekali, że z bh gra tylko slajsa. Dla ciekawych Stefani umie również zagrać topspin bh. :wink:
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

kolt pisze:Jak ktoś tutaj wpisuje Giorgi jako przykład dziewczyny z kończącym uderzeniem to o czym dyskutować. Wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze zdjęcie Włoszki z Google, jak jest wyżyłowana i porównać z Polką. Tam jest trening siłowy na całkiem innym poziomie.


Giorgi- Radwa? porównaj wzrost do masy ciała i tyle! Jest od czego zacząć.
Halep sobie "cycki" zmniejszyła żeby móc wygrywać, Szarapowa się koksowała a Radwańska nie może wzmocnić mięśni? A to dlaczego? Widziałeś kiedyś utytułowaną panczenistkę z cienkimi nóżkami? A może szczupłą kulomiotkę?
Jeśli specyfika tego sportu wymaga aby mieć odpowiednią budowę mięśni to niestety trzeba ją mieć.

Z drugiej strony "inny" tenis AR to nic w porównaniu z innością Niculescu rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze: Giorgi- Radwa? porównaj wzrost do masy ciała i tyle! Jest od czego zacząć.
Takich rzeczy w WTA się nie porównuje. Wzrost ciała, masa...może ma znaczenie dla koneserów. My porównujemy urodę. Nadaje się ta, która jest ładniejsza. Jako, że Giorgi jest o stokroć fajniejsza od Radwańskiej, nadaje się bardziej. :wink:
Ktoś we wcześniejszych postach napisał, że Radwańska mając 1,73m jest wysoka...Proszę, nie rozśmieszajcie mnie. Nigdy nie przyszło mi na myśl, obserwując od początków kariery Serenę Williams, że Amerykanka jest wysoka. A zgodnie z metryką, jest wyższa o 2 cm od Radwańskiej. Co napiszemy w przypadku Sharapovej czy Ivanovic? Że są bardzo wysokie, wręcz gigantyczne?

Radwańska jest co najwyżej średniego wzrostu. Ale nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, bo człowiek i tak patrzy na jej koślawe i przepychane FH oraz BH. To, że jest druga na świecie ociera się już chyba o wyjaśnienie z zakresu parapsychologii, na pewno racjonalnie to trudno wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

McGyver pisze:Co napiszemy w przypadku Sharapovej czy Ivanovic? Że są bardzo wysokie, wręcz gigantyczne?
Ale Sharapova jest gigantyczna rotfl .
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:
McGyver pisze:Co napiszemy w przypadku Sharapovej czy Ivanovic? Że są bardzo wysokie, wręcz gigantyczne?
Ale Sharapova jest gigantyczna rotfl .
Ano jest, podobnie jak Lindsey Davenport, ociera się o "gigantyczność" również Venus Williams i Ana Ivanovic, ale choć to raptem 4-5 cm różnicy to już ta wielkość tak nie razi. Myślę, że Radwańska ma wzrost porządny, mała nie jest, do tych się zaliczały Henin, Cibulkova czy Coetzer. Sidor kiedyś powiedział, że gdyby Justine miała nie 167cm a 176 to byłaby tenisowym ideałem. I rzeczywiście, bo mając te + 10 cm na pewno nie straciła by na koordynacji, szybkości i zwinności a nieco dłuższe ręce i zasięg by się przydały, wystarczy zresztą wspomnieć, że mimo tylko tych 167cm miała całkiem niezły serwis. Natomiast wzrost takiej Sharapovej to już przegięcie w drugą stronę, trochę jak Karlovic czy Isner w tourze męskim. Mają owszem wybitny serwis ale co z tego jak nadmiar kilogramów powoduje, że z głębi kortu nie mają za wiele do powiedzenia, bo poruszają się nieporównywalnie słabiej od najlepszych. Taki natomiast Federer pokazuje, że nie trzeba mieć nawet 190cm by mieć genialne podanie, oczywiście nie jest aż tak mocne, ale niewiele mniej skuteczne. Zresztą Sampras podawał chyba jeszcze lepiej niż Szwajcar, a był identycznego wzrostu - 185cm. Te 185cm w męskim tourze to jest taki odpowiednik 175cm w tourze kobiecym.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:
kolt pisze:Jak ktoś tutaj wpisuje Giorgi jako przykład dziewczyny z kończącym uderzeniem to o czym dyskutować. Wystarczy spojrzeć na pierwsze lepsze zdjęcie Włoszki z Google, jak jest wyżyłowana i porównać z Polką. Tam jest trening siłowy na całkiem innym poziomie.


Giorgi- Radwa? porównaj wzrost do masy ciała i tyle! Jest od czego zacząć.
Halep sobie "cycki" zmniejszyła żeby móc wygrywać, Szarapowa się koksowała a Radwańska nie może wzmocnić mięśni? A to dlaczego? Widziałeś kiedyś utytułowaną panczenistkę z cienkimi nóżkami? A może szczupłą kulomiotkę?
Jeśli specyfika tego sportu wymaga aby mieć odpowiednią budowę mięśni to niestety trzeba ją mieć.
Za wikipedią Radwa ma 5cm i 2kg więcej więc nie bardzo rozumiem czego to ma być dowód? Nie widuję panczenistek ani kulomiotek ale widziałem szczupłą tenisistkę, która zachowała kobiecą sylwetkę i nie wygląda jak półfacet. Do tego jest w ścisłej czołówce rankingu od kilku lat. Radwa przeczy twojej tezie, że specyfika tego sportu wymaga konkretnej, półmęskiej sylwetki. Fakt, nie jest najlepsza ale jest w czubie, czy komuś się to podoba czy nie. Nie zastanawiałeś się, że może to jest jej wybór? Kobiety nieco inaczej reagują na ciężki wysiłek fizyczny niż faceci.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

kolt pisze: Radwa przeczy twojej tezie, że specyfika tego sportu wymaga konkretnej, półmęskiej sylwetki. Fakt, nie jest najlepsza ale jest w czubie, czy komuś się to podoba czy nie. Nie zastanawiałeś się, że może to jest jej wybór? Kobiety nieco inaczej reagują na ciężki wysiłek fizyczny niż faceci.
Wg tej samej Wikipedii Serena waży 70 kg O_O rotfl!
Zastanowiłbym się 10 razy zanim bym się na nią powołał!

Masz rację. R jest szczupła i liczy się, jest w czubie i ... boi się ciężkiego wysiłku.

Właśnie udowodniłeś, że niestety nie jest na tyle ambitna żeby zrobić wszystko co tylko możliwe, aby zapisać się w światowej historii tej dyscypliny. Będzie tylko/aż najlepszą Polką tenisistką. Dla niej pewnie (AŻ) bo wg jej opcji politycznej generalnie świat poza Polską jest do kitu.... no może jeszcze poza Węgrami! :D
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Agnieszka Radwańska

Gdybyś sprawdził i porównał dane z wikipedii oraz strony WTA to zobaczyłbyś, że się pokrywają. Wybacz ale nie mierzyłem i nie ważyłem osobiście jednej i drugiej więc przyjmuję te dane jako właściwe. Oczywiście jeśli osobiście je zważyłeś i zmierzyłeś to podziel się informacjami, z chęcią się dowiem co jest bardziej dokładne.

Twoje wnioski o braku ambicji są projekcją twoich wyobrażeń, niczym więcej. Piszesz o robieniu wszystkiego co tylko możliwe aby zapisać się w historii dyscypliny, a tego według mnie nikt nie powinien robić w sporcie. Wszystko co tylko możliwe to się robi kiedy trzeba ratować rodzinę, a nie w jakiejś głupiej gierce w przerzucanie piłeczki. Halep zmniejszyła sobie cycki bo miała przez to problemy zdrowotne, Szarapowa i te jej koksy to powód do pogardy, a nie przykład poświęcenia. Skąd wiesz co dla niej jest ważne, może nie chce poświęcać kobiecej sylwetki? To ona gra, nie ty i to ona ponosi wszelkie konsekwencje swoich działań. Przestańcie bawić się w wujków dobra rada bo nikt tutaj nawet nie otarł się o takie decyzje jak ona. Zaczyna to przypominać rozmowy po piwie o piłce nożnej, każdy jeden lepszy od Ronaldo tylko żaden nawet w polskiej 3 lidze nie grał. Trochę więcej pokory.

Radwa gra jak gra z wielu powodów, nikt nie wie co by się stało i gdzie by była gdyby grała inaczej. Może lałaby Serene, a może nie byłoby jej w pięćdziesiątce. Tenis jest zbyt złożony żeby stosować takie uproszczenia jakie tutaj stosujecie. A lepszym technicznie można być zawsze i każdemu można doradzić poprawę techniki, nawet Fedowi.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Kiedyś słyszałem lub widziałem wywiad z Papą Radwańskim, który mówił, że Radwańska nie lubi siłowni, po prostu nie lubi, brzmiało to w ten sposób jakby on wiedział, że odpowiednie treningi z ciężarkami dałyby większe/mniejsze efekty, ale Agnieszka chce zachować swoją sylwetkę i nie chce pocić się na siłowni. Myślę sobie o Anie Ivanovic i Camilli Giorgi, czy one nie mają ładnej sylwetki? w mojej opinii mają jeszcze ładniejszą od Radwańskiej. Więc jeśli to prawda to wniosek jest taki, że Agnieszka nie zrobiła wszystkiego i istotnie zabrakło jej ambicji. Choć dla mnie kluczem i tak jest jej karkołomna technika, która nie pozwala wygenerować jej odpowiedniej siły uderzeń, dla mnie jest to widoczne gołym okiem, tego elementu jej brakuje by przeciwstawić się silno bijącym i regularne je ogrywać, bo one z kolei nie mają takich atutów jakie od Boga dostała Radwańska.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:
kolt pisze: Radwa przeczy twojej tezie, że specyfika tego sportu wymaga konkretnej, półmęskiej sylwetki. Fakt, nie jest najlepsza ale jest w czubie, czy komuś się to podoba czy nie. Nie zastanawiałeś się, że może to jest jej wybór? Kobiety nieco inaczej reagują na ciężki wysiłek fizyczny niż faceci.
Wg tej samej Wikipedii Serena waży 70 kg O_O rotfl!
Zastanowiłbym się 10 razy zanim bym się na nią powołał!

Masz rację. R jest szczupła i liczy się, jest w czubie i ... boi się ciężkiego wysiłku.

Właśnie udowodniłeś, że niestety nie jest na tyle ambitna żeby zrobić wszystko co tylko możliwe, aby zapisać się w światowej historii tej dyscypliny. Będzie tylko/aż najlepszą Polką tenisistką. Dla niej pewnie (AŻ) bo wg jej opcji politycznej generalnie świat poza Polską jest do kitu.... no może jeszcze poza Węgrami! :D
Pomyliły ci się wątki, daruj sobie politykę, zwłaszcza że patrzysz na AR przez pryzmat papy :wink: pisanie o braku ambicji i kiepskich przygotowaniach kondycyjnych świadczy o bardzo bliskich relacjach z teamem AR ? :wink:
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Agnieszka Radwańska

kolt pisze:Gdybyś sprawdził i porównał dane z wikipedii oraz strony WTA to zobaczyłbyś, że się pokrywają. Wybacz ale nie mierzyłem i nie ważyłem osobiście jednej i drugiej więc przyjmuję te dane jako właściwe. Oczywiście jeśli osobiście je zważyłeś i zmierzyłeś to podziel się informacjami, z chęcią się dowiem co jest bardziej dokładne.

Twoje wnioski o braku ambicji są projekcją twoich wyobrażeń, niczym więcej. Piszesz o robieniu wszystkiego co tylko możliwe aby zapisać się w historii dyscypliny, a tego według mnie nikt nie powinien robić w sporcie. Wszystko co tylko możliwe to się robi kiedy trzeba ratować rodzinę, a nie w jakiejś głupiej gierce w przerzucanie piłeczki. Halep zmniejszyła sobie cycki bo miała przez to problemy zdrowotne, Szarapowa i te jej koksy to powód do pogardy, a nie przykład poświęcenia. Skąd wiesz co dla niej jest ważne, może nie chce poświęcać kobiecej sylwetki? To ona gra, nie ty i to ona ponosi wszelkie konsekwencje swoich działań. Przestańcie bawić się w wujków dobra rada bo nikt tutaj nawet nie otarł się o takie decyzje jak ona. Zaczyna to przypominać rozmowy po piwie o piłce nożnej, każdy jeden lepszy od Ronaldo tylko żaden nawet w polskiej 3 lidze nie grał. Trochę więcej pokory.

Radwa gra jak gra z wielu powodów, nikt nie wie co by się stało i gdzie by była gdyby grała inaczej. Może lałaby Serene, a może nie byłoby jej w pięćdziesiątce. Tenis jest zbyt złożony żeby stosować takie uproszczenia jakie tutaj stosujecie. A lepszym technicznie można być zawsze i każdemu można doradzić poprawę techniki, nawet Fedowi.
A to nie jest forum o tenisie i zawodnikach tej dyscypliny? I to nie jest temat zawodniczki? To o czym, Twoim zdaniem, możemy pisać - o torebkach LV? Pisz śmiało, my się zajmiemy sportem i jego uwarunkowaniami.
Istnieje coś takiego jak skala porównawcza i jeśli przyjmujesz na wiarę (za WTA i Wikipedią), że Serena waży 70kg to jesteś w stanie uwierzyć we wszystko, byle pasowało do koncepcji.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

kolt pisze:Przestańcie bawić się w wujków dobra rada bo nikt tutaj nawet nie otarł się o takie decyzje jak ona. Zaczyna to przypominać rozmowy po piwie o piłce nożnej, każdy jeden lepszy od Ronaldo tylko żaden nawet w polskiej 3 lidze nie grał. Trochę więcej pokory.
Kolt, znowu przyznaję Ci rację! Od dziś będę pisał o Radwańskiej na tyle ile mi pozwala moja pozycja w tym sporcie. Zacznę więc.

Wow, widzieliście jaką zajefajną focię wkleiła nam nasza Isia na Fejsie??? A jakie miała przepiękne różowiutkie wdzianko! Pasowało jej do bucików. Lotto się postarało :::gd::: Jak się przyjrzycie, to można znaleźć na jej "fanpagu" wiele cennych relacji z zakupów!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Agnieszka Radwańska

No to Wiktorowski też jest wujkiem dobra rada. Od dawna mówi, że Radwa powinna dołożyć kilka kg do swojej masy i zwiększyć siłę w nogach oraz rękach, bo inaczej zabiega się na śmierć (chociaż w tej kwestii zgadzają się z papą R :]). Wspomina też o technice, że ma jaką ma, zakodowaną od małego i tego nie zmieni*. Natomiast nad siłą fizyczną może i powinna pracować. Za przykład zawodniczek, które są niższe, ale potrafią wygenerować silniejsze uderzenia podaje chociażby Henin czy z obecnie grających Halep. Serio? Rumunka ma aż tak skopaną sylwetkę? Wg mnie nie dość, że całkiem fajnie umięśniona, to proporcjonalna i bynajmniej nie przypomina babochłopa. Podobnie zresztą jak Giorgi czy Petković. Nikt przecież nie pisze o kulturystyce, tylko rzeźbie sportowca. Padło stwierdzenie, że krakowianka bynajmniej nie musi się tak poświęcać. To prawda, nie musi, ale ten sport to jest także jej praca, a trening siłowy stanowi jedną z części składowych dyscypliny. W pracy szefowi też powiecie, że jakiegoś obowiązku nie wypełnicie, bo Wam się nie podoba/nie chce/źle wpłynie na sylwetkę/garba się dorobicie/ręce Wam poharata, albo bary nadmiernie wyrobi? Radwańska swojemu "szefowi"** mówi właśnie "nie", a odmawiając "popsucia" (jej zdaniem) sylwetki świadomie wybiera męczarnie na korcie. W mediach natomiast zawsze można po raz kolejny powiedzieć, że jest drobna, a Syrena czy nawet Cibulkova napakowane i z takimi zawodniczkami Polka nie ma szans. O tym, że mogłaby mieć często słowem się nie zająkną, bo to by zepsuło wizerunek naszej najlepszej tenisistki, tego pracusia, magika przy siatce i najsłynniejszej autorki hot shotów. Za to jej trener (były i obecny) nie milczy w tym temacie i wskazuje na ten sam aspekt o jakim wspominają internetowi "wujkowie dobra rada".

*Mowa o tym co Radwa mogłaby zrobić żeby poprawić swoją grę. Skoro o jej obecnej technice trener wypowiada się w tonie zrezygnowania dodając, że w tej kwestii nic się już nie zmieni to chyba znaczy, iż jakąś tam ma, ale mogłaby mieć inną? prawdopodobnie lepszą? Przynajmniej zdaniem Wiktorowskiego. :wink:

**Tylko niech ktoś nie pisze, że tak naprawdę to Ona jest jego szefem. Tutaj sytuacja jest zgoła inna. Oddała się w jego ręce, więc jako profesjonalistka powinna się podporządkować i współpracować. Jeśli komuś nie odpowiada, nie podobają się wymogi i metody szkolenia, zawsze przecież może zmienić trenera.
Learn to love the process.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

Lepsze jest wrogiem dobrego,jak mawiał Wolter :wink: wydaje się, że team AR wybrał ewolucję niż rewolucję, Adze wg mnie nie potrzeba rewolucji, a za taką uważam przemodelowanie fh. Wyniki pokażą czy idą dobrą drogą rezygnując z grania gdzie popadnie, teraz dużo staranniej planują starty. Po owocach ich poznacie. :wink:

Kilka lat temu Ana Ivanović poszła drogą rewolucji i po zwycięstwie w Paryżu zupełnie się zagubiła słuchając doradców i zmieniając trenerów co trzy miesiące.

Dopóki zawodnicy, a szczególnie zawodniczki płacą ze swojej kieszeni trenerowi, ten nigdy nie będzie szefem. :wink:
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Niestety tak to prawdopodobnie wygląda, że to mimo wszystko ona jest szefem. Wiktorowski to kumpel z niezłą posadą, który pewnie ma swoje zdanie i swoje też robi, ale można przypuszczać, że jeśli wyszedł z propozycją większej pracy na siłowni to usłyszał stanowcze nie! I nic nie mógł zrobić, bo porównywalnej płacy zapewne nigdzie nie dostanie. Ten temat więc sobie odpuścił, wziął się za doskonalenie tego co jest, pierwszy serwis np.na przestrzeni lat nieco poprawily, choć wspominana tutaj wielokrotnie Henin mimo gorszych warunków miała lepszy, zwłaszcza 2-ójkę.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2016, 10:00 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Agnieszka Radwańska

boro pisze:Adze wg mnie nie potrzeba rewolucji, a za taką uważam przemodelowanie fh.
A ktoś tu pisze o przemodelowaniu forhendu?
wydaje się, że team AR wybrał ewolucję niż rewolucję
Rewolucją byłaby zmiana techniki. Zwiększenie siły to w tym przypadku ewolucja wg mnie. Poza tym skąd wiesz, że team AR wybrał, a nie sama AR zdecydowała/narzuciła/postawiła się? Szefowa w końcu :wink:.
Jurek Kiler pisze:Niestety tak to prawdopodobnie wygląda, że to mimo wszystko ona jest szefem. Wiktorowski to kumpel z niezłą posadą, który pewnie ma swoje zdanie i swoje też robi, ale można przypuszczać, że jeśli wyszedł z propozycją większej pracy na siłowni to usłyszał stanowcze nie! I nic nie mógł zrobić, bo porównywalnej płacy zapewne nigdzie nie dostanie. Ten temat więc sobie odpuścił, wziął się za doskonalenie tego co jest, pierwszy serwis np.na przestrzeni lat nieco poprawily, choć wspominana tutaj wielokrotnie Henin mimo gorszych warunków miała lepszy, zwłaszcza 2-ójkę.
Jak najbardziej zgadzam się z powyższym. Myślę, że wiadomo o co mi chodziło z tym "szefowaniem" Wiktorowskiego.
Learn to love the process.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”