Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze: Ale o czym Ty mówisz? O porażce Agi z półfinału AO, gdzie w ćwierćfinale zagrała jeden z lepszych meczów w karierze i pokonała Azarenkę, a na drugi dzień w półfinale była cieniem samej siebie? Czy o finale Indian Wells, gdzie w całym turnieju też grała agresywnie, regularnie a w finale dopadła ją kontuzja. Oczywiście, zdarzają się Radwańskiej niewytłumaczalne porażki, ale przykłady o których wspomniałeś nijak się do tego mają.
Dokładnie o tym piszę. Styl jej gry, oraz braki w podstawowej technice uderzeń (fh bh), powodują że organizm nie jest w stanie wytrzymać 6-7 meczy na najwyższym poziomie. Dlatego życząc jej jak najlepiej, jestem sceptyczny co do wygranej w WS.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:Dokładnie o tym piszę. Styl jej gry, oraz braki w podstawowej technice uderzeń (fh bh), powodują że organizm nie jest w stanie wytrzymać 6-7 meczy na najwyższym poziomie. Dlatego życząc jej jak najlepiej, jestem sceptyczny co do wygranej w WS.
No to Cię zmartwię, ale w tej chwili jest tylko jedna tenisistka, która zagra 6-7 meczów na najwyższym poziomie. A i tak często kończy się na 3-4 maksymalnie.

Kerber w AO zagrała 2 dobre mecze, przy czym broniła piłek meczowych w 1. rundzie. Na Li przed wygraniem AO również broniła meczowych z Safarovą, o Flavii lepiej nie rozmawiajmy, Szarapowa na RG ledwo uciułała mecz ze Stosur i tak można w nieskończoność.
Takich tenisistek co wygrały WS grając 6-7 meczy na najwyższym poziomie, to już (oprócz Sereny) od kilku lat nie ma.

A co do dziennikarzy, to cóż, jeśli ktoś na konferencji prasowej pyta się "dlaczego w 7. gemie 3. seta przy 30-15 zagrała Pani TEN forhend po krosie a nie po linii" to o czym tu w ogóle dyskutować? rotfl Lub myli mężczyznę z kobietą? (nie pamiętam już kogo to dotyczyło ale tenisistka była opisywana jako tenisista ATP...)
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:No dobrze, ale czy to nie wystarczy najzwyczajniej w świecie sprawdzić ile czasu trwał mecz? Jeśli 6:1 6:1 trwał 50-60 minut to można coś na pisać o miażdżeniu, spacerku etc etc, jeśli jakieś półtorej godziny to już trochę inaczej to wygląda.
Pokłady wiary w intelekt ludzi, a przede wszystkim solidność w pracy, masz zatrważająco wysokie rotfl

Jurek, po pierwsze, trzeba w ogóle wiedzieć, że można gdzieś sprawdzić czas trwania meczu ;)
Po drugie, musi się komuś chcieć sprawdzić :P
Po trzecie, trzeba się dowiedzieć ile średnio trwa set w tenisie, popatrzeć na czas jaki mamy i wyciągnąć wnioski :)
A komu się chce to robić jak chodzi o to żeby oddać tekst i skasować wynagrodzenie? ...
Potem masz powypisywane bzdury na wszelkie możliwe sposoby okraszone pomylonymi zdjęciami.
Ale czy kogoś to obchodzi?
Poszło, ludzie przeczytali, jest kolejny dzień i kolejna wierszówka do napisania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:
Bongos pisze: Ale o czym Ty mówisz? O porażce Agi z półfinału AO, gdzie w ćwierćfinale zagrała jeden z lepszych meczów w karierze i pokonała Azarenkę, a na drugi dzień w półfinale była cieniem samej siebie? Czy o finale Indian Wells, gdzie w całym turnieju też grała agresywnie, regularnie a w finale dopadła ją kontuzja. Oczywiście, zdarzają się Radwańskiej niewytłumaczalne porażki, ale przykłady o których wspomniałeś nijak się do tego mają.
Dokładnie o tym piszę. Styl jej gry, oraz braki w podstawowej technice uderzeń (fh bh), powodują że organizm nie jest w stanie wytrzymać 6-7 meczy na najwyższym poziomie. Dlatego życząc jej jak najlepiej, jestem sceptyczny co do wygranej w WS.
Przecież wszyscy wiemy, że z Agnieszki nikt nie zrobi już bombardiera strzelającego jedynki pod 190 km, jej gra się nie zmieni, ma inne atuty, które pozwalają jej być tu gdzie jest, a teza o ..... brakach w podstawowej technice uderzeń ... ciekawa. :wink:
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

boro pisze: Przecież wszyscy wiemy, że z Agnieszki nikt nie zrobi już bombardiera strzelającego jedynki pod 190 km, jej gra się nie zmieni, ma inne atuty, które pozwalają jej być tu gdzie jest, a teza o ..... brakach w podstawowej technice uderzeń ... ciekawa. :wink:
Spójrz na Fh. Najbardziej masakryczny (obejrzyj w slow). W związku z "techniką" swoistego twista po "garach" dostaje lewa noga i prawy bark (oklejone prawie zawsze). jJest to uderzenie tak marne, że AR nie jest w stanie zakończyć nim wymiany mimo ewidentnej wystawki. Przykładem, że nawet wątlejsze ciałko wspomagane techniką jest w stanie wydobyć z siebie dużo większą siłę uderzenia jest np Giorgi (168 cm i 54 kg wagi). Gdyby AR poprawiła się w tym aspekcie, jestem przekonany że jej szanse na tytuł WS byłyby bardzo realne!

PS Za chwilę zostanę uświadomiony że Giorgi jest dużo niżej w rankingu, dlatego podkreślam jeszcze raz: jest to przykład że można mieć dobry fh którym można się utrzymać w wymianie np z Sereną co było widać choćby w meczu 1 rundy AO. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fsrfeQm5zIE[/youtube]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

keicam pisze:
boro pisze: Przecież wszyscy wiemy, że z Agnieszki nikt nie zrobi już bombardiera strzelającego jedynki pod 190 km, jej gra się nie zmieni, ma inne atuty, które pozwalają jej być tu gdzie jest, a teza o ..... brakach w podstawowej technice uderzeń ... ciekawa. :wink:
Spójrz na Fh. Najbardziej masakryczny (obejrzyj w slow). W związku z "techniką" swoistego twista po "garach" dostaje lewa noga i prawy bark (oklejone prawie zawsze). jJest to uderzenie tak marne, że AR nie jest w stanie zakończyć nim wymiany mimo ewidentnej wystawki. Przykładem, że nawet wątlejsze ciałko wspomagane techniką jest w stanie wydobyć z siebie dużo większą siłę uderzenia jest np Giorgi (168 cm i 54 kg wagi). Gdyby AR poprawiła się w tym aspekcie, jestem przekonany że jej szanse na tytuł WS byłyby bardzo realne!

PS Za chwilę zostanę uświadomiony że Giorgi jest dużo niżej w rankingu, dlatego podkreślam jeszcze raz: jest to przykład że można mieć dobry fh którym można się utrzymać w wymianie np z Sereną co było widać choćby w meczu 1 rundy AO. [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fsrfeQm5zIE[/youtube]
Nie zawsze ma się wszystko, nie często też jest się pięknym i bogatym :wink: vide Kurnikowa, choć ona miała wszystko, piękne techniczne uderzenia i jeszcze sama dobrze wyglądała :wink: , a jednak czegoś brakło by zapisać się w historii WS, chyba nawet nie wygrała żadnego turnieju.. Dla tych wszystkich dla których soczysty winner z fh będzie kwintesencją gry w tenisa AR będzie zawsze pokraczną tenisistką bez względu na uzyskany wynik, ale dla wielu Aga gra bardzo inteligentny, wykorzystujący w 100 % swoje atuty, a te są niemałe, slajs, skrót, mieszanie uderzeń, gra przy siatce. To naprawdę prawie kompletna zawodniczka światowego topu od paru lat, inna niż wszystkie ... nie do podrobienia. :wink:
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:
Jurek Kiler pisze:No dobrze, ale czy to nie wystarczy najzwyczajniej w świecie sprawdzić ile czasu trwał mecz? Jeśli 6:1 6:1 trwał 50-60 minut to można coś na pisać o miażdżeniu, spacerku etc etc, jeśli jakieś półtorej godziny to już trochę inaczej to wygląda.
Pokłady wiary w intelekt ludzi, a przede wszystkim solidność w pracy, masz zatrważająco wysokie rotfl

Fakt, przegiąłem. Dobrze, że mnie uświadomiłeś, bo ja generalnie wierzę w ludzi, często naiwnie. :P
boro pisze:
keicam pisze:
Bongos pisze: Ale o czym Ty mówisz? O porażce Agi z półfinału AO, gdzie w ćwierćfinale zagrała jeden z lepszych meczów w karierze i pokonała Azarenkę, a na drugi dzień w półfinale była cieniem samej siebie? Czy o finale Indian Wells, gdzie w całym turnieju też grała agresywnie, regularnie a w finale dopadła ją kontuzja. Oczywiście, zdarzają się Radwańskiej niewytłumaczalne porażki, ale przykłady o których wspomniałeś nijak się do tego mają.
Dokładnie o tym piszę. Styl jej gry, oraz braki w podstawowej technice uderzeń (fh bh), powodują że organizm nie jest w stanie wytrzymać 6-7 meczy na najwyższym poziomie. Dlatego życząc jej jak najlepiej, jestem sceptyczny co do wygranej w WS.
Przecież wszyscy wiemy, że z Agnieszki nikt nie zrobi już bombardiera strzelającego jedynki pod 190 km, jej gra się nie zmieni, ma inne atuty, które pozwalają jej być tu gdzie jest, a teza o ..... brakach w podstawowej technice uderzeń ... ciekawa. :wink:
Nie tyleż ciekawa, co widoczna gołym okiem. Radwańska jest sprytna, zwinna, potrafi odnaleźć się przy siatce, zagrać woleja, może się pochwalić naprawdę doskonałym czuciem. Tyle, że jej bekhend, a zwłaszcza forhend, to jest istny dramat, już na pierwszej lekcji tenisa dzieciaki powinny w materiale wideo mieć pokazane i wryte do głowy, że tak grać nie można! Powiedzmy to sobie otwarcie po prostu, nawet nie trzeba grać w tenisa, wystarczy go oglądać, która inny tenisistka uderza, pardon, pcha piłkę w ten sposób co Radwańska?

No i przez takie coś nie potrafimy zagrać winnera, musimy kończyć na 3-4 razy z nietrudnych piłek, bo nie potrafimy wygenerować odpowiedniej mocy. Keicam wspomniał o Giorgi, ja wspomnę o Henin, obie równie drobne, ta druga nawet sporo niższa.

Oczywiście Isia grać forhendu i bekhendu już się nie nauczy, ewentualne próby mogłyby zresztą się dla niej dramatycznie skończyć. Musi bazować na tym co ma i jeszcze kilka lat może być na topie, fajnie, bo jak pokazują przykłady np. Wozniacki potrafi to nie wiele, niemniej szkoda, że absolutnie podstawowe uderzenia zostały za młodu tak spieprzone przez co nie udało się wejść na wyższy level, prawdopodobnie Wielkoszlemowy.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2016, 20:47 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Nawet ja ;) nie kwestionuję, że ta dziewczyna ma swoje atuty i potrafi prawie do maksimum wykorzystać to czym realnie dysponuje.
My tylko mówimy, że z tak ułomnym tenisem wobec dzisiejszych wymagań szans na tytuł WS-a prawie nie ma.
Musiałby się jakiś cud wydarzyć - w sensie jakiś idealny układ drabinki.
Dwa razy już taki układ miała, ale sama pokpiła sprawę. Chyba największa to na tym Wimbledonie gdzie poległa z Lisicką a w finale czekała taka pokracznie wyglądająca i grająca Francuzka (nie pamiętam nazwiska). Z tą dziewczyną Radwańska miała wtedy chyba bilans 7-0. Ona też nie była bombardierką i Radwańska najpewniej w tym finale by ją wyklepała.
Agnieszka z tym co ma może realnie dojść, i nie raz doszła, do 1/4 czy 1/2. Niestety w tym momencie kończy się jej tenis i tu już musi mieć kolokwialnie mówiąc - zamiecioną drabinkę. A i to też nie gwarantuje tytułu.
Kończących uderzeń brak, a jak do tego wydolność szwankuje, a szwankuje, to pod koniec wymagającego turnieju czym ona ma to wygrać?! Zostaje liczyć na jakiś totalny hebel przeciwniczki bo bombardierka ją rozstrzela, a jakaś mniej fizycznie grająca zawodniczka zwyczajnie zabiega.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

A może po prostu coś za coś. Może jakby miała dużo lepszy techniczny Fh i Bh to jednak nie miałaby takiego czucia przy innych uderzeniach dzięki, którym zdobywa większość punktów. Co z tego, że grałaby Fh czy Bh tak samo jak dziesiątki innych zawodniczek jeśli byłaby wtedy również jedną z kilkudziesięciu czy kilkuset innych zawodniczek, a nie jednak w samym topie.
Zamiast tylko zrzędzić jaki to ma pokraczny i mało ofensywny Fh czy Bh może warto docenić to jakie ma pozytywy.

Chciałbym zobaczyć Was w czysto technicznych sekwencjach różnych sportów jakie to proste łatwe itd... albo lepiej nie.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:... grająca Francuzka (nie pamiętam nazwiska).
Marion Bartoli.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Basic pisze:Chciałbym zobaczyć Was w czysto technicznych sekwencjach różnych sportów jakie to proste łatwe itd... albo lepiej nie.
Walc, Cha-cha, Jive? ;) No ja też znakomitej większości z nas w tym nie widzę ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Basic pisze:A może po prostu coś za coś. Może jakby miała dużo lepszy techniczny Fh i Bh to jednak nie miałaby takiego czucia przy innych uderzeniach dzięki, którym zdobywa większość punktów. Co z tego, że grałaby Fh czy Bh tak samo jak dziesiątki innych zawodniczek jeśli byłaby wtedy również jedną z kilkudziesięciu czy kilkuset innych zawodniczek, a nie jednak w samym topie.
Zamiast tylko zrzędzić jaki to ma pokraczny i mało ofensywny Fh czy Bh może warto docenić to jakie ma pozytywy.

Chciałbym zobaczyć Was w czysto technicznych sekwencjach różnych sportów jakie to proste łatwe itd... albo lepiej nie.
Ale pojechałeś po całości zupełnie bez sensu. Coś za coś? Czyli jakby potrafiła poprawnie grać fh i bh to byłoby jej trudniej zagrać dobrego woleja?
Masz chyba problem, bo Radwańska jest Polką i nie rozumiesz jej krytyki, tymczasem śledzimy tę dyscyplinę dosyć długo, większość z nas trzymała rakietę w ręku i oglądaliśmy tysiące meczów. Mamy prawo krytykować, tym bardziej, że wiemy o czym piszemy i popieramy to argumentami. Poza tym doceniłem pozytywy, napisałem jakie ma atuty i że jeszcze przez kilka lat może być w czołówce, niestety wspomniane przez nas braki powodują, że nie może przeskoczyć pewnego poziomu. Ostatnie zdanie to już przemilczę, nie można skrytykować jakiegoś filmu kiedy samemu się nie jest reżyserem...

Właściwie to z czym masz problem? Nikt przecież nie najeżdża personalnie na Radwańską. Rozmawiamy o jej tenisie, który ma dobre jak i złe strony.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2016, 21:25 przez Jurek Kiler, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Agnieszka Radwańska

Jurek Kiler pisze:... szkoda, że absolutnie podstawowe uderzenia zostały za młodu tak spieprzone przez co nie udało się wejść na wyższy level, prawdopodobnie Wielkoszlemowy.


"Bujając się" z dzieckiem po turniejach wiem nawet z czego to wynika. Większość dzieciaków z topu rankingów ma podobne problemy. W trybie "turniejowym" ciężko jest zmieniać uderzenie bo odbija się to od razu na wynikach, a te generują sponsorów. Radwańska po pierwszych sukcesach grała głównie za pieniądze związkowe (w sumie około 2 mln PLN). W młodszych kategoriach wiekowych ogranie było ważniejsze niż technika która zaczęła mieć znaczenie w wieku seniorskim. Niektórzy mówią że gdyby umiała uderzać fh i bh nie miałaby takiego czucia gry. Wg mnie to bzdura. "To coś" się ma albo nie i tyle, a technika to technika.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Zgadzam się, czucia piłki się nie nauczysz, masz albo nie. Dobra technika dodatkowo to uwydatnia, ale tego nie daje.
Podobnie jak z instynktem kortowego zabójcy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

Nigdzie nie pisałem, że AR stać na WS-a, bo przecież nie wiadomo czy nawet mając kończący fh nie trafi się na lepiej w tym dniu dysponowaną rywalkę i można przegrać, a jeszcze grać w erze Sereny Wiliams to już można mówić o pechu. :wink: Innymi słowy cieszmy się, że mamy w topie WTA AR, bo jak skończy grać to za naszego życia nic dobergo nie napiszemy o kobiecym tenisie. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Nie ma pecha pod tytułem Serena Williams. Zawsze jest jakiś lider, nie ma znaczenia jak się nazywa.
Skoro liderem nie jesteś ty to cóż ... ;) , ale nie jest to pech :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:Zgadzam się, czucia piłki się nie nauczysz, masz albo nie. Dobra technika dodatkowo to uwydatnia, ale tego nie daje.
Podobnie jak z instynktem kortowego zabójcy.
Zgadzam się, tak naprawdę gdyby fh i bh były poprawne to raczej bardziej jest prawdopodobne, że atuty, które posiada mogłyby być na jeszcze wyższym poziomie. Zupełnie nie dociera do mnie argument, że gdyby potrafiła grać forhend i bekhend to nie potrafiła by tego co potrafi obecnie. Jest to zupełnie bez sensu.
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

Mogę sobie wyobrazić, że Radwańska za młodu próbowała różnych chwytów fh i po prostu została przy tym który jej najlepiej przypasował i nie był to heavy western. :wink: ech te 2 milony keicama. :wink:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Ona jest też całkiem zwinna, co w tenisie ważne.
Zatem gdyby ją wzmocnić to by straciła na tej zwinności.
I w tym przypadku czy bilans by był na plus czy minus trudno powiedzieć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:Ona jest też całkiem zwinna, co w tenisie ważne.
Zatem gdyby ją wzmocnić to by straciła na tej zwinności.
I w tym przypadku czy bilans by był na plus czy minus trudno powiedzieć.
Jeśli o wzmocnienie fizyczne chodzi, w przypadku gdyby robiła to naprawdę wolno, wręcz ślimaczo, to na zwinności swej raczej by nie straciła, no chyba, żeby przybrała 5-7 kilogramów... .
Tyle, że to już nie jest tak istotne, gdyby miała dobry technicznie forhend i bekhend to nie musiałaby się tak męczyć i miałaby więcej energii na powiedzmy dwa ostatnie kluczowe mecze. Zresztą już wspomnieliśmy, Henin i Giorgi były i są jeszcze drobniejsze od AR.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”