Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

Tennisowy pisze:Nawiązuję tu do opinii twierdzących, że nasza gwiazda nie ma warunków fizycznych do gry ostrzejszej i dynamiczniejszej. A po mojemu wynika to raczej z tego, że ma problematyczną technikę uderzenia, ustawianie się itp. Ma wrodzony duży talent, ale trochę zmarnowany, bo nigdy nie uczył jej tenisa i nie trenował profesjonalista.
Nikt rozsądny, włącznie z jej sztabem nie twierdzi, że ma dobrą, poprawną (jak zwał, tak zwał) technikę. I właśnie przez to potrzebuje wzmocnienia siły mięśni i masy mięśniowej do generowania mocnych uderzeń, ponieważ jej sposób uderzania piłek ją ogranicza.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

Można jej wytykać mankamenty techniczne, serwis, FH, BH itd. Znajdzie się. ;)
Ale mnie jakoś w tym wszystkim najbardziej u niej brakuje dynamiki. Niby to wszystko jest jakoś płynnie grane, niby jest jakieś tempo, ale ta piła na końcu ... jakoś nie odchodzi tak jak powinna. Jak ten brak dynamiki połączymy z twardym bieganiem (człapaniem) to faktycznie tu następuje kumulacja.
Problem z dynamiką niestety polega na tym, że nie bardzo można to wytrenować. Przynajmniej nie na tyle ile trzeba na wyczynowym poziomie w tym sporcie. Z tym trzeba się urodzić, mieć to naturalne, tak jak ma wspominana Giorgi. Jak patrzę na Włoszkę to cholera, nawet jak ona stoi w miejscu (a kiedy stoi? ...) to mam wrażenie, że skacze jak piłeczka kauczukowa. Z niej bije energia i dynamika. Inna sprawa, że nie jest jej w stanie okiełznać. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Agnieszka Radwańska

Jeśli się nie ma dynamiki, dobrze ustawionej motoryki (m.in bieganie) i poprawnej techniki uderzenia generującej prędkość i celność, przesuwania się w różne strefy kortu to można pakować na siłowni do upada - nic to nie da. Połączenie tych dwóch spraw daje mieszankę wybuchową. Taka Halep na przykład...To w sumie poprawiona i udoskonalona wersja Radwańskiej.
Oczywiście, wrodzone cechy też mają znaczenie. Agnieszka po prostu już odpuszcza- albo to przejściowe, albo jednak ma dość, bo widzi, że jest trudniej. Minął okres gdy przeciwniczki same na sobie wymuszały błędy zaś Aga lądowała w ćwierćfinale. Był sezon gdy miała nawet skuteczny I serwis ostatnio pierwszy wygląda jak drugi, a drugi jak trzeci. Presja plus znużenie i efekty są smutne dla jej fanów.
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2015, 13:13 przez Tennisowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Agnieszka Radwańska

Zasłyszane wczoraj (swobodny cytat :-)):
Wiktorowski - nie szukaj winnera w 1 czy 2 uderzeniu, tylko kończ nim akcję
Radwańska - A z czego jak piłka leci 5km/h?
rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Agnieszka Radwańska

hokej pisze:Zasłyszane wczoraj (swobodny cytat :-)):
Wiktorowski - nie szukaj winnera w 1 czy 2 uderzeniu, tylko kończ nim akcję
Radwańska - A z czego jak piłka leci 5km/h?
rotfl
Słyszałem to, zdaje się, w radio. PR III.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

Nie interesuję się tenisem babskim, ale wystarczy mi spojrzeć na Agnieszkę, by widzieć, że brakuje jej siłowni. I nie mówię o bułach jak Bjoergen, ale żeby podstawowe partie mięsniowe były wyraźniej zarysowane. Przede wszystkim naramienny i mięśnie grzbietu oraz nóg. Ma syndrom różowej pantery. I wtedy można mówić o poprawie czegokolwiek. Ale to tylko moja amatorska opinia i póki co nie wprowadziłem żadnej babki do czołówki touru, więc nie bedę kwestionował kompetencji pana Radwańskiego.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Agnieszka Radwańska

pst pisze:
hokej pisze:Zasłyszane wczoraj (swobodny cytat :-)):
Wiktorowski - nie szukaj winnera w 1 czy 2 uderzeniu, tylko kończ nim akcję
Radwańska - A z czego jak piłka leci 5km/h?
rotfl
Słyszałem to, zdaje się, w radio. PR III.
Dramat, ale prawda. Żeby mieć z czego uderzyć, to ktoś musi za nią piłkę rozpędzić.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Agnieszka Radwańska

Eee tam, też tak mam ;-P . Tylko ja nie gram zawodowo :rolleyes: . I ja nad tym pracuję :twisted: .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

hitman pisze:... i póki co nie wprowadziłem żadnej babki do czołówki touru, ...
To może chociaż jakąś wyprowadziłeś? Nie wstydź się, możesz się pochwalić. :D

A riposta Agnieszki :::gd::: . :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Agnieszka Radwańska

hokej pisze:Zasłyszane wczoraj (swobodny cytat :-)):
Wiktorowski - nie szukaj winnera w 1 czy 2 uderzeniu, tylko kończ nim akcję
Radwańska - A z czego jak piłka leci 5km/h? rotfl
Ciekawe, co na to Navratilova? :]
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Agnieszka Radwańska

Nie wiem, co się dzieje w głowie Agnieszki, ale podejrzewam, że to może być dość niefajne.

Po latach określonej gry próbuje coś zmieniać, wkrada się niepewność... Trzeba mieć mocną psychikę, żeby zapanować nad czarnymi myślami.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Agnieszka Radwańska

8:7 40:15
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

hokej pisze:Zasłyszane wczoraj (swobodny cytat :-)):
Wiktorowski - nie szukaj winnera w 1 czy 2 uderzeniu, tylko kończ nim akcję
Radwańska - A z czego jak piłka leci 5km/h?
rotfl
Teraz już wie jak czuły się jej przeciwniczki przez lata. Chociaż Errani to raczej ślepy topspin, a nie płaskie wrzutki.

Swoją drogą, które zawodniki z czołówki miały rzekomo przerwy od tenisa?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Agnieszka Radwańska

TomPL pisze:
hokej pisze:Zasłyszane wczoraj (swobodny cytat :-)):
Wiktorowski - nie szukaj winnera w 1 czy 2 uderzeniu, tylko kończ nim akcję
Radwańska - A z czego jak piłka leci 5km/h? rotfl
Ciekawe, co na to Navratilova? :]
No właśnie to :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Agnieszka Radwańska

Eee tam, w "Trójce" ogłosili to już 1 kwietnia :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
fusette
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 193
Rejestracja: 23 sty 2013, 01:26

Re: Agnieszka Radwańska

Ale ton wypowiedzi jest taki, że to brak czasu Navratilowej a nie brak wyników Radwańskiej. Czyli sztab może nie wyciągnąć wniosków.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

Jednak trochę szok. Główną przyczyną wydają się zbyt mocne charaktery. Każda wie lepiej... to się musiało tak skończyć. Co by nie mówić o Agnieszce to jest mały geniusz tenisowy, który sam wie co jest dla niej najlepsze i dzięki czemu zawdzięcza pozycję wiceliderki rankingu WTA (i to w czasie, gdy na szczycie była Sharapova, Azarenka i Williams na ten szczyt wracała). Może czuła, że ten wyczekiwany Wimbledon przyniesie takie same skutki jak reszta turniejów w tym sezonie, a na to nie chce sobie pozwolić. Mnie jednak najbardziej niepokoją wypowiedzi Radwańskiej, która coraz częściej podkreśla że drogi do ćwierćfinałów czy półfinałów nie są już tak usłane różami jak to było w poprzednich latach, bo rywalki grają "lepiej". To chyba nie jest jednak do końca prawdziwy powód. Porażki z Venus, Watson, Giorgi, Bacsinszky czy Errani w tym sezonie to potwierdzają - "dawna" Aga spokojnie by je rozpracowała. To Aga musi w siebie znowu uwierzyć.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

Bongos pisze:Co by nie mówić o Agnieszce to jest mały geniusz tenisowy...
... pozycję wiceliderki rankingu WTA (i to w czasie, gdy na szczycie była Sharapova, Azarenka i Williams na ten szczyt wracała).
Padłem! rotfl

Od dawna mnie fascynuje jak co poniektórzy lobbują talent Radwańskiej cały czas ignorując fakt iż najlepsze wyniki, które nie powalają niczym poza regularnością (głównie ćwiartki), uzyskała poprawą wytrzymałości i przebijaniem aż do błędu przeciwniczki. Woźniacki czy Errani to dokładnie ta sama podstawa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: Agnieszka Radwańska

El Diablo pisze:Od dawna mnie fascynuje jak co poniektórzy lobbują talent Radwańskiej cały czas ignorując fakt iż najlepsze wyniki, które nie powalają niczym poza regularnością (głównie ćwiartki), uzyskała poprawą wytrzymałości i przebijaniem aż do błędu przeciwniczki. Woźniacki czy Errani to dokładnie ta sama podstawa.
https://www.youtube.com/watch?v=VB7hjrYbyKE
Wydaje mi się, że 99% tenisistek chciałoby tak "przebijać". A porównywanie Agi do Errani to chyba lekka przesada.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Agnieszka Radwańska

Ale co ma udowodnić ten filmik?
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”