Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Agnieszka Radwańska

McGyver pisze:Tenis Janowicza i Radwańskiej jest jakby wyjęty w Polsce spod konstruktywnej krytyki. Zaraz lecą komentarze w stylu "sam wyjdź na kort". Tomaszewski junior coś tam odważył się stwierdzić, ale zaraz został zgaszony przez Janowicza. Osobiście uważam, że konstruktywna krytyka sportowca powinna być dla niego motywująca.
Oto słowo-klucz. Nie bardzo pojmuję, cóż konstruktywnego ma być w publicznej chłoście swojej świeżo upieczonej podopiecznej.
Jeśli ma to wzmóc motywację i służyć budowie zaufania we wzajemnych relacjach, to jest to dość karkołomny eksperyment, jak na mój gust. Zresztą spójrz, jak gorącą dyskusję temat wywołał na amerykańskich forach, określenie "brak lojalności wobec zawodniczki" to jeden z najsłabszych zarzutów wobec Martiny.
JWB pisze:Postawiłabym nawet dość odważną tezę, że Agnieszka wygrałaby mecz z Venus gdyby nie Martina.
Sam początek relacji z meczu Agnieszki i Venus.
Nie pamiętam już kto komentował to spotkanie na Eurosporcie ale pamiętam, że stwierdzili, że dawno tak spiętej Agi nie oglądali. I rzeczywiście mogło być to przyczyną przegranej. Agnieszka nie tyle była sparaliżowana rywalką co presją aby sprostać oczekiwaniom Martiny.
:::gd::: Słuszna uwaga. Odniosłam dokładnie takie samo wrażenie.
Ale przegrała mecz, będący absolutnie w jej zasięgu, i to ona najwięcej na tym straciła.

Obie są teraz chyba pod dużą presją: Martina chciałaby się szybko wykazać jako świetna trenerka i oczekuje spektakularnych, regularnych sukcesów. Aga na pewno nie chciałaby jej zawieść, lecz nie umie jej wskazówek wdrożyć "na żądanie" w praktykę. Błędne koło się trochę z tego robi.
Tak czy siak - po miesiącu nie ma co oczekiwać cudów. Także od siebie nawzajem. Obu będzie potrzeba dużo cierpliwości, zrozumienia i czasu.
A jak już się dotrą, to może być tylko lepiej. Do roboty, baby!
Dredy górą!
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

Kurde, ale Wy wszyscy dużo wiecie o tych wszystkich kuluarowych sprawach. Zazdroszczę.
A po mojemu to Panie sobie ustaliły zakres możliwych współoddziaływań i być może sama Aga tego potrzebuje. Na tym poziomie nie ma przypadkowych wypowiedzi.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Agnieszka Radwańska

alergia pisze:
JWB pisze:Postawiłabym nawet dość odważną tezę, że Agnieszka wygrałaby mecz z Venus gdyby nie Martina.
Sam początek relacji z meczu Agnieszki i Venus.
Nie pamiętam już kto komentował to spotkanie na Eurosporcie ale pamiętam, że stwierdzili, że dawno tak spiętej Agi nie oglądali. I rzeczywiście mogło być to przyczyną przegranej. Agnieszka nie tyle była sparaliżowana rywalką co presją aby sprostać oczekiwaniom Martiny.
:::gd::: Słuszna uwaga. Odniosłam dokładnie takie samo wrażenie.
Syndrom "spięcia" jeżeli dobrze pamiętam, występował już co najmniej kilka razy, więc musiało by dojść do kaskadowego spięcia.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka Radwańska

W ogóle, to Martina nie powiedziała tego przecież jako krytyka Agnieszki od tak. Jeśli jest ekspertką Tennis Channel i komentowała skróty tego meczu, to powiedziała co o tym myśli i tyle. Co innego gdyby to był wywiad dla prasy, ale to było zdaje się zwykłe studio.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Agnieszka Radwańska

Oby się ta współpraca jednak ułożyła i przyniosła jakieś długofalowe efekty - mimo trudnych początków.
Myślę sobie i mam nadzieję, że Agnieszce taki kubeł zimnej wody na głowę i to nie od "jakiegoś tam Wiktorowskiego" a bardzo znaczącej postaci w świecie tenisa koniec końców dobrze zrobi.
Dziś się już Nawratilowa wypowiadała łagodniej i trochę tłumaczyła ze swoich ostrych słów.
Zdaje się, że ma więcej z Wujka Toniego niż się początkowo wydawało rotfl .

http://eurosport.onet.pl/tenis/australi ... -dna/qwhb1
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Agnieszka Radwańska

Panie się już via twitter wzajemnie poprzepraszały, więc sytuacja załagodzona. Na razie...
Następnym razem Martina być może chwilę pomyśli, zanim coś puści w eter.
SPOILER:
Dredy górą!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Agnieszka Radwańska

Dobrze się stało. Bo zakładam, że po meczu obie Panie miały okazję podyskutować i wnioski z tej dyskusji Martinę tak zdenerwowały, że postanowiła przywalić publicznie.
Niepolitycznie? Tak, ale AR dwa razy pomyśli zanim znowu zaangażuje w analizę spotkań siły nadprzyrodzone. Musi czuć bat, czy to ze strony sztabu, czy opinii publicznej. Kryształowy zamek przestał istnieć.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Agnieszka Radwańska

hokej pisze:Niepolitycznie? Tak, ale AR dwa razy pomyśli zanim znowu zaangażuje w analizę spotkań siły nadprzyrodzone.
Nawet odnoszę wrażenie, że jakby A.R. od razu powiedziała coś w stylu: "grałam źle, nie zrealizowałam planu" itp. to Navratilova by tak nie wypaliła. Może nawet nie tyle M.N. wpieniła przegrana i styl tej przegranej, ale właśnie głupia argumentacja potem?
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka Radwańska

Ale wtedy pozostaje jeszcze kwestia, czy ta pomeczowa opinia AR jest rzeczywiście analizą gry, czy odklepaniem formułki niezależnie jak grałam. rotfl Bo możliwe, że ona po prostu "odbębni" wywiad i już.
Prince Textreme Tour 100 310
wkoz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: 22 lut 2013, 14:58

Re: Agnieszka Radwańska

Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Agnieszka Radwańska

Artykuł dotyczy Bouchard, ale wrzucam tutaj, pod kątem udziału w FedCupie.
Ciekawe, co by było, gdyby Agnieszka postąpiła podobnie? Miałaby wsparcie federacji i kibiców, czy wręcz przeciwnie?
Czechy co prawda też wystawiły xxx-garnitur, ale kto miałby wygrać tę batalię, jak nie ona?
Zwłaszcza ten fragment o priorytetach ciekawski - odnośnie naszych krajowych realiów.

http://www.sportowefakty.pl/tenis/49855 ... cji-kanady
Dredy górą!
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Agnieszka Radwańska

^ Co do Federacji nie mam pewności (choć mam swój typ ;)). Jeżeli chodzi o kibiców... na 100% zostałaby "ukrzyżowana" :].
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Agnieszka Radwańska

alergia pisze:Ciekawe, co by było, gdyby Agnieszka postąpiła podobnie? Miałaby wsparcie federacji i kibiców, czy wręcz przeciwnie?
rotfl
SPOILER:
To by było.
Prince Textreme Tour 100 310
JWB
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 4 lut 2014, 15:37
Lokalizacja: Gdynia

Re: Agnieszka Radwańska

Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Agnieszka Radwańska

Zainspirowała mnie krytyka Radwańskiej po Fed Cup.

Zdecydujcie się (krytykanci) co tak naprawdę chcecie od tej zawodniczki. Przebijała licząc na zaśnięcie przeciwniczki - źle. Stara się być bardziej agresywna, a co za tym idzie więcej ryzykować - jeszcze gorzej. Naprawdę oczekujecie, że po kilkunastu latach uczenia się i grania w określonym stylu, który notabene doprowadza mnie do migotania zastawek, zacznie w ciągu miesiąca, dwóch strzelać winnery na prawo i lewo? To jest proces, długotrwały, który może przynieść efekty w postaci nawiązania walki z Kvitowymi i innymi Mariami w wysokiej formie lub wręcz przeciwnie, spowodować katastrofę (vide Roddick pod okiem Connorsa).

Dla otrzaskanych zawodników nie jest żadnym problemem nie popełnianie UE w większej skali. Postawcie na korcie naprzeciwko maszyny nagrywającej w 3/4 kortu na środek Liona, Garego czy TomaPl - silnik jej się zatrze zanim Oni popełnią więcej niż 2 błędy. Co nie znaczy, że z każdym wygrają w realnej grze. Radwańska była taką swoistą maszyną, wystarczyło do dojścia tam, gdzie jest. Chce więcej - w ewolucji stylu musi przejść przez dołek. Dajcie Jej czas i oceniajcie po sezonie (minimum).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Agnieszka Radwańska

No co Ty hokej? Się jest kibicem, albo Polakiem, albo i jednym i drugim to się wymaga i oczekuje. Ma wygrywać. Dla kogo on gra? Hę? :wink:
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Agnieszka Radwańska

karjar pisze:No co Ty hokej? Się jest kibicem, albo Polakiem, albo i jednym i drugim to się wymaga i oczekuje. Ma wygrywać. Dla kogo on gra? Hę? :wink:
... w dodatku w meczu z ...Ruskimi. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Agnieszka Radwańska

hokej pisze:Zainspirowała mnie krytyka Radwańskiej po Fed Cup.

Zdecydujcie się (krytykanci) co tak naprawdę chcecie od tej zawodniczki. Przebijała licząc na zaśnięcie przeciwniczki - źle. Stara się być bardziej agresywna, a co za tym idzie więcej ryzykować - jeszcze gorzej. Naprawdę oczekujecie, że po kilkunastu latach uczenia się i grania w określonym stylu, który notabene doprowadza mnie do migotania zastawek, zacznie w ciągu miesiąca, dwóch strzelać winnery na prawo i lewo? To jest proces, długotrwały, który może przynieść efekty w postaci nawiązania walki z Kvitowymi i innymi Mariami w wysokiej formie lub wręcz przeciwnie, spowodować katastrofę (vide Roddick pod okiem Connorsa).

Dla otrzaskanych zawodników nie jest żadnym problemem nie popełnianie UE w większej skali. Postawcie na korcie naprzeciwko maszyny nagrywającej w 3/4 kortu na środek Liona, Garego czy TomaPl - silnik jej się zatrze zanim Oni popełnią więcej niż 2 błędy. Co nie znaczy, że z każdym wygrają w realnej grze. Radwańska była taką swoistą maszyną, wystarczyło do dojścia tam, gdzie jest. Chce więcej - w ewolucji stylu musi przejść przez dołek. Dajcie Jej czas i oceniajcie po sezonie (minimum).
Musiałem skasować swój post, był taki sam :wink:, nic dodać nic ująć. :::gd::: o przepraszam nie było w nim TomaPL. :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Agnieszka Radwańska

hohvar pisze:
karjar pisze:No co Ty hokej? Się jest kibicem, albo Polakiem, albo i jednym i drugim to się wymaga i oczekuje. Ma wygrywać. Dla kogo on gra? Hę? :wink:
... w dodatku w meczu z ...Ruskimi rotfl
Tak, hańba dla narodu! :D We wszystkim lejemy Szwabów i Ruskich tylko w tenisie jakieś niemoty dają po tyłach i nam statystyki psują. :/ Paszporty zabrać, odesłać na Madagaskar, albo sprzedać do Kataru. :P
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Agnieszka Radwańska

Vivid pisze:Paszporty zabrać, odesłać na Madagaskar, albo sprzedać do Kataru. :P
;)
Wygnać do Monte Carlo rotfl albo innego okropnego małego państewka :wink: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”