Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Roger Federer

@hokej: spox, oczywista sprawa :).
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

TomPL pisze:
stofler pisze:Wszystko jest kwestią poziomu własnego spokoju wewnętrznego.
Popatrz na Vivida, on ma na wszystko wyje****. Kiedyś już pouczałem, moje komentarze są formą satyry, w której pojawiają się różne formy wypowiedzi, w tym np. ironia. Lubię dyskutować z ludźmi, którzy podobnie jak ja mają spory dystans do życia a w szczególności do spraw błahych i przyziemnych. Jeśli kogoś drażnią moje wpisy, można je ignorować ale nie na miejscu są złośliwe inwektywy i obraźliwe strzały w moim kierunku bo zwyczajnie na nie nie zasługuję. Opanujcie więc emocje i dajcie już spokój biednemu <stoflerowi>. :::cheese:::
Coś w tym jest... Ciekawe, że ww. kolegów podobnie zaangażowane wpisy Vivida nie wk...ły?
Vivid bez Stoflera niemal „nie istnieje”. Stofler prowokuje do granic wytrzymałości.
Różnica między byciem wielkim fanem Feda a Nole polega na tym, że my się ciągle musimy żegnać z naszym tenisowym bogiem, a oni mają raczej jeszcze wiele, wiele lat radości. Więc może trochę wrzućmy na luz. I nie wnerwiajmy się nawzajem.
Dla mnie Fed nie jest tylko kwestią typu Czelsi, Real czy Barca. Dla mnie to inspiracja do realnej gry w tenisa. Jestem stary, więc taki dziadek pokazuje jak to robić żeby długo i sprawnie grać i jak najmniej bolało, to dlatego Rafa czy Andy, genialne przykłady walczaków, a zdrowotnie inwalidzi, nie są dla mnie wzorem.
Peace, Stofler!
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:
TomPL pisze:
stofler pisze:Wszystko jest kwestią poziomu własnego spokoju wewnętrznego.
Popatrz na Vivida, on ma na wszystko wyje****. Kiedyś już pouczałem, moje komentarze są formą satyry, w której pojawiają się różne formy wypowiedzi, w tym np. ironia. Lubię dyskutować z ludźmi, którzy podobnie jak ja mają spory dystans do życia a w szczególności do spraw błahych i przyziemnych. Jeśli kogoś drażnią moje wpisy, można je ignorować ale nie na miejscu są złośliwe inwektywy i obraźliwe strzały w moim kierunku bo zwyczajnie na nie nie zasługuję. Opanujcie więc emocje i dajcie już spokój biednemu <stoflerowi>. :::cheese:::
Coś w tym jest... Ciekawe, że ww. kolegów podobnie zaangażowane wpisy Vivida nie wk...ły?
Vivid bez Stoflera niemal „nie istnieje”. Stofler prowokuje do granic wytrzymałości.
Różnica między byciem wielkim fanem Feda a Nole polega na tym, że my się ciągle musimy żegnać z naszym tenisowym bogiem, a oni mają raczej jeszcze wiele, wiele lat radości. Więc może trochę wrzućmy na luz. I nie wnerwiajmy się nawzajem.
Dla mnie Fed nie jest tylko kwestią typu Czelsi, Real czy Barca. Dla mnie to inspiracja do realnej gry w tenisa. Jestem stary, więc taki dziadek pokazuje jak to robić żeby długo i sprawnie grać i jak najmniej bolało, to dlatego Rafa czy Andy, genialne przykłady walczaków, a zdrowotnie inwalidzi, nie są dla mnie wzorem.
Peace, Stofler!
Chcesz powiedzieć, że Djokovic pogra jeszcze "wiele, wiele lat" ? :] Nie wiem co przez to rozumieć, ale w mojej opinii skończy karierę w wieku 34-35, czyli max 3 lata mu zostały i w tym czasie ma szanse na maksymalnie 4 WS. Ale to tylko moje zdanie. Poza tym, nie zdziwiłbym się, gdyby Federer pograł niewiele krócej, to by były jaja rotfl
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Zakładam, że jeśli Wajdzie wystarczy cierpliwości to Novak do 36 spoko pociągnie. 20 szlemów Feda jest w stanie przegonić, zwłaszcza z takim tourem jak dziś.
Przyznam, że ja na miejscu Feda, po takim finale, jak ten wimbledoński, gdzie miał Novaka na tacy a nawet na widelcu, nie wiem czy bym się podniósł mentalnie do końca roku. Z jednej strony jeszcze nigdy nie wyglądał tak spokojnie w finale, no ale nie można zakładać, że cieszy go każdy wynik w turnieju, półfinał czy finał (przegrany), bo to by oznaczało brak motywacji. Więc musiał chcieć wygrać. Co pod tą kopułą musi się dziać... ;)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

TomPL pisze:Coś w tym jest... Ciekawe, że ww. kolegów podobnie zaangażowane wpisy Vivida nie wk...ły?
Widocznie reszta nie należy do Klubu Klakiera Igi Ś. :P A już na pewno nie są jej naczelnym forumowym klakierem ;)

Ja mam jak Hokej, mnie nazwiska, te obecne, kompletnie nie ruszają. Ważne żeby mecz był dobry. Jak już kiedyś pisałem - chyba u większość ludzi jest jakoś tak, że sentyment mamy do tych, którzy królowali gdy my sami zaczynaliśmy i fascynacja była największa. Dla mnie dzisiejsi liderzy, choć to geniusze tenisa, to jednak nadal tylko zbitek literek w nazwisku. Patrzę na styl gry i wizualny odbiór gry, wyniki są dla mnie mało istotne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Roger Federer

Career matches lost having matchpoints
Federer 22 na 1487
Nadal 5 na 1152
Djokovic 3 na 1053

Ta statystka pokazuje jedyny ale jakże ważny słaby punkt Federera. Gdyby miał lepszą psychikę to nawet nie było by sensu dyskutować. Nadal i Djokovic to mentalne skały przy Rogerze.
21 WS..
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:...Z jednej strony jeszcze nigdy nie wyglądał tak spokojnie w finale, no ale nie można zakładać, że cieszy go każdy wynik w turnieju, półfinał czy finał (przegrany), bo to by oznaczało brak motywacji. Więc musiał chcieć wygrać. Co pod tą kopułą musi się dziać... ;)
Nole w pomeczowym wywiadzie przyznał że przed finałem obiecał sobie, że cokolwiek się zdarzy, będzie spokojny i nie da się wyprowadzić z równowagi. Dodał, że cały czas bardzo pilnował by " być w meczu " przez cały czas, nie ulegać frustracji niezależnie od sytuacji na korcie i na trybunach i w ogóle bardzo podkreślał znaczenie tej walki mentalnej, wizualizacji itp.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

ayshe pisze:Nole w pomeczowym wywiadzie przyznał że przed finałem obiecał sobie, że cokolwiek się zdarzy, będzie spokojny i nie da się wyprowadzić z równowagi.
Wyciągnął wnioski z Paryża.
Jacek iREM pisze:Vivid bez Stoflera niemal „nie istnieje”.
Auć! :D Vivid był długo przed stoflerem i wcześniejszą odsłoną - Alfredem ;) Vivid przerobił wielu takich "stoflerów", i lepszych gagatków. Stofler to tylko mały kamyczek na drodze, nic istotnego, jeden z wielu :P
Jacek iREM pisze:Stofler prowokuje do granic wytrzymałości.
Nie zgodzę się do końca. On raczej chce na siłę jakiś kult Serba budować, a ja tylko w tym w miarę skutecznie przeszkadzam ;) Jak tylko słyszymy o jakiejś wyimaginowanej i wydumanej niby wielkości Serba, to od razu twarde cyferki 102-76 i 20-16, stofler już zna na pamięć, ponoć ... :P rotfl

Ale żeby nie było, stoflera ... nadal żal ;) :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Roger Federer

Vivid pisze:
TomPL pisze:Coś w tym jest... Ciekawe, że ww. kolegów podobnie zaangażowane wpisy Vivida nie wk...ły?
Widocznie reszta nie należy do Klubu Klakiera Igi Ś. :P A już na pewno nie są jej naczelnym forumowym klakierem ;)
No sami widzicie - tyle razy już mu tłumaczyłem, że to g***o prawda a on dalej to samo, bez sensu ale płyta się zacięła. Zabrali Vividowi smoka to musiał znaleźć inne obiekty do wk...nia, bo jakoś trzeba dobrze dzień zacząć, szczególnie gdy się siada do komputera po 5 rano :]
No trudno, z koniem przecież nie będę się kopał, na zdrowie...

A Roger? Fly Roger, fly, Up, up to the sky! :D
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

ayshe pisze:
Jacek iREM pisze:...Z jednej strony jeszcze nigdy nie wyglądał tak spokojnie w finale, no ale nie można zakładać, że cieszy go każdy wynik w turnieju, półfinał czy finał (przegrany), bo to by oznaczało brak motywacji. Więc musiał chcieć wygrać. Co pod tą kopułą musi się dziać... ;)
Nole w pomeczowym wywiadzie przyznał że przed finałem obiecał sobie, że cokolwiek się zdarzy, będzie spokojny i nie da się wyprowadzić z równowagi. Dodał, że cały czas bardzo pilnował by " być w meczu " przez cały czas, nie ulegać frustracji niezależnie od sytuacji na korcie i na trybunach i w ogóle bardzo podkreślał znaczenie tej walki mentalnej, wizualizacji itp.
Ciekawe! Wygląda na to, że mu się udało. Jestem ciekawy też dlaczego go aż tak przytykało oddechowo w tym meczu, stres, presja?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Roger Federer

Vivid trafnie zauważył, że po paryskiej dramie Nole najwyraźniej wyciągnął wnioski. Osobiście byłam pod wrażeniem jak opanowany był przez całe spotkanie, zwłaszcza że kompletnie mu nie szło, a kibice też dołożyli do pieca.
Piszesz o problemach oddechowych Serba, przy takim poziomie stresu byłoby to logiczne, kiedy się denerwujesz, oddech się spłyca. On dużo medytuje, a że w medytacji dużo czasu poświęca się redukcji stresu za pomocą technik oddechowych, więc na pewno starał się je stosować w trakcie meczu.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Roger Federer

Lukasz_b20 pisze:Career matches lost having matchpoints
Federer 22 na 1487
Nadal 5 na 1152
Djokovic 3 na 1053

Ta statystka pokazuje jedyny ale jakże ważny słaby punkt Federera. Gdyby miał lepszą psychikę to nawet nie było by sensu dyskutować. Nadal i Djokovic to mentalne skały przy Rogerze.
Jeszcze ciekawe ile z tych MP było przy własnym serwisie, bo to dodatkowa ciekawostka.

Oj szkoda, że mental u Rogera nie jest tak silny jak u rywali, ale mimo wszystko nikt inny nie potrafi grać tak jak on, szczególnie gdy się rozluźni.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Jak widać każdy z tej trójki ma swoje wady i zalety, Szwajcar ma praktycznie wszystko naj jeśli chodzi o tenisowe rzemiosło, ale nie ma głowy. Oczywiście nie ma co się zachwycać nad obecnym Federerem, bo on poza serwisem nie ma nic z okresu prime time, Djokovic również, jak widać jednak wystarczy by zrobić finał Wimbledonu czy też nawet wygrać cały turniej.
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Roger Federer

Jurek Kiler pisze:Jak widać każdy z tej trójki ma swoje wady i zalety, Szwajcar ma praktycznie wszystko naj jeśli chodzi o tenisowe rzemiosło, ale nie ma głowy. Oczywiście nie ma co się zachwycać nad obecnym Federerem, bo on poza serwisem nie ma nic z okresu prime time, Djokovic również, jak widać jednak wystarczy by zrobić finał Wimbledonu czy też nawet wygrać cały turniej.
No fakt trzeba przyznać, ze serwis mu został na poziomie z prime time, a kto wie czy biorąc pod uwagę to jak zwolniły nawierzchnie czy nawet nie jest teraz odrobinę lepszy.
Albert
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 7 cze 2011, 19:32

Re: Roger Federer

Najgorsze dla Feda jest to, że przez tą jego nieudolność w tych najważniejszych/stykowych momentach ,on sam utrzymuje pozostała dwójkę w walce o GOAT. Wyszarpał by z tych multum okazji chociaz dwie i nie byłoby tematu. Sam miałby z 21-23 WS i by go nie doszli, no ale wydaje się wielce prawdopodobne, że przynajmniej dorównają wynikowo. Zobaczymy, może się pojawią blokerzy, ale patrząc na obecny tour, to raczej pomogą tylko jak będą mogli nabijać staty BIG3.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Roger Federer

Roger to w głowie chyba zawsze musi miec "Syndrom kogoś" Pozbył się kompleksu Nadala to jego mózg znalazł sobie Novaka żeby równowaga została zachowana.
21 WS..
Awatar użytkownika
Maestro
Orator
Orator
Posty: 658
Rejestracja: 13 cze 2017, 22:30

Re: Roger Federer

Lukasz_b20 pisze:Roger to w głowie chyba zawsze musi miec "Syndrom kogoś" Pozbył się kompleksu Nadala to jego mózg znalazł sobie Novaka żeby równowaga została zachowana.
A jak jeszcze przegra ze 2 razy z Thiemem to może się pojawić Syndrom Thiema, dlatego tak się obawiam, gdy tylko gra z Austriakiem.

Ale mimo wszystko uważam, że Roger ma motywacje do dalszej gry, żeby pobić rekordy Connorsa w ilości wygranych spotkań ATP i turniejów.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Jego motywacja nazywa się Mirka. Stary do roboty, kanapki zrobione, czas zarabiać, bo dzieci rosną! ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

TomPL pisze:No sami widzicie - tyle razy już mu tłumaczyłem, że to g***o prawda a on dalej to samo, bez sensu ale płyta się zacięła. Zabrali Vividowi smoka to musiał znaleźć inne obiekty do wk...nia, ...
Przecież znalazłem, ciebie. :D Puszysz się na to jak małolat w przedszkolu. rotfl
Tomek, więcej luzu i dystansu. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisfan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 12 sty 2019, 12:58

Re: Roger Federer

Jedno z moich ulubionych zagrań Federera. :-P
https://youtu.be/Dt3-EWRIk9Q

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”