Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

Wydaje mi się, że Nadal był trenowany przez wujka stricte pod sukcesy na mączce, tak jak generalnie specjalizowali się Hiszpanie w latach 90-tych. Dopiero jak zobaczyli, że się da, przy lekkich modyfikacjach, ugrać coś na innych nawierzchniach, to zaczęto wprowadzać korekty do gry Rafy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Pytanie kiedy zauważyli i kiedy zaczęli wprowadzać te modyfikacje, Nadal już w 2006-ym roku był w finale Wimbledonu, a jeszcze wtedy był raczej tą najbardziej defensywną wersją siebie, sukcesy na hardzie już też miał za sobą - choć nie w Wielkim Szlemie.

Tak się zastanawiam, Nadal obecnie jest pewnie bardziej wszechstronnym zawodnikiem już 10+ lat temu, niewątpliwie jednak już nie jest tak mocny fizycznie i szybki jak kiedyś, która wersja Rafy byłaby lepsza, moim zdaniem jednak ta z 2005 czy 2006 roku, mimo gorszego trochę serwisu, jeszcze nie bez tak solidnych umiejętności gry przy sieci.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

https://www.youtube.com/watch?v=QhGRwN_V4Go
Roger Federer laureatem nagrody Laureus 18 :::gtr::: w kat. Sportowiec Roku i powrót Roku.

https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B4203CC :::yay:::
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Roger Federer

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B2AFB4E Roger już intensywnie promuje tegoroczny Laver Cup. Nawet pizzę z Kyrgiosem zjadł. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
KoniecTenisa

Re: Roger Federer

Wygląda na to że Rafał idzie na samotnego lidera wygranych 1000. Czy ktoś pamięta dlaczego Federer nie nabił porządnie licznika w okresie swej dominacji?
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Federer w latach 2004-2006 sporo jednak odpuścił, wystąpił tylko w 18 z 27, a wygrał 11, a w 2007 zaliczył jednak parę wpadek (Canas) i już chyba bardziej koncentrował się na Szlemach. No i zawsze brakowało tego choć jednego Mastersa na trawie, wówczas zapewne byłoby ich więcej, biorąc wszystko to pod uwagę to 27 to świetny rezultat, fajnie byłoby gdyby dobił do 30, ale będzie ciężko.

Rafa jest naturalnym liderem tej klasyfikacji, tak samo jak Federer wielkoszlemowej, niech tak zostanie.
Djokovic kąsał, wygrał sporo bitew, ale na dłuższą metę nie wytrzymał i poległ.
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Roger Federer

Jurek Kiler pisze:Federer w latach 2004-2006 sporo jednak odpuścił, wystąpił tylko w 18 z 27, a wygrał 11, a w 2007 zaliczył jednak parę wpadek (Canas) i już chyba bardziej koncentrował się na Szlemach. No i zawsze brakowało tego choć jednego Mastersa na trawie, wówczas zapewne byłoby ich więcej, biorąc wszystko to pod uwagę to 27 to świetny rezultat, fajnie byłoby gdyby dobił do 30, ale będzie ciężko.
Kiedyś również nikt nie koncentrował się tak na wygrywaniu seryjnym Mastersów, Sampras ma ich jedynie 11, Agassi 17. Po prostu ranga tych turniejów i nagrudy były dużo mniejsze niż w przypadku WS, dlatego najlepsi koncentrowali się na tych 4 głównych turniejach.
No i ten argument z nawierzchnią też jest ważny, przecież Nadal co roku w najlepszych latach miał minimum 3 pewne, co najmniej 2 z 3 na mączce(to tam wygrał 23 ze wszystkich 31), no i jeszcze minimum jakiś jeden na hardzie.
KoniecTenisa

Re: Roger Federer

Dzięki Panowie, nie pomyślałem o nawierzchni... Faktycznie gdyby babcia miała wąsy to Federer miałby lekutko 35 Mastersów...
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Roger Federer

Federer wraca na należny tron. :)
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

A niby czemu należny?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Roger Federer

Vivid pisze:A niby czemu należny?
Wiadomka, tron należy się Novakowi. :twisted:
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Roger Federer

Vivid pisze:A niby czemu należny?
Wiem o co Ci chodzi ale potraktuj tego posta i słowo "należny" pół żartem ;) Wiem że nie ma w życiu nic co się komuś należy.

Rozumiem że Rafa musi nie wygrać w Rzymie aby Fed się utrzymał? Tylko wygrana sprawi że Fed wróci na poz. nr 2?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Nie, nie chodzi mi o arytmetykę punktową. Chodzi o to, że nic się nikomu nie należy, tym bardziej fotel lidera Szwajcarowi. Jak sobie uciuła to będzie miał, a jak nie to wypad. Taki jest sport. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Roger Federer

Vivid pisze:Nie, nie chodzi mi o arytmetykę punktową. Chodzi o to, że nic się nikomu nie należy, tym bardziej fotel lidera Szwajcarowi. Jak sobie uciuła to będzie miał, a jak nie to wypad. Taki jest sport :)
Powtórzyłes mój komentarz... :wink:
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Roger Federer

Marcin_L pisze:Wiadomka, tron należy się Novakowi. :twisted:
Jak go zdobędzie, uznam że ma jednak charakter ale sam już w to nie wierzę. Jak mu się nie uda, dalej będę go cenił jako wybitnego tenisistę grającego w swoim najlepszym czasie lepiej niż Federer czy Nadal kiedykolwiek. Ale trzeba przyznać, że to był tylko zryw, dwa sezony z kosmosu. Jego najwięksi konkurenci potrafili jednak utrzymać najwyższy poziom przez właściwie całą karierę. Dlatego są od niego lepsi, biorąc pod uwagę całokształt. :/
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Djokovic grał lepiej niż Federer i Nadal kiedykolwiek. rotfl

Śmieje się z takich tekstów, niekoniecznie dlatego, że to nieprawda, ale dlatego, bo cała ta trójka szczyt formy przeżywała w innych okresach i trudno to w ogóle ocenić. Aczkolwiek dla mnie Federer 2017 > Djokovic 2016, 2015, 2011. Nie mówiąc o latach świetności Szwajcara. Oczywiście możesz wierzyć w swoją wersję, choć poza Tobą pewnie mało kto w nią uwierzy.

Co do rankingu - obaj panowie pewnie jeszcze do końca roku zmienią się parę razy na pozycji lidera. No chyba, że Rafa obroni Rzym i RG to wówczas może utrzymywać prowadzenie już do końca roku, bo jakoś nie chcę mi się wierzyć, że Fed obroni Halle z Wimbledonem.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Roger Federer

stofler pisze:Jak mu się nie uda, dalej będę go cenił jako wybitnego tenisistę grającego w swoim najlepszym czasie lepiej niż Federer czy Nadal kiedykolwiek.
rotfl
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Roger Federer

rafbat pisze:
stofler pisze:Jak mu się nie uda, dalej będę go cenił jako wybitnego tenisistę grającego w swoim najlepszym czasie lepiej niż Federer czy Nadal kiedykolwiek.
rotfl
Wiedziałem po co piszę poniższe słowa. :twisted:
Marcin_L pisze:
Vivid pisze:A niby czemu należny?
Wiadomka, tron należy się Novakowi. :twisted:
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Roger Federer

Jurek Kiler pisze:Aczkolwiek dla mnie Federer 2017 > Djokovic 2016, 2015, 2011.
rotfl rotfl rotfl rotfl

Nie tylko z tego można się pośmiać. ;-P
Jurek Kiler pisze:Oczywiście możesz wierzyć w swoją wersję, choć poza Tobą pewnie mało kto w nią uwierzy.
Z pewnością w świątyni Federastów więcej osób będzie opowiadało się za Twoją teorią. :D

Dla mnie z kolei Nadal i Djokovic w topowej formie > Federer. (jeżeli mówimy o bezpośrednich pojedynkach h2h tylko i wyłącznie).
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

La_Patik- pisze:
Jurek Kiler pisze:Aczkolwiek dla mnie Federer 2017 > Djokovic 2016, 2015, 2011.
rotfl rotfl rotfl rotfl

Nie tylko z tego można się pośmiać. ;-P
Jurek Kiler pisze:Oczywiście możesz wierzyć w swoją wersję, choć poza Tobą pewnie mało kto w nią uwierzy.
Z pewnością w świątyni Federastów więcej osób będzie opowiadało się za Twoją teorią. :D
W 2017 żeby było jasne mam na myśli pierwsze trzy mc, nigdy nie widziałem tak pewnego siebie i bawiącego się tenisem Szwajcara.

Generalnie jest tak, że w świątyni Djokovica najlepszy będzie Djokovic, w świątyni Nadala Nadal, Federera Federera, i w całej reszcie Federer.

Gdybyśmy mieli zestawić umiejętności całej trójki to Federer bez dwóch zdań jest numerem jeden, ma największy repertuar i jest to bezdyskusyjne. I teraz jak sobie wyobrażam Federera w swojej najlepszej wersji, któremu wychodzą wszystkie zagrania to nie wiem gdzie zarówno Nadal a tym bardziej Djokovic mają go ugryźć.

Szwajcar to zawodnik ofensywny, a gracz ofensywny z przysłowiowym dniem konia zawsze pokona tego defensywnego, dlatego Wawrinka mógł pokonać ścianę Djokovica na RG, w dodatku dosyć pewnie. Natomiast zawodnikom o takiej a nie innej specyfikacji na pewno trudniej jest być tak regularnym i grać swój najlepszy tenis.

Oczywiściece na mączce jest inaczej, tutaj Nadal ze swoją najlepszą wersją jest najlepszy.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”