Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Wszystkie pokazuje jak Szarapowa "gra" klasyczny wolej. :) Nikt tego nie przebije. ;)

Ups ... Stofler znów uderzy w beksa, bo jego idol nawet w partoleniu tenisa nie może być debeściak. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Szarapka jest o tyle sprytna, że klasycznego w 99% przypadków zastępuje drivem, po prostu nie bierze się za coś czego nie potrafi.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

A Novak nie jest tak sprytny i próbuje smeczować... :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Gary pisze:A Novak nie jest tak sprytny i próbuje smeczować... :wink:
Od 10 lat. rotfl
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

Jurek Kiler pisze:
Gary pisze:A Novak nie jest tak sprytny i próbuje smeczować... :wink:
Od 10 lat. rotfl
To w sumie nie jest śmieszne, właśnie mi uświadomiłeś, że ja też od 10 lat kaleczę smecze. No ale przynajmniej dzięki temu mam coś wspólnego z wielokrotnym mistrzem WS. :D
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Gary pisze:...No ale przynajmniej dzięki temu mam coś wspólnego z wielokrotnym mistrzem WS. :D
Też jeździsz samochodem jak on? Wiemy, widzieliśmy próbkę ... ;) rotfl
Ale musisz jeszcze poćwiczyć bo on przyłożył babie w tył, a Ty jakoś nie. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Roger Federer

https://m.sportowefakty.wp.pl/tenis/736 ... nkingu-atp

Czyli jednak walczy o jedynkę. Wystarczy półfinał.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Roger Federer

Ok jest ta cudowna, niesamowita jedyneczka, kolejny rekord, kolejny sukces.. I co dalej? Dobijamy do setki? Gonimy Jimmiego? Co dalej? Jak żyć? Jak żyć?

Co teraz będzie robił Roger? Wrzuci na luz? Będzie cieszył się życiem? Tym tenisowym życiem? Bawił się w profi?
Jak podobnie, a jednak jak inaczej musi smakować jedyneczka Karolinie, a jak inaczej Rogerowi...
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Roger Federer

Kolejny Wielki sukces Roger! W WIEKU36LAT NO1! Robi wrażenie!
21 WS..
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Roger Federer

Czy jest najstarszym numerem 1 w historii?
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Clapton pisze:Czy jest najstarszym numerem 1 w historii?
Tak, do tej pory najstarszym był Agassi, który miał jakieś 33,5 roku, Federer jest trzy lata starszy. Najstarszym liderem na koniec sezonu jest jednak Rafa, ciekawe czy i ten rekord Szwajcar pobije.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

A co dla Djokovica? :P
Powtarzanie - Federer, Nadal, Sampras, Emerson ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Roger Federer

Nawiasem mówiąc ostatnio czytałem artykuł na jakiejś anglojęzycznej stronie, że Federer w zeszłym roku rezygnując z Paryża napisał również, że jest mu przykro, że nie zagra w tym roku na Roland Garros z powodu kibiców, którzy zawsze go wspierali, ale już nie może się doczekać spotkania z nimi za rok. Jak myślicie czy to jest w ogóle możliwe, że w tym roku wystartuje w tym jednym turnieju na mączce?
Na pewno Roland Garros o to będzie się starać, bo przecież teraz to już nie tylko Federer, ale numer jeden światowego tenisa może odpuścić ich turniej.
Po drugie Federer jest słowny raczej, a w takiej sytuacji niewątpliwie nie wywiązałby się z obietnicy skierowanej do kibiców.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Tak, tak mówił, że całkowita rezygnacja z gry na mączce raczej nie będzie normą. Tylko, że okazało się to tak skuteczne, że od jakiegoś czasu poddaje w wątpliwość pojawienie się na niej. Francuzi i Paryżanie mają pecha, mają turniej na nawierzchnii, która przestała go interesować, mają też turniej rangi masters, który jest pomiędzy rodzimą Bazyleą a finałami ATP.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Roger Federer

Może decyzja będzie zależała od ... formy Nadala?
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Roger Federer

Madox pisze:Może decyzja będzie zależała od ... formy Nadala?
Jakaby ona nie była to i tak jest faworytem w starciu z najlepszym Fedem. Przykład 2011 rok. Dla mnie występ w Paryżu to czysta głupota, chyba że chce po tym sezonie kończyć karierę. Lepiej niech trenuje na trawie.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Start w Rotterdamie pokazał, że ranking i 1-nka jest dla niego ważna ale obijanie się na mączce ewentualnym kosztem tytułu na Wimblu jest delikatnie mówiąc nierozsądne. Oczywiście nikt nie wie czy uda się i w tym roku...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Roger Federer

Na miejscu Feda co do sezonu na kortach ziemnych to zagral bym tylko na RG kosztem odpuszczenia innego turnieju. Na RG ma teoretycznie łatwe punkty do zdobycia. Skoro tak wszystko mu wychodzi to czemu by nie mogło sie udać na mączce.. Tak zdrowo rozsądkowo to dla niego ostatnia szansa na bardzo dobry wynik (brak kilku topowych graczy z touru) Lepiej teraz zagrac a za rok odpuścić..
21 WS..
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Zgadzam się, czy coś zmieniło się w stosunku do poprzedniego roku? Nie, wybrał po prostu Rotterdam zamiast Dubaju, być może dlatego, że droga do tytułu w AO była znacznie łatwiejsza niż przed rokiem, a że przy okazji skutkowało to pozycją numer jeden to skorzystał, w końcu.

Nie ma jednak wątpliwości, że ważniejsze są WSy, szans na mączce raczej za dużych nie ma, pewnie byłby w stanie tam nabić sporo "oczek" ale grać tam kosztem zmiejszenia szans na tytuł Wimbledonu? Bez sensu, ja uważam, że on już w 2015-ym roku mógł podjąć decyzje o odpuszczeniu sezonu gry na clayu.

Natomiast kiedy w zeszłym roku mówił, że zagra tylko we French Open to wydawało się to zwyczajnie głupie i koniec końców uznał ze sztabem, że to faktycznie bez sensu. Wątpię by w tym roku specjalnie się przestawiał na inną nawierzchnie kiedy już szykuje się na zupełnie inną.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Faktem jest, że tenisowy dziad borowy siada na tronie ...
Nic do Federera nie mam, ale niech się wstydzi reszta stawki ATP. :P Oni już nie dryfują a normalnie płyną w kierunku WTA. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”