Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Fed zaklepał sobie miejsce w kończącym sezon turnieju mistrzów... po raz 13 z rzędu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Roger Federer

El Diablo pisze:Fed zaklepał sobie miejsce w kończącym sezon turnieju mistrzów... po raz 13 z rzędu.
No i wygrał 80 turniej w karierze. :::gd::: Mistrz.
Najbardziej mnie jednak zaskakuje, że On jest w stanie pogodzić granie w tenisa na takim poziomie z posiadaniem tak licznej rodziny O_O . Zdaje sobie sprawę, że ma wszelkie możliwe wsparcie a Mirka przejęła na siebie większość obowiązków, ale mimo wszystko jest to wyczyn. Chyba samolot musiał większy kupić bo pewnie z 25 osób lata z nim po świecie.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Tenisówka pisze:Najbardziej mnie jednak zaskakuje, że On jest w stanie pogodzić granie w tenisa na takim poziomie z posiadaniem tak licznej rodziny O_O . Zdaje sobie sprawę, że ma wszelkie możliwe wsparcie a Mirka przejęła na siebie większość obowiązków ale mimo wszystko jest to wyczyn. Chyba samolot musiał większy kupić bo pewnie z 25 osób lata z nim po świecie.
Czy ja wiem... jeśli każde dziecko ma swoją własną opiekunkę etc. itd. itp. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

El Diablo pisze:Fed zaklepał sobie miejsce w kończącym sezon turnieju mistrzów... po raz 13 z rzędu.
A rok temu tak się męczył by tam awansować...
W sumie już po Wimbledonie można być było pewnym, że awansuje tam bez problemów, kanadyjsko-Amerykańskie sukcesy jedynie to przyspieszyły. Jest to jednak ewenement, te 33 lata i poziom jaki prezentuje robią wrażenie. Oczywiście są sportowcy, którzy potrafią grać i do 40, w piłce nożnej zwłaszcza defensorzy, których praca jest jednak mniej fizyczna niż graczy ofensywnych. Ale Federer ma w nogach już 1196 spotkań i nie miał żadnych kontuzji, żadnych przerw O_O.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Roger Federer

Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

tkpp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 12 mar 2013, 10:42

Re: Roger Federer

https://www.youtube.com/watch?v=eQhNdr9pefM

Roger ucina sobie pogawędkę z MJ o nowych butach. W 1:56 daje tajny znak mający nam uświadomić po co to wszystko.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Roger Federer

tkpp pisze:https://www.youtube.com/watch?v=eQhNdr9pefM

Roger ucina sobie pogawędkę z MJ o nowych butach. W 1:56 daje tajny znak mający nam uświadomić po co to wszystko.
Skąd ja wiedziałem, że to ten znak. :D
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Haha przypadek rotfl ?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

Brawo, Roger. Szacun za ten turniej. Za zwycięstwo ledwo, ledwo nad Argentyńczykiem - ale zwycięstwo. Za znakomity mecz z Djokovicem i za końcowy sukces.
Rafy w Mastersach nie doścignie, ale 23 to piękna liczba. :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

Majorka pisze: Rafy w Mastersach nie doścignie, ale 23 to piękna liczba. :::gd:::
A skąd taka pewność? Nie wierzysz, że może dojść do sytuacji, w której Rafa nie wygra już żadnego tytułu Masters, a Roger jeszcze zgarnie przynajmniej 5? :twisted:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

McGyver pisze:
Majorka pisze: Rafy w Mastersach nie doścignie, ale 23 to piękna liczba. :::gd:::
A skąd taka pewność? Nie wierzysz, że może dojść do sytuacji, w której Rafa nie wygra już żadnego tytułu Masters, a Roger jeszcze zgarnie przynajmniej 5? :twisted:
Po cuda to do kościoła. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

McGyver pisze:
Majorka pisze: Rafy w Mastersach nie doścignie, ale 23 to piękna liczba. :::gd:::
A skąd taka pewność? Nie wierzysz, że może dojść do sytuacji, w której Rafa nie wygra już żadnego tytułu Masters, a Roger jeszcze zgarnie przynajmniej 5? :twisted:
No faktycznie, jasnowidzem nie jestem. :wink: Jednakże biorąc pod uwagę :
- wiek Federera
- nieubłagany upływ czasu
- istnienie Djokovica
- i innych tenisistów aspirujących do czołówki
wygranie 5 tysięczników wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne.
Ale jak cud się zdarzy - to odszczekam. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

Istnienie Djokovica i Nadala* ;)

Toć Rafa jeszcze ostatniego słowa nie powiedział. Korzystając z okazji, jeszcze raz wielkie graty dla Rogera za turniej i dla przyszłego taty, Novaka. (żeby mnie moderacja nie ścigała :twisted: )
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

fortomorrow pisze:Istnienie Djokovica i Nadala* ;)

Toć Rafa jeszcze ostatniego słowa nie powiedział. Korzystając z okazji, jeszcze raz wielkie graty dla Rogera za turniej i dla przyszłego taty, Novaka. (żeby mnie moderacja nie ścigała :twisted: )
Sugerujesz, że potrzebujemy pretekstu? Naiwniak. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

McGyver pisze:
Majorka pisze: Rafy w Mastersach nie doścignie, ale 23 to piękna liczba. :::gd:::
A skąd taka pewność? Nie wierzysz, że może dojść do sytuacji, w której Rafa nie wygra już żadnego tytułu Masters, a Roger jeszcze zgarnie przynajmniej 5? :twisted:
Z całym szacunkiem, ale w przypadku Federera każdy Masters może być ostatnim, a Nadal jeszcze trochę raczej pogra i trochę wygra - zwłaszcza na mączce. Hiszpana tak naprawdę nie wiem jak ocenić, bo okej sezon 2012 i 2014 to właściwie gra do połowy, ale między tymi sezonami jest rok 2013 - nie tak przecież odległy - który właściwie odkąd wrócił (bodaj w lutym) to przez cały ten okres (poza wpadką na Wimbledonie) grał niesamowicie regularnie i skutecznie, nie można więc wykluczyć podobnego obrotu sprawy w roku 2015.

Hiszpan miał mieć rozklekotane dawno już kolana, a on ciągle gra i co roku zgarnia po jednym Szlemie i kilka Mstersów (w roku 2011 i 2014 zadowolił się jednym), może przyjść oczywiście sezon bez sukcesów co w jego przypadku może oznaczać po prostu już koniec kariery. Wtedy jest jeszcze Federer, który musi wygrać aż 5-ięć! tytułów, więc triumfować co najmniej w roku przyszłym i w jeszcze kolejnym, bo średnio to tak on zgarnia dwa na sezon - nie wydaje mi się możliwe by Szwajcar rok 2015 i 2016 mógłby mieć równie dobry co obecny.

Moim zdaniem więc sprawa jest jasna, królem Mastersów jest Rafa i jeszcze kilka tych tytułów powinien dołożyć, nie jestem wstanie powiedzieć ile, bo gra w wieku 28 lat w jego przypadku to już chyba za dużo - gdybyśmy mieli się cofnąć i pomyśleć do kiedy on może grać - może zatem to będą 1-2 Mastersy, może przyszły rok będzie ostatnim rokiem, a może nie, a jeśli nie to nie wykluczyłbym jeszcze 4-8 tytułów. Każdy kolejny wygrany turniej Federera to z kolei wielka sprawa i "niespodzianka", za każdym razem jest to coś ponad stan biorąc pod uwagę wiek jaki osiągnął.

Bardziej interesująco wygląda sprawa walki o palmę pierwszeństwa jeśli chodzi o wygrane turnieje w ogóle (81 do 64 dla Federera) i zwłaszcza turnieje ważne, a więc - WS, WTF, Masters 1000 i IO - Federer w takim zestawieniu prowadzi 46 do 42.

Jest jeszcze jedna ciekawa statystyka którą może znacie, a może nie. Oczywiście wiadomo, że Federer jest niezagrożonym liderem jeśli chodzi o liczbę tygodni na pierwszej pozycji rankingu ATP. Istnieje jeszcze liczba tygodni bycia w pierwszej dwójce i trójce. W tym pierwszym zestawieniu Szwajcar spędził 418 tygodni i jest liderem tej klasyfikacji i z racji awansu będzie swą przewagę zwiększał, drugi jest Ivan Lendl - 409 i trzeci Rafa Nadal - 403. Jeśli chodzi o trzecie zestawienie to od jakiegoś czasu panuje równowaga ponieważ obaj są w pierwszej trójce, prowadzi tutaj jednak Jimmy Connors - 595 przed Federerem - 531, Lendlem - 499, Samprasem - 457 i Nadalem - 437. Takie to statystyczne ciekawostki.
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

Są pewne rekordy których Rafa na pewno nie przebije, liczba tytułów, czas liderowania, wygrane WTF itd.
Tak jak mówisz, jest wiele takich ciekawostek jak ilość tygodni w pierwszej trójce itd. Ostatnio przejrzałem większość i Nadal naprawdę nie ma czego szukać, że tak powiem. Jednym z nielicznych rekordów jakie może jeszcze wyrównać czy przebić to szlemy.
Ja tam wierze. 3 szlemy tylko, a RG pewnie jeszcze ugra z 2, więc wystarczy Australia czy Nowy Jork.

http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records
Tu jest w ch..olere tych rekordów. :) Federer właściwie jest w każdej rubryce. :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

Nie wiem z czego wynika wasz optymizm odnośnie Nadala. Patrząc od strony niedyspozycji/absencji zdrowotnych to to jest wrak zawodnika. Dla mnie prawdopodobieństwo że Fed ugra 2 Mastersy i Rafa dwa Mastersy jest takie samo. Nikłe.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Szanghaj 2014

matek20 pisze:http://en.wikipedia.org/wiki/ATP_World_Tour_records
Tu jest w ch..olere tych rekordów. :) Federer właściwie jest w każdej rubryce. :D
Może warto przenieść ten statystyki do tematu Fedka, fajne :::gd::: .
PitS pisze:Nie wiem z czego wynika wasz optymizm odnośnie Nadala. Patrząc od strony niedyspozycji/absencji zdrowotnych to to jest wrak zawodnika. Dla mnie prawdopodobieństwo że Fed ugra 2 Mastersy i Rafa dwa Mastersy jest takie samo. Nikłe.
Coś mi się wydaje, że jednak poskładają Rafę na przyszły sezon.
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”