TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Marion Bartoli

Aż założę temat...

Gruchnęła dziś wiadomość, że Marion kończy karierę. Powiedziała, że już nie może. Zmagała się z kontuzjami a tegoroczny Wimbledon wyeksploatował ją doszczętnie. Powiedziała także, że po 45 minutach - godzinie gry zaczyna odczuwać ból i już ma dość.

Jaki tenis grała taki grała, ale tak ogólnie wydaje się sympatyczna. Mimo wszystko będzie mi szkoda, zawsze to jakiś ewenement na korcie się pojawił ;).

Źródło: tenisklub.pl
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Marion Bartoli

W komentarzach, dużo jest o roli ojca i o tym jakie jego "tyrania" odcisnęła piętno na grze i pracy Marion na treningach. Myślę, że przykład Agnieszki i Karoliny wskazuje na to, że rodzic musi wiedzieć, kiedy zejść na drugi plan.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: Marion Bartoli

Tylko że sama Marion wydaje mu się wdzięczna nawet pomimo takich, a nie innych metod. No i osiągnęła coś o czym Agnieszka i Caroline mogą sobie na razie tylko pomarzyć. Może lepiej tak skończyć karierę, osiągając po drodze wymarzony cel, niż grać dłużej, ale bez "tego czegoś". Zwłaszcza, że Bartoli zawsze zależało na tym sukcesie jak na niczym innym, pokazując to swoją determinacją.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Marion Bartoli

Nigdy za nią nie przepadałem, ale zawsze mi szkoda gdy ktoś kończy karierę. Myślę, że za jakieś 2 lata zabraknie jej tenisowego zamieszania i wróci, w końcu 28 lat to trochę za wcześnie na emeryturę, chyba że znajdzie sobie jakieś inne zajęcie. Zobaczymy.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Marion Bartoli

wyczesany pisze:(...) chyba że znajdzie sobie jakieś inne zajęcie.
Tata jej znajdzie. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Leo146
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 21 sty 2013, 08:07

Re: Marion Bartoli

Szkoda, że potrzeba było takiego wydarzenia, żeby stworzyć osobny temat dla tej zawodniczki na forum. No ale cóż..... :?

Ja zapamiętam ją przede wszystkim z ciekawych meczów jakie rozgrywała przeciwko Azarence. Białorusinka zawsze miała problemy by grać z Bartoli. No i ta niesamowita seria Agi przeciwko Francuzce. Ale przede wszystkim cenię ją dlatego że była sympatyczna. Nie stroiła fochów, jak niektóre zawodniczki z czołówki rankingu. Pod względem wyników nie osiągnęła może niczego nadzwyczajnego. Zwycięstwo na tegorocznym Wimbledonie rozpatruje raczej w postaci wielkiego szczęścia a nie jej umiejętności, których tak czy siak odmówić jej nie można było. Francuzi mogą żałować, bo na miejsce Bartoli żadnej zastępczyni nie widać.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Marion Bartoli

Tak czy owak, kolejny przyczynek do dyskusji, ile w sporcie znaczą czynniki "wolicjonalne". Osiągnęła szczyt, kosztem ogromnych wyrzeczeń i powiedziała dość. Szacunek.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Marion Bartoli

hokej pisze:Osiągnęła szczyt (...) i powiedziała dość.
Eee tam też mi coś. Moja żona też tak robi... rotfl
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Marion Bartoli

Podoba mi się ta decyzja. Nie dlatego, że nie mogę patrzeć na jej tenis, ale ponieważ lubię rozsądnych ludzi. Spełniła swoje marzenie i odchodzi, dzięki temu zostanie lepiej zapamiętana. Poza tym jeśli czuje, że ma dość, że jest zmęczona, wyczerpana, że już zwyczajnie nie chce jej się rywalizować, może chce ułożyć sobie życie polegające na większej stabilności i spokoju to naprawdę dobra, dojrzała decyzja. Jako kobieta ma u mnie plusa :::gd::: . Życzę jej powodzenia w życiu, bo przecież nie wszystko kręci się wokół zawodowego tenisa.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Marion Bartoli

A ja myślę, że odpocznie trochę fizycznie i psychicznie i jeszcze wróci. Wielu już tak wracało, nie tylko w tenisie. Gdy emocje opadają, okazuje się, że zawodnik który 15 czy 20 lat nie znał innego życia niż kierat "trening-zawody-trening" nie umie już funkcjonować inaczej albo, co gorsza, że nic poza uprawianiem sportu nie potrafi lub nie chce robić. A do tego dochodzi tęsknota za rywalizacją, wygrywaniem, u niektórych nawet podobno za samą grą :::yay::: (choć jednak nie u wszystkich, bo część szczerze nienawidzi swoich dyscyplin). U kogoś może być to kwestia ponownego parcia na sławę albo kasę, tudzież jeden z setki innych powodów. Ale wracali, wracają i wracać będą. Jak Agassi, Capriati, Hingis, Henin czy w innych sportach: Jordan, Schumacher, Ottey albo co drugi bokser na emeryturze. Pewnie i Bartoli jeszcze wróci. Ciekawe z jakim skutkiem.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Marion Bartoli

A ja myślę, że już nie wróci ... Jej styl gry rzeczywiście wymaga większego wysiłku fizycznego. Techniki już nie poprawi, bo jej jest specyficzna i nierozwojowa. Większość kariery żyła na uboczu albo wręcz w klinczu z francuską federacją tenisową (pamiętamy hecę z uczestnictwem w igrzyskach olimpijskich). Zapytana o to, co będzie robić po zakończeniu kariery, odpowiedziała: "Na pewno coś znajdę /.../ jest tyle ekscytujących momentów w życiu kobiety, w życiu matki ...". Chyba ma dosyć tenisa i nie zobaczymy jej prędko jako trenera, opiekuna czy (ko)komentatora.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Kasik
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 6 lut 2013, 08:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marion Bartoli

Ja zawsze bardzo ją ceniłam za wolę walki, za umiejętność niesamowitej mobilizacji, koncentracji. Nawet przy beznadziejnym wyniku nie poddawała się i nieraz wyciągała mecz. :rolleyes:
28 lat to naprawdę wcześnie, współczuję jej bardzo jeśli tak cierpiała podczas spotkań, to dodatkowo musiało być deprymujące... A ona mimo to, potrafiła wykrzesać z siebie resztki sił, mimo bólu wygrywać mecze, szacunek Marion. :D :::gd::: Mam nadzieję, że Cię jeszcze kiedyś zobaczymy na korcie. :]
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Marion Bartoli

Smyk pisze:Chyba ma dosyć tenisa i nie zobaczymy jej prędko jako /.../ (ko)komentatora.
A jednak się myliłem. :/ Marion będzie kokomentatorem und ekspertem Eurosportu w czasie transmisji z US Open.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Marion Bartoli

Smyk pisze:
Smyk pisze:Chyba ma dosyć tenisa i nie zobaczymy jej prędko jako /.../ (ko)komentatora.
A jednak się myliłem. :/ Marion będzie kokomentatorem und ekspertem Eurosportu w czasie transmisji z US Open.
I to jest bardzo fajna wiadomość :::yay::: . Bo można było nie lubić tenisa Bartoli, ale trzeba przyznać, że to bardzo inteligentna dziewczyna, mówi świetnie po angielsku, dowcipna, o szerszych zainteresowaniach niż tylko sam tenis, drabinka kolejnego turnieju i pula nagród. Możliwe, że się sprawdzi jako komentatorka. Ciekawe, czy będzie komentowała tylko z kabiny, czy też w studio?
Awatar użytkownika
arghim
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 5 maja 2013, 12:55

Re: Marion Bartoli

Tennisowy pisze:
Smyk pisze:
Smyk pisze:Chyba ma dosyć tenisa i nie zobaczymy jej prędko jako /.../ (ko)komentatora.
A jednak się myliłem. :/ Marion będzie kokomentatorem und ekspertem Eurosportu w czasie transmisji z US Open.
I to jest bardzo fajna wiadomość :::yay::: . Bo można było nie lubić tenisa Bartoli, ale trzeba przyznać, że to bardzo inteligentna dziewczyna, mówi świetnie po angielsku, dowcipna, o szerszych zainteresowaniach niż tylko sam tenis, drabinka kolejnego turnieju i pula nagród. Możliwe, że się sprawdzi jako komentatorka. Ciekawe, czy będzie komentowała tylko z kabiny, czy też w studio?
Też tak myślę. :::gd::: Marion na korcie ma tą swoją dziwaczną stylówę i nie każdy ją lubi, ale w wywiadach i rozmowach jest bardzo sympatyczna, otwarta i bystra. Ma przyjemny głos + niezły angielski, może się sprawdzić w tej roli. ;)

Poza tym to pewnie dobrze jej zrobi, bo ta decyzja o rezygnacji z tenisa była podyktowana głównie kontuzjami, a nie jej zniechęceniem do gry. Dlatego ciągłe obcowanie z tym sportem, nawet jako komentator, jest wręcz wskazane. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Marion Bartoli

W tym temacie to ja w sumie niewiele mam do powiedzenia, odeszła i niech się tego trzyma :::gd::: .
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Marion Bartoli

Już nie gra w tenisa zawodowo, ale przeszła dość sporą przemianę i wygląda dziś tak O_O :

Obrazek
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Marion Bartoli

No to już wiem skąd u mnie te nadprogramowe kilogramy, pora rzucić tenis.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Marion Bartoli

Podziwiać, ale stan obecny zalatuje anoreksją. :?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Marion Bartoli

hokej pisze:Podziwiać, ale stan obecny zalatuje anoreksją. :?
Trochę tak, ciekawe czy nie zaliczy joja.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”