Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jerzy Janowicz

Nie żebym go bronił ale niektórzy ludzie już tak po prostu mają, że są strasznie emocjonalni i łatwo się denerwują. Takim nic nie pomoże, po prostu tak już w genach siedzi. Można nad tym popracować ale w cięższych przypadkach sam nie wiem. Taki poziom wkurzenia rozumiem całkowicie ale na korcie. :) Tam można u ludzi wiele wybaczyć bo wiem jak to jest. Inny człowiek na korcie a inny prywatnie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Na korcie więcej a nad klawiaturą mniej?
A z tym się nie zgodzę. Tenis to teraz bardziej praca, granie to aktualna pasja.
Gdzie są uprawnione większe emocje? ...

W temacie pieniędzy - podatki, opłaty, trener i reszta sztabu, przeloty itd. itp. , plus to co zainwestowali rodzice i co w jakiś sposób chce odrobić (około chyba 2mln zł). To jest nadal chłopak na dorobku wbrew pozorom.
Poza tym kariera się skończy i co dalej? Koszyk i na kort? Z mediami on i ojciec różne wojny podjazdowe toczy, będzie trudniej się wkręcić, poza tym niewyparzony język - u sportowcy OK, u komentatora bardzo ryzykowne dla stacji ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:"Lepszych" frustratów widziałem, przynajmniej na YT, na żywo nie.
Bez paniki, jak tu widzę wkurw we względnej normie ;)
Potłuc klawiaturę? Gdyby komp za okno poleciał, czy na przykład pociągnął z dyni w monitor, wtedy bym był pod pewnym wrażeniem. :)
Chyba nie tylko klawiatura ... A co do klawiatury, to pamiętam, jak byłem mały dzieciak i nad nami mieszkał gość z rodzinką, który pracował w jednej z bardziej poczytnych gazet i praktycznie co dwa trzy tygodnie klawiatura leciała w drzazgi, przy kompie miał cały karton z klawiaturami :D .

ale widać, że było Janoszopowi mało. :D
Jakuboto pisze:Hahaha :D. Brakło tylko how many times :D.
Spokojnie, był oszukany serwer :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Na korcie więcej a nad klawiaturą mniej?
A z tym się nie zgodzę. Tenis to teraz bardziej praca, granie to aktualna pasja.
Gdzie są uprawnione większe emocje? ...

W temacie pieniędzy - podatki, opłaty, trener i reszta sztabu, przeloty itd. itp. , plus to co zainwestowali rodzice i co w jakiś sposób chce odrobić (około chyba 2mln zł). To jest nadal chłopak na dorobku wbrew pozorom.
Poza tym kariera się skończy i co dalej? Koszyk i na kort? Z mediami on i ojciec różne wojny podjazdowe toczy, będzie trudniej się wkręcić, poza tym niewyparzony język - u sportowcy OK, u komentatora bardzo ryzykowne dla stacji ...
Oficjalna 3,5 bańki w $. Wszystko co poza można szacować na zbliżoną kwotę. Powiedzmy, że to co pod stołem pokryło koszty to mamy kilkanaście mln zł w okresie pierwszej stówy ATP czyli od 2012... 3 mln rocznie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

rubipatrol pisze:Oficjalna 3,5 bańki w $. Wszystko co poza można szacować na zbliżoną kwotę. Powiedzmy, że to co pod stołem pokryło koszty to mamy kilkanaście mln zł w okresie pierwszej stówy ATP czyli od 2012... 3 mln rocznie...
A wpadłeś na to, że to jest kwota brutto i bez zobowiązań wobec współpracowników? ...
Co do reszty to nawet nie mam siły się śmiać ...
A kim jest Janowicz na świecie? No praktycznie ... nikim. A u nas to nikt nie ma co robić tylko koperty pod stołem wymieniać? I z kim? Mało w tym kraju ludzi o lepszej reputacji i wizerunku oraz faktycznymi osiągnięciami?
Za dużo filmów oglądasz. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:
rubipatrol pisze:Oficjalna 3,5 bańki w $. Wszystko co poza można szacować na zbliżoną kwotę. Powiedzmy, że to co pod stołem pokryło koszty to mamy kilkanaście mln zł w okresie pierwszej stówy ATP czyli od 2012... 3 mln rocznie...
A wpadłeś na to, że to jest kwota brutto i bez zobowiązań wobec współpracowników? ...
Co do reszty to nawet nie mam siły się śmiać ...
A kim jest Janowicz na świecie? No praktycznie ... nikim. A u nas to nikt nie ma co robić tylko koperty pod stołem wymieniać? I z kim? Mało w tym kraju ludzi o lepszej reputacji i wizerunku oraz faktycznymi osiągnięciami?
Za dużo filmów oglądasz. ;)
TO pod stołem to może niezbyt precyzyjne określenie przychodów poza ATP, wynikających z umów np sponsorskich itd. Do tego jeśli nie bierzesz pod uwagę choćby kwot, które dostają zawodnicy i zawodniczki z top 25 za samo udział w turniejach tour'owych to dalsza dyskusja będzie o niczym . I to moim zdaniem sumy pozwalające na pokrycie kosztów. Zazwyczaj piszesz do rzeczy więc nie ma sensu spierać się o tak luźnie podane kwoty. Brutto, netto? za mało danych i zbyt dużo gdybania bo równie dobrze mógłbym odbić piłeczkę i napisać: 3,5 mln$ brutto to akurat w okolicach 12 mln złotych netto zarobionych w okresie niepełnych 4 sezonów czyli w oooogromnym przybliżeniu jakieś 3 mln rocznie, wątpię, żeby sensowny księgowy dał sobie(Janowiczowi) zabrać z tego ciastka więcej kremu...

Tak w jednym zdaniu, określenie sportowca zarabiającego nawet i połowę tej kwoty czyli powiedzmy 150 tysięcy miesięcznie chłopakiem na dorobku troszkę mi nie pasuje do mojej wizji "dorabiania się". Szczególnie patrząc na krajowy rynek z wyłączeniem panów haratających w gałę...
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Na korcie więcej a nad klawiaturą mniej?
A z tym się nie zgodzę. Tenis to teraz bardziej praca, granie to aktualna pasja.
Gdzie są uprawnione większe emocje? ...
Hmm, tam gdzie jest spora kasa do wygrania i trzeba kuć ile wejdzie póki jest się młodym? Pomimo tej akcji przy kompie uważam, że bardziej wkurzony był grając w tenisa i słynnego "how many times" nie przebije w moim prywatnym rankingu. rotfl Sam potrafię się wkurzyć grając w cs'a ale do Janowicza to mi daleko, oj daleko... ;-P Natomiast na korcie, gdzie wkurzający przeciwnik, adrenalina, rywalizacja (przynajmniej dla mnie jak i dla wielu innych) jest tak duża, że bardzo łatwo potrafią mi puszczać nerwy. Staram się jednak nad tym czasem panować ale to nie jest takie proste. Mówię tutaj o graniu w turniejach a nie "pykaniu" ze znajomymi, tam jest inne nastawienie jeśli chodzi o grę.

Poza tym wszystkim uważam, że wkurzyło go to bo przewalił 10 tysięcy na pojedynek w grze. Gdyby grał dla frajdy bez zakładów o taką sumę to nie byłoby takiej reakcji, tak mi się wydaję. Można mówić, że ma trochę kasy w portfelu ale nikt na ulicę raczej nie miałby ochoty wyrzucić sobie nagle 10 kawałków.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Nie znam kulis sprawy, więc może zacznijmy od podstaw - czy on wiedział, że jest nagrywany/sam to nagrał?
Bo jeżeli tak, to może być to próba zgrabnego PR-u, albo uważał, że jak to opublikuje to będzie fajnie ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Jerzy Janowicz

I Boredo mu wtłukł. :)
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Jerzy Janowicz

Vivid pisze:Nie znam kulis sprawy, więc może zacznijmy od podstaw - czy on wiedział, że jest nagrywany/sam to nagrał?
Bo jeżeli tak, to może być to próba zgrabnego PR-u, albo uważał, że jak to opublikuje to będzie fajnie ...
Wiedział to mało powiedziane... ;-P To jest kanał prowadzony przez niego. Zastanawiać się nie miał możliwości, czy to udostępniać ponieważ wszystko leci na żywo więc to była chwila, moment i... prawdopodobnie nie wytrzymał. ;-P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jerzy Janowicz

Mógł nie wytrzymać, i pewnie tak było bo jest jaki jest.
Natomiast, teoretycznie ;), byłoby to wybrnięcie z niezręcznej sytuacji porażki. Choć o taką szybkość i bystrość umysłu go nie podejrzewam ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Jerzy Janowicz

No to zostało jeszcze kilkanaście miesięcy.... rotfl
https://www.wprost.pl/tenis/402228/Jano ... -roku.html
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Jerzy Janowicz

keicam pisze:No to zostało jeszcze kilkanaście miesięcy.... rotfl
https://www.wprost.pl/tenis/402228/Jano ... -roku.html
Nie przewidzieli Thiema, Zvereva (trudno), ale że wpisali nieprzewidywalnych Gulbisa i Paire'a to rotfl.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Jerzy Janowicz

Marcin_L pisze:
keicam pisze:No to zostało jeszcze kilkanaście miesięcy.... rotfl
https://www.wprost.pl/tenis/402228/Jano ... -roku.html
Nie przewidzieli Thiema, Zvereva (trudno), ale że wpisali nieprzewidywalnych Gulbisa i Paire'a to rotfl.
Serb piąty! O_OA w pierwszej dziesiątce prawie połowa to gorące głowy!
Benoit Paire
Bernard Tomic
Ernests Gulbis
Jerzy Janowicz
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Janowicz nie jest już numerem 1 w Polsce. Wyprzedził go Kamil Majchrzak.
Wiadomo czy Jerzy zamierza wracać do regularnych startów od nowego sezonu?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Jakuboto pisze:Janowicz nie jest już numerem 1 w Polsce. Wyprzedził go Kamil Majchrzak.
Wiadomo czy Jerzy zamierza wracać do regularnych startów od nowego sezonu?
W CS'a z pewnością :wink: .
Ostatnio zmieniony 7 lis 2016, 14:37 przez Basic, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Jerzy Janowicz

Jakuboto pisze: Wiadomo czy Jerzy zamierza wracać do regularnych startów od nowego sezonu?
Masz na myśli tenis czy cs'a ?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jerzy Janowicz

Miałem na myśli powrót do gry w tenisa :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Jerzy Janowicz

Janowicz odwołał jakiś czas temu "Jerzyk Cup" (jedyny turniej, gdzie miałby szansę) i nie widać na żadnych portalach społecznościowych żadnych oznak powrotu do treningów. Za to pełno go na fanpejdżach Izaków, Pasz czy Isamów. :)

http://sportowefakty.wp.pl/sportowybar/ ... dziewczyna

Domachowska z niego ostatniego grosza wysępi. rotfl
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Jerzy Janowicz

Jerzy Janowicz rozpoczął mozolną wędrówkę w górę rankingu, póki co kończąc kwalifikacje w Auckland na drugiej przeszkodzie. Przegrał z Michaelem Mmohem, o którym pisałem w tym miejscu. W tym momencie wydaje mi się, że kluczowym elementem w całej układance byłby trener z prawdziwego zdarzenia. Sam Janowicz wspomina o Gunterze Bresniku, ale wydaje mi się to mało prawdopodobne, by poza Thiemem byłby w stanie ten trener opiekować się jeszcze kimś innym.

A jest masa do poprawy, choćby te komiczne skróty grane zza linii końcowej... Na pewno Janowicz potencjał ma ogromny i przy świetnym trenerze i braku kontuzji jeszcze możemy mieć z niego pociechę.

Tak na marginesie: ostatnio odświeżyłem sobie półfinał Wimbledonu 2013, wynik w pewnym momencie brzmiał 1-1 w setach i 4:1 w trzecim dla Polaka. Było blisko. ;)
8:7 40:15

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”