Czy zarobki w żeńskim i męskim tenisie zawodowym powinny być równe ?

Nie, panowie powinni zarabiać więcej.
60%
52
Nie, panie powinny zarabiać więcej.
1%
1
Tak, powinny być równe.
16%
14
Gary do garów!
22%
19
 
Liczba głosów: 86
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Taka refleksja mnie ogarnęła po tegorocznych finałach Australian Open.
Finał Pań i Panów zapewne wszyscy widzieli.
Bilety na finał Panów (piszę ogólnie a nie tylko o tym turnieju) są z reguły o wiele droższe niż na finał Pań. Panowie oczywiście muszą się o wiele dłużej męczyć ze względu na większą ilość setów. Nagroda pieniężna za wygranie turnieju jest równa. Czy to uczciwe (Pat Cash powiedział że nie), czy jednak panowie powinni zarabiać więcej? Zapraszam do dyskusji.
Pozwoliłem dołączyć sobie ankietę.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Pat Cash wie co mówi ;). Wątek ten był poruszany w filmie "Baby są jakieś inne".
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

A gdzie odpowiedź: "Baby do garów"? rotfl
benno pisze:Finał Pań i Panów zapewne wszyscy widzieli.
Tylko panów, szkoda czasu na "testowanie klaksonów". ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

No tak ale dochodzi równouprawnienie.
Kobiety to niby słabsze ciało. Moja żona mówi, że to by była straszna dyskryminacja, jakby za wygranie tego samego turnieju mężczyzna miał dostać więcej $$$ niż kobieta. Niby dlaczego? rotfl
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

benno pisze:Moja żona mówi, że to by była straszna dyskryminacja, jakby za wygranie tego samego turnieju mężczyzna miał dostać więcej $$$ niż kobieta.
I po co dawałeś Jej głosować? :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Kiedy wielkie mecze rozgrywały Belgijki, Amerykanki i zresztą nie tylko one to słowa bym nie pisnął że powinny zarabiać mniej. Ale teraz to robi się śmieszne że nagradzają je w ten sam sposób, pomijam już fakt że grają do dwóch setów. Po prostu te mecze są z reguły dramatycznie słabe a styl gry nie robiący na nikim wrażenia, do tego dochodzą te nieszczęsne piski po uderzeniach. Jak patrzyłem na taką Henin to widziałem ten sam poziom co u Federera, różnica polegała głownie na sile zagrań i mocy nadgarstka - co zrozumiałe.

Generalnie chodzi o równouprawnienie tak? Należy więc sobie zadać pytanie czy to naprawdę jest równouprawnienie. Panowie wczoraj grali pięć razy dłużej.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Półfinał i finał Djokovica trwał więcej niż cały turniej Azarenki. Może powinni zrobić półfinały i finały dla pań do 3 wygranych setów?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Jurek Kiler pisze:Generalnie chodzi o równouprawnienie tak?
Nie, to nie jest równouprawnienie. Zresztą, w sporcie nie ma równouprawnienia, dyskryminowani są mężczyźni. :] Facet biegnący 5000 metrów w czasie 15 minut z hakiem nie dostałby się pewnie w ogóle na igrzyska, no może odpadłby dopiero w jakichś eliminacjach w czasie IO, u kobiet taki czas daje zwycięstwo, rekord świata i kupę kasy. Taka sama praca, a płaca zupełnie inna. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Przy wczorajszym wręczaniu nagród, bodajże pan K. Stopa wspomniał, że Nadal dostanie za ten finał tyle i Sharapova za swoje 3 gemy...
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Gary pisze:A gdzie odpowiedź: "Baby do garów"? rotfl
Masz, dodałem, myślę że Benno się nie obrazi za tunning Jego ankiety. Tylko sprawdź proszę czy się nie pomyliłem.

Uważam że nie powinno tu być równości. Cóż, poprawność polityczna ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Zagłosowałem na "Gary do garów", bo myślałem, że jest tam napisane "Baby do garów"... Ups... :twisted:
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

A ja zagłosowałem Gary do garów, bo tam jest napisane Gary do garów. :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ja już to gdzieś napisałem, trzeba popatrzeć co przynosi organizatorom turnieju więcej pieniędzy i tak to podzielić.
Jeżeli wpływy z reklam w czasie męskich pojedynków są większe, to dlaczego nie ma być to odzwierciedlone w zarobkach.
Skoro równouprawnienie, to i debliści powinni dostawać tyle samo i grający na wózkach, a tak nie jest.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Od razu przypomniał mi się ten wątek.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Historycznie w wielkich szlemach kobiety grały również 5-setówki (do trzech wygranych setów).

Dopiero po tym, jak jakaś zawodniczka w Wimbledonie zasłabła (grała w gorsecie, takie to były czasy :) ), to stwierdzono, że pięciosetówki to dla kobiet za dużo.

Orędowniczka równouprawnienia finansowego kobiet, Billie Jean - King, sama twierdzi, że nie ma przeciwwskazań co do tego, żeby kobiety grały pięciosetówki.

Obecnie pewne jest to, że faceci są dyskryminowani w Wielkim Szlemie; jest to oczywiste, wystarczy spojrzeć jaka jest stawka w przeliczeniu za wygranego gema :).

Jestem za równą płacą za równą pracę - czyli: grasz do trzech wygranych setów (pięciosetówkę), dostajesz więcej.

Poza Wielkim Szlemem to powinien o wszystkim decydować rynek :).

Nie wiem, czy w naszych "równościowych" (sic!) czasach jest szansa na proste zwiększenie stawek dla panów, ale wydaje mi się, że można by zawodnikom, bez względu na płeć, płacić jakiś bonus za liczbę rozegranych gemów. Wówczas, niejako bocznymi drzwiami, pula dla panów byłaby większa.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Oczywiście, że faceci powinni zarabiać więcej, ale jest to myślenia obecnie "niepolityczne".

Pozdrawiam!
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Ciekawa jak się ma sprawa do samych treningów. Czy panie trenują tyle samo co panowie, więcej czy też mniej...? Ktoś kiedyś porównywał ?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
marcin225
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 14 sie 2011, 14:24

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Naprawdę chcielibyście żeby Panie na obecnym poziomie grały te 5 setów :D ? Nerwowo by tego nie wytrzymał chyba nikt.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

marcin225 pisze:Naprawdę chcielibyście żeby Panie na obecnym poziomie grały te 5 setów :D ? Nerwowo by tego nie wytrzymał chyba nikt.
Nie oglądałbym tak czy owak, no może włączałbym w piątym secie, żeby się pośmiać, że tak bardzo się męczą. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

5 setów jęków, okrzyków, ryków, stękania i piszczenia. Tego by nie przeżył nikt, ani zawodniczki, ani widzowie. Chociaż też byłbym ciekaw jak by panie wyglądały po takich 5-setówkach. Mogę się założyć, że jakby któraś miała grać taki finał jak wczoraj Djoker z Nadalem to by zemdlała tam.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2012, 18:21 przez Mazzakollo, łącznie zmieniany 1 raz.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”