Czy zarobki w żeńskim i męskim tenisie zawodowym powinny być równe ?

Nie, panowie powinni zarabiać więcej.
60%
52
Nie, panie powinny zarabiać więcej.
1%
1
Tak, powinny być równe.
16%
14
Gary do garów!
22%
19
 
Liczba głosów: 86
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

marcin225 pisze:Naprawdę chcielibyście żeby Panie na obecnym poziomie grały te 5 setów :D ? Nerwowo by tego nie wytrzymał chyba nikt.
Według mnie ciekawe by było zaproponować paniom, czy chcą tyle samo kasy co panowie i pięć setów, czy mniej za trzy :).
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Jest tylko 1 tyciusi problem. Kobiety mają często problem z zagraniem 3-ciego seta, a 5-ty to już abstrakcja.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

El Diablo pisze:Jest tylko 1 tyciusi problem. Kobiety mają często problem z zagraniem 3-ciego seta, a 5-ty to już abstrakcja.
A może to by wymusiło techniczne zagrania a nie grę na pałę?

Na kombajnach i przy snopowiązałkach mogły pracować, to czemu nie 5-setówki :D
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Wg mnie Panie i Panowie powinni zarabiać tyle samo, oczywiście za wykonywanie tej samej pracy, czyli w zależności od tego do ilu setów się gra w danym turnieju, czyli w Szlemach Panie powinny zarabiać mniej!
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Osoby który wybrały opcję "Tak, powinny być równe." prosiłbym o podanie argumentów. Jestem niezmiernie ciekawy. :]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

napalm pisze:Osoby który wybrały opcję "Tak, powinny być równe." prosiłbym o podanie argumentów. Jestem niezmiernie ciekawy. :]
Już, do usług.
Powinny być równe ........ tym które są w stanie generować.
Absolutnie nie powinny być ani mniejsze ani większe niż u facetów. Jeśli na tym samym turnieju kobiety zgromadzą taką samą widownię lub sprzedadzą tyle samo reklam co faceci w 5 godzin to powinny dostać tyle samo kasy. Chyba proste?

Nie gromadzą? Nie przychodzi tyle samo widzów? .......... na cóż, niech coś z tym zrobią, mają chyba jakąś własną federację. Ja wzywam do równouprawnienia.
Maria awaria i ta druga co się ubiera jak Kvitowa ..... no jak jej tam ....... Aaaaa ........ Azarenka, te mogą poprosić o inną porę meczów i na siebie zarobią. Po 23:00 target inny ale kasiasty.

Poważnie to dopłacanie przez jednych drugim bez ich zgody to okradanie. Jak się nazywał Robin Hood w spódnicy? Emilia Plater? Róża Luksemburg? Nadieżda Krupska?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

PitS pisze: Jeśli na tym samym turnieju kobiety zgromadzą taką samą widownię lub sprzedadzą tyle samo reklam co faceci w 5 godzin to powinny dostać tyle samo kasy. Chyba proste?
Nie gromadzą? Nie przychodzi tyle samo widzów? .......... na cóż, niech coś z tym zrobią, mają chyba jakąś własną federację. Ja wzywam do równouprawnienia.
To czemu bilety na finał panów są droższe. Za który byś wolał zapłacić gdyby były w takiej samej cenie...?
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

marcin225 pisze:Naprawdę chcielibyście żeby Panie na obecnym poziomie grały te 5 setów :D ? Nerwowo by tego nie wytrzymał chyba nikt.
Szkoda czasu antenowego...
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

benno pisze: To czemu bilety na finał panów są droższe. Za który byś wolał zapłacić gdyby były w takiej samej cenie...?
Coś by się wybrało :wink:. Żarty żartami ale dla mnie to jedyna motywacja, ta estetyczna. Rynek reklamowy mogą mieć większy, to wszystko. Nikt tego nie ogląda ze względu na tenis, no nie oszukujmy się. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

PitS pisze: Nikt tego nie ogląda ze względu na tenis, no nie oszukujmy się. :D
Mówisz że tym nadrabiają ? rotfl
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

PitS pisze:Maria awaria i ta druga co się ubiera jak Kvitowa ....... Azarenka, te mogą poprosić o inną porę meczów i na siebie zarobią. Po 23:00 target inny ale kasiasty.
Ale Tobie nadal o tenis w tym wypadku chodzi? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Vivid pisze:
PitS pisze:Maria awaria i ta druga co się ubiera jak Kvitowa ....... Azarenka, te mogą poprosić o inną porę meczów i na siebie zarobią. Po 23:00 target inny ale kasiasty.
Ale Tobie nadal o tenis w tym wypadku chodzi? ...
A komukolwiek kto przychodzi to oglądać chodzi o tenis? Ci co chodzą na te ...... no wiesz które :D, to z pragnienia obcowania z pięknem, a na te drugie masochiści. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Moja małżonka woli oglądać tenis kobiecy, ze względu na "kreacje" i "emocje" O_O.
Co do meritum, to w szlemach stosunek M do F w zarobkach powinien być jak 3 do 2. W pozostałych to może być różnie: różne federacje, różne rangi, różna publika i wpływy z reklam.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Cytuję za gazeta.pl: "Większe nagrody u kobiet to ostatnio w tenisie już niemal reguła - wynika ona z tego, że federacja WTA ma lepszych speców od marketingu i wyższe kontrakty ze sponsorami."

Cały artykuł tutaj (o Radwańskiej): Radwańska 2.0
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Pan Ciastoń jak zawsze klakierzy jak idiota, a do tego z opóźnieniem, bo ta analiza na SI wisi od dobrego tygodnia :rolleyes:.
Odnośnie zarobków, Matioszu czujnie zauważył, że nagrody są takie same, tylko że inaczej rozłożone w roku. Dane w artykule o zarobkach (który chyba nota bene pojawi się dziś w drukowanej Wyborczej, wczoraj na portalu) również wyglądają mi na wyssane z palca. Tenisiści z 200-250 miejsca godnie żyją z tenisa? Oczywiście wszystko zależy od definicji "godności", ale sami tenisiści mówią, że granica życia "na plus" z tenisa to 100-120 miejsce. Nie wiem, z kim redaktor Ciastoń rozmawiał o tym, podejrzewam, że z nikim :D.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Nie do końca udało mi się ujawnić moje intencje. Nawet nie tak bardzo chodziło mi o to czy kobiety zarabiają więcej czy mniej, a jeszcze mniej o to czy redaktor Ciastoń z kimś na ten temat rozmawiał.

Chodziło mi o wskazanie na to, że zarobki są powiązane z kontraktami sponsorskimi, a nie z tym kto reprezentuje jaki poziom sportowy oceniany zresztą subiektywnie. Rywalizacja i pieniądze to są dwie oddzielne sprawy ze sobą nie powiązane, albo powiązane luźno. W dobie tenisa amatorskiego również rywalizowano.

To sponsorzy i ich interesy decydują o zarobkach, których wysokość zależy od wartości marketingowej produktu. Sumując cała dyskusja o tym ile powinny zarabiać kobiety a ile mężczyźni w powiązaniu z tym jaki poziom reprezentują jest dla mnie pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Kto płaci ten wymaga. A płaci nie za wygrywające piłki tylko za lokowanie produktu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Cóż, z faktami się nie dyskutuje, a są one takie, że miłośnicy tenisa zawsze będą głosować za brakiem równouprawnienia na korzyść panów, natomiast amatorzy stękających Szarapowych wręcz przeciwnie. A że głosują portfelami (oprócz nas ;-) to efekt mamy, jaki widać ;-).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Temat wraca jak bumerang ... tym razem Giles Simon wsadził kij w mrowisko.
A ja dalej nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie O_O.

Wersja 1.
Jest to zapłata za pracę - mężczyżni powinni zarabiać więcej. Bo ciężej pracują, pracę tę wykonują lepiej, a i godziny pracy mają dłuższe.

Wersja 2.
Są to nagrody za takie samo osiągnięcie. Za podium, za osiągnięcie konkretnego etapu. Niby dlaczego nagroda dla kobiety ma być niższa niż dla mężczyzny?

I to, że ja praktycznie nie jestem w stanie ogladać Pań na korcie, nie ma w tej mojej rozterce nic do rzeczy.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

Majorka pisze:Temat wraca jak bumerang ... tym razem Giles Simon wsadził kij w mrowisko.
A ja dalej nie potrafię odpowiedzieć sobie na to pytanie O_O.

Wersja 1.
Jest to zapłata za pracę - mężczyżni powinni zarabiać więcej. Bo ciężej pracują, pracę tę wykonują lepiej, a i godziny pracy mają dłuższe.

Wersja 2.
Są to nagrody za takie samo osiągnięcie. Za podium, za osiągnięcie konkretnego etapu. Niby dlaczego nagroda dla kobiety ma być niższa niż dla mężczyzny?

I to, że ja praktycznie nie jestem w stanie ogladać Pań na korcie, nie ma w tej mojej rozterce nic do rzeczy.
Tak naprawdę to jest jeden z nielicznych sportów, gdzie kobiety mają cokolwiek do powiedzenia (mówię bez cienia złośliwości). Jeśli ktoś by wspomniał o równych zarobkach w piłce nożnej, koszykówce, piłce ręcznej, kolarstwie, boksie i innych popularnych dyscyplinach, to by nikt nawet żartu nie zrozumiał.

W tenisie jeśli takie propozycje padają, to świadczy jak ślina pozycję ma kobieca wersja tenisa.

Nawiasem w męskim tenisie jakby się zastanowić to też nie jest tak fajnie. Pomijając czołówkę (dajmy top 30) to nie zarabia się wcale takich kokosów. Jeśli ktoś się nie mieści w pierwszej setce to już się lepiej zarabia np. w Serie B (włoska 2ga liga), nie wspominając o pierwszej lidze.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Zarobki w tenisie zawodowym u Pań i Panów

widget pisze:Tak naprawdę to jest jeden z nielicznych sportów, gdzie kobiety mają cokolwiek do powiedzenia (mówię bez cienia złośliwości). Jeśli ktoś by wspomniał o równych zarobkach w piłce nożnej, koszykówce, piłce ręcznej, kolarstwie, boksie i innych popularnych dyscyplinach, to by nikt nawet żartu nie zrozumiał.
Cóż, zdecydowanie dyscypliną numer jeden w kobiecym sporcie jest tenis, pierwsze miejsca jeśli chodzi o zarobki zawsze otwierają tenisistki, dalej jeśli chodzi o finanse i medialność są niektóre sporty zimowe, nie ma chyba bardziej medialnej postaci z dyscyplin zimowych od Lindsey Vonn, mistrzyni narciarstwa alpejskiego. Z tego co się orientuje to w tej konkurencji zarobki są równe, trzeba jednak przyznać że jak się to ogląda to te kobity na stokach wykonują niesamowitą robotę i różnica poziomu porównując do mężczyzn jest znacznie mniejsza. No i mamy jeszcze lekkoatletykę, w sumie wiem kto jest mistrzem skoku wzwyż lub o tyczce u pań, ale u mężczyzn już nie bardzo ;P. Na pewno ogarnia jeszcze kobieca siatkówka, tak mi się wydaje przynajmniej.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”