Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Vivid pisze:Może inaczej. ;) Jak 36-latek jedzie na turniej WS-owy, gdzie każdy mecz gra się do 3-ech wygranych setów, to w każdej rundzie może się coś ze zdrowiem stać. I to tyle.
Federer nie jest wyjątkiem. Może zagrać super 6 pojedynków, nawet każdy tylko po 3 sety, a potem wyjść, czy nawet nie wyjść na finał z powodu urazu.
Nie życzę mu tego, ale takie są realia. Jak ktoś marzy o triumfie Szwajcara w USO to będzie miał tego pewność jak w finale sędzia powie "sakramentalne" - Gem, set, mecz Federer. Trzeba mieć świadomość, że nawet jak Szwajcar będzie miał w finale 6-2 6-2 5-2 i serwis to i tak przeciwnik za darmo w finale nie jest, pokazał dobrą dyspozycję w turnieju. Ja się plecy Szwajcarowi mocniej posypią to powoli i spokojnie przeciwnik go dojedzie ...
Oczywiście Vivid masz rację, Federer i tak oszukuje system, ale w pewnym momencie wiek może się odezwać, nawet w chwili gdy będzie świetnie przygotowany, wyraźnie lepszy od innych itp.

Będzie co będzie, byłoby szkoda oczywiście gdyby końcówka tak wspaniałego sezonu była pod znakiem kontuzji, takie trochę byłoby to niesprawiedliwe, ale też dające do myślenia co dalej, czy nie czas jednak się pożegnać. Zepsuło by to również widowisko, bo kibice zacierają sobie ręcę na walkę o pozycję lidera na koniec roku.
kis12 pisze:Widziałam zdjęcia, był z całą rodziną na Sardynii. Więc raczej sobie nie potrenował.
Trudno żeby po Wimbledonie nie zrobił sobie kilka dni wolnego, to że był na Sardyni nie wyklucza zaaplikowania solidnych sesji treningowych.

Kontuzji doznał ewidentnie w drugim secie, mniej więcej w jego połowie, zaczął dziwnie serwować, odjął z prędkości, ruszał jedynie do piłek, które miał w zasięgu. Nie chciało mu sie jedynie robić już szopki w postaci medicala, po prostu uznał, że dokończy i tyle, zresztą jak napisał keicam on doskonale zna swój organizm i swoje plecy, ból zapewne nie był za bardzo silny, gdyby był to pewnie skorzystałby z przerwy medycznej, jednak te kilka dni to mogło być nie co za mało na wykurowanie się w 100%, nie ma sensu ryzykować.

Pozostaje właśnie pytanie co robił przed Montrealem i dlaczego grał w tym turnieju tak marnie, nie oszukujmy się to było 50% Federera, finał zawdzięcza marnym rywalom i szpitalowi jaki jest obecnie w ATP, w tej dyspozycji nawet ze zdrowymi plecami nie mógł pokonać Zvereva. Sam uraz też może być efektem bardzo ostrych treningów lub tak jak wspomniano wyjściem na turniej nieprzygotowanym, w plażowym ręczniku. Tak samo kiepska gra może być spowodowana i jednym jak i drugim. ;)

Dalej zresztą podtrzymuję, że jedynie ranking go podkusił by tutaj wystąpił, zaczął się łasić na jedynkę, normalnie przed USO zagrałby jedynie w Cincinnati. Wcześniej zapowiadał, że może odpuści Paryż, teraz jestem przekonany, że ze względu na ranking i pauzę w Cinci zmieni plany, oczywiście to zależy od zdrowia i jakie ono ma plany względem ostatniej części sezonu Federera.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

https://scontent-bru2-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A29683A

Zdjęcia są na jednej ze stron fb jego fanów z datą 27.07.2017r.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Roger Federer

Do końca roku (dokładny termin nie jest znany) ukaże się w Polsce książka Marka Hodgkinsona (autora biografii Murraya) pt. "Roger Federer. Geniusz przy pracy".
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Roger Federer

Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

A te zabawy z Pragi to gdzieś pokazują publicznie? Chłopaki się tam nieźle bawią, chętnie bym pooglądał.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:A te zabawy z Pragi to gdzieś pokazują publicznie? Chłopaki się tam nieźle bawią, chętnie bym pooglądał.
Bawią? Fed powiedział, że to poważny turniejanie żadna impreza pokazowa. :P

Niemniej parę deblową Federer/Nadal chętnie bym zobaczył.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Ja już nawet chciałem jechać (bliżej chyba już się nie przytrafi), ale ceny powaliły...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:A te zabawy z Pragi to gdzieś pokazują publicznie? Chłopaki się tam nieźle bawią, chętnie bym pooglądał.
Pokazują na Supertenis.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Joao pisze:
Jacek iREM pisze:A te zabawy z Pragi to gdzieś pokazują publicznie? Chłopaki się tam nieźle bawią, chętnie bym pooglądał.
Pokazują na Supertenis.
Czyli nie pokazują. :-(
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:Ja już nawet chciałem jechać (bliżej chyba już się nie przytrafi), ale ceny powaliły...
Też z ciekawości sprawdzałem, pamiętam, że było to bardzo dużo, ale ile? To idzie na cel charytatywny czy to typowy skok na kasę dla zawodników i organizatorów? IPTL sprawdził się średnio, więc próbują trochę inaczej, poważniej, że niby o Puchar wielkiej legendy, tak ja to widzę. Oczywiście to ich prawo i specjalnie im nie żałuję, mam tylko nadzieję, że Federer nie gra tam na siłę tylko już jest w pełni zdrowy i wypoczęty, bo jeszcze jest o co walczyć biorąc pod uwagę ilu czołowych graczy zakończyło już sezon, można naprawdę wiele wygrać nie prezentując jakiejś wybitnej formy.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Roger Federer

Jurek Kiler pisze:
Jacek iREM pisze:Ja już nawet chciałem jechać (bliżej chyba już się nie przytrafi), ale ceny powaliły...
Też z ciekawości sprawdzałem, pamiętam, że było to bardzo dużo, ale ile?
Teraz patrzę, że najtańsze za ponad 200 zł. :::bd::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze:
Joao pisze:
Jacek iREM pisze:A te zabawy z Pragi to gdzieś pokazują publicznie? Chłopaki się tam nieźle bawią, chętnie bym pooglądał.
Pokazują na Supertenis.
Czyli nie pokazują. :-(
Na oficjalnej stronie turnieju jest transmisja w dobrej jakości.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Roger Federer

Za pół godziny Federer z Querreyem a dzisiaj wieczorem w deblu z Nadalem.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Trochę patrzyłem na Federera i Nadala i nie ukrywam bawi mnie ich pompowanie, co kilka punktów pokrzykują albo "Vamos" albo "Chum jetze", częściej normalnie jak w 5-setowym pojedynku Wielkoszlemowym, jakby usiłowali wpoić jak największej liczbie osób, że to niezwykle ważny turniej...

Właśnie to powoduje, że nie mam ochoty tego oglądać, gdyby to był jakiś charytatywny turniej gdzie przez kilka dni bawią publikę i robią show cyrkowymi zagraniami to bym popatrzył.
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Roger Federer

Jurek Kiler pisze:Trochę patrzyłem na Federera i Nadala i nie ukrywam bawi mnie ich pompowanie, co kilka punktów pokrzykują albo "Vamos" albo "Chum jetze", częściej normalnie jak w 5-setowym pojedynku Wielkoszlemowym, jakby usiłowali wpoić jak największej liczbie osób, że to niezwykle ważny turniej...

Właśnie to powoduje, że nie mam ochoty tego oglądać, gdyby to był jakiś charytatywny turniej gdzie przez kilka dni bawią publikę i robią show cyrkowymi zagraniami to bym popatrzył.
Skąd pewność, że sami tego turnieju nie traktują poważnie? Skoro zdobyli już praktycznie wszystko, to mają prawo mieć motywację do wygrywania meczów, które nie są o klasyczną stawkę punktowo - finansową. Zresztą Federer sam wpadł na pomysł organizacji tego turnieju, więc dość dziwne byłoby, gdyby grał na "odwalsię".
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

No Federer i Godsick są odpowiedzialni za organizację, tytułowi sponsorzy imprezy są sponsorami Federera, jemu przypuszczam najbardziej zależy by to wypalliło i traktują to śmiertelnie poważnie, nie mam co do tego wątpliwości. ;)

Ed. Po trzech miesiącach posuchy Federer wygrywa 6-y turniej w sezonie, tym razem jest to masters 1000 w Szanghaju. Jest 27 tytuł rangi Masters Szwajcara (Djokovic i Nadal mają po 30), 94 w karierze i zrównał się pod tym względem z Lendlem (magiczna 100-a jest co raz bardziej realna), Federer pokonując Nadala w finale mógł się cieszyć z jubileuszwego 700-ego zwycięskiego mecz na nawierzchni twardej, oczywiście od dawna jest rekordzistą w tej statystyce.

Ed2. Po Szanghaju przyszedł czas na Bazyleę, we własnym domu wygrał po raz 8-y i osiągnął 13-y finał. W finale pokonał Juana Martina Del Potro po niezwykle emocjonującym, aczkolwiek nie stojącym na najwyższym poziomie pojedynku. Szwajcar wygrał 95-y turniej w karierze i jest już samodzielnym wiceliderem tej klasyfikacji, 100-ka jest co raz bardziej realna. Wygrana w Bazylei była siódmą wygraną w tym sezonie, ostatni raz więcej tytułów (osiem) zdobył w 2007 roku, Szwajcar wygrał 49 z 53 pojedynków w tym roku. Federer zrezygnował ze startu w Paryżu i już wiadomo, że zakończy rok na drugiej pozycji rankingu ATP za Rafą Nadalem, w związku z małymi szansami na wyprzedzenie Hiszpana wolał odpocząć i lepiej przygotować się do ATP Nitto Finals, które ostatni raz wygrał w 2011 i będzie dużym faworytem by wygrać w nich ponownie, do tej pory zwyciężał rekordowe sześć razy i osiągnął aż dziesięć finałów.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Roger Federer

Sezon Federera po przegranym półfinale z Goffinem w finałach ATP Finals dobiegł końca, Szwajcar zaprzepaścił pewnie ostatnią szanse na triumf w tym turnieju, ale przed rokiem nikt nie był pewny czy on w ogóle do niego się dostanie. Nie ma więc raczej co rozpaczać, ten sezon i tak był w jego wykonaniu obłędny, już nawet nie chodzi o liczbę tytułów, ale o styl, którym niezwykle imponował, zwłaszcza w pierwszej części sezonu, ale również na Wimbledonie i w Szanghaju. Właściwie pierwszy raz może powiedzieć "jestem lepszy od Nadala" i nie było turnieju tak naprawdę w którym brał udział i nie przystępował do niego w roli głównego faworyta, wiadomo było, że jeśli osiągnie najwyższy swój poziom to wygra.

Teraz odpoczynek, 2-tygodniowe wakacje jak wspomniał i przygotowania do sezonu, czy 2017 to łabędzi śpiew Federera czy rok 2018 jeszcze może być dobry nie mam pojęcia, ale jeśli zdrowie pozwoli...to co grał niedawno w Szanghaju, myślę, że jest możliwe osiągnięcie podobnej formy trzy miesiące później i po dłuższym odpoczynku. Jeśli by mu się udało to Australian Open jest do wzięcia, porażka w WTF też daje pewien komfort, bo nie ciągnie już za sobą na turniej w Australii serii trzech kolejnych wygranych turniejów i 15 wygranych spotkań. Nie oczekuje tak bardzo już tytułów wielkoszlemowych, jedno życzenie by ten jego rekord 19 tytułów nie został ani pobity ani nawet wyrównany, no i by trzymał poziom zanim odejdzie na zasłużoną emeryturę i dobił do granicy 100 tytułów, łatwo nie będzie, ale jak pozwoli mu zdrowie to jest to możliwe.

Sezon Federera w liczbach przedstawia się następująco:
52 spotkania wygrane, 5 przegranych, bilans 91%
7 tytułów (Australian Open, Indian Wells, Miami, Halle, Wimbledon, Szanghaj, Bazylea)
1 finał (Montreal)
Bilans z graczami top 10: 14-2
Bilans z Nadalem: 4:0
Ranking: 2
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Strasznie dał d..y! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: Roger Federer

Gdybym nie grał w tenisa, to bym pytał jak można zagrać taki koncert w jednym secie i dać d..y w drugim. Ale ci co grają, doskonale to znają. I wcale nie trzeba szukać przyczyn w wyimaginowanych (lub nie) plecach.
Obecna postawa Federera jest wg mnie bardzo kontrowersyjna, bo z jednej strony jego wyrachowane, wybiórcze zaangażowanie na korcie jest dla młodych nie do przyjęcia (tu Nadal zostaje wciąż wzorcem), ale z kolei dla takich "dziadków" jak choćby ja, jest wzorcem doskonałym, idealnie uczy, że nie wolno szastać zdrowiem kiedy punkt nie jest na wagę złota.
Jeśli chodzi o przyszły rok, to obawiam się zapaści. Chyba że, faktycznie ma ciśnienie na ostatni raz w karierze - na jedynkę.
I na koniec jedna ciekawostka, zauważyłem, że najtrudniej mu się grało kiedy bardzo, ale to bardzo chciał wygrywać, patrz Bazylea.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”