Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Novak Djokovic

Jurek Kiler pisze:
Sebex pisze:Novak zmienia sponsora "ubraniowego". Od FO będzie to Lacoste. :)
Jakaś bardziej medialna dla europejczyków firma.
Ja osobiście bardzo lubię ich ubrania. :::gd:::

Novak kończy dziś 30 lat... i kiedy to się podziało :rolleyes: .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Novak Djokovic

Krokodylek fajny, ale pierońsko drogi. Najki, Adidas, Asics czy Fila z przeceny zawsze lepiej wypadnie. :)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Novak Djokovic

Marcin_L pisze:Krokodylek fajny, ale pierońsko drogi. Najki, Adidas, Asics czy Fila z przeceny zawsze lepiej wypadnie. :)
Patrząc na ceny zwykłych ubrań z krokodylem to te do tenisa, które będzie nosił Nole mogą kosztować 300 zł.
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: Novak Djokovic

Mam pytanie co może wnieść nowy trener do gry zawodnika będącego na takim etapie jak Djokovic? Motywację, taktykę? :)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Novak Djokovic

masteix pisze:Mam pytanie co może wnieść nowy trener do gry zawodnika będącego na takim etapie jak Djokovic? Motywację, taktykę? :)
Wydaje mi się, że do techniki gry trzydziestolatka, posiadającego 12 tytułów wielkoszlemowych - nic.
Ale do nastawienia mentalnego, do wspólnego opracowania taktyki na kolejne mecze - chyba może. Jednak musi być spełniony warunek wzajemnego szacunku, takiej chemii, która albo wytwarza się miedzy ludźmi - albo nie. Do tego, żeby się wytworzyła - ten, który ma czerpać - musi być spolegliwy, chcieć czerpać. O ile potraktuje tego "byłego -wielkiego" jako zatrudnionego przez siebie pracownika - i sam będzie chciał być silniejszy w parze - nic z tego nie będzie. Mam wrażenie, że tak było w parze Navratilova- Radwańska.
Lendl i Murek. Pozytywny wpływ Lendla na Szkota był ewidentny.
Ale krótkotrwały. Znikał Lendl - wracał dawny Andy.
Edberg i Federer. Na pewno współpraca była owocna - ale też potrzebę takiej współpracy Roger czuł stosunkowo krótko. Z tym, że chyba - chyba bo to moje wrażenie - to co Rogerowi dał Edberg nie zanikło- Szwajcar przy Edbergu wrócił do młodzieńczego ciągu do przodu.
Becker - Djokovic - nie dostrzegam by coś się zmieniło w trakcie tej współpracy.
Agassi - Djokovic? Zobaczymy. Djokovic to silna osobowość. Silne osobowości niechętnie ulegają komukolwiek w czymkolwiek.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Novak Djokovic

masteix pisze:Mam pytanie co może wnieść nowy trener do gry zawodnika będącego na takim etapie jak Djokovic? Motywację, taktykę? :)
I jedno i drugie. Każdy człowiek jest inny, inaczej podchodzi do presji, problemów itd. Pewnie technicznie nic już nie zmieni (chociaż na treningach Rafy Toni co chwila coś mu mówi) ale mentalność i taktyczne podejście to już inna kwestia. Tutaj mogą zdziałać cuda. :)
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: Novak Djokovic

Djokovic przyjął dziką kartę do turnieju w Eastbourne. Po raz pierwszy od bodajże 2010 roku gra inny turniej na trawie, niż Wimbledon. Akt desperacji?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Brak pewności siebie tak zwyczajnie i nie ma co się mu specjalnie dziwić.
Awatar użytkownika
picnic
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 474
Rejestracja: 11 lis 2013, 12:37

Re: Novak Djokovic

Ciężko będzie Novakowi znaleźć coacha skoro Borys przy nim zbankrutował. :)
Ciekawe ile taki stan rzeczy będzie się utrzymywał.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Novak dziś w Belgradzie na specjalnej konferencji prasowej ma ogłosić plany na dalszą część sezonu, można przypuszczać, że ogłosi zakończenie sezonu, spekuluje się, że podda się operacji łokcia. Byłoby szkoda gdyby te jego problemy okazały się na tyle poważne, ale Federer chyba w zeszłym sezonie wskazał odpowiednią drogę, jak reagować gdy nie jest się do końca zdrowym. Djokovic na pewno liczy, że dłuższa przerwa okaże się dla niego takim samym błogosławieństwem jak dla Federera i prawdę mówiąc to uważam, że tak właśnie będzie, Djokovic nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, skoro Nadal potrafi wygrywać w wieku 31 lat to tym bardziej będzie potrafił moim zdaniem Novak, któremu wróżyłem jednak dłuższą karierę niż Hiszpanowi mimo równie fizycznego stylu gry.

Ps. Novak dopiero w środę wypowie się nt. Dalszej części sezonu, choć tak naprawdę nie będzie to już nic zaskakującego i z US Open zrezygnuje na pewno, według lekarza potrzebuje od 6 do 12 tygodni przerwy i na 99% w Nowym Jorku się nie zjawi. Kwestią nie do końca zamkniętą pozostaje czy zrezygnuje z gry do końca roku, jest to jednak wersja najbardziej prawdopodobna, nie ma sensu wracać na 1-2 turnieje. Djokovic będzie w przyszłym roku w identycznej sytuacji co Federer, nawet jego spadek w rankingu będzie podobny, w okolice 15ego miejsca, Szwajcar był 17y. Niesamowicie się to wszystko pozmieniało, w zeszłym roku Nadal i Fed kontuzjowani, rządzi Novak z Andrzejem, w tym roku zupełnie odwrócili się rolami. US Open w zeszłym sezonie zgarnął jednak Stan, w tym może również? ;)
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Novak Djokovic

Będzie kończyć sezon mniej więcej w tym samym momencie co wcześniej Fed i Nadal, aby wyleczyć kontuzję i przy okazji "odpocząć". ;-P Boję się tego co Novak zaprezentuje w następnym sezonie... rotfl

Oby jak najszybciej wrócił do zdrowia.
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Novak Djokovic

La_Patik- pisze:Będzie kończyć sezon mniej więcej w tym samym momencie co wcześniej Fed i Nadal, aby wyleczyć kontuzję i przy okazji "odpocząć". ;-P Boję się tego co Novak zaprezentuje w następnym sezonie... rotfl
Obawiasz się, że Djokovic będzie grał na takiej bombie jak w 2011 roku?
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

Wielce prawdopodobne, tym bardziej, że w kryzys popadną pewnie Federer i Nadal. Kalendarzowy Wielki Szlem? ;)
Awatar użytkownika
advantage
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 19 sty 2016, 15:41

Re: Novak Djokovic

Jurek Kiler pisze:Wielce prawdopodobne, tym bardziej, że w kryzys popadną pewnie Federer i Nadal. Kalendarzowy Wielki Szlem? ;)
Dwa razy zatrzymywali go Szwajcarzy na RG. Trzeciego już nie ma. :(
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Novak Djokovic

advantage pisze:Obawiasz się, że Djokovic będzie grał na takiej bombie jak w 2011 roku?
Szczerze to nie, pół żartem napisane. Spodziewam się, że będzie grał lepiej niż aktualnie ale bez bez fajerwerków. Taka przerwa od turniejów i treningów pomaga zawodnikowi. Możliwe, że będzie potrzebować trochę czasu, żeby się ograć ale koniec końców wyjdzie mu to na plus. Takie niedoleczone urazy albo doraźne leczenie w trakcie turniejów nic nie da. Będzie się to za nim ciągnąć w nieskończoność. Według mnie, dobry ruch. Jeżeli stałby się cud i wróciłby na początku nowego sezonu w dyspozycji z roku 2011 to dla mnie sytuacja będzie wtedy jasna. rotfl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

advantage pisze:Obawiasz się, że Djokovic będzie grał na takiej bombie jak w 2011 roku?
Ja z chęcią zobaczyłbym Djokovica w wydaniu 2011 w starciu z Nadalem 2017 na Rolandzie.

Dwóch totalnych defensorów w najważniejszej imprezie spośród wszystkich rozgrywanych na nawierzchni promującej obronę...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Novak Djokovic

El Diablo pisze:Dwóch totalnych defensorów w najważniejszej imprezie spośród wszystkich rozgrywanych na nawierzchni promującej obronę...
Zwolnili Cię i nie wiesz co z czasem zrobić? :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Novak Djokovic

El Diablo pisze:
advantage pisze:Obawiasz się, że Djokovic będzie grał na takiej bombie jak w 2011 roku?
Ja z chęcią zobaczyłbym Djokovica w wydaniu 2011 w starciu z Nadalem 2017 na Rolandzie.

Dwóch totalnych defensorów w najważniejszej imprezie spośród wszystkich rozgrywanych na nawierzchni promującej obronę...
Rozegrali swój najlepszy mecz na Rolandzie w półfinale w 2013, Novak nie był pewnie tym z 2011, ale jednak zaprezentował bardzo wysoki poziom, Nadal natomiast był w szczytowej formie. Ich konfrontacje na RG w 2012 czy w 2014 jednak znacząco odbiegały od wspomnianego widowiska.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Novak Djokovic

wyczesany pisze:
El Diablo pisze:Dwóch totalnych defensorów w najważniejszej imprezie spośród wszystkich rozgrywanych na nawierzchni promującej obronę...
Zwolnili Cię i nie wiesz co z czasem zrobić? :P
Będę w "delegacji". :angel: ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
obatalFH
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 120
Rejestracja: 14 maja 2015, 10:53

Re: Novak Djokovic

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”